prostatit ve makat sıkıntısı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
frideweis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

prostatit ve makat sıkıntısı

Mesaj gönderen frideweis »

selamlar abiler kardesler yaklasık 1 yıla yaklastı hastalığa yakalanmam ve normal hayatımı sürdürüyorum gayet iyi gidiyor inisli cıkıslı olsada suan hafif idrar sıkıntılarım var idrar hissi , mesaneyi tam bosaltamama , arada sık idrar gibi ağrı sızı artık yok soğukta gezersem ağrı oluyor hafif size biraz moral vermeye ve biraz fikir almaya geldim kullandığım seyler
arı poleni
cranberry+c vitamini
Bromelian
antidepresan(kafaya takıyorsanız desteklemeniz gerek antidepresanla beni cok rahatlattı hala kullanıyorum)

benim sıkıntım bu aralar makatla alakalı prostatitden dolayı olurmu bilmiyorum ama makat çok darmış gibi hissediyorum kendi kendine kasılıyor dışkılama yaparken acıyor ve makatı yırtıyor gelen dıskının ilk kısmı kabız gibi ikinicisi normal geliyor sebebi ne olabilir bilmiyorum ama hemoroidimi tetikliyor veya makat yırtığına sebep oluyor ve ağrı acı veriyor hem dıskılama sonrası hem dıskılarken krem kullanıyorum geciyor ağrı sızı ama dıskılama zorluğu makattaki gereksiz kasılma devam ediyor acaba anismus gibi birsey olabilir mi bunu yaşayan veya herhangi bilgisi olan var mı kadir abi ve diğer büyüklerim
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: prostatit ve makat sıkıntısı

Mesaj gönderen qwer123 »

ben ürolojiden kan testin temiz diyip yollanınca makatta aşırı ağrı var diye genel cerrahiye gittim makat spazmı teşhisi koydular botox felan yapalım dediler aynısını yaşadım prostatit dışında her teşhisi aldım botoxa allahtan tanıdık akraba vardı fizik tedavici izin vermedi bu sıkıntıyı antidepresanlarla aşman lazım aslında daha öncede benzer bişe yazmıştım banada fizik tedavide pelvik kasları açar diye duxet(antidepresan) vermişlerdi adam makat spazmı diyince bende dedim şükür spazm geçer iyileşirim penşste sıkıntı yoktur o zaman.İlaçtan sonra gittiğimde botox diyen adam spazm geçmiş dedi birde mantığını bilmiyorum ama buscopan,betmiga tarzı mesane ilaç kullanınca idrarı çıkartınca o dediğini biraz rahatlatıyor bende
ben hatta buscopanı ilk başta bağırsak ilacı sanıyordum. Aynısını ben de yaşıyorum dediğim gibi antidepresan +buscopan idrara çıkabilince geçiyor bende
megan4
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen megan4 »

frideweis yazdı:selamlar abiler kardesler yaklasık 1 yıla yaklastı hastalığa yakalanmam ve normal hayatımı sürdürüyorum gayet iyi gidiyor inisli cıkıslı olsada suan hafif idrar sıkıntılarım var idrar hissi , mesaneyi tam bosaltamama , arada sık idrar gibi ağrı sızı artık yok soğukta gezersem ağrı oluyor hafif size biraz moral vermeye ve biraz fikir almaya geldim kullandığım seyler
arı poleni
cranberry+c vitamini
Bromelian
antidepresan(kafaya takıyorsanız desteklemeniz gerek antidepresanla beni cok rahatlattı hala kullanıyorum)

benim sıkıntım bu aralar makatla alakalı prostatitden dolayı olurmu bilmiyorum ama makat çok darmış gibi hissediyorum kendi kendine kasılıyor dışkılama yaparken acıyor ve makatı yırtıyor gelen dıskının ilk kısmı kabız gibi ikinicisi normal geliyor sebebi ne olabilir bilmiyorum ama hemoroidimi tetikliyor veya makat yırtığına sebep oluyor ve ağrı acı veriyor hem dıskılama sonrası hem dıskılarken krem kullanıyorum geciyor ağrı sızı ama dıskılama zorluğu makattaki gereksiz kasılma devam ediyor acaba anismus gibi birsey olabilir mi bunu yaşayan veya herhangi bilgisi olan var mı kadir abi ve diğer büyüklerim
genel cerraha göründün mü. hemeroid vb var mı makatında
cagdasonder

Mesaj gönderen cagdasonder »

Prostatit ile bağlantısını yok farzedersek anlattığınız durum makat çatlağı yani anal fissür gibi. Çünkü krem kullanarak geçen bir ağrı var. Hemoroid ikinci olası neden, belki de her ikisi de var, bir genel cerraha görünmenizde fayda var.
Dışkılama yaparken acı hissettiğiniz için o sırada kasları istemsizce siz kasıyorsunuz daralma diye bahsettiğiniz de büyük ihtimal de bu nedenden.
Geçmiş olsun.