Staphylococcus sp üredi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
scream1717

Staphylococcus sp üredi

Mesaj gönderen scream1717 »

Arkadaşlar 10 gün önce kültür verdim prostat sıvısından staphylococcus sp üredi. Lökosit ise 7 civarı dedi Hüseyin hoca. Bu bakteri hk ne dersiniz bir yerde bilgi bulamadım. Antibiyograma göre 10 genta 2 kutu augmentin verdi hoca 3.günüm iğnede ama bir değişim yok ne tavsiye edersiniz
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Staphylococcus sp üredi

Mesaj gönderen BruceLee »

Cinsel hikaye var mı
scream1717

BruceLee yazdı:Cinsel hikaye var mı
Şüpheli ilişki olmadı. 6 senedir penis ağrım sızım vardı psikolojik demişlerdi. En son yine ğrologa gittim direk prostatit dedi 6 kuru ilaç verdi ondan 1 ay sonra makat dolfunluğu yanma ağrı başladı 7 aydır da Makat ağrısı devam ediyor.. Aslında ürologamgitmeden önce Makat şikayetim yoktu.. Gittim daha beter oldum 7 aydır makatıma vuran ağrı var. En son Hüseyin hoca da da bu sonuçlar çıktı. Antiler de etkilemiyor
scream1717

+++++
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Bu stafilokoklar nasil bulasiyor anlamadim. Bende gonore sonrasi basladi hastalik ama hep stafilokok aereus uruyor neis. gonore uremiyor. Bel soguklugundan sonra basladigina gore gonorenin uretradan prostata ulasmasi gerekiyor. Stafilokokun mantigi veya alakasi ne cozemedim.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Wolfpack sende gonore başladıktan ne kadar süre sonra tedaviye başladın ? Bende beyaz akıntı başladığında ne olduğunu bilmiyordum 3-5 gün bekledim öyle gittim doktora o sıra sanırım üretradan prostata geçti mikrop ama şöyle de bi
Durum var bende bel soğukluğu varken hiç bi
Sorun yoktu bel soğukluğu için ilaçlara başladım ilaçları içince tak diye ereksiyon gitti çok karışık bi iş çözemedim gitti
scream1717

scream1717 yazdı:Arkadaşlar 10 gün önce kültür verdim prostat sıvısından staphylococcus sp üredi. Lökosit ise 7 civarı dedi Hüseyin hoca. Bu bakteri hk ne dersiniz bir yerde bilgi bulamadım. Antibiyograma göre 10 genta 2 kutu augmentin verdi hoca 3.günüm iğnede ama bir değişim yok ne tavsiye edersiniz
Yokmu fikir verebilecek
wolfpack

Kardesim stafilokoklarla ilgili bir suru paylasim var. Onlara bak. Staph sp. dedigi saprofiticus mu sp. turleri anlaminda mi? Bu stafilokoklarin 30 civari cesidi var diye biliyorum. Ara ara bende de cikmisti aereus harici stafilokok turleri. Gram pozitif ve aneorob bir bakteri turu. Antibiyotik kurlerini arastir bu bakteriye ozgu. Antibiyotiklerle ilgili arastirma yaparken prostata iyi penetre olanlara bak. Ayrica kalsifikasyonun var mi diye ultrasoun yaptir. Kalsifikasyon varsa yuksek ihtimalle biyofilm gelistirmistir bakteriler. Biyofilm gelistirme yetenekleri cok yuksek cunku stafilokoklarin. Biyofilmlere karsi etkili antibiyotikleri de bulman lazim. Yani kisacasi hem prostata iyi penetre olacak hem de biyofilm cozebilme yetenegi olacak antibiyotikler istiyorsun. Bir de tabi direnc olayinin onune gecebilmek icin 2 antibiyotik kombinlemen lazim. Genta menta fis geliyor stafilokoklara. Ben yuzlerce vurdurdum gecmedi. Son careyi cipro + rifampisin ardina bactrim + rifampisinde bulur gibi oldum ama daha yol var bitmedi tam. Ayrica stafilokoklar aneorob yani oksijensiz yasayan bakteriler olduklari icin uretraya ozon vermek ise yarayabilir. Tamamen temizleyemezsem ben antilerle ozona gidecegim. Gecmis olsun.
wolfpack

Ben buraya biyofilme karsi cok etkili olan anti gruplarini yazayim. Bunlari arastir prostata iyi penetre olanlarini dr.unla birlikte sec dene. MAKROLID, LINKOZAMID, TETRASIKLIN, RIFAMPISIN, KINOLON, FUSIDIK ASID, NITROIMIDAZOL, SULFONAMID, OKSAZOLIDINON. Dedigim gibi usg'de prostatta kalsifikasyon varsa cok yuksek ihtimalle biyofilm gelismistir. Bunlardan kombinlemen gerekecek.
scream1717

wolfpack yazdı:Ben buraya biyofilme karsi cok etkili olan anti gruplarini yazayim. Bunlari arastir prostata iyi penetre olanlarini dr.unla birlikte sec dene. MAKROLID, LINKOZAMID, TETRASIKLIN, RIFAMPISIN, KINOLON, FUSIDIK ASID, NITROIMIDAZOL, SULFONAMID, OKSAZOLIDINON. Dedigim gibi usg'de prostatta kalsifikasyon varsa cok yuksek ihtimalle biyofilm gelismistir. Bunlardan kombinlemen gerekecek.
Ultrasonda kalsifikasyon göründü beyaz nokta şeklinde doktor kalsifikasyon dedi.. Daha önce kinolon da kullandın pek işe yaramadı maalesef. Kalsifikasyon için yapılabilecek şeyler var mı
wolfpack

scream1717 yazdı:
wolfpack yazdı:Ben buraya biyofilme karsi cok etkili olan anti gruplarini yazayim. Bunlari arastir prostata iyi penetre olanlarini dr.unla birlikte sec dene. MAKROLID, LINKOZAMID, TETRASIKLIN, RIFAMPISIN, KINOLON, FUSIDIK ASID, NITROIMIDAZOL, SULFONAMID, OKSAZOLIDINON. Dedigim gibi usg'de prostatta kalsifikasyon varsa cok yuksek ihtimalle biyofilm gelismistir. Bunlardan kombinlemen gerekecek.
Ultrasonda kalsifikasyon göründü beyaz nokta şeklinde doktor kalsifikasyon dedi.. Daha önce kinolon da kullandın pek işe yaramadı maalesef. Kalsifikasyon için yapılabilecek şeyler var mı
Kinolon kullandinda neyle kombin kullandin? Ben tek antibiyotik tedavisinin daha birine iyi geldigini duymadim bu hastalikta. Kombin yapman lazim, dogru doz ayarlaman lazim, dogru sure kullanman lazim. Bunlari yaparken de prostat masajlari yaptirman lazim. 15 gunluk tek cesit antibiyotik tedavisi veriyor urologlar. Prostatitle ilgili tum kaynaklar bas bas min. 6 hafta gerekirse 12 hafta kombinler seklinde verilmesi gerekiyor yaziyor. Bu urologlara inanmayin bu hastalikta. Eger siz kendiniz tek tek azmedip arastirip ogrenmezseniz zor rahatlarsiniz. Ben ne zaman dumeni doktorlara birakmak yerine elime aldim o zaman hayatimi yasanilir, hastaligimi da dayanilir bir noktaya cektim. Herseyden once benim size verebilecegim tavsiye kendi kendinizin doktoru olabilecek kadar hastalik ve tedavisi ile ilgili saglam bilgi edinmeniz. Bakiniz mesela kadir abi. Prostatit konusunda Trdeki butun dr.lara tas cikarir bence bilgileriyle. Cogu iyi olan da bu sekilde iyi olmustur. Dr.larla iyi olanlar cok sansli olanlar. Geriye kalanlar hepsi kendileri bilgi edinmis yillarca okumus arastirmis ogrenmis pes etmeden.
scream1717

wolfpack yazdı:
scream1717 yazdı:
Kinolon kullandinda neyle kombin kullandin? Ben tek antibiyotik tedavisinin daha birine iyi geldigini duymadim bu hastalikta. Kombin yapman lazim, dogru doz ayarlaman lazim, dogru sure kullanman lazim. Bunlari yaparken de prostat masajlari yaptirman lazim. 15 gunluk tek cesit antibiyotik tedavisi veriyor urologlar. Prostatitle ilgili tum kaynaklar bas bas min. 6 hafta gerekirse 12 hafta kombinler seklinde verilmesi gerekiyor yaziyor. Bu urologlara inanmayin bu hastalikta. Eger siz kendiniz tek tek azmedip arastirip ogrenmezseniz zor rahatlarsiniz. Ben ne zaman dumeni doktorlara birakmak yerine elime aldim o zaman hayatimi yasanilir, hastaligimi da dayanilir bir noktaya cektim. Herseyden once benim size verebilecegim tavsiye kendi kendinizin doktoru olabilecek kadar hastalik ve tedavisi ile ilgili saglam bilgi edinmeniz. Bakiniz mesela kadir abi. Trdeki butun dr.lara tas cikarir bence bilgileriyle. Cogu iyi olan da bu sekilde iyi olmustur. Dr.larla iyi olanlar cok sansli olanlar. Geriye kalanlar hepsi kendileri bilgi edinmis yillarca okumus arastirmis ogrenmis pes etmeden.
4 hafta 6 kutu levoflaksasin yanında azitro kullandım.. Daha sonra 4 hafta avelox hanına piyeloseptyl kullandım.. Şuan ise antibiyograma uygun genta ve augmentin kullanıyorum.. Aslında hep 2 li kombin verdi doktorlar. Bilmiyorum enfeksiyon uzmanına gitsem fayda olur mu. Hiç bir antibiyotik işe yaramadı maalesef..
wolfpack

Peki bunlarin prostata penetre olabilme yeteneklerini hic arastirdin mi? Genta cok fis prostat konusunda onu soyleyim. Augmentin ilk kez duyuyorum prostatit icin verildigini. Levofloksasin cok iyi onu biliyorum. Digerleri ile ne kitaplarda ne makalelerde karsilasmadim. Azitroyu bir kac kez okudum sanirim ama ben hep en etkili olanlari ile ilgilendigim icin cok bilgi edinemedim. Prostatit konusunda oral olarak altin antiler kinolonlar ozellikle levo ve cipro ve trimetoprimlerdir. Daha 3 4 cesit anti var. Bunlari bence sen bir arastirip ogren bir yere not al. Sonra madem ki kalsifikasyonun var biyofilmin de var demektir. Sana yukarda yazdigim anti gruplarini da not al. Sonra bakterini ispatlayan tahlillerinle birlikte aldigin notlari da al ve iyi bir enfeksiyon doktoruna git. Fikir alisverisinde bulun. Ortak bir tedavi belirleyin.
scream1717

wolfpack yazdı:Peki bunlarin prostata penetre olabilme yeteneklerini hic arastirdin mi? Genta cok fis prostat konusunda onu soyleyim. Augmentin ilk kez duyuyorum prostatit icin verildigini. Levofloksasin cok iyi onu biliyorum. Digerleri ile ne kitaplarda ne makalelerde karsilasmadim. Azitroyu bir kac kez okudum sanirim ama ben hep en etkili olanlari ile ilgilendigim icin cok bilgi edinemedim. Prostatit konusunda oral olarak altin antiler kinolonlar ozellikle levo ve cipro ve trimetoprimlerdir. Daha 3 4 cesit anti var. Bunlari bence sen bir arastirip ogren bir yere not al. Sonra madem ki kalsifikasyonun var biyofilmin de var demektir. Sana yukarda yazdigim anti gruplarini da not al. Sonra bakterini ispatlayan tahlillerinle birlikte aldigin notlari da al ve iyi bir enfeksiyon doktoruna git. Fikir alisverisinde bulun. Ortak bir tedavi belirleyin.
Kalsifikasyon konusunda ne dersiniz.. Gidermeye yönelik neler yapılabilir
wolfpack

scream1717 yazdı:
wolfpack yazdı:Peki bunlarin prostata penetre olabilme yeteneklerini hic arastirdin mi? Genta cok fis prostat konusunda onu soyleyim. Augmentin ilk kez duyuyorum prostatit icin verildigini. Levofloksasin cok iyi onu biliyorum. Digerleri ile ne kitaplarda ne makalelerde karsilasmadim. Azitroyu bir kac kez okudum sanirim ama ben hep en etkili olanlari ile ilgilendigim icin cok bilgi edinemedim. Prostatit konusunda oral olarak altin antiler kinolonlar ozellikle levo ve cipro ve trimetoprimlerdir. Daha 3 4 cesit anti var. Bunlari bence sen bir arastirip ogren bir yere not al. Sonra madem ki kalsifikasyonun var biyofilmin de var demektir. Sana yukarda yazdigim anti gruplarini da not al. Sonra bakterini ispatlayan tahlillerinle birlikte aldigin notlari da al ve iyi bir enfeksiyon doktoruna git. Fikir alisverisinde bulun. Ortak bir tedavi belirleyin.
Kalsifikasyon konusunda ne dersiniz.. Gidermeye yönelik neler yapılabilir
Bilmiyorum bu konuda halen yeterli bilgim yok. Nac 600'un iyi gelebilecegine rastladim bazi kaynaklarda fakat kullanmadim hic. Hedefim su an bakteriyi temizlemek ve semptomlari minimumda tutabilmek. Semptom yasamadan kalsifikasyonu da olanlar oldugu icin pek onemsemiyorum ben kalsifikasyonu. Kalsifikasyon sadece benim icin prostatit hastalarinda hastaliktan sonra gelistiyse biyofilm belirtecidir. Ben 8 yillik hastayim. Ilk 6 yilinda kalsifikasyonum yoktu son 2 yildir var. Bu da bana bakterilerin biyofilm gelistirdigini gosterir. Biyofilme karsi etkili antiler almam gerektigini gosterir. Kalsifikasyonun kendisinin pek bir onemi yok bence.
scream1717

Doktor da bu şekilde söylemişti. Kalsifikasyon çok da önemli değil gibisinden.
wolfpack

scream1717 yazdı:Doktor da bu şekilde söylemişti. Kalsifikasyon çok da önemli değil gibisinden.
Hayir aslinda onemli. Fakat yukarda bahsettigim gibi "prostatit hastalarinda ^^hastaliktan sonra^^ gelistiyse" cok onemli. Cunku dedigm gibi biyofilm gostergesidir.
scream1717

wolfpack yazdı:
scream1717 yazdı:Doktor da bu şekilde söylemişti. Kalsifikasyon çok da önemli değil gibisinden.
Hayir aslinda onemli. Fakat yukarda bahsettigim gibi "prostatit hastalarinda ^^hastaliktan sonra^^ gelistiyse" cok onemli. Cunku dedigm gibi biyofilm gostergesidir.
Tabiki bunun ne zaman geliştiğini bilemeyiz..
wolfpack

Yani ben hastaligimin ilk yilindan itibaren surekli takip ettigim icin biliyorum. Sizi bilemem tabi.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

wolfpack yazdı:Yani ben hastaligimin ilk yilindan itibaren surekli takip ettigim icin biliyorum. Sizi bilemem tabi.
Hocam siz diğer başlığınızda defalarca boşalmanıza rağmen nüks yaşamadığınızı söylemiştiniz. Bu iyileşme durumu devam ediyor mu yoksa bozuldu mu? Bir de Türkye'de Rifampicin bulunmuyor. Siz sanırım Kıbrıs'tasınız. Türkiye reçetesi ile Kıbrıs'tan sipariş verilebiliyor mu ve orada bulmak kolay mı?
wolfpack

ozcartman yazdı:
wolfpack yazdı:Yani ben hastaligimin ilk yilindan itibaren surekli takip ettigim icin biliyorum. Sizi bilemem tabi.
Hocam siz diğer başlığınızda defalarca boşalmanıza rağmen nüks yaşamadığınızı söylemiştiniz. Bu iyileşme durumu devam ediyor mu yoksa bozuldu mu? Bir de Türkye'de Rifampicin bulunmuyor. Siz sanırım Kıbrıs'tasınız. Türkiye reçetesi ile Kıbrıs'tan sipariş verilebiliyor mu ve orada bulmak kolay mı?
Abartmadigim surece sorun olmuyor. Eski halime kiyasla cok cok iyiyim. Eskiden bir iki damla seklinde cikardi sperm ve icerde kalma hissi yasardim. Simdi hacim cok daha iyi ve tikaniklik hissi yok denecek kadar az. Yapilan tahlillerde zaten bakteri azalmis, bitmemis ama azalmis. Dr.un yorumu ise bir onceki tahlilde cogu antibiyotige duyarli olan bakterilerin prostatin icinde ureyen bakterilerin oldugu, 2.tahlilde tum antibiyotiklere direncli gorunen bakterilerin ise geriye kalan guclu bakterilerin hatta prostatima ilk girip beni prostatit yapan bakterilerin olabilecegini soyledi. Su an o geriye kalan guclu, direncli bakterileri yok etmem lazim. Zaman icerisinde cogalmamalari icin. Rifampisin konusuna gelecek olursak o konu hakkinda bilgim yok. Ayrica turkiye-kibris arasi kargo isleri cok sikintili. Gumruk falan bayagi sikinti cikariyor. Ben pek bisey alamiyorum kargo ile mesela tr'den aracilar olmadan.
wolfpack

Dr.un bu tezi aklima yatti. Bunun kaniti ise 2015 yilinda yani hastaligi ilk kaptigim zaman yaptirdigim prostat sivisi antibiyogrami ile antibiyotik yuklemesi sonrasi yenile yaptigim sperm antibiyogramin tamamen bire bir ortusmesi. Noktasi virgulune kadar ayni direncler ayni duyarliliklar. Demek oluyor ki prostata giren direncli bir bakterim var. Zaman icinde bolgede uremisler. O ureyenleri temizledik. Sira geldi guclu, direncli olanlara. Umarim onun da bir yolunu bulacagim.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

wolfpack yazdı:Dr.un bu tezi aklima yatti. Bunun kaniti ise 2015 yilinda yani hastaligi ilk kaptigim zaman yaptirdigim prostat sivisi antibiyogrami ile antibiyotik yuklemesi sonrasi yenile yaptigim sperm antibiyogramin tamamen bire bir ortusmesi. Noktasi virgulune kadar ayni direncler ayni duyarliliklar. Demek oluyor ki prostata giren direncli bir bakterim var. Zaman icinde bolgede uremisler. O ureyenleri temizledik. Sira geldi guclu, direncli olanlara. Umarim onun da bir yolunu bulacagim.
Yani siz staph dışında başka bir bakteri olduğunu düşünüyorsunuz doğru mu anlıyorum? O halde devam mı edeceksiniz lablara örnek vermeye? Ve 4 aya tamamlayacak mısınız tedaviyi. Teşekkürler bu arada cevap için.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

scream1717 yazdı:Arkadaşlar 10 gün önce kültür verdim prostat sıvısından staphylococcus sp üredi. Lökosit ise 7 civarı dedi Hüseyin hoca. Bu bakteri hk ne dersiniz bir yerde bilgi bulamadım. Antibiyograma göre 10 genta 2 kutu augmentin verdi hoca 3.günüm iğnede ama bir değişim yok ne tavsiye edersiniz
Yabancı sitelerde arayabilirsiniz. Aramak istediğiniz sözü veya cümleyi çeviri yapın. İngilizcesini arayın mesala googleda. Mesela chrome ile açın ve sayfayı çevir yapın. Tonlarca bilgi
scream1717

İlaçlar bitti tamamen hiçbir değişim yok Makat ağrısısütekli devam ediyor ereksiyon ve isteksizlik var. Tavsiye verecek var mı