-KRONİK OLANLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ- (SERUM TEDAVİSİ HAKKINDA)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

-KRONİK OLANLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ- (SERUM TEDAVİSİ HAKKINDA)

Mesaj gönderen Blackened »

Evet arkadaşlar 1 yıldır prostatit teşhişi konmuş bir hastayım. Benim hikayem kısmında hikayemi de okuyabilirsiniz. En son bir yakınım enfeksiyon hastalıkları uzmanı olduğu için yoğun ısrarlarım sonucu benimle sağolsun ilgilendi ve 'sana daha güçlü ve etkili ilaç vereceğiz' dedi. her gün yaklaşık bir ay invanz serum yedim damardan. Haa bu arada ondan önce Zafer OYMAN ın uygulamış olduğu iğne tadavisi+antibiyotik tedavisi uygulamıştım ki o tedavi hiç bir işe yaramamıştı. iğneyi 1 hafta, antibiyotkleri de iğneyle beraber 1 hafta beraberinde 2 hafta kullandım. sonuç: 0 (tabi Zafer hocadan önce 6 hafta boyunca hap gibi kullandığım güçlü antibiyotikleri saymıyorum bile ) . Gelelim seruma, serum tedavisinde sabah uyandığımda olan yanmalar çok hafif baskılanmış gibi oldu ama kesinlikle hastalığı geçirmedi. artık en son, prostatımı bir şekilde görüntüleyecekler (film çekilecek sanırım) rektal tuşe yapılacak ve en son karar verilecek. yakınımın arkadaşı olan prof. 'eğer serumda da geçmediyse kronik olduğu için kalıcı olabilir ağrı kesici ile idare edebilirsin gibilerinden bir şey söyledi. Yani arkadaşlar hayat neşemi alan bu kabustan serumla bile kurtulamadım. Sizden ricam serum için yakınımın kim olduğunu sormamanız. çünkü kendisini zorladım. serum düşünüyorsanız ürolojiden enfeksiyon hastalıkları bölümüne yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. ya da direk enfeksiyon hastalıklarına gidip şansınızı denersiniz. ama geçmedi arkadaşlar. benim şikayetlerim ; penisin dibinde, makatta ve testis taraflarında küçük bir acı-yanma karışımı bir his . ereksiyonda yanma, özellikle büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yanmalar biraz şiddetleniyor. işemede sıkıntı yok. cinsel performansta düşüş ve hepimizde olduğu gibi çok büyük bir moral kaybı. denemediğim yol-yöntem kalmadı arkadaşlar. biliyorum bu hastalık hepimizin moralini bozdu ve kolay kolay bizi bırakmayacağını biliyoruz. ama bu süreçte en büyük ilaç, moral ve sabır. özel hastanelerdeki doktorların bol keseden verdiği antibiyotikler sağlığımızı daha çok bozacak onun için devlet hastanelerine gidip antibiyotik kullanımını daha kontrollü almada fayda var ( bu son söylediğim şey hayati önem taşıyor ). yani arkadaşlar kronik olan bu hastalığın kesin çaresinin çıkmasını beklemeliyiz belki de bir süre. şu an benim yapacağım son işlem prostatımın filmi çekilecek durumu nasıl diye bakılacak ve rektal tuşe olayını yaptıracağım ki, lokosit miktarına baktıracağım.
Bana kalırsa bu hastalık, tıbbın en büyük basiretsizliği ve ayıbıdır. kestane büyüklüğündeki küçük bir organın iltihabının bir şekilde yok edilememesi utanç vericidir tıp adına. eskiden kolera tifüs gibi çok önemli hastalıkların şimdi adı bile geçmiyor çünkü tıp için artık çocuk oyuncağı. prostatit de öyle bir hastalık bana göre. Allah hepimize acil şifalar ve sabırlar versin.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: ÇOK ÖNEMLİ (SERUM TEDAVİSİ HAKKINDA)

