Bu forumun amacı ve bu foruma girmemin sebepleri.

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Bu forumun amacı ve bu foruma girmemin sebepleri.

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaşlar mrb,
Öncelikle bu gibi sağlıkla ilgili forumların amacı hastadaşlarin birbiriyle iletişim sağlaması içindir.İnsanlarin birbirlerine yeri geldiğinde kimseye anlatamadığı sır niteliğindeki dertlerini bu forumda paylaşmaları söz konusudur.Hasta insanlar bu foruma bir nebze olsun dertlerine deva aramak için girerler.İyilesen yada iyileşmeye yakın olan kişiler ise tecrübe ve deneyimlerini paylaşmak icin girerler vede girmeli.Bendenizin amacı eski bir hasta olarak bu forumda elimden geldiğince yardımcı olabilmek ve fikir teatisinde bulunmak.Bunu zaten defalarca söyledim.Yoksa bu foruma ayırdığım bir vakit var.Çok yoğun bir insan olduğum halde bu foruma giriyorum ve bildiklerimi acizane paylaşıyorum. Ben bu kronik prostatit hastalığından çok çektim. Yine söylüyorum ben antibiyotik tedavisinden fayda gördüm ve şu an tüm semptomların sıfırlandı.Başkası fayda görmemiş olabilir.Ben kendimle ilgili yaşadığım hikayeyi ve görüşlerimi kimseyi hedef almadan aktarıyorum. Herkes bu şekilde hastaligin seyrini,kullandığı ilaçları,fayda görüp görmediğini yazabilir.Ama görüyorum ki gereksiz kısır tartışmalar yapılıyor.Antibiyotikse antibiyotik,vigamaxsa vigamaxx,serumsa serum,takviyeyse takviye ,otsa ot,çöpse çöp,candidaysa candida.Herkes iyi geldiği yada fayda etmedigi tedaviyi buraya yazsin ve yazabilir.Hic kimsenin birilerine iyi gelen bir tedavinin önüne set çekmemesi gerekir.Bu şekilde faydasız çekişmeli tartışmalarla bir yere varamiyacagimiz gibi forumun kaliteside düşüyor. Hayırlı akşamlar.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Bu forumun amacı ve bu foruma girmemin sebepleri.

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

haklısın abi.ama ben yinede serum diyorum :) inşallah birgün iyileşiriz.
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Çok çok haklısın abi benim anlamadığım bazı arkadaşlar tedavi yollarını inkar etme aşamasına geldi abitter tanıdığım bi çok kişi var konuşuyorm görüşüyorum adamlar iyileşiyo diyo bi başkası çıkıyo bu hastalığın çaresi yok diyo ve bi çoğumuzun psikolojisini alt üst ediyo kimsenin buna hakkı yok ben inanıyorum bi gün bi çoğumuzun iyileşeceğine yeter ki çalışıp çabalayalım gerisi takdiri ilahi olumsuz yorum yazan dostlar lütfen fikirlerinizi kendinize saklayınız yeterince sıkıntımız var zaten bir de siz tuz biber olmayın ve kadir abi Allah senden bin kere razı olsun bildklerini tecrübelerini bizimle paylaşıyorsun çoğu insan bu yaptığını yapmazdı hatta semtine bile uğramazdı krşke bu hastalığı yenen arkadaşlarda arada bi uğrasa durumlarını yaşadıkları sürece anlatsalar çok güzel olur. Allah hepimizin yardımcısı olsun .
aksaraysulo

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Abiler burda kimse moral bozmasin yeter .ben henuz 22 yaşındayım hastalığım normal seyrediyor du buraya girdim psikolojim bozuldu resmen. Evet bir cok sey öğrendim burdan ama geleceğe karamsar bakmaya başladım. Yani yapmayin etmeyin moral bozmayin burda.birbjrimize destek olalim moral verelim allah rizasi icin iyi telkin lerde bulunalim .
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Moral vermek en iyi ilactir,onun icin guzel seylerden bahsedin,hersey guzel olucak.bu gunlerde gelip gecicek
Kadir abi bizim icin en buyuk destek ,tecrube,bilgi ve umut kaynagimiz
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
esmergenc

Mesaj gönderen esmergenc »

Aynen öyle olumsuz yazi gorunce insanin siteye giresi gelmiyor. Herkes tecrubelerini paylassa gereksiz yazilar olmasa daha iyi.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Hocam gercekci olalimda,simdi iyilesemeyecegiz,care yok ,yapicak birsey yok deyipte moral bozmaya gerek yok.ben ilk uye oldugumda burasi daha kotu etmisti beni,drlar iyi ya da kotu yazilabilir,ya da sizi kotu eden gidalar ve takviyeleri yazilabilir.ben buraya her yazdigimda yeni takviyeler,ilaclar ve iyi gelen yontemleri yazmaya calisiyorum,ancak birbirimize moral verir ve destek olursak iyilesiriz.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Burdaki insanlar zaten sosyal sorunlar yasiyor birde birbirimizi dislayarak daha da sorun yasatmayalim
I
aksaraysulo

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Cengiz abi haklisin bizim demek istediğimiz o degil.tabi ki sen yaşadıklarını olumlu olumsuz anlatacak sin ama iste iyi olamazsın kesinlikle ilaçlar fayda etmez bir omur kurtulamaz sın evlenmeyin kesinlikle falan fesmekan insanın psikoloji sini alt ust eden şeylerden bahsediyoruz biz
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Hepimizin birbirine ihtiywci var ve bu forumda kimse hakli degil herkes haksiz

Zaten olay s3n haksizzin b3n hakliyim muhabbetiyle basliyor bir isin cozumunu tartisiyoruz v3 ne yazikki tek dogru cvp yok

Bazi arkadaslar evt cok deneyimliler ve bu yuzden cok kesin ve kati konusuyorlar haklilar ama hastalikla ilgili ayni seyleri yasamayinca baskasinin tecrubesi farkli olunca onlarin o sert ve net ifadeleri dedikleri dogruda olsa karsi tarafta tepki yaratiyor.

Burada insanlar ben dahil.isi gucu birakip futbol holigani gibi yada siyasi parti tartismasi gibi mantiken degil duygularimizla fikirlerimizi savunuyoruz allah razi olsun zafer bey kadiri iyilestirmis ve kadir ona duaci ben de iyilessem ben de zafer beye dua ederdim ama zafer beybana dediki ben de allah degilim herkesi de iyilestiremiom nitekim bazilarida bana kiziyor burda zafer bey tartissmasini alevlendirmek icin yazmiyorum ama doktorun k3ndisi bile uyguladigi yontemin tek ve en iyi yontem bu isin caresi gibi gostermezken bazi arkadaslar in yorumlari lokosit saydirmazsan iyilesmezsin gibi olunca haliyle aksini dusunnenlerde tepki gosteriyo

Ben bi zamanlar antibiotikle iyi.oluncagina bu isin mikrobik.olduhuna inanmiodum ilk gittihim proflar yanlis.yonlendirince buradada herkeste bi farenjit alerji gecmisi ortak olunca quercetin mast hucre zart zurt bi suru yontemi savundum

Burada bazi arkadaslar.ozellikle.abitterin konusurken cok kati olmasi ve tqrtismaktan ziyade bu budur benim dedgimd3n baska yol yoktur tarzinda yaklasmasi beni onlarin savundugu fikirlerin doru olabilecegini hic dusunmeme neden oldu basta n kestirp attim uslup yuzunden oldu bu

Burda da ya siz haklisiniz ben hakliyim demk.icin yaazmadim uslubunuzu d3istirin siz suclusunuzda demiyorum lutfen k3ndinizi savunmayin

sadece hissimi.soyluyorum bakin kadir.mesala s3nin yazdiklqrin bana cok ters geliodu burda ne suclu sensin ne de benim
ben inanmak istedihim.seye inandim sen ayri baslikta kendi fikrini.ben ayri baslikta kendi fikrimi savundum zwman zaman yazdiklwrin bana cok sacma geldi ama en sonunda seni iyilestiren novasef ignenin beni de iyilestirdihini gordum

İnanin bu toruma girdim uc ay okudum sizlerle yazistim niye antibiotik p3sine bu kqdar dusulduhunu eger cozumu varsa zwten drlar antibiotik yazar yazmiyorsa bi bildikleri vardir deyip anlayamiyordum

Sad3ce bi a4kqras yazdi yaa. Abi dedi. antibiotihi icince agrilqrim gecio d3di

Ben forumda eski forumda 2014 yli sonunda 3 ay sizleri okudum okuywrak bu sonucu o kadar tartismada anlamadim bile ancwk o arkadas bole yalin ve net ifade eddince kavradim

mad3m herkes fikrini yazio icini dokuo ben de sqkince yazayim dedim niyetimis kimseyi kirmak d3gildir antibiotihi tu kaka yapmqk degildir arada bi enjeksiona dokundurrsakda tam yerine rastgeldi manzwra oldu

Diyorum hayat cok bos hepimiz hastayiz hepimizin birbirimizin begenmedihimiz goruslerine ihtiyaci var bu nedenl3 kqnli bicqkli olsakda en sonunda birlesiyoruz yine konusuyoruz birbirimisle

Bu forum da herkes haksiz herkesin bilgisi dogru degil ve herkes bi bwskasina gore yanlisda dusunuo olsa biz o yanlislari duymadan kendi dogrumuzu bulamayiz

Su an basima gelen olaylardan oturu bi dostluk kardeslik.modundayim her yerde sevgie olsun herkes opussun kardes olsun gibi bi moddayim kimse anlamaz.neden bole diorum ama yasadihim seyler bana biraz daha hos goru biraz daha sabir ve tevkkul etmeyi ogretiooo ogretti diyemem insallah herkes iyilewir ve bu forumdan veya hastaliktqn kendi hayatiyla ilgili dersler cikarir

Hayata bakis insan iliskisi ve diyalog acisindan

Saygilarimla

Memleketimizin yasadihi aci olaylar dolayisyla gun espri yapilacak gun degil.bugun de ciddi yazdim ayrica konu basligida ciddi herkese saaygilar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz yazdı:Arkadaslar ben kimseyi savunmayacagim ve suclamayacagim ama
Hepimiz yetiskin insanlariz.Hepimizin belirli fikirleri belirli tecrübeleri var.Eger bir baskasinin fikrinden rahatsiz olacaksaniz degil foruma internete girmeyelim o zaman.Ya da yöneticilere söyleyelim foruma üye yaparken fikir süzgecinden gecirsin sonra üye yapsın.Bugun facebok a girdiginizde hosuuza gitmeyen paylasimlari görünce ne yapiyonuz? dahada önemlisi internette bu hastalikla ilgili umut vermeyen bilimsel olan yada olmayan çalismalari okumuyormusunuz?? Onlarda mi internete koymasin calismalarini makalelerini?
Basligi acan arkadasimiz bu tartismalari görmüs ama bi arkadasimiza kullanilan "DENYO" lafini görmemis.onuda ben hatirlatayim.kimseni kimseye boyle laflar kullanmaya hakki yok! Bide maden öyle düsünüyorsunuz bu foruma girmeyin denmisti.Kusura bakmayin ama kimse size sirmayacak ne yapacagini.Yöneticinin bir mesajini hatirliyorum "küfür ve hakaret harici ger sey serbest" gibiydi.
Arkadaslar ben 2008 den beri hastayim kendine gore tecrubelerim var sadece olumlularimi size anlatayim?? Eger bi dijtora gittiysem memnun kalmadiysam o dojtorda herkese ôneriliyorsa susayimmi?? Ben o dojtira gittim bir fayda görmedim demeyeyimmi??? Haa eger siz mantikla karsi cikasinz benim dusuncemi curututsunuz o zaman anenna.Ama körü körüne savunursanuz bende kendi düsüncemi savunurum.
Kisaca iyi polis kötü polis mevzusu var ya ben her zaman kötü olayim ama dogru bildigimi söylerim.herkesin hosuna gidecek seyleri soylemek kolay arkadaslar herkes alkislar sizi.Cesaretinz varsa hosa gitmeyen seyleri söyleyin yeterki dogru olsun zaman hakli cikariyir zaten sizi.
Forumun amaci ve insanlarin yasadigi bildigi kötû tecrübleride ögrenmek degil mi?Belkide en cok bu!!
Kimsede kimsenin düsûncelerine karismasin,saygili olsun,umut tacirligi yapmasin,olgun olsun zira bu forumdan ûye kaciran hercek düsüncelerini yazanlar degildir.
Bak sevgili kardeşim Cengiz,
Benim yazılarımı galiba dikkatli okumamışsin...Herkes burada fayda gördüğü ve görmediği tedaviyi ve hikayesini yazsin ve yazmalıdır dedim.Sadece gereksiz ve kısır inatlaşma tartışmalar çok gereksiz diye zikrettim.Tabiki sende fayda görmediğin tedaviyi ve doktoru yazacaksın bu başka birşey. Kimsenin kisilik haklarina hakaret etmeden olumlu olumsuz herşey yazılmalıdır.Umut tacirligi kelimesi bu foruma yakışmayan kelime.Bu forumda ben kimsenin umut tacirligi yaptığını görmedim. Ama bana umut tacirligi yaptığımı söylüyorsan benim sana söyleyecek bir sözüm yok.Bak sevgili kardeşim ben 57 yaşındayım. .sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama benim böyle polemiklere ihtiyacım ve zamanım yok.Umut tacirligi kelimesi çok çirkin bir kelimedir ticari menfaate girer...ben yanımda 50 kişi çalıştıran bir işverenim böyle şeylere ihtiyacım yok...kendi helal paramı yiyemiyorum,başkasının haramın a hele hele hiç ihtiyacım yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:Hepimizin birbirine ihtiywci var ve bu forumda kimse hakli degil herkes haksiz

Zaten olay s3n haksizzin b3n hakliyim muhabbetiyle basliyor bir isin cozumunu tartisiyoruz v3 ne yazikki tek dogru cvp yok

Bazi arkadaslar evt cok deneyimliler ve bu yuzden cok kesin ve kati konusuyorlar haklilar ama hastalikla ilgili ayni seyleri yasamayinca baskasinin tecrubesi farkli olunca onlarin o sert ve net ifadeleri dedikleri dogruda olsa karsi tarafta tepki yaratiyor.

Burada insanlar ben dahil.isi gucu birakip futbol holigani gibi yada siyasi parti tartismasi gibi mantiken degil duygularimizla fikirlerimizi savunuyoruz allah razi olsun zafer bey kadiri iyilestirmis ve kadir ona duaci ben de iyilessem ben de zafer beye dua ederdim ama zafer beybana dediki ben de allah degilim herkesi de iyilestiremiom nitekim bazilarida bana kiziyor burda zafer bey tartissmasini alevlendirmek icin yazmiyorum ama doktorun k3ndisi bile uyguladigi yontemin tek ve en iyi yontem bu isin caresi gibi gostermezken bazi arkadaslar in yorumlari lokosit saydirmazsan iyilesmezsin gibi olunca haliyle aksini dusunnenlerde tepki gosteriyo

Ben bi zamanlar antibiotikle iyi.oluncagina bu isin mikrobik.olduhuna inanmiodum ilk gittihim proflar yanlis.yonlendirince buradada herkeste bi farenjit alerji gecmisi ortak olunca quercetin mast hucre zart zurt bi suru yontemi savundum

Burada bazi arkadaslar.ozellikle.abitterin konusurken cok kati olmasi ve tqrtismaktan ziyade bu budur benim dedgimd3n baska yol yoktur tarzinda yaklasmasi beni onlarin savundugu fikirlerin doru olabilecegini hic dusunmeme neden oldu basta n kestirp attim uslup yuzunden oldu bu

Burda da ya siz haklisiniz ben hakliyim demk.icin yaazmadim uslubunuzu d3istirin siz suclusunuzda demiyorum lutfen k3ndinizi savunmayin

sadece hissimi.soyluyorum bakin kadir.mesala s3nin yazdiklqrin bana cok ters geliodu burda ne suclu sensin ne de benim
ben inanmak istedihim.seye inandim sen ayri baslikta kendi fikrini.ben ayri baslikta kendi fikrimi savundum zwman zaman yazdiklwrin bana cok sacma geldi ama en sonunda seni iyilestiren novasef ignenin beni de iyilestirdihini gordum

İnanin bu toruma girdim uc ay okudum sizlerle yazistim niye antibiotik p3sine bu kqdar dusulduhunu eger cozumu varsa zwten drlar antibiotik yazar yazmiyorsa bi bildikleri vardir deyip anlayamiyordum

Sad3ce bi a4kqras yazdi yaa. Abi dedi. antibiotihi icince agrilqrim gecio d3di

Ben forumda eski forumda 2014 yli sonunda 3 ay sizleri okudum okuywrak bu sonucu o kadar tartismada anlamadim bile ancwk o arkadas bole yalin ve net ifade eddince kavradim

mad3m herkes fikrini yazio icini dokuo ben de sqkince yazayim dedim niyetimis kimseyi kirmak d3gildir antibiotihi tu kaka yapmqk degildir arada bi enjeksiona dokundurrsakda tam yerine rastgeldi manzwra oldu

Diyorum hayat cok bos hepimiz hastayiz hepimizin birbirimizin begenmedihimiz goruslerine ihtiyaci var bu nedenl3 kqnli bicqkli olsakda en sonunda birlesiyoruz yine konusuyoruz birbirimisle

Bu forum da herkes haksiz herkesin bilgisi dogru degil ve herkes bi bwskasina gore yanlisda dusunuo olsa biz o yanlislari duymadan kendi dogrumuzu bulamayiz

Su an basima gelen olaylardan oturu bi dostluk kardeslik.modundayim her yerde sevgie olsun herkes opussun kardes olsun gibi bi moddayim kimse anlamaz.neden bole diorum ama yasadihim seyler bana biraz daha hos goru biraz daha sabir ve tevkkul etmeyi ogretiooo ogretti diyemem insallah herkes iyilewir ve bu forumdan veya hastaliktqn kendi hayatiyla ilgili dersler cikarir

Hayata bakis insan iliskisi ve diyalog acisindan

Saygilarimla

Memleketimizin yasadihi aci olaylar dolayisyla gun espri yapilacak gun degil.bugun de ciddi yazdim ayrica konu basligida ciddi herkese saaygilar
Evet sevgili kardeşim Ps..
Sanada bir nebze faydam olduysa ne mutlu bana.
Evet dediğin gibi üslup çok önemli. ..ama şu var üslup kesin olmassa konunun önemi tam olarak vurgulanamiyor.Tabi birde iyi niyete bakarak anlamaya çalışmak lazım. Çünkü kötü bir niyet olamaz bu forumda o yüzden üsluba takılmamak lazım degilmi?
Hepimizin amacı bir; İYİLEŞMEK hakaret,aşağılama,kişilik haklarına hakaret olmadığı takdirde üslup çok ta önemli değil. Önemli olan niyettir.Sakalasma olabilir sen bu işi iyi biliyorsun espri yeteneği her insanda bulunmuyor bu arada)) Gozlemlerimizi deneyimlerimizi saçma sapanda olsa yazmaya devam edelim.
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Kadir abi bu forumu tecrubelerinle aydinlattigin ve bize yol gosterdigin için kendi adıma çok tesekkur ederim. Uygulamış olduğun tedaviden fayda gorenler kadar gormeyenlerde olmuş olabilir ancak bir kişi ye bile umut olabilmek iyileşmesini sağlayabilmek çok güzel bir şey. Bu hastaligin çaresi yok diyenler bence bu forumdan uzaklastirilmali. Bu forumun amacı biraz da hayata umutla bakabilmek. Çaresizseniz çare sizsiniz. Hep birlikte umutlu günlere.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nedenben yazdı:Kadir abi bu forumu tecrubelerinle aydinlattigin ve bize yol gosterdigin için kendi adıma çok tesekkur ederim. Uygulamış olduğun tedaviden fayda gorenler kadar gormeyenlerde olmuş olabilir ancak bir kişi ye bile umut olabilmek iyileşmesini sağlayabilmek çok güzel bir şey. Bu hastaligin çaresi yok diyenler bence bu forumdan uzaklastirilmali. Bu forumun amacı biraz da hayata umutla bakabilmek. Çaresizseniz çare sizsiniz. Hep birlikte umutlu günlere.
Nedenben teşekkürler kardeşim. ..Her birlikte yeneceğiz bu illeti araştırmalara devam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz yazdı:
kadir yazdı:
Hepimiz yetiskin insanlariz.Hepimizin belirli fikirleri belirli tecrübeleri var.Eger bir baskasinin fikrinden rahatsiz olacaksaniz degil foruma internete girmeyelim o zaman.Ya da yöneticilere söyleyelim foruma üye yaparken fikir süzgecinden gecirsin sonra üye yapsın.Bugun facebok a girdiginizde hosuuza gitmeyen paylasimlari görünce ne yapiyonuz? dahada önemlisi internette bu hastalikla ilgili umut vermeyen bilimsel olan yada olmayan çalismalari okumuyormusunuz?? Onlarda mi internete koymasin calismalarini makalelerini?
Basligi acan arkadasimiz bu tartismalari görmüs ama bi arkadasimiza kullanilan "DENYO" lafini görmemis.onuda ben hatirlatayim.kimseni kimseye boyle laflar kullanmaya hakki yok! Bide maden öyle düsünüyorsunuz bu foruma girmeyin denmisti.Kusura bakmayin ama kimse size sirmayacak ne yapacagini.Yöneticinin bir mesajini hatirliyorum "küfür ve hakaret harici ger sey serbest" gibiydi.
Arkadaslar ben 2008 den beri hastayim kendine gore tecrubelerim var sadece olumlularimi size anlatayim?? Eger bi dijtora gittiysem memnun kalmadiysam o dojtorda herkese ôneriliyorsa susayimmi?? Ben o dojtira gittim bir fayda görmedim demeyeyimmi??? Haa eger siz mantikla karsi cikasinz benim dusuncemi curututsunuz o zaman anenna.Ama körü körüne savunursanuz bende kendi düsüncemi savunurum.
Kisaca iyi polis kötü polis mevzusu var ya ben her zaman kötü olayim ama dogru bildigimi söylerim.herkesin hosuna gidecek seyleri soylemek kolay arkadaslar herkes alkislar sizi.Cesaretinz varsa hosa gitmeyen seyleri söyleyin yeterki dogru olsun zaman hakli cikariyir zaten sizi.
Forumun amaci ve insanlarin yasadigi bildigi kötû tecrübleride ögrenmek degil mi?Belkide en cok bu!!
Kimsede kimsenin düsûncelerine karismasin,saygili olsun,umut tacirligi yapmasin,olgun olsun zira bu forumdan ûye kaciran hercek düsüncelerini yazanlar degildir.
Bak sevgili kardeşim Cengiz,
Benim yazılarımı galiba dikkatli okumamışsin...Herkes burada fayda gördüğü ve görmediği tedaviyi ve hikayesini yazsin ve yazmalıdır dedim.Sadece gereksiz ve kısır inatlaşma tartışmalar çok gereksiz diye zikrettim.Tabiki sende fayda görmediğin tedaviyi ve doktoru yazacaksın bu başka birşey. Kimsenin kisilik haklarina hakaret etmeden olumlu olumsuz herşey yazılmalıdır.Umut tacirligi kelimesi bu foruma yakışmayan kelime.Bu forumda ben kimsenin umut tacirligi yaptığını görmedim. Ama bana umut tacirligi yaptığımı söylüyorsan benim sana söyleyecek bir sözüm yok.Bak sevgili kardeşim ben 57 yaşındayım. .sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama benim böyle polemiklere ihtiyacım ve zamanım yok.Umut tacirligi kelimesi çok çirkin bir kelimedir ticari menfaate girer...ben yanımda 50 kişi çalıştıran bir işverenim böyle şeylere ihtiyacım yok...kendi helal paramı yiyemiyorum,başkasının haramın a hele hele hiç ihtiyacım yok.
Sevgili abim
42 yasindayim unut tacirligi lafindan ne anladin bilemiyorum ama ben genis kapsamli anlamda kullandim.Sizin sahsinizi kastetmedim lakin daha önceki olaylardan da tecrubeliyim siz cok üstünüze aliyorsunuz.Umut tacirligi ticaride yapilir ruhsalda.siz ticari olarak algilamissiniz ki bunu bu forumda görmeddiginizi söylùyorsunuz.O zaman Selcuk un mesajlarina bakinda kac kisiyi uyarmis reklam yapmayin diye.daha gecenlerdede bir -iki kisi ilac ismiyle giris yapip reklam yspmadimi??? Ruhsal olanida gecek disi sekilde insanlari umutlandirmaktir.bu simdiki zamanda insanlara iyi gelir hoslarina gider ama sonra yikilirlar.
Bu arada ben sahsina yonelik bir ifade kullanmadim mesaji okuyan herkes bunu görür siz üzerinize alip kendizi anlatma ihtiyaci dumussunuz.Dolayisiyla polemig i bende istemiyorum. Umut tacirligi ifadesinden haric dusuncelerimi sizinde dogru bilmaniza sevindim,onuda aciklayabilmisimdir insallah.
Tamam kardeşim sorun yok.
ABittersweetLi

bakın arkadaşlar,aranızda en çok doktorlar ile iç içe olan benimdir.çünkü başka başka rahatsızlıklarım dan dolayı bir çok branşta hekime muayene olmaya gidiyorum.inanın en son ne zaman bir üroloğa gittiğimi de hatırlamıyorum.mesela üroloji bölümüne 20 kez gittiysem kbb bölümüne abartısız 200 kez gitmişimdir.benim bilime bakış açım sadece bir doktorun söylediği doğrudur mantığını kabul etmemekten oluşuyor.her doktorun bilgi ve becerisi hekimlik hayatı boyunca karşılaştığı vakalara ve bu vakalara yaklaşımları doğrultusunda uyguladığı tedavilere göre değişiklik gösterir.yani bir profesör doktor yeri gelir yeni mezun olmuş bir doktor kadar bir hastalığın tedavisinde etkili olamayabilir.demem o ki,her doktordan bir şeyler öğrenerek tedavide yol alınması olasıdır.

ayrıca elimizde bir bilimsel veri var ise (iyileşen hasta) o yönde ilerlemek kendi düşünceme göre en doğru yaklaşımdır.mesela zafer hocaya bende gittim.bana bir faydası dokunmadı ama bir başka gidişimde faydası olmayacak yada bir başkasına faydası olmayacak düşüncesinde olmadığımdan hocanın uyguladığı tedavinin mantığı kafama yattığı için başka arkadaşlara önerebiliyorum.çünkü doktorlarda herkes gibi kendilerine yeni deneyimler ekleyerek gelişimlerinde ilerleme kaydedebiliyorlar.

benim üslubum bazen çok diktir ama elimdeki verilere bakar öyle konuşurum.şimdi antibiyotik dışında bir şeyler yapıp tamamen iyileşen bir tek allahın kulunu bile görmediysem herkesin tedavisi kendisine özeldir antibiyotik olmadan da iyileşilebilir diye nasıl derim.çünkü antibiyotik almadan tamamen iyileşen kimseyi görmemişim.bu konuda ki söylediklerim dünyalar kadar araştırma yaptıktan sonra düşünceye bürünmüş ise bunu savunmam çok doğal.çünkü ben tüm iyi niyetim ile iyileşmenin ve başka insanlara da yardım etme derdindeyim.

tekrar söylüyorum gıda takviyleri ile tamamen iyileşen olmadığından bu işin bilimsel ve hastalığında mikrobik olduğu düşüncesinden yola çıkarak diyebilirim ki, uygun dozda uygun antibiyotikler.
altany
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen altany »

Burada kişiler bu hastalıktan kurtulmak için bir yerde kendini denek olarak kullanıyor, kullanmıştır. Bende şahsen kendi üzerimde birçok antibiyotik ve bitkisel takviye ve diğer çeşitli yöntemler denedim.ilgili başlıklarda bunları aktardım.kimisi faydalı kimisi değil.
BU FORUMA GİREN KARDEŞLERİM ÖNCELİKLE ŞU KONUYU BİLMELİLER.
BANA FAYDASI OLANIN SİZE FAYDASI OLMAYABİLİR, BANA FAYDASI OLMAYANIN SİZE FAYDASI OLABİLİR.
HİÇ BİR HASTALIK ÇARESİZ DEĞİLDİR.
nedenben

Cengiz yazdı:
nedenben yazdı:Kadir abi bu forumu tecrubelerinle aydinlattigin ve bize yol gosterdigin için kendi adıma çok tesekkur ederim. Uygulamış olduğun tedaviden fayda gorenler kadar gormeyenlerde olmuş olabilir ancak bir kişi ye bile umut olabilmek iyileşmesini sağlayabilmek çok güzel bir şey. Bu hastaligin çaresi yok diyenler bence bu forumdan uzaklastirilmali. Bu forumun amacı biraz da hayata umutla bakabilmek. Çaresizseniz çare sizsiniz. Hep birlikte umutlu günlere.
Arkadasim ben burda avukat gibi oldum ama kimse çare yok demiyor.Bu hastalik ta bilim ne yazikki yetersiz.Çare insanin kendisinde.Ben kendi adima diyorim ki hic bir dojtor bize care degil.Careyi deneyerek hep deneyerek (ama kendimize zarar vermeden) yibe deneyerek kendimiz bulacagiz.
Forumdan uzaklastirma lafina gelince baskasida sizin gibi dusunenler icin bunu soyleyebilir.Böyle sığ çağ dışı seylere zihninizi bulandırmayın.
Cengiz bey siz üzerinize neden alindiniz ki? Benim lafım kimin çare olmadığında veya olmayacaginda değil. Tamamen bu hastaligin çaresi yok diyenlere. Başkasının benim hakkimda bu forumdan uzaklastirilma düşüncesine girmesi ile benim onların forumdan uzaklastirilma gerekcelerini aynı kefeye koyma takdiri sizin. Şöyle dusunun bu hastalığa yeni yakalan insanlara bu hastaligin çaresi yoktur demek direk intaar sebebi. Kendimden biliyorum. Nedemek istediğini umarım anlamissinizdir.
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bakın arkadaşlar,aranızda en çok doktorlar ile iç içe olan benimdir.çünkü başka başka rahatsızlıklarım dan dolayı bir çok branşta hekime muayene olmaya gidiyorum.inanın en son ne zaman bir üroloğa gittiğimi de hatırlamıyorum.mesela üroloji bölümüne 20 kez gittiysem kbb bölümüne abartısız 200 kez gitmişimdir.benim bilime bakış açım sadece bir doktorun söylediği doğrudur mantığını kabul etmemekten oluşuyor.her doktorun bilgi ve becerisi hekimlik hayatı boyunca karşılaştığı vakalara ve bu vakalara yaklaşımları doğrultusunda uyguladığı tedavilere göre değişiklik gösterir.yani bir profesör doktor yeri gelir yeni mezun olmuş bir doktor kadar bir hastalığın tedavisinde etkili olamayabilir.demem o ki,her doktordan bir şeyler öğrenerek tedavide yol alınması olasıdır.

ayrıca elimizde bir bilimsel veri var ise (iyileşen hasta) o yönde ilerlemek kendi düşünceme göre en doğru yaklaşımdır.mesela zafer hocaya bende gittim.bana bir faydası dokunmadı ama bir başka gidişimde faydası olmayacak yada bir başkasına faydası olmayacak düşüncesinde olmadığımdan hocanın uyguladığı tedavinin mantığı kafama yattığı için başka arkadaşlara önerebiliyorum.çünkü doktorlarda herkes gibi kendilerine yeni deneyimler ekleyerek gelişimlerinde ilerleme kaydedebiliyorlar.

benim üslubum bazen çok diktir ama elimdeki verilere bakar öyle konuşurum.şimdi antibiyotik dışında bir şeyler yapıp tamamen iyileşen bir tek allahın kulunu bile görmediysem herkesin tedavisi kendisine özeldir antibiyotik olmadan da iyileşilebilir diye nasıl derim.çünkü antibiyotik almadan tamamen iyileşen kimseyi görmemişim.bu konuda ki söylediklerim dünyalar kadar araştırma yaptıktan sonra düşünceye bürünmüş ise bunu savunmam çok doğal.çünkü ben tüm iyi niyetim ile iyileşmenin ve başka insanlara da yardım etme derdindeyim.

tekrar söylüyorum gıda takviyleri ile tamamen iyileşen olmadığından bu işin bilimsel ve hastalığında mikrobik olduğu düşüncesinden yola çıkarak diyebilirim ki, uygun dozda uygun antibiyotikler.
Bizde aynisini dedik defalarca uygun antibiyotik uygun doz!ama bunlari bilmiyoruz iste.o yuzden gelisi guzel tuketerek kendinize zarar vermeyelim diyoruz.
Gida takviyleleri ile iyilesen bir Allahin kulu yok demissin de Selcuk diyetle iyilestigini söylememismiydi??
Zafer hocaya gelince bu foruma uye olmadan onunda siradan bir doktor oldugunu elinden geleni yaptigini dusunuyordum ama bu forumdaki tutum netedeyse adama dusman yapti beni.Kimseyi iyilestirdiginide dusunmuyorum cunku kadir bey enjeksiyon da yapmis farkli seylerde...yani onlarinda faydasi olmus birbirini tamamlamis olabilir ki hala prostatta mikrop bulunuyorsa iyilesme oldugu bile tartisilir.
bir farenjit için doktora gittiğinde boğaz için kültür yapmasını istemiyorsun sonuçta dimi.ama doktor antibiyotik yazdığında sallamamı yazıyor :) serum ile antibiyotik tedavisi sonucu tamamen iyileşen kişide akciğer nedeni ile tedavi görürken prostat için kültür yaptırmadığına göre kültür bu işte o kadar önemli değil.selçuk abi de tamamen iyileştiğini söylemedi.o zaten 2 ay bactirm forte kullandıktan sonra tedavisine ek olarak elma sirkesi de ilave etmişti.zaten adam çay sigara bağımlısı.hangi diyeti uygularsa uygulasın başarılı olması imkansız.onun şikayetlerini azaltan bactirm forte oldu.

kadir abiyide iyileştiren zafer hoca oldu.forumda kadir abinin tedavisi ile tamamen iyileşen veya fayda gören insanlar da olduğuna göre bu tedavi çok makul bir tedavidir diyebiliriz.bu bilimsel bir olay.ben bilimin söylediğini inkar etmem.
nedenben

Anlıyorum cengiz bey. Sizinde beni anladiginiza mutesekkurum. Herkes kimlere umut bağlayıp kimlerden husranla dönmedi ki. Hayat devam ediyor. Herkes fikrini soylemeli ancak belli hassasiyetleri dikkate almalı. Kolu olmayan birine hadi bugun basketbol oynamaya gidelim demek gibi acı şeyler paylaşmak forumu amacından uzaklaştırır. Hiç kimse kendi kaderine mahkum edilmemeli hiç kimse de başına gelen bir şeyi son olarak gormemelidir. Daha fazla uzatmadan herkese iyi pazarlar.
prostatiniseveyim

Araya girip ben de bi mevzuda ustume aliniyim kime denyo dediler bwn mi d3diler b3n mi birilerine denyo dedim

D3nyo ve dallama Benim kullandihim bi kelimede bi seylere sebep mi oldum yoksa
prostatiniseveyim

nedenben yazdı:Anlıyorum cengiz bey. Sizinde beni anladiginiza mutesekkurum. Herkes kimlere umut bağlayıp kimlerden husranla dönmedi ki. Hayat devam ediyor. Herkes fikrini soylemeli ancak belli hassasiyetleri dikkate almalı. Kolu olmayan birine hadi bugun basketbol oynamaya gidelim demek gibi acı şeyler paylaşmak