DOKTOR LEVENT TÜRK VE TEDAVİ SÜRECİM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: DOKTOR LEVENT TÜRK VE TEDAVİ SÜRECİM

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Ha bir de ampirik tedavi deniyor bu forumda ampirik tedavi aliyoruz diyenler var Tipta ampirik tedavi bir hastaligin nedenini belirlemeden verilen tedavi demektir.Mesela ateşi yuksek olan birine kültür almadan ilac verirseniz bu ampirik redavi demektir. Yani kanita dayali tip diye bir şey var. Buna tamamen ters bir yaklaşim.Dogrusu prostat sivisindan kultur ve veya pcr testi yaparak neden olabilecek mikrobu aramaktir.Buna göre kullanilacak antibiyotikler belirlenir.Oral tedavi de olsa boyle yapilmasi gerekir. Clamidyaya trichomonasa enterokoka ki bunlara sık rastliyoruz testlerimizde her antibiyotik iyi gelmez. Dolayisi ile boşuna antibiyotik kullaniyor ya dq kullanmis olabilirsiniz. Ampirik tedavi çok zorda kaldiğinizda mecbur kaldiginizda acil sartlarinda kultur ve diger tetkikleri yaptirma imkani olmadiginda yapilan bir tedavi yöntemidir. Tetkik yapmanin gunumuzde bu kadar kolay oldugu bir dönemde ampirik tedavi adi altinda rastgele antibiyotik yazmak doğru değil. Dikkat edin buna .Sızin iyiliğiniz için yaziyorum bunlari. Gereksi paralar odemeyin kanita dayali olmayan yontemlere antibiyotiklere
Uretral akintida lablarda kulturde ureme olmadiysa semptomlar tavan yaptiysa ne yapacaksiniz? Lokosit 35 cikmis inflamatuar belirtec var ama ureme olmuyor cesitli sebeplerden dolayi nasil bir tedavi uygulayacaksiniz hasta agridan duramiyor. Mecburen genis spektrumlu antibiyotik vereceksiniz baska ne yapacaksiniz. Nonbakteriyel tip kategori 3.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Kaan beyin yazdiklarini okudunuz mu orada niye oyle yazmis .?
Aslinda en doğrusu bir lqboranta sormak ben ctesi arayip sorayim burada bilgi veririm
Ben kaan beyi okumuyorum kusura bakmayin..pubmed v.s okuyorum yabanci kaynaklar.
New tratments for prostatitis kaynaklari okuyorum.Ayrica parayla yeni makale aliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:O zaman verirsiniz ama once kultur ve pcr sart.. .atiyorum kulturde mycoplasma cikti. Siz ona cipro verirseniz iyilesmez bosa atiş olur . Onu anlqtmaya çalışıyorum.Yani nonbakteriyel olduguna karar verebilmek icin once bakteriyel prostatiti ekarte etmelisiniz tahlillerle
Oyle sey olurmu levent bey kardesim biz o konulari yillar önce astik. Ogrettiler bize. Tabiki bodoslama tedavi olmaz. Siz bence prostat enjeksiyonunun karışiminda neler yapabilirizi düsunün.Alkali hale nasil getirebiliriz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Olabilir... ben bir yerde okudum asetilsisteinde katmislar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Asetilsisteinin ayni zamanda antioksidan ve antenflamatuar ozelligi ,mukolitik inceltici ozelligi var bununda ampul formunu arastirmak lazım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:En onemlisi biyofilmlere karsi etkili deniyor
Evet onada faydasi var ama onun icin edta yokmu karisim.icinde?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Evet var Kadir bey. Inanirmisinız burda yazan fatih beye ki fatih3 nickli hastama tek doz edtali enjeksiyon yaptiktan 1 hafta sonra transrektal usg baktik yine.. oncesinde cizgi seklinde prostatik uretraya yakin bir kalsifikasyon vardi. Yokolmus... ikimiz de inanamadik. Hatta serkanda oncesi ve sonrasi fotolari var:)).
Evet EDTA iyi bir kalsifikasyon cözücü kimyasaldır. kireç cözücudur. Yok eder kalsifik alanları. Dogrudur onun sordum varmı diye.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Levent bey 5-6 ceşit antibiyotik varmi karişimda?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Yok o kadar yok kadir bey genelde sonuca gore karisim yaoiyoruz en fazla 3
Örnegin kültürde 3 ayri patojen üredi yinemi 3 cesit?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Tabi ayrica deksametazon ve edra katiyoruz
Evet antienflamatuarda gerekli bunun yaninda nac ampul bulup onuda ilave etmek lazim.Ayrica sodyum bikarbonat alkalizasyon icin.Forumdan denemek isteyen varsa yazabilir.
İlk 5 kisiye ucretsiz yapilacak degilmi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:https://m.indiamart.com/proddetail/acet ... 44112.html
Varmis yurtdisinda Kadir bey.
Cok iyi..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Maliyetine derken ne kadar bir kisi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Anladim belki bilmek isterler diye sordum. 1 seans ucretimi bu ve kaç seans olmali?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Tabi bir seans ucreti.6=8 seans yapacagiz
Tamam benim soracaklarim size simdilik bukadar. Isteyenler sizinle baglantiya gecebilir levent bey.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nerman yazdı:Tesekkur ederim Kadir bey.Kendinize iyi bakin iyi aksamlar
Rica ederim hayirli aksamlar.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Hocaları bir arada yakalamışken tam da bu konu ile alakalı merak ettiğim bir şeyi sorayım

