Fizyoterapist hakkında düşünceleriniz

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hayatbu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Fizyoterapist hakkında düşünceleriniz

Mesaj gönderen Hayatbu »

Benim lökosit ve bakteri temiz belirtiler kuyruk sokumu ve peniste ağrı var mesela sinir sıkışması varsa fizyoterapi etki edermi fizyoterapiye gidenler yorum yaparsa sevinirim bakteri ve lökosit çukmayanlar ağrılarını nasıl hafifletiyorlar bilgi verirseniz sevinirim
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Fizyoterapist hakkında düşünceleriniz

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Hayatbu yazdı:Benim lökosit ve bakteri temiz belirtiler kuyruk sokumu ve peniste ağrı var mesela sinir sıkışması varsa fizyoterapi etki edermi fizyoterapiye gidenler yorum yaparsa sevinirim bakteri ve lökosit çukmayanlar ağrılarını nasıl hafifletiyorlar bilgi verirseniz sevinirim
Senin sorunun pelvik taban dizfonksiyonu. İşinin ehli pelvik tabanla ilgilinen fizyocu bulup tedavi olman gerek
Zweinark

Mesaj gönderen Zweinark »

Lökosit ve bakterinin olmaması hipertonik pelvik taban ya da bir sinir sıkışması durumunu akla getiriyor. Özellikle kuyruk sokumundaki ağrı ve penise yansıyan ağrılar omurilik problemini de işaret ediyor olabilir. Pelvik taban egzersizleri ve tetik nokta masajlarından fayda görebilirsiniz. Ancak bir hayli uzun bir süreç aylarca disiplinli bir şekilde devam etmek önemli. Genel olarak hareketli bir hayata geçiş yapıp düzenli bir fizyoterapi almalısınız. Ben bel fıtığımdan dolayı fizyoterapi aldığım için bu konuda deneyimliyim, ağrılar konusunda oldukça işe yaradı.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Zweinark yazdı:Lökosit ve bakterinin olmaması hipertonik pelvik taban ya da bir sinir sıkışması durumunu akla getiriyor. Özellikle kuyruk sokumundaki ağrı ve penise yansıyan ağrılar omurilik problemini de işaret ediyor olabilir. Pelvik taban egzersizleri ve tetik nokta masajlarından fayda görebilirsiniz. Ancak bir hayli uzun bir süreç aylarca disiplinli bir şekilde devam etmek önemli. Genel olarak hareketli bir hayata geçiş yapıp düzenli bir fizyoterapi almalısınız. Ben bel fıtığımdan dolayı fizyoterapi aldığım için bu konuda deneyimliyim, ağrılar konusunda oldukça işe yaradı.
Merhaba bendede bel ve penis altı ağrısi kaldı.Lökesit/kültüt/pcr temiz... Fizik tedavi düsunmememin sebebi rektal muayenede doktorlar direk prostat ödemli diyorlar. Prostatta bu infilamasyon devam ettikce sizce bir anlamı olur mu?
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Serkan yazdı:
Zweinark yazdı:Lökosit ve bakterinin olmaması hipertonik pelvik taban ya da bir sinir sıkışması durumunu akla getiriyor. Özellikle kuyruk sokumundaki ağrı ve penise yansıyan ağrılar omurilik problemini de işaret ediyor olabilir. Pelvik taban egzersizleri ve tetik nokta masajlarından fayda görebilirsiniz. Ancak bir hayli uzun bir süreç aylarca disiplinli bir şekilde devam etmek önemli. Genel olarak hareketli bir hayata geçiş yapıp düzenli bir fizyoterapi almalısınız. Ben bel fıtığımdan dolayı fizyoterapi aldığım için bu konuda deneyimliyim, ağrılar konusunda oldukça işe yaradı.
Merhaba bendede bel ve penis altı ağrısi kaldı.Lökesit/kültüt/pcr temiz... Fizik tedavi düsunmememin sebebi rektal muayenede doktorlar direk prostat ödemli diyorlar. Prostatta bu infilamasyon devam ettikce sizce bir anlamı olur mu?
Ben bir kere gittim erkek fizyoterapisti hem prostata masaj yapıyor hem pelviklere kuru iğne uyguladı
Zweinark

Serkan yazdı: Merhaba bendede bel ve penis altı ağrısi kaldı.Lökesit/kültüt/pcr temiz... Fizik tedavi düsunmememin sebebi rektal muayenede doktorlar direk prostat ödemli diyorlar. Prostatta bu infilamasyon devam ettikce sizce bir anlamı olur mu?
Prostatın bakteriyel olmayan infilamasyonunda fizik tedavi işe yarayabiliyor. Ben direkt olarak anlamlı olur kesin iyileşirsiniz tabii ki diyemem ama levator ani sendromu gibi bir çok durumda ödemlenmiş kas odakları prostata iltihap dahi sıçratmış olabilir. Lökosit olmaması prostat sekresyonunda iltihap olmadığını, rektal muayenede ele gelen şişlik, ödem ise dokuda ve kaslarda bir iltihap olduğunu düşündürüyor. Zaten patojen de yoksa antibiyotikle devam etmenin hiç anlamı yok.

Tetik nokta masajından ve manuel terapiden fayda görebilirsiniz. Özellikle levator ani ve perineal bölgeye çalışılırsa ve 5-6 ay ev egzersiziyle desteklenirse faydalı olabilir. Fizyoterapi uygulamalarında devamlılık esas biraz. Sonuç vermesi bir kaç ayı bulacaktır muhtemelen. Erkek pelvik tabanı konusunda uzman birini bulmanız şart ama. Yoksa alacağınız terapi çok genel geçer olacaktır. Benim 2-3 senedir geçmeyen kabızlık çeken bir tanıdığım fizyoterapi ile 4 ay içinde kabızlığı %80 tedavi edebildi.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Bende deneyeyim çok çok teşekkür ederim yanıtlarıniz için. Reddittede yabancılar hep fizyoterapiyle çözüyor. İnsallah sifam burdadır benimde
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Serkan yazdı:Bende deneyeyim çok çok teşekkür ederim yanıtlarıniz için. Reddittede yabancılar hep fizyoterapiyle çözüyor. İnsallah sifam burdadır benimde
Bendede kronik pelvik ağrısı ve hard flaccid var bende tekrar başlamayı düşünüyorum
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Fatih34 »

Zweinark yazdı:
Serkan yazdı: Merhaba bendede bel ve penis altı ağrısi kaldı.Lökesit/kültüt/pcr temiz... Fizik tedavi düsunmememin sebebi rektal muayenede doktorlar direk prostat ödemli diyorlar. Prostatta bu infilamasyon devam ettikce sizce bir anlamı olur mu?
Prostatın bakteriyel olmayan infilamasyonunda fizik tedavi işe yarayabiliyor. Ben direkt olarak anlamlı olur kesin iyileşirsiniz tabii ki diyemem ama levator ani sendromu gibi bir çok durumda ödemlenmiş kas odakları prostata iltihap dahi sıçratmış olabilir. Lökosit olmaması prostat sekresyonunda iltihap olmadığını, rektal muayenede ele gelen şişlik, ödem ise dokuda ve kaslarda bir iltihap olduğunu düşündürüyor. Zaten patojen de yoksa antibiyotikle devam etmenin hiç anlamı yok.

Tetik nokta masajından ve manuel terapiden fayda görebilirsiniz. Özellikle levator ani ve perineal bölgeye çalışılırsa ve 5-6 ay ev egzersiziyle desteklenirse faydalı olabilir. Fizyoterapi uygulamalarında devamlılık esas biraz. Sonuç vermesi bir kaç ayı bulacaktır muhtemelen. Erkek pelvik tabanı konusunda uzman birini bulmanız şart ama. Yoksa alacağınız terapi çok genel geçer olacaktır. Benim 2-3 senedir geçmeyen kabızlık çeken bir tanıdığım fizyoterapi ile 4 ay içinde kabızlığı %80 tedavi edebildi.
Lökosit yüksek çıkan ve sıfırlayıpta semptomları devam edenler için ne yapılabilir
Zweinark

Fatih34 yazdı: Lökosit yüksek çıkan ve sıfırlayıpta semptomları devam edenler için ne yapılabilir
Yine forumda kadir abinin inflamatuar süreçte beslenme takviye ve yaşam tarzı değişiklikleri ile alakalı bir başlığı var orada yazan hemen her şeyden fayda görebilirsiniz. Bununla birlikte manuel terapi ve pelvik egzersizler süreci iyileştirecektir. Özellikle sık idrar ve idrar hissi gibi semptomlar hastalık bitse dahi uzun süre geçmediği için fizyoterapide bu kas gruplarına odaklanarak daha hızlı bir toparlanma sağlanabiliyor. Cinsel fonksiyonlar konusunda ise yine farklı egzersiz metodları var.
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Zweinark yazdı:
Fatih34 yazdı: Lökosit yüksek çıkan ve sıfırlayıpta semptomları devam edenler için ne yapılabilir
Yine forumda kadir abinin inflamatuar süreçte beslenme takviye ve yaşam tarzı değişiklikleri ile alakalı bir başlığı var orada yazan hemen her şeyden fayda görebilirsiniz. Bununla birlikte manuel terapi ve pelvik egzersizler süreci iyileştirecektir. Özellikle sık idrar ve idrar hissi gibi semptomlar hastalık bitse dahi uzun süre geçmediği için fizyoterapide bu kas gruplarına odaklanarak daha hızlı bir toparlanma sağlanabiliyor. Cinsel fonksiyonlar konusunda ise yine farklı egzersiz metodları var.
Benim idrarda yanma vs geçti sık idrara da dayanabiliyorum fakat ağrılarım hiç geçmedi makatla testis arası bölgede peniste ağrım hiç geçmiyor vede makatta dışkı hissi bunlar için fizik tedavi önerir misiniz
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Makatla testis arasında batıcı bir ağrı var değilmi elle bastırınca, oturunca ağrıyor, penis ağrısı nerede oluyor sizin ucundamı, kökündemi bende iki bölgedede var ağrı doktor gabapentin yazdı hiç etkisi olmadı bende.

Tavsiye olarak çay dahil, kola, baharat, acı, ekşi, hamur tatlıları bunlardan mümkün mertebe uzak dur,

Takviye olarak Ouercetin bromelain tavsiye ederim etkili olabilir ben kullandım faydası oluyor gibiydi ama eklem ağrılarımı artırınca bırakmak zorunda kaldım bu iki takviyeyi deneyebilirsin. Kaliteli güvenilir marka tercih et.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

mustafaa yazdı:Makatla testis arasında batıcı bir ağrı var değilmi elle bastırınca, oturunca ağrıyor, penis ağrısı nerede oluyor sizin ucundamı, kökündemi bende iki bölgedede var ağrı doktor gabapentin yazdı hiç etkisi olmadı bende.

Tavsiye olarak çay dahil, kola, baharat, acı, ekşi, hamur tatlıları bunlardan mümkün mertebe uzak dur,

Takviye olarak Ouercetin bromelain tavsiye ederim etkili olabilir ben kullandım faydası oluyor gibiydi ama eklem ağrılarımı artırınca bırakmak zorunda kaldım bu iki takviyeyi deneyebilirsin. Kaliteli güvenilir marka tercih et.
Evet makat ile testis arasında ağrı penisinde ucu ve kökünde oluyor birde beni en rahatsız edenlerden biri dışkı hissi sürekli dışkı varmış gibi makatta bir baskı var bugun mesela dilkat ettim orucluyken cok agrım yoktu iftardan sonra hemen yine başladı fizyoterapist ile bu ağrılar düzelirmi acaba