Prostatit mi oldum acaba ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
bngl55

Prostatit mi oldum acaba ?

Mesaj gönderen bngl55 »

26 haziranda şüpheli bir cinsel ilişki yaşadım.Yaklaşık 20 gün sonra idrarda yanma ve acıma hissettim.Birde kilotta sarı lekeler vardı.Görünürde penisten gelen bir akıntı yok ancak idrarar çıktıktan sonra ne kadar sallayıp temizlesemde 1 dakika sonra kiloduma şeffaf ve sarımsı bir akıntı oluyordu.
Doktora gittim enfeksiyon doktoruna.Hiv dahil bütün testleri yaptılar,gonore testi,idrar kültürü,klamidya olup olmadığı,prostat vb...Hepsi temiz çıktı gonore değil,sifiliz değil ve diğerleri de değil. İdrar kültüründe Lokosit 15 çıktı.doktor çok önemli değil dedi.500mg tavanic verdi.1 hafta kullandım ve yanma ve acıma tamamen gitti ancak akıntı devam ediyordu.Bunun üzerine ürolojiye gittim ve durumu anlattım.Onlarda 1 kutu azitro,1 kutu tarivid ve 1 kutuda tetradox verdiler 14 gün kullan dediler.14 gün kullandım ancak akıntım geçmedi.
Bu sürecte idrara çıkarken yanma ve acıma hiç yok ancak sık sık idrara çıkma hissi ve durumu oluştu.Günde 10-12 kere idarar çıkıyorum ve deli gibi de çiş yapıyorum.
Tekrar enfeksiyon doktoruna gittim ve durumumu anlattım iesef 1mg 28 tane iğne verdi ve yanında da 1 kutu tedratox sabah akşam kullanmamı söyledi.İesef iğneleri tek doz yani günde 2mg şeklinde sabah vuruluyorum.Tam bir hafta oldu iğnelere başlayalı ancak çok sık tuvalete çıkıyorum,idrarda yanma ve acıma kesinlikle yok çok rahat işiyorum.Sadece çok sık idrara çıkma ve idrardan sonra gelen akıntı var.Henüz düzelmedi.
Boşalmam da hiç bir sıkıntı yok,testislerde ağrı yok,kasıklarda ağrı yok,çatallı işeme yok,kesik kesik işeme yok.Bunların hiç biri olmadı bende.
Çok sık idrara çıkma ve idrara çıkma hissi, idrardan sonra olan akıntı prostatit olduğumumu gösteriyor.Düzelebilir miyim acaba.
Tavsiyeleriniz neler olur.
odysiea87

Re: Prostatit mi oldum acaba ?

Mesaj gönderen odysiea87 »

bngl55 yazdı:26 haziranda şüpheli bir cinsel ilişki yaşadım.Yaklaşık 20 gün sonra idrarda yanma ve acıma hissettim.Birde kilotta sarı lekeler vardı.Görünürde penisten gelen bir akıntı yok ancak idrarar çıktıktan sonra ne kadar sallayıp temizlesemde 1 dakika sonra kiloduma şeffaf ve sarımsı bir akıntı oluyordu.
Doktora gittim enfeksiyon doktoruna.Hiv dahil bütün testleri yaptılar,gonore testi,idrar kültürü,klamidya olup olmadığı,prostat vb...Hepsi temiz çıktı gonore değil,sifiliz değil ve diğerleri de değil. İdrar kültüründe Lokosit 15 çıktı.doktor çok önemli değil dedi.500mg tavanic verdi.1 hafta kullandım ve yanma ve acıma tamamen gitti ancak akıntı devam ediyordu.Bunun üzerine ürolojiye gittim ve durumu anlattım.Onlarda 1 kutu azitro,1 kutu tarivid ve 1 kutuda tetradox verdiler 14 gün kullan dediler.14 gün kullandım ancak akıntım geçmedi.
Bu sürecte idrara çıkarken yanma ve acıma hiç yok ancak sık sık idrara çıkma hissi ve durumu oluştu.Günde 10-12 kere idarar çıkıyorum ve deli gibi de çiş yapıyorum.
Tekrar enfeksiyon doktoruna gittim ve durumumu anlattım iesef 1mg 28 tane iğne verdi ve yanında da 1 kutu tedratox sabah akşam kullanmamı söyledi.İesef iğneleri tek doz yani günde 2mg şeklinde sabah vuruluyorum.Tam bir hafta oldu iğnelere başlayalı ancak çok sık tuvalete çıkıyorum,idrarda yanma ve acıma kesinlikle yok çok rahat işiyorum.Sadece çok sık idrara çıkma ve idrardan sonra gelen akıntı var.Henüz düzelmedi.
Boşalmam da hiç bir sıkıntı yok,testislerde ağrı yok,kasıklarda ağrı yok,çatallı işeme yok,kesik kesik işeme yok.Bunların hiç biri olmadı bende.
Çok sık idrara çıkma ve idrara çıkma hissi, idrardan sonra olan akıntı prostatit olduğumumu gösteriyor.Düzelebilir miyim acaba.
Tavsiyeleriniz neler olur.
3 ay olmuş bence prostatit. Rektal tuşe prostat sıvısından kültür pcr antibiyogram patojen bulunursa duyarlı antibiyotiklerle yola devam.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