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun.benim tanıdığım 20 senelik bir hasta serum tedavisi ile iyileşmişti.yani bu hastalıkta kroniklik diye bir şeye fazlada inanmıyorum.ama o günde iki kez 2 ay ardından bir süre sonra biraz nüksedince 2 hafta kadar daha invanz tedavisi olmuştu (günde iki kez).eğer günde bir kez aldıysan sorunun büyük ihtimalle çözülmeyecektir.tabi bu işte işinin ehli bir doktor her zaman önemlidir.belkide mesane ile ilgili bir sıkıntın vardır.
Blackened

ben serum tedavisini günde bir kez aldım zaten günlük maksimum alınacak düzeyde alıyordum. dediğim gibi yanma mesane değil ama sperm yollarında ve makatta. serum tedavisinin bitmesine 5 gün var yani öyle bitecek tedavi. istesem devam da ettirebilirim ama bilmiyorum geçeceğinden emin değilim. serum tedavisini antibiyotik kullanan arkadaşlara tavsiye ederim yani antibiyotik tarzında en etkilisi serum sanırım. 2 buçuk ay günde 2 kez serum yemek çok ağır değil mi ama?
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: -KRONİK OLANLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ- (SERUM TEDAVİSİ HAKKINDA)

Mesaj gönderen allameicihan »

serum tedavisi alırken boşalma oldumu yada prostat masajı makattan değil ama karnın üzerinden? hiç kendinizin moralini bozmayın bence geçti ama doku tahrişi kalabiliyor oda biraz zaman alıyor malum organ hiç durmuyor idrar yolları yüzünden prostatın dış yüzeyi dayak yemişe dönüyo bu hastalıkta bence boşalarak organı yormayın çünkü bayağı tahriş olmuş dışkılamadan sonrada yanma varsa hem prostat büyük ihtimal etrafındaki kaslarıda etkilediği içindir bence sizin tedaviye amacına ulaşabilmesi bundan sonra yapacaklarınıza bağlı prostat mikrobu atıyor ama azar azar biz bunu anlayamıyoruz ayrıca serum tedavisi antibiyotik kalbi çok yorar öyle böyle değil dikkatli olunmalı vucudunuzu dinlendirin bir süre gerekli görürseniz gene yapın olmadı otlar var yavaş iyileştiriyor ama geçiriyor bide ona bakarsınız
ABittersweetLi

Blackened yazdı:ben serum tedavisini günde bir kez aldım zaten günlük maksimum alınacak düzeyde alıyordum. dediğim gibi yanma mesane değil ama sperm yollarında ve makatta. serum tedavisinin bitmesine 5 gün var yani öyle bitecek tedavi. istesem devam da ettirebilirim ama bilmiyorum geçeceğinden emin değilim. serum tedavisini antibiyotik kullanan arkadaşlara tavsiye ederim yani antibiyotik tarzında en etkilisi serum sanırım. 2 buçuk ay günde 2 kez serum yemek çok ağır değil mi ama?
Günde iki kez işinin ehli bir doktor tarafından gözetim altında tutularak verilmiş.yani maksimum doz günde bir kez değil. Dediğim doktorda enfeksiyon hastalıkları profesörü.her doktorun olaylara bakışı farklıdır. Bilim sonuçta tek düze değildir. Birine gidersin bir çok ilaç verir diğerine gidersin ilaç vermez. Biri başından savar diğeri kardeşi gibi ilgilenir vs. Eğer doktorun günde bir kez diyorsa ona uymaktan başka çare yok. Yoksa daha çok yıpratırsın kendini.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Blackened yazdı:ben serum tedavisini günde bir kez aldım zaten günlük maksimum alınacak düzeyde alıyordum. dediğim gibi yanma mesane değil ama sperm yollarında ve makatta. serum tedavisinin bitmesine 5 gün var yani öyle bitecek tedavi. istesem devam da ettirebilirim ama bilmiyorum geçeceğinden emin değilim. serum tedavisini antibiyotik kullanan arkadaşlara tavsiye ederim yani antibiyotik tarzında en etkilisi serum sanırım. 2 buçuk ay günde 2 kez serum yemek çok ağır değil mi ama?
Ka5des hem g3cmedi diyorsun hem tavsiye 3diyorsun nasil bi faydasi oldu invanzin sana
Blackened