Hipokloröz asit hakkında ne söyleyebilirsiniz, yani tamam sonuçta bir dezenfektan :) ama diğer taraftan vücudun kendi savunma hücrelerinin mikropları öldürmek için kullandığı bir madde.
Ve ph falan yüksek yüze göze bir zararlı etkisi yok.

Çok saçma bir şey sorduysam gülmeyin bana merak ettim sadece :)
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Güzel paylaşımlar. Güzel beyin fırtınası. Sevindim bu havanın oluşmasına.
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Nerman yazdı:Bir antibiyotik bazen 2 patojeni vurqbiliyor o zaman iki cesit katariz duruma gore yani
Soyle bir soru sormak istiyorum, ornek verecegim mesela hastanin kulturlerinde e.feacelis veya staph aeurus vs tarzi bakteriler uruyor ve hastane kaynakli nozokomiyal bir bulas mevcut ve hastanin cok karmasik kinolonlardan tutun genta vs daptomisin tazobaktam anti kullanim oykusu mevcut, elinde farkli farkli antibiyogramlarda var diyelim , biliyosunuz antibiyotik konusu cok ama cok cesitli ve boyle direncli patojenlerde enfeksiyon yardimi ve bilgi sart ve cok onemli urologlar bu konuda cok cahil gentadan ciprodan baska bildikleri bisey yok genelde soz meclisten disari, teikodan tutun farkli antibiyotikleri dusunelim kinolonlar makrolidler veya zaten enjeksiyon olacagi icin ust gruptan daha daha etkili antibiyotiklerde dusunulebilir,bu antibiyotik olasiliklarini dusunuyormusunuz bilgi sahibimisiniz enfeksiyon yardimi aliyormusuniz? Ust grup antiler vs gerekli olursa karisima karistirilabilirmi? Hangi antibiyotiklerlerle enjeksiyon yapilabiliyor? Yoksa klasik genta-amikozit vs karistir enjeksiyon yap modundamisiniz? Biliyosunuz ki her hasta ayni degil ve direncli patojenlerle karsilasilma ihtimalide yuksek ayrica kulturlerde farkli yerlerde yapilan bulunan ayni patojene ayni antibiyotik biri duyarli bi lab direncli buluyor , yani bu konu gizelce karar verilmeden etki etmeyecek bir antibitotigi insanlar bosuna riskle beraber prostatina alacak olabilir,kisaca hangi antibiyotiklerle enjeksiyon yapiyosunuz yelpaze darmi yoksa hastaya gore genisletilme sansi varmi?
canadianguy1

canadianguy1 yazdı:
Nerman yazdı:Bir antibiyotik bazen 2 patojeni vurqbiliyor o zaman iki cesit katariz duruma gore yani
Soyle bir soru sormak istiyorum, ornek verecegim mesela hastanin kulturlerinde e.feacelis veya staph aeurus vs tarzi bakteriler uruyor ve hastane kaynakli nozokomiyal bir bulas mevcut ve hastanin cok karmasik kinolonlardan tutun genta vs daptomisin tazobaktam anti kullanim oykusu mevcut, elinde farkli farkli antibiyogramlarda var diyelim , biliyosunuz antibiyotik konusu cok ama cok cesitli ve boyle direncli patojenlerde enfeksiyon yardimi ve bilgi sart ve cok onemli urologlar bu konuda cok cahil gentadan ciprodan baska bildikleri bisey yok genelde soz meclisten disari, teikodan tutun farkli antibiyotikleri dusunelim kinolonlar makrolidler veya zaten enjeksiyon olacagi icin ust gruptan daha daha etkili antibiyotiklerde dusunulebilir,bu antibiyotik olasiliklarini dusunuyormusunuz bilgi sahibimisiniz enfeksiyon yardimi aliyormusuniz? Ust grup antiler vs gerekli olursa karisima karistirilabilirmi? Hangi antibiyotiklerlerle enjeksiyon yapilabiliyor? Yoksa klasik genta-amikozit vs karistir enjeksiyon yap modundamisiniz? Biliyosunuz ki her hasta ayni degil ve direncli patojenlerle karsilasilma ihtimalide yuksek ayrica kulturlerde farkli yerlerde yapilan bulunan ayni patojene ayni antibiyotik biri duyarli bi lab direncli buluyor , yani bu konu gizelce karar verilmeden etki etmeyecek bir antibitotigi insanlar bosuna riskle beraber prostatina alacak olabilir,kisaca hangi antibiyotiklerle enjeksiyon yapiyosunuz yelpaze darmi yoksa hastaya gore genisletilme sansi varmi?
Bir soru daha hastanin prostati hatiri sayilir derecede kalsifike ve sis bakteride uruyor yukarda yazdigim gibi yani oyle bi sislik ki ki bacak arasi top var gibi ama agri semptomu yok idrar hissi ve penis ici kesik batma vs , hatta hastanin kullandigi bu sayisiz anttilerin icinde bir tek tavanik inanilmaz bir etki yapmis sanki o sismis prostatin ustune su doker gibi sondurmus ve kucultmus ama zaman icinde tekrar prostat sismeye baslamis ve ayni bakteriler tekrar kulturdede yakalanmis , bu sislik nasil inecek ? Enjeksiyonla antienflammatuardami karistiriyorsunuz hatta kortizon bile mesela? Ben sahsen zaten enfekte bir prostat disaridan igne girecek ve prostati irrite edecek iyice sisirecek diye bir dusuncem mevcut , ve enfeksiyon bulasma durumlarida cok cok mevcut ve yiginla makale var,bu konudaki geri donutleriniz nasil ve dusunceniz nedir
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Nerman yazdı:Merhaba targocid kullandigim bir ilac. Rn cok meronem ve vankomisinden memnunum. Levofloksasin kullaniyorum bazen.kortizon karisimin icinde var ve antiinflamatuar etkisi ile beraber otoiimmun teoriye karsi eklenmis durumda.
Binlerce enjeksiyon yaptim 2 hastada uriner infeksiyon olustu
Oral antibiyotiklerle duzeldi..
Az önce bir mesaj yazdım ama düşmemiş sanırım geri bulamadım forumda tekrar uzun uzun yazmayım.Ampirik tedavi ile ilgili yorumunuzu okuyunca aklıma bir soru geldi.Ben size muayene olduğumda pcr testim temiz çıktı ve spermde mikrop bakteri üreme vs hic bir sey çıkmadı.Sizin klinikteki arkadaş bana antibiyotik kokteyl yapicaz size dedi.Bana ne enjeksiyonu yapılacaktı.
canadianguy1

Nerman yazdı:Merhaba targocid kullandigim bir ilac. Rn cok meronem ve vankomisinden memnunum. Levofloksasin kullaniyorum bazen.kortizon karisimin icinde var ve antiinflamatuar etkisi ile beraber otoiimmun teoriye karsi eklenmis durumda.
enjeksiyon perineal bölgeden transrektal ultrason kılavuzluğundamı yapılıyor? ayrıca şöyle bir durum var prostatın farklı lobları ve bölgeleri var ve prostatın binlerce kanalcığı var ,prostatın hangi bölgelerine kaç farklı yerden girilerek enjekte ediyosunuz,bu prosedürün iğne sokma işlemi prostat biyopsisine benzermi ? ayrıca mesela prostatın farklı bölgelerine yapacaksanızda bunu haftalara mı bölüyorsunuz ? tedavi genelde kaç hafta haftada kaç enjeksiyon şeklinde sürüyor?
canadianguy1

Nerman yazdı:Merhaba biz nonbakteriyel prostatitin de aslinda bakteriyel kokenli oldugunu dusunuyoruz. Nedeni ise bakteriyel biyofilmler yuzunden mikroplarin saklandigi ve tahlile cikmayabilecegi varsayimina dayaniyor.Nickel bu dusuncede
Dedigim gibi meronem vanko lrvo en cok kullandiklarim. Duruma gore targocid invanz gibi antilerde kullanabiliyorum
aynen bu düşünceyi ben önceleri forumda yazdım yüzde 90 nonbakteriyel tamamen bir palavradır bunun hem sizin dediğiniz biyofilm sebebi ve ayrıca testlerin kültürlerin pcrların güvenilmezliği doktorun numuneyi almayı bilmemesi hassas çalışılmaması vs gibi sayısız ama sayısız sebebi var bulamadıkalrı zaman nonbakteriyel oluyor
canadianguy1

canadianguy1 yazdı:
enjeksiyon perineal bölgeden transrektal ultrason kılavuzluğundamı yapılıyor? ayrıca şöyle bir durum var prostatın farklı lobları ve bölgeleri var ve prostatın binlerce kanalcığı var ,prostatın hangi bölgelerine kaç farklı yerden girilerek enjekte ediyosunuz,bu prosedürün iğne sokma işlemi prostat biyopsisine benzermi ? ayrıca mesela prostatın farklı bölgelerine yapacaksanızda bunu haftalara mı bölüyorsunuz ? tedavi genelde kaç hafta haftada kaç enjeksiyon şeklinde sürüyor?
ayrıca sanırım hematospermi ve hematuri beklenen bi etki ve kulağa korkunç geliyor spermde kan vs bu ne kadar önemsiz tamamen düzeliyormu prostatta bir hasar bırakması ihtimali varmıdır iğnenin bu yüzden ereksiyonu etkilemesi gibi ihtimaller vs?
canadianguy1

canadianguy1 yazdı:
canadianguy1 yazdı:
ayrıca sanırım hematospermi ve hematuri beklenen bi etki ve kulağa korkunç geliyor spermde kan vs bu ne kadar önemsiz tamamen düzeliyormu prostatta bir hasar bırakması ihtimali varmıdır iğnenin bu yüzden ereksiyonu etkilemesi gibi ihtimaller vs?
son bu soruyla merak ettiklerimi sordum sanırım son olarak istanbula gelirsek muayene için ve karmaşık bir hikaye geçmişi anemnez varsa hastaya muayenede uzun zaman ayırıyormusunuz? tüm aklındaki soruları cevaplıyormusunuz?yoksa sizde diğer doktorlar gibi kısa kes şeklindemi davranıyorsunuz mesela gerçekten hastanın anlatacağı çok şey varsa muayeneniz uzun sürebilirmi? ayrıca muayenenizde ilk prostatın durumunu teşhis için ne yapıyorsunuz el muayenesinin haricinde rektal usgde muayeneye dahilmi mesela ? prostata bakıyormusunuz?
canadianguy1

canadianguy1 yazdı:
canadianguy1 yazdı:
canadianguy1 yazdı: enjeksiyon perineal bölgeden transrektal ultrason kılavuzluğundamı yapılıyor? ayrıca şöyle bir durum var prostatın farklı lobları ve bölgeleri var ve prostatın binlerce kanalcığı var ,prostatın hangi bölgelerine kaç farklı yerden girilerek enjekte ediyosunuz,bu prosedürün iğne sokma işlemi prostat biyopsisine benzermi ? ayrıca mesela prostatın farklı bölgelerine yapacaksanızda bunu haftalara mı bölüyorsunuz ? tedavi genelde kaç hafta haftada kaç enjeksiyon şeklinde sürüyor?
son bu soruyla merak ettiklerimi sordum sanırım son olarak istanbula gelirsek muayene için ve karmaşık bir hikaye geçmişi anemnez varsa hastaya muayenede uzun zaman ayırıyormusunuz? tüm aklındaki soruları cevaplıyormusunuz?yoksa sizde diğer doktorlar gibi kısa kes şeklindemi davranıyorsunuz mesela gerçekten hastanın anlatacağı çok şey varsa muayeneniz uzun sürebilirmi? ayrıca muayenenizde ilk prostatın durumunu teşhis için ne yapıyorsunuz el muayenesinin haricinde rektal usgde muayeneye dahilmi mesela ? prostata bakıyormusunuz?
Su yuzden soruyorum bu hastalikla mucadele edecek doktorun bazi hastalar nezdinde cok sabirli uzun zaman ayiran bir hekim olmasi lazim psikolojik acidanda bosluk kalmamasi icin, ve bazi doktorlar uzun zaman ayirsada kendi tedavi yontemi neyse illa onu dayatmaya calisiyor bunlarida gorduk aslinda dinliyor gibi gorunup dinleniyor sadece