Lütfen Yardım(Herkesin yorumuna ihtiyacım var)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
gokhan57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Lütfen Yardım(Herkesin yorumuna ihtiyacım var)

Mesaj gönderen gokhan57 »

2 ay önce Üst Solunum Yolu enfeksiyonunun hemen ardına aniden kasık ağrısı,penis ucunda batma ,testislerde yanma şikayetleri yaşadım .bununla birlikte aniden işeme bozukluğum sık idrara gitme ,tam boşaltamama ,penis ucunda ıslaklık hissi(ama yok) yaşadım . Doktora gittim idrarda enfeksiyon çıkmadı ama bana 3 tabletten oluşan azeltin (500 mg) kullandım.10gün içinde şikayetlerim azaldı.

Aradan 2 ay geçti şuan sadece idrar hissim %10 seviyelerinde gün içinde hissetmiyorum bile .Sadece akşamları bazen idrar yaptıktan sonra o his bir miktar oluyor.
Prostat hemoroid muayenesinde 2 gün önce prostat doktora sert geldi. İlaçsız MR çektirdim.Forumu da yeni keşfettim. Prostattaki şişlik enfeksiyon sonrası kalan durum olabilir mi? Ayrıca prostatit 10 günde düzelebilen bir durum mu ?

ne kullanayım ?
gokhan57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Lütfen Yardım(Herkesin yorumuna ihtiyacım var)

Mesaj gönderen gokhan57 »

Sabah ilk idrarım da akış yavaş.
Kullandıklarım;
Kekik Yağı
Akgünlük Sakızı
Karahindiba
İngiliz karbonatlı
Elma sirkesi
Propolis
Polen
Aynı sefa çiçeği

Siz olsanız ne yaparsınız ben herhangi bir sıvı VS aldırmadım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Lütfen Yardım(Herkesin yorumuna ihtiyacım var)

Mesaj gönderen kadir »

gokhan57 yazdı:2 ay önce Üst Solunum Yolu enfeksiyonunun hemen ardına aniden kasık ağrısı,penis ucunda batma ,testislerde yanma şikayetleri yaşadım .bununla birlikte aniden işeme bozukluğum sık idrara gitme ,tam boşaltamama ,penis ucunda ıslaklık hissi(ama yok) yaşadım . Doktora gittim idrarda enfeksiyon çıkmadı ama bana 3 tabletten oluşan azeltin (500 mg) kullandım.10gün içinde şikayetlerim azaldı.

Aradan 2 ay geçti şuan sadece idrar hissim %10 seviyelerinde gün içinde hissetmiyorum bile .Sadece akşamları bazen idrar yaptıktan sonra o his bir miktar oluyor.
Prostat hemoroid muayenesinde 2 gün önce prostat doktora sert geldi. İlaçsız MR çektirdim.Forumu da yeni keşfettim. Prostattaki şişlik enfeksiyon sonrası kalan durum olabilir mi? Ayrıca prostatit 10 günde düzelebilen bir durum mu ?

ne kullanayım ?
Gecmis olsun kardesim ama prostatit olup olmadiginizi ögrenmek istiyorsaniz iyi bir ürologa gidip muayene olmaniz gerekir. Gerekli olan inceleme ve tahliller sonucunda drunuz size ne kullanacaginizi recetede belirtecektir. Erken teşhiste 10 gündede duzelir fakat geç kalma durumundada kronikleşir. 1-2 ayda kronikleşir bulaş tarihinden itibaren.