Prostatit belirtileri mi bunlar?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kartallihk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatit belirtileri mi bunlar?

Mesaj gönderen kartallihk »

Merhaba arkadaşlar. 8 ay önce yoğun stresli dönem sonrası testiste yanma ve ağrı şikayetiyle doktora gittim. İnternetten araştırıp psikolojimi bozduktan sonra doktora gittim. Varikosel ve hidrosel olmadığım söylendi. Doktor mesane duvarında kalınlaşma var dedi. İçim rahatladı derken bu defa idrar sonrası yanma şikayeti başladı. Bazen sanki hiç birşey yokmuş gibi hiç bir yanma şikayeti yokken 1 hafta sonrası yeniden başlıyor. İdrar yapıyorum idrar sonrası penis altından makat çevresine kadar yanma var. Sanki altımda bir sıcaklık var gibi. Otururken kalkarken hafif yanma oluşuyor. Sık idrara çıkmıyorum. Günde toplamda 3-5 kez. İdrarımı tam boşaltabiliyorum. Psa değerlerim normal çıktı. İdrar da bakteri üremesi olmadı. İdrar testi yapıldı. Mesanemi boşaltmada sorun olmadığı söylendi. Benim bir şüphem daha var. Makat çevresindeki kaşıntı. Daha önce kaşımaktan kanatmıştım. Ama dışkıda kan görmüyorum. Elime meme tarzı bir şey gelmiyor. Büyük abdestte zorşanma yok. Ama makatta kaşıntı var. Haftaya üroloğa tekrar gidicem. İnşallah güzel haberler alır ümit verici şeyler duyarım. Çünkü psikolojik olarak buna çok ihtiyacım var.
emrhn1654
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostatit belirtileri mi bunlar?

Mesaj gönderen emrhn1654 »

Hocam benim makatımda 1.5 senedir yanma kaşıntı problemim var aynı zamanda peniste de batma hissi ve hafif kaşıntı mevcut. Prostatit mi bilmiyorum fakat ben makatımda hemoroid ve fissür olduğundan kaynaklı kaşıntı yaptığını düşünüyorum. Ama penisteki batma hissi ve hafif kaşıntı hissi hakkında bir fikrim yok. Galiba prostat sıvısı vermeden de emin olamayacağız.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit belirtileri mi bunlar?

Mesaj gönderen kmlpr2 »

kartallihk yazdı:Merhaba arkadaşlar. 8 ay önce yoğun stresli dönem sonrası testiste yanma ve ağrı şikayetiyle doktora gittim. İnternetten araştırıp psikolojimi bozduktan sonra doktora gittim. Varikosel ve hidrosel olmadığım söylendi. Doktor mesane duvarında kalınlaşma var dedi. İçim rahatladı derken bu defa idrar sonrası yanma şikayeti başladı. Bazen sanki hiç birşey yokmuş gibi hiç bir yanma şikayeti yokken 1 hafta sonrası yeniden başlıyor. İdrar yapıyorum idrar sonrası penis altından makat çevresine kadar yanma var. Sanki altımda bir sıcaklık var gibi. Otururken kalkarken hafif yanma oluşuyor. Sık idrara çıkmıyorum. Günde toplamda 3-5 kez. İdrarımı tam boşaltabiliyorum. Psa değerlerim normal çıktı. İdrar da bakteri üremesi olmadı. İdrar testi yapıldı. Mesanemi boşaltmada sorun olmadığı söylendi. Benim bir şüphem daha var. Makat çevresindeki kaşıntı. Daha önce kaşımaktan kanatmıştım. Ama dışkıda kan görmüyorum. Elime meme tarzı bir şey gelmiyor. Büyük abdestte zorşanma yok. Ama makatta kaşıntı var. Haftaya üroloğa tekrar gidicem. İnşallah güzel haberler alır ümit verici şeyler duyarım. Çünkü psikolojik olarak buna çok ihtiyacım var.
8 Ay boyunca devam ediyor ise prostatit. Geçmiş olsun