Accutane tedavisi ve prostatit

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
accutanemagduru
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Accutane tedavisi ve prostatit

Mesaj gönderen accutanemagduru »

Merhaba arkadaşlar 2017 yılında 3 aylık bir accutane tedavisi gördüm.

Kullandığım ilaç: Aknetrent 10 mg

3. Ayın sonunda tedavi bitmemesine rağmen karaciğer enzimleri yüksek geldiği için doktor ilacı kesti. O aralar ağır spor yapıyordum bu yüzden yüksek gelmiş olabilir hepatit b c testleri normal çıktı kısa süre sonra da enzimler normal seviyeye döndü.

Ancak o yıllardan itibaren cinsel isteksizlik, ed, kronik yorgunluk vb. Rahatsızlığım var hormon testleri falan her şey normal çıkıyor. Bu ilacın testosteron hormonunun etkisini gösterdiği genleri bozduğu biliniyor. Bu hasarı nasıl tersine çevirebilirim ara sıra da kronik prostatit belirtileri gösteriyor. Korona geçirdikten sonra belirtiler daha da şiddetlendi eskiden gündelik yaşamımı etkilemiyordu fakat su an tamamen hayattan soğumuş durumdayım yardımlarınızı bekliyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Accutane tedavisi ve prostatit

Mesaj gönderen kadir »

accutanemagduru yazdı:Merhaba arkadaşlar 2017 yılında 3 aylık bir accutane tedavisi gördüm.

Kullandığım ilaç: Aknetrent 10 mg

3. Ayın sonunda tedavi bitmemesine rağmen karaciğer enzimleri yüksek geldiği için doktor ilacı kesti. O aralar ağır spor yapıyordum bu yüzden yüksek gelmiş olabilir hepatit b c testleri normal çıktı kısa süre sonra da enzimler normal seviyeye döndü.

Ancak o yıllardan itibaren cinsel isteksizlik, ed, kronik yorgunluk vb. Rahatsızlığım var hormon testleri falan her şey normal çıkıyor. Bu ilacın testosteron hormonunun etkisini gösterdiği genleri bozduğu biliniyor. Bu hasarı nasıl tersine çevirebilirim ara sıra da kronik prostatit belirtileri gösteriyor. Korona geçirdikten sonra belirtiler daha da şiddetlendi eskiden gündelik yaşamımı etkilemiyordu fakat su an tamamen hayattan soğumuş durumdayım yardımlarınızı bekliyorum
Accutane (İzotretinoin), finasterid, dutasterid kullanımı Alfareduktaz 5 enzimini inhibe ederek dhtyi bloke eder cinselligi ve libidoyu yerlerde süründürür ayrica kalicı eklem iltihabı,reaktif artrit,ankilozan spondilit v.s v.s gibi vücutta kronik iltihaba sebep olur.
Forumda "İnflamatuar süreçte beslenme ve yaşam tarzı değişikleri" diye bir başlık iceren paylaşım var onu okumanızı öneririm.
aliezberci

Mesaj gönderen aliezberci »

Ben de bu ilactan sonra ibs reflu ve prostatit basladi
accutanemagduru

aliezberci yazdı:Ben de bu ilactan sonra ibs reflu ve prostatit basladi
Aynı şekilde ibs bende de mevcut probiyotik kullanmanızı öneririm
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Asla ve asla tavsiye etmem. İzotretinoin içerikli muadil ilacı ben de geçmişte kullandım. Etkileri ömür boyu sürebiliyor maalesef. Böbrek hasarına yol açtığı da biliniyor. Cildiye kliniklerinde hap gibi yazılan aslen kırmızı reçeteli bu ilaçları genellikle gençlik çağında kullananların bu tarz sorunları oluyor.
accutanemagduru

Zweinark yazdı:Asla ve asla tavsiye etmem. İzotretinoin içerikli muadil ilacı ben de geçmişte kullandım. Etkileri ömür boyu sürebiliyor maalesef. Böbrek hasarına yol açtığı da biliniyor. Cildiye kliniklerinde hap gibi yazılan aslen kırmızı reçeteli bu ilaçları genellikle gençlik çağında kullananların bu tarz sorunları oluyor.
Haklısınız 17 yaşımda kullandım doktor hiçbir şekilde bilgilendirmedi ereksiyon problemi vs olabilir dese zaten kesinlikle kullanmazdım