allameicihan yazdı:serum tedavisi alırken boşalma oldumu yada prostat masajı makattan değil ama karnın üzerinden? hiç kendinizin moralini bozmayın bence geçti ama doku tahrişi kalabiliyor oda biraz zaman alıyor malum organ hiç durmuyor idrar yolları yüzünden prostatın dış yüzeyi dayak yemişe dönüyo bu hastalıkta bence boşalarak organı yormayın çünkü bayağı tahriş olmuş dışkılamadan sonrada yanma varsa hem prostat büyük ihtimal etrafındaki kaslarıda etkilediği içindir bence sizin tedaviye amacına ulaşabilmesi bundan sonra yapacaklarınıza bağlı prostat mikrobu atıyor ama azar azar biz bunu anlayamıyoruz ayrıca serum tedavisi antibiyotik kalbi çok yorar öyle böyle değil dikkatli olunmalı vucudunuzu dinlendirin bir süre gerekli görürseniz gene yapın olmadı otlar var yavaş iyileştiriyor ama geçiriyor bide ona bakarsınız
Serum tedavisi alirken boşalma oldu eskisi gibi yanmalı ağrılı olmuyor. Yani serumun net bir sekilde yararı var. Sadece sıfırlamadı ona canım sıkkın. Sağlasın cihan. Bir de serum tedavisi olurken prostat masajından bahsetmissin karın uzerinden masaj oluyor mu ?
Blackened

prostatiniseveyim yazdı:
Ka5des hem g3cmedi diyorsun hem tavsiye 3diyorsun nasil bi faydasi oldu invanzin sana
Şöyle; antibiyotiklere göre kesinlikle daha etkili bir baskılama oldu bosalma sirasinda inanilmaz yanmalarim oluyordu o yanmalar buyuk ölçüde azaldı. Hastalık geçmedi derken sıfırlamadı demek istedim. Leblebi gibi antibiyotik icmekle serum aynı değil o konuda emin olduğumu söyleyebilirim.
prostatiniseveyim

Valla sifir zor be kardes

Hastalik bi seneden uzun surduyse sifira donus o kadar zor tabi sikayetlerin agirligida alakali bu durum ama
Blackened

ABittersweetLi yazdı:
Günde iki kez işinin ehli bir doktor tarafından gözetim altında tutularak verilmiş.yani maksimum doz günde bir kez değil. Dediğim doktorda enfeksiyon hastalıkları profesörü.her doktorun olaylara bakışı farklıdır. Bilim sonuçta tek düze değildir. Birine gidersin bir çok ilaç verir diğerine gidersin ilaç vermez. Biri başından savar diğeri kardeşi gibi ilgilenir vs. Eğer doktorun günde bir kez diyorsa ona uymaktan başka çare yok. Yoksa daha çok yıpratırsın kendini.
Merhaba bitter. Maksimum dozdan kastım şu; ilaçların prospektusunude gunluk maksimum doz miktarlari yazar ornegin invanzin maksimum dozu 1 mg. Ama bazi doktorlar direk 1 mg değil, 0,5+0,5 mg günde iki kez veriyor. Acaba senin arkadaşına da mı öyle yapıldı diye düşündüm.
Blackened

1 seneden uzun surmesi tamamen benim aptalligimdan ve talihsizligimden kaynaklandi. Oncelikle ben bu hastalığın boyle baş belası bir şey olduğunu bilmiyordum. Gittgim doktorlar da ayri bir tecrubesiz ya da ilgilenmediler. O sirada inanilmaz stres icindeydim stres bu hastaligi resmen besler, tuzu biberi olur . Yani kisaca kader resssssmen benim prostatit olmami istedi. Hem de en kroniginden.
prostatiniseveyim

Kyltur falan yok dimi mikrobun cinsi bellimiydi

Tahmini aldim dimi bunu
ogun6161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen ogun6161 »

bu hastalık insan oğluna verilen en sıkıntılı dertlerden biri kontrol altına alabilmekbüyük mesele bizim için son çare ameliyat oda uzman ellerde :?:
Blackened

prostatiniseveyim yazdı:Kyltur falan yok dimi mikrobun cinsi bellimiydi

Tahmini aldim dimi bunu
Butun tahlilleri oldum fakat bir şey cikmadi. Sadece rektal tusede lokosit çıktı. Lokosite bakılarak serum tedavisi verildi.
allameicihan

Mesaj gönderen allameicihan »

