tam geçti derken

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

tam geçti derken

Mesaj gönderen hit43 »

4 ay çok rahattım hiçbir belirti yoktu fakat 20 gündür peniste idrardan 10 dakika sonra 1 saat süren huzursuzluk,gerilme,bazen ucunda batma oluyor.üroloğa gittim idrar kan tahlili yaptırdı.idrarda bakteri ve lokosit çıktı.kültür yaptıralım dedi. kültürde üreme olmadı.piyoleseptyl ve suprax verdi.fakat rahatsızlığım geçmedi.2 gün iyi oluyorum.sonra tekrar başlıyor. idrar anı ve öncesi şikayet yok sadece idrar yaptıktan sonra peniste gerilme huzursuzluk beni çok rahaatsız ediyor.prostatit bu mu arkadaşlar.daha önce ultrasonda kalfikasyon vardı.geçen sene üridinami oldum.tuvalete gitmeye korkuyorum.Levent türk hocaya gitmeyi düşünüyorum.ne tavsiye edersiniz.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: tam geçti derken

Mesaj gönderen Serkan »

hit43 yazdı:4 ay çok rahattım hiçbir belirti yoktu fakat 20 gündür peniste idrardan 10 dakika sonra 1 saat süren huzursuzluk,gerilme,bazen ucunda batma oluyor.üroloğa gittim idrar kan tahlili yaptırdı.idrarda bakteri ve lokosit çıktı.kültür yaptıralım dedi. kültürde üreme olmadı.piyoleseptyl ve suprax verdi.fakat rahatsızlığım geçmedi.2 gün iyi oluyorum.sonra tekrar başlıyor. idrar anı ve öncesi şikayet yok sadece idrar yaptıktan sonra peniste gerilme huzursuzluk beni çok rahaatsız ediyor.prostatit bu mu arkadaşlar.daha önce ultrasonda kalfikasyon vardı.geçen sene üridinami oldum.tuvalete gitmeye korkuyorum.Levent türk hocaya gitmeyi düşünüyorum.ne tavsiye edersiniz.
2021 den beri burda olduğununuzu görüyorum. Biran önce tanı konulup tedavi olabilmeniz için. İstanbul Zafer Oyman yada Eskisehir Hüseyin Seçkin'e gitmenizi öneririm.
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

değerli kardeşim.ürodinami dahil bir çok şey yapıldı.ama sonuç yok.kan idrar normal çıkıyor .benim bu rahatsızlığa teşhis koyamadılar.kimisi prostatit diyor kimi piskolojik diyor.en son nöroürolojiye git dediler fakat benim nörejenik mesanem yok.rahatsızlığım 4 ay çok rahatlık tan sonra yine başladı.tavsiyelerin için teşekkürler.eskişehir bana yakın belki hüseyin seçkine giderim.ama bir şey değişir mi bilmem.Eskişehire gidip hüseyin hocadan fayda gören varsa yazabilirmi.?
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

hit43 yazdı:değerli kardeşim.ürodinami dahil bir çok şey yapıldı.ama sonuç yok.kan idrar normal çıkıyor .benim bu rahatsızlığa teşhis koyamadılar.kimisi prostatit diyor kimi piskolojik diyor.en son nöroürolojiye git dediler fakat benim nörejenik mesanem yok.rahatsızlığım 4 ay çok rahatlık tan sonra yine başladı.tavsiyelerin için teşekkürler.eskişehir bana yakın belki hüseyin seçkine giderim.ama bir şey değişir mi bilmem.Eskişehire gidip hüseyin hocadan fayda gören varsa yazabilirmi.?
Bendede aynı banada teşhis koyamadılar sinirle alakalıdır nörolojiye git dediler bana mantıklı gelmediği için gitmedim bende penis ağrısı peniste yanma ve penis şeklinde değişiklik var penis damarlarında şişme var bende hüseyin seçkine gitmeyi düşünüyorum
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Çok büyük ihtimalle prostatit cıkacaksınız.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hit43 yazdı:4 ay çok rahattım hiçbir belirti yoktu fakat 20 gündür peniste idrardan 10 dakika sonra 1 saat süren huzursuzluk,gerilme,bazen ucunda batma oluyor.üroloğa gittim idrar kan tahlili yaptırdı.idrarda bakteri ve lokosit çıktı.kültür yaptıralım dedi. kültürde üreme olmadı.piyoleseptyl ve suprax verdi.fakat rahatsızlığım geçmedi.2 gün iyi oluyorum.sonra tekrar başlıyor. idrar anı ve öncesi şikayet yok sadece idrar yaptıktan sonra peniste gerilme huzursuzluk beni çok rahaatsız ediyor.prostatit bu mu arkadaşlar.daha önce ultrasonda kalfikasyon vardı.geçen sene üridinami oldum.tuvalete gitmeye korkuyorum.Levent türk hocaya gitmeyi düşünüyorum.ne tavsiye edersiniz.
Idrarda lokosit cikmasi İYE olabilir, prostat sekresyonundaki lokosit durumunu görmeden prostatit tanisi havada kalir.
Eger prostat sivisinda lokosit yuksekligi varsa bu kesin ayirici tani olur prostatit adina.
Dolayısı ile enfeksiyonun lokalize oldugu yer belli olmuş oluyor.
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

Teşekkürler arkadaşlar ve kadir abi.daha önceki idrar tahlilleri temiz çıkıyorduı bu sefer lokosit ve bakteri çıktı.kültür yaptırdık üreme olmadı.piyoleseptyl ve suprax kullandım ama iyileşme olmadı sadece sık idrar düzeldi gibi.benim sıkıntım idrardan 10 dk sonra peniste ve çevresinde gerilme,huzursuzluk. tavsiyeleriniz için şimsiden teşekkürler.