14 iğnem daha var,onları da olup sonuca göre mi ürolojiye gitmeliyim yoksa zaman kaybetmeden hemen gidip pcr mi yaptırmalıyım.
pcr sonucuna göre ilaç kullanıp düzelebilir miyim :(
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

bngl55 yazdı:14 iğnem daha var,onları da olup sonuca göre mi ürolojiye gitmeliyim yoksa zaman kaybetmeden hemen gidip pcr mi yaptırmalıyım.
pcr sonucuna göre ilaç kullanıp düzelebilir miyim :(
Valla düzelirmiyim sorusu muamma. Ama tedavi olmazsan düzelemezsin
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

iğneleride üniversite hastanesinde profesör yazdı.günde 2mg ve 14 gün kullan dedi.iesef iğne ve yanına tetraox ve cipro 500mg yazdı.
bu gün itibariye tam 7 .iğnem bitti.Yedi iğne daha kaldı.akıntı yarı yarıya azaldı ama sık idrara çıkma devam ediyor.her saat başı çişe cıkıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:iğneleride üniversite hastanesinde profesör yazdı.günde 2mg ve 14 gün kullan dedi.iesef iğne ve yanına tetraox ve cipro 500mg yazdı.
bu gün itibariye tam 7 .iğnem bitti.Yedi iğne daha kaldı.akıntı yarı yarıya azaldı ama sık idrara çıkma devam ediyor.her saat başı çişe cıkıyorum.
İlaclarınizi bitirin bu ilaclar kuvvetli ilaclar ama akıntı ve sık idrar hemen bitmez ama bir muddet sonra geçer.. ilaclar bittikten 10 gün sonra prostat sıvisi, idrar ve meniden lokosit ölçumü ve kültür yaptırin...kültürlemede bir şey cikmaz ise pcr yaptirin. Hepsi temiz cikarsa vitamin ve takviye tedavisine geçin.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Prostat sıvısı nasıl alınacak,meni ve idrardan kültür yaptırmıştır.Ilaclar bitince 10 gun sonra tekrar yaptırım.
Takviye ilaçlar derken ne mesela.Doktordan ne istemeliyim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:Prostat sıvısı nasıl alınacak,meni ve idrardan kültür yaptırmıştır.Ilaclar bitince 10 gun sonra tekrar yaptırım.
Takviye ilaçlar derken ne mesela.Doktordan ne istemeliyim.
Alfalipoikasit 600mg, bromelain500, emilim icin bu ikisi beraber alinacak , b12 vitamini,e vitamini, omega3 ve arı poleni..polen hersabah kahvaltidan 2 saat önce 2 tatli kasigi agizda eritilerek tüketilecek. Bunlari drunuza recete ettirin.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

22 tane iesef iğne oldum ve beraberinde sabah akşam tetradox kullandım ve yine sabah akşam cipro kullandım.Ancak şikayetlerim bu gün itibariyle daha da arttı.Surekli yanma hissi,idrara çıkma hissi,idrar sonrası akinti ve kiloda sarı lekeler.Makatta kaşıntı ,baskı ve zaman zaman ağrı.
Yok mu bunun bir çaresi Allahım.
Doktorlar hangi ilaçları veriyorsa düzenli ve eksiksiz kullandım 3 aydır ancak bu nasıl mikropsa ve neyse gitmedi.Durumum daha da kötüye gidiyor.
Antibiyotik önerisi olan var mı?Doktordan isterim belki onu yazar ve düzelirim.
Turgutk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutk »

bngl55 yazdı:22 tane iesef iğne oldum ve beraberinde sabah akşam tetradox kullandım ve yine sabah akşam cipro kullandım.Ancak şikayetlerim bu gün itibariyle daha da arttı.Surekli yanma hissi,idrara çıkma hissi,idrar sonrası akinti ve kiloda sarı lekeler.Makatta kaşıntı ,baskı ve zaman zaman ağrı.
Yok mu bunun bir çaresi Allahım.
Doktorlar hangi ilaçları veriyorsa düzenli ve eksiksiz kullandım 3 aydır ancak bu nasıl mikropsa ve neyse gitmedi.Durumum daha da kötüye gidiyor.
Antibiyotik önerisi olan var mı?Doktordan isterim belki onu yazar ve düzelirim.
Bende antibiyotik kullanmaya başladığım dönemde ağrı, yanma, penis ucunda kaşıntı, kasıklarda ağrı bunları yaşamaya başlamştım ilaçlarımı kullanmaya devam ettim tedavim bittikten 8 ay sonra bunların hepsi geçti biraz sabırlı olman gerekli
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Şu an yazarken bile penisim yanıyor ve sürekli idrar hissi var.Makatta baskı, kaşınma ve ara ara ağrı oluyor
İşeyince odaya gelene kadar akinti oluyor ve kiloda sarı leke bırakıyor.
Invanz dediğiniz ilaç ieseften daha mı etkili ve kaç tane olmalıyım.
Gonore testi 3 ayrı zamanda yapıldı ve hepsinde de püreme görülmedi.
Invanz dediğiniz,iesef ve novoseften daha mı etkili .
Ağlayacak durumdayım ve bunu yakınlarımdan kimseye anlatamam.
Yardımı olacak herkesten tavsiye bekliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:Şu an yazarken bile penisim yanıyor ve sürekli idrar hissi var.Makatta baskı, kaşınma ve ara ara ağrı oluyor
İşeyince odaya gelene kadar akinti oluyor ve kiloda sarı leke bırakıyor.
Invanz dediğiniz ilaç ieseften daha mı etkili ve kaç tane olmalıyım.
Gonore testi 3 ayrı zamanda yapıldı ve hepsinde de püreme görülmedi.
Invanz dediğiniz,iesef ve novoseften daha mı etkili .
Ağlayacak durumdayım ve bunu yakınlarımdan kimseye anlatamam.
Yardımı olacak herkesten tavsiye bekliyorum.
İnvanz Ertapenem etken maddeli , uzun etkili 1-b-metil karbapenem antibiyotiktir. Gram negatif enterik çomaklara, C. difficile dışındaki anaerop bakterilere, Gram pozitif bakterilere etkilidir. Ancak P. aeruginosa ve Acinetobacter türlerine, MRSA ve enterokoklara etkili değildir.
Sizdeki patojenin ne oldugunu bilmeden invanzı kullanmaniz yarar yerine zarar verebilir.
Örnegin Metisilin direncli staphylococcus aureus varsa sizde (MRSA) etki etmez. Yada pseudomanas aeruginosa varsa etki etmez. Siz prostat sivisinindan kültür yaptirin ureme olmaz ise pcr yaptirin.. bu akintinin sebebinin bulas sonucu bir patojen oldugu belli zaten. Bu patojeni ortaya cikarmaya bakin. Ona gore uygun bir antibiyotik recete etsin drunuz.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Bu gün urolojiye gittim ve yasadigim süreci kullandığım ilaclari ve sikayetlerimin devam ettiğini söyledim.Idrardan sonra akintinin devam ettigini ve makat kısmında ağrı ve acı olduğunu söyledim.
Doktor kullandığın ilaçlar çok ciddi ve kuvvetli ilaçlar ve bu şikayetlerini geçirmesi lazımdı dedi.
Pazartesi günü sistoskopi için gün verdi.Penis ucundan girip idrar torbasına kadar kontrol edecekmiş.
Ve karar verecekmiş.Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, çözüm bulunabilir mi bu yöntemle.
Ve ayrıca bu gün yapılan tam idrar analizinde lokosit 0 çıktı.Ancak şikayetler devam ediyor.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Bu gün urolojiye gittim ve yasadigim süreci kullandığım ilaclari ve sikayetlerimin devam ettiğini söyledim.Idrardan sonra akintinin devam ettigini ve makat kısmında ağrı ve acı olduğunu söyledim.
Doktor kullandığın ilaçlar çok ciddi ve kuvvetli ilaçlar ve bu şikayetlerini geçirmesi lazımdı dedi.
Pazartesi günü sistoskopi için gün verdi.Penis ucundan girip idrar torbasına kadar kontrol edecekmiş.
Ve karar verecekmiş.Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, çözüm bulunabilir mi bu yöntemle.
Ve ayrıca bu gün yapılan tam idrar analizinde lokosit 0 çıktı.Ancak şikayetler devam ediyor.
Geçmiş olsun. Sistoskopi ile prostatit tanısı konulamıyor. Doktorunuzun birçok doktor gibi hastalıkdan bihaber olduğu kanısındayım. Rektal tuşe yapılıp prostat sıvınızdan lökesit/pcr/kültür yapılmalı ve tanı konulup tedavinize başlanmalı.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Bunları doktora söylersem işimize karışmayın,doktorları bize bırakın diyorlar.
Hocam pcr yapar mısınız dedim ve bana cevabı,doktorlugu bana bırak diye cevap verdi.
Akintinin nedenini öğrenmek için mi yapıyor bilemedim.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Bunları doktora söylersem işimize karışmayın,doktorları bize bırakın diyorlar.
Hocam pcr yapar mısınız dedim ve bana cevabı,doktorlugu bana bırak diye cevap verdi.
Akintinin nedenini öğrenmek için mi yapıyor bilemedim.
O doktorluğu kendisine bıraktığımız kişi sistoskopi sonrası sana hic birseyin yok psikolojik demezsse bende burdayım. Çok bela bir hastalık. İyilestim başlığı acan üc aya geri dönüyor. Ruhen ve bedenen cok yoruldum ben
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Benim hastalığım şüpheli cinsel ilişki sonucu oluştu.
Durduk yere prostatit olunuyor mu,olan var mı bilmiyorum ki.
Makat kısmına yakın yerde acı ve ağrı oluyor mu prostatitte,sık idrara cikma hissi oluyor şu içince ve çay içince.gece 2 defa kesin kalkmaya başladım çişe.
Tam 3.5 ay oldu bu hastalığa yakalanali, düzelebilir miyim prostatit olmadan.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Benim hastalığım şüpheli cinsel ilişki sonucu oluştu.
Durduk yere prostatit olunuyor mu,olan var mı bilmiyorum ki.
Makat kısmına yakın yerde acı ve ağrı oluyor mu prostatitte,sık idrara cikma hissi oluyor şu içince ve çay içince.gece 2 defa kesin kalkmaya başladım çişe.
Tam 3.5 ay oldu bu hastalığa yakalanali, düzelebilir miyim prostatit olmadan.
Cinsel iliskiyle bulaşan bakterilerle yada idrar yolu enfeksiyonlarıyla prostatit olunuyor. Makat testis arası perime bölgesinde ağrı olur. Diğer bahsettiğiniz semptomlarda olur prostatitte. Sizin tanınız çok büyük ihtimalle prostatit. Eskişehir . İstanbul ve Ankarada forumda adı gecen doktorlara gitmelisiniz. Oralarda vakit kaybedersiniz. İyileşme konusunu bilmiyorum.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Ankara da hangi doktoru oneriyorsunuz,kime gitmeliyim.
Hangi hastahane.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Ankara da hangi doktoru oneriyorsunuz,kime gitmeliyim.
Hangi hastahane.
A life /Mesut Tül muayene ücreti 240tl
Bayındır / İzav Dalva muayene ücreti 1400tl
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Sisteskopi sonrası ağrı ve acı yaşayan oldu mu arkadaşlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:Sisteskopi sonrası ağrı ve acı yaşayan oldu mu arkadaşlar.
Sistoskopi sonrasi ağrı acı yaşanması normaldir. Flexible olanlarında ağrı daha azdır.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Pazartesi günü sistoskopi olacağım nasipse.Pazartesiye kadar dayanabilirim tabi.
Makatin yanında ve üst kısmında acı ve agri var.Prostattan mi kaynaklanıyor acaba.Prostatit olanlarda makat etrafında acı ve agri yaşayan var mı aramızda arkadaşlar.
18.10.2022 tarihinde tıp fakültesinde yaptirdigin idrar tahlilimde lokosit 0 çıktı.Ancak akinti ve diğer şikayetler gitmedi.Anlamis değilim.
Allahim bana yardımcı ol,sistoskopi sonrası enfeksiyonum olusmasin,ağrım ve açım olmasın çok:(
mera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen mera »

bngl55 yazdı:Pazartesi günü sistoskopi olacağım nasipse.Pazartesiye kadar dayanabilirim tabi.
Makatin yanında ve üst kısmında acı ve agri var.Prostattan mi kaynaklanıyor acaba.Prostatit olanlarda makat etrafında acı ve agri yaşayan var mı aramızda arkadaşlar.
18.10.2022 tarihinde tıp fakültesinde yaptirdigin idrar tahlilimde lokosit 0 çıktı.Ancak akinti ve diğer şikayetler gitmedi.Anlamis değilim.
Allahim bana yardımcı ol,sistoskopi sonrası enfeksiyonum olusmasin,ağrım ve açım olmasın çok:(
ilk bir kültür yaptır sonra bişey çıkmazsa pcr yaptır ve sonuçlarına göre antibiyotik kullan panik yapma benimde o bölgemde ağrım var biraz zaman ver spor yap sakin olmaya çalış
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Doktora ne dersem,bana bırak doktor olan benim diyor.
İdrar kültürü yaptı,pcr istedim ancak önce sistoskopi yapacağım ve gerekirse pcr alırım diyor.
Meni ve idrar kültüründe anormal bir şey çıkmadı.
Bulunduğum yerde en iyi doktor da kendisi.Cevre illerden hep bu doktor için geliyorlar.Tip fakültesinde dç doktor.