Blackened yazdı:
allameicihan yazdı:serum tedavisi alırken boşalma oldumu yada prostat masajı makattan değil ama karnın üzerinden? hiç kendinizin moralini bozmayın bence geçti ama doku tahrişi kalabiliyor oda biraz zaman alıyor malum organ hiç durmuyor idrar yolları yüzünden prostatın dış yüzeyi dayak yemişe dönüyo bu hastalıkta bence boşalarak organı yormayın çünkü bayağı tahriş olmuş dışkılamadan sonrada yanma varsa hem prostat büyük ihtimal etrafındaki kaslarıda etkilediği içindir bence sizin tedaviye amacına ulaşabilmesi bundan sonra yapacaklarınıza bağlı prostat mikrobu atıyor ama azar azar biz bunu anlayamıyoruz ayrıca serum tedavisi antibiyotik kalbi çok yorar öyle böyle değil dikkatli olunmalı vucudunuzu dinlendirin bir süre gerekli görürseniz gene yapın olmadı otlar var yavaş iyileştiriyor ama geçiriyor bide ona bakarsınız
Serum tedavisi alirken boşalma oldu eskisi gibi yanmalı ağrılı olmuyor. Yani serumun net bir sekilde yararı var. Sadece sıfırlamadı ona canım sıkkın. Sağlasın cihan. Bir de serum tedavisi olurken prostat masajından bahsetmissin karın uzerinden masaj oluyor mu ?

Bu karnın üzerinden yapılan masaj resimli:http://www.prostate-massage-and-health. ... ssage.html
Bu karnın üzerinden yapılan masaj videolu:https://www.youtube.com/watch?v=GH5S7MFPF2A
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

bne 5 aydır cekıyorum zaten su penıs agrısı ve dıskıdan sonra az idrar gelırken yanma ve bazende ıdrarda zorluk ve yanma resmen beni maf edıyor. doktora gıdıp igne istedım doktor bana olmek mı ıstıyon olum prostat oyle bıldıgın gıbı basıt bı organ degıl sana 100 tanede igne vursam prostat kendı o mıkrobu atmadımı igneler bırsey yapamaz.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

gecenlerde biri fazla antıbıyotıkten sakat kalmıs ne yapçaz bilmiyom ulan işe mı gıdım hastanelerde mı dolaşım bilemedım bide bu tur tedavıyı yapçak doktora paramı mı bulım herkes de yapamıyor bu tur tedavıleri be kardesım.şimdi tamamen anladım iişimiz ALLAHa kaldı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

menemen yazdı:gecenlerde biri fazla antıbıyotıkten sakat kalmıs ne yapçaz bilmiyom ulan işe mı gıdım hastanelerde mı dolaşım bilemedım bide bu tur tedavıyı yapçak doktora paramı mı bulım herkes de yapamıyor bu tur tedavıleri be kardesım.şimdi tamamen anladım iişimiz ALLAHa kaldı.
Her işimiz ALLAH a bağlı menemen...ALLAH in yüksek iradesi disinda yaprak dahi oynamaz.
ABittersweetLi

Blackened yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
Merhaba bitter. Maksimum dozdan kastım şu; ilaçların prospektusunude gunluk maksimum doz miktarlari yazar ornegin invanzin maksimum dozu 1 mg. Ama bazi doktorlar direk 1 mg değil, 0,5+0,5 mg günde iki kez veriyor. Acaba senin arkadaşına da mı öyle yapıldı diye düşündüm.
Haklısın o şekildede kullanmış olabilir.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

kadir yazdı:
menemen yazdı:gecenlerde biri fazla antıbıyotıkten sakat kalmıs ne yapçaz bilmiyom ulan işe mı gıdım hastanelerde mı dolaşım bilemedım bide bu tur tedavıyı yapçak doktora paramı mı bulım herkes de yapamıyor bu tur tedavıleri be kardesım.şimdi tamamen anladım iişimiz ALLAHa kaldı.
Her işimiz ALLAH a bağlı menemen...ALLAH in yüksek iradesi disinda yaprak dahi oynamaz.
ewet simdi daha ıyı anladım bunu bakalım sonumuz ne olcak. en fazla 90 yıllık omur ıcın yapmadıgım kalmadı
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

90 yil saglam adama giz acip kapayana kadar gecer hasta adama 900 yil gibi gelir
Blackened

allameicihan yazdı:
Blackened yazdı:

Bu karnın üzerinden yapılan masaj resimli:http://www.prostate-massage-and-health. ... ssage.html
Bu karnın üzerinden yapılan masaj videolu:https://www.youtube.com/watch?v=GH5S7MFPF2A
Vay be çok yararlı bilgiler gerçekten. ama önemli olan bunu biz yapabilir miyiz kendimize? biraz profesyonellik istiyor gibi. rektal tuşede hasta kendi kendine yanlış yaparsa mikrobu daha farklı yerlere bulaştırma ihtimali bile varmış (tabi bu sadece rektal tuşe için geçerli)
prostatiniseveyim

Blackened yazdı:

Tahmini aldim dimi bunu
Butun tahlilleri oldum fakat bir şey cikmadi. Sadece rektal tusede lokosit çıktı. Lokosite bakılarak serum tedavisi verildi.
Belkiide invanz s3nd3ki mikroba etki etmio
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Blackened yazdı:

Tahmini aldim dimi bunu
Evet arkadaşlar tipik bir prostatit olgusu..bütün tahliller de bir şey çıkmıyor ama rektal tuşede lokosit çıkıyor. Buradan, "rektal tuşe ye gerek yok diyen doktorları uyarıyorum. Biz hastaları doğru dürüst muayene etsinler etmiyorlarsada o diplomayı münasip bir yere kaldırsınlar!
prostatiniseveyim

kadir yazdı:
Blackened yazdı:

Tahmini aldim dimi bunu
Evet arkadaşlar tipik bir prostatit olgusu..bütün tahliller de bir şey çıkmıyor ama rektal tuşede lokosit çıkıyor. Buradan, "rektal tuşe ye gerek yok diyen doktorları uyarıyorum. Biz hastaları doğru dürüst muayene etsinler etmiyorlarsada o diplomayı münasip bir yere kaldırsınlar!
İnsanlara yardim ediyorsunuz burda cok guzel allah razi olsun

Ama abim elbet su dunyada senin benim dusundugumuz seyler delarin aklina gelmis ve bunun bilimsel arastirmasini yapmislardir

En az 10 makale cikaririm sana bak su konuda :

sokaktan gecen adamlari cevir hic sikayeti olmayan bak prostat sivisina en az yarisinin lokositi yuksektir simdi onlar dami prostatit

Yine 10 tane hasta cevir ve yarisinin lokosit sayisi normal cikar simdi onlar prostatit degilmi

Soyl3digimiz seyleri bilim kanitlasa zqten standart olur her drda onu uygular ama malesef bilims3l calismalardan cikan sonuclar hep yari yariya dogruluyor kimse teorisini ve tedavi yontemini ispatlayacak yeterli klinik calismaya ulasamayor cunlu hastalarin hastalihin bir standardi yok bir fikiri deneye vurunca yuzde 50 dogru oldugu goruluyor fakat deneklerin yuzde ellisi icinde o fikirin tam tersi gecerli oluuor

Tipki bende kulturde mikrop bulundugu halde ne idrarda ne prostat sivisinda lokosit cikmadigi gibi

iddia ediyorum

bir gun gidelim ayni dr ikimize de prostat sivisi lokosit sayisi alsin saysin sonra aradan bir hafta gecsin hic ilac kullanmayalim hastalihi artirici bir sey de yapmayalaim koruyalim kendimizi ne iyi eden ne kotu eden bir sey yapip stabil kalalim sikayetletimizde ayni kalsin ertesi hafta gidelim yine saysin sayi farkli cikacaktir hatta ayni gun iki kere verin aradan zaman gecmeden ayni dr yapsin masaji ayni laborant saysin lokositi yine farkli sayilar cikar

Siz bir konuda haklisiniz bu isin cozumu antibiotik ve ozellikle novasef den geciyor fakat fikirlerinizi savunurken hep ayni metodolojiyi kullaniyorsunuz olayi tek boyuta indirgiyorsunuz bu bazi arkadaslara kolay geliyor anlasilmasi ve kabul etmeside kolay aaa cozum var diyorlar

Cozum bulunmus buna herkes inanmak ister

Nitekim anadolunun uzak diyarlarindan kalkip istqnbula gelen ve lokosit saydirarak sifaya kavusamayan bir cok arkadasta var