BU HASTALIK GEÇİCİ ARKADASLAR

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
dertli 2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

BU HASTALIK GEÇİCİ ARKADASLAR

Mesaj gönderen dertli 2 »

herkese merhaba arkadaşlar ben Gökhan ben de sizin gibi bu hastalığa yakalandım doktorlar çoğu zaman psikolojik dediler bir şeyin yok deyip yolladılar benim belirtilerim geçtiğimiz Haziran ayında başladı şikayetlerim penis ucunda yanma sarı akıntı yumurtalıklarda hafif ağrı ve kasıkta sızlamalar ve mesanede de sızlamalar oluyordu benim şikayetlerim buydu kullandığım antibiyotikler ve iğnelerin tek faydası sarı akıntım beyaz akıntı oldu ama sızlamalar yanmalar artarak devam ediyordu. bütün testleri yaptırdım PCR testi olsun ilaçlı mr a girdim ultrasona girdim check up'a girdim bütün değerlerim normaldi hiçbirinde hiçbir şey çıkmıyordu en son artık yine bir prof'a gittim. o da bu hastalık %80 psikolojik dedi bu işin peşini bırak dedi zamanla iyi olacaksın dedi ve bu hastalığı kimseyle konuşma hayatına devam et normal hayatını sürdür dedi ağrın olursa çok kafaya takma dedi geçer gider dedi ben de öyle yaptım bu hastalıkla alakalı bütün her şeyi bıraktım insanlarla konuşuyordum birkaç kişiyle sağ olsunlar onlarla konuşmayı bıraktım. bana bu forumda faydası olan iki tane çok özel bir isim var Ali diye arkadaşım beni tedavi etti gerçekten bu hastalığı iyi çözmüş bir arkadaş o. Ali verdi vitaminlerle ilaç benzeri şeylerle beni bayağı rahatlatmıştı hem fiziki olarak hem psikolojik olarak bayağı iyiye gittim ama yine de yanma ve sızım devam ediyordu daha sonra bir de Kadir abi var Allah ondan da razı olsun onun da bana yardımı çok dokundu. arkadaşlar kürleri denedim bitkisel her şeyi denedim ama tam geçmiyordu yıllar önce dayımın da bu hastalığı geçirdiğini öğrendim onunla konuştum o zaten 20 yıldır Rusya'da bana bir ilaç gönderdi trichopol diye. Türkiye'deki eş değeri flagy. ama bu flagy Rusya ilacı kadar etkili mi bilmiyorum. dayımın gönderdiği ilacı içtikten 1-2 hafta sonra bütün belirtilerim bitti ve kendimi çok iyi hissediyorum geçti diyebilirim artık normalde forum'a girmeyi bırakmıştım zaten bu hastalığı kimseyle konuşmuyorum artık girmeyi de düşünmüyordum forum'a ama bu yoldan ben de geçtim ve şu an hasta olanları anladığım için geri dönüp bu yazıyı yazmak istedim arkadaşlar kafaya takmayın gerçekten bu hastalık geçiyor doktor doktor gezmeyin Doktorlar daha kötü yapıyor bitkisel yaşayın biraz bitkisel beslenin spor ve yürüyüş çok önemli hem fiziki hem ruhsal olarak çok büyük bir öneme sahip vitamin takviyelerini alın ve normal hayatınıza geri dönün ağrıları sızları kafaya takmayın benim hastalığım 6 ayın sonunda bitti Allah herkese nasip etsin inşallah. bu yazıyı uzun tutmamın sebebi bir daha girmeyeceğim bu forma bu yüzden her şeyi ayrıntılı şekilde yazmaya çalıştım inşallah sizlere faydası olur Allah'a emanet olun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: BU HASTALIK GEÇİCİ ARKADASLAR

Mesaj gönderen kadir »

İyi olduguna çok sevindim kardeşim, şifan daim olsun.
dertli 2

allah razı olsun senden kadir abi. çok emeğin geçti. allaha emanet ol
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sende allaha emanet ol kardesim...allah bir daha göstermesin.
dertli 2

bu arada benim hastalığım sevgilimle yaşadığım bi cinsel ilişki sonrası başladı. sarı akıntıdan yapılan kültürde pseodomanas diye bi bakteri pozitif cikmisti. kutu kutu anti ve 10 adet iğneden sonra bakteri falan kalmadı ancak beyaz akıntı devam ediyordu az bişey. hepsi gelip gecti çok şükür. sizde iyi olacaksınız allahin izniyle merak etmeyin arkadaşlar
dertli 2

kadir yazdı:Sende allaha emanet ol kardesim...allah bir daha göstermesin.
inşallah abi çok sağol
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Gökhan geçmiş olsun. Senin için çok sevindim kardeşim.
Powerturk

Mesaj gönderen Powerturk »

Zaten Dr larin en büyuk tanisi , tanı koyamayinca psikolojik demek
cihanovel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen cihanovel »

2018 de hastaydim simdi iyiyim.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

cihanovel yazdı:2018 de hastaydim simdi iyiyim.
Bende sizin hikayenizi okudum... Ne yazık ki siz gibi lökosite baglı semptom azalması gösteremedim... lökosit 3 aydır 0 hastalık sürüyor... Bekliyorum
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

[quote="dertli 2"]herkese merhaba arkadaşlar ben Gökhan ben de sizin gibi bu hastalığa yakalandım doktorlar çoğu zaman psikolojik dediler bir şeyin yok deyip yolladılar benim belirtilerim geçtiğimiz Haziran ayında başladı şikayetlerim penis ucunda yanma sarı akıntı yumurtalıklarda hafif ağrı ve kasıkta sızlamalar ve mesanede de sızlamalar oluyordu benim şikayetlerim buydu kullandığım antibiyotikler ve iğnelerin tek faydası sarı akıntım beyaz akıntı oldu ama sızlamalar yanmalar artarak devam ediyordu. bütün testleri yaptırdım PCR testi olsun ilaçlı mr a girdim ultrasona girdim check up'a girdim bütün değerlerim normaldi hiçbirinde hiçbir şey çıkmıyordu en son artık yine bir prof'a gittim. o da bu hastalık %80 psikolojik dedi bu işin peşini bırak dedi zamanla iyi olacaksın dedi ve bu hastalığı kimseyle konuşma hayatına devam et normal hayatını sürdür dedi ağrın olursa çok kafaya takma dedi geçer gider dedi ben de öyle yaptım bu hastalıkla alakalı bütün her şeyi bıraktım insanlarla konuşuyordum birkaç kişiyle sağ olsunlar onlarla konuşmayı bıraktım. bana bu forumda faydası olan iki tane çok özel bir isim var Ali diye arkadaşım beni tedavi etti gerçekten bu hastalığı iyi çözmüş bir arkadaş o. Ali verdi vitaminlerle ilaç benzeri şeylerle beni bayağı rahatlatmıştı hem fiziki olarak hem psikolojik olarak bayağı iyiye gittim ama yine de yanma ve sızım devam ediyordu daha sonra bir de Kadir abi var Allah ondan da razı olsun onun da bana yardımı çok dokundu. arkadaşlar kürleri denedim bitkisel her şeyi denedim ama tam geçmiyordu yıllar önce dayımın da bu hastalığı geçirdiğini öğrendim onunla konuştum o zaten 20 yıldır Rusya'da bana bir ilaç gönderdi trichopol diye. Türkiye'deki eş değeri flagy. ama bu flagy Rusya ilacı kadar etkili mi bilmiyorum. dayımın gönderdiği ilacı içtikten 1-2 hafta sonra bütün belirtilerim bitti ve kendimi çok iyi hissediyorum geçti diyebilirim artık normalde forum'a girmeyi bırakmıştım zaten bu hastalığı kimseyle konuşmuyorum artık girmeyi de düşünmüyordum forum'a ama bu yoldan ben de geçtim ve şu an hasta olanları anladığım için geri dönüp bu yazıyı yazmak istedim arkadaşlar kafaya takmayın gerçekten bu hastalık geçiyor doktor doktor gezmeyin Doktorlar daha kötü yapıyor bitkisel yaşayın biraz bitkisel beslenin spor ve yürüyüş çok önemli hem fiziki hem ruhsal olarak çok büyük bir öneme sahip vitamin takviyelerini alın ve normal hayatınıza geri dönün ağrıları sızları kafaya takmayın benim hastalığım 6 ayın sonunda bitti Allah herkese nasip etsin inşallah. bu yazıyı uzun tutmamın sebebi bir daha girmeyeceğim bu forma bu yüzden her şeyi ayrıntılı şekilde yazmaya çalıştım inşallah sizlere faydası olur Allah'a emanet olun.[İyi olmanıza çok sevindim bende 2010 yılında kız arkadaşım ile ters ilişki yaşadım. Şikayetim peniste sürwkli sızı ve yanma vardı.Kullandığım antibiyotik ve bitkisel kürler hastalığımı azalttı ama bitirmedi.urologların hepsine peniste sızı var kimse bana flagyl ilacını yazmadı.az önce endiksoyununu okudun flagyl ‘nin orda cinsel organ enfeksiyonunu berirtiyor buda bana umut oldu. Kadir abi senin fikrinde önemli nedersin abi.12 yıl boyunca kullanmadım.Hepinize selam ve saygılar.
gedikpasa34

İyi olmanıza çok sevindim bende 2010 yılında kız arkadaşım ile ters ilişki yaşadım. Şikayetim peniste sürwkli sızı ve yanma vardı.Kullandığım antibiyotik ve bitkisel kürler hastalığımı azalttı ama bitirmedi.urologların hepsine peniste sızı var kimse bana flagyl ilacını yazmadı.az önce endiksoyununu okudun flagyl ‘nin orda cinsel organ enfeksiyonunu berirtiyor buda bana umut oldu. Kadir abi senin fikrinde önemli nedersin abi.12 yıl boyunca kullanmadım.Hepinize selam ve saygılar.
gedikpasa34

Unuttum yazmayı bütün tahlillerimde sürekli temiz çıkyor .Pazartesi hemen flagyl ilacını alacağım.Kadir abi ilaç hakkında bilginiz varmı?yazarsanız ,önerirmisiniz.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

gedikpasa34 yazdı:Unuttum yazmayı bütün tahlillerimde sürekli temiz çıkyor .Pazartesi hemen flagyl ilacını alacağım.Kadir abi ilaç hakkında bilginiz varmı?yazarsanız ,önerirmisiniz.
10 yıllık hastaya akıl vermek haddime değil. Ben etkisi olacağını düşünmüyorum.
gedikpasa34

Serkan kardeş ben ilacın endiksiyonlarında cinsel organ terimini gördüğüm için morel oldu bana.Benim kronik prostatit beriltim sadece penisteki sızı başka berilti yok.O sebepten dolayı.Yinede deneyeceğim zaten deneme tahtası yaptı bizi bu lanet hastalık.Bilgin için teşekkürler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gedikpasa34 yazdı:Unuttum yazmayı bütün tahlillerimde sürekli temiz çıkyor .Pazartesi hemen flagyl ilacını alacağım.Kadir abi ilaç hakkında bilginiz varmı?yazarsanız ,önerirmisiniz.
İlaç hakkında bilgim var evet @gedikpasa kardesim, antiprotozoal bir ilaçtır, etken maddesi metronidazol'dür. Daha önce kullandıgim bir dönem oldu.
Metronidazol sentetik 5-nitroimidazol gruplarıdır. Seknidazol ve tinidazol uzun etkili 5 nitroimidazol türevleridir. Bu süreçlerde antiprotozoal ve antibakteriel servisler vardır. Protozoal ve anaerobik bakteriler icin kullanılır. Metronidazol ve tinidazol trikomaniasis, amibiasis, pelvik inflamatuar hastalık, yaygın vajinosis, giardiasis ve Clostridium difficile ishalinde olduğu gibi perioperatif profilakside de kullanılırlar. Metronidazol genel olarak iyi tolere edilen bir ilaçtır. Yaygın yan etki reaksiyonları, kusma, diyare, kilo kaybı, karın ağrısı, baş ağrısı, baş yönlendirme ve ağızda metalik tat gibi belirtiler görülebilir.Periferik nöropati ciddi ama nadir görülen bir yan etkisidir.
gedikpasa34

Değerli abim Kadir abi teşekkür ederim.Esasen geniş anlattınız.Kullanacağım faydalı olursa muhakkak yazacağım.2 gündür çörekotu küçültülmüş ,bal ile karıştırıp tüketiyorum.flagyl ‘i yarın yazacağım.Selametle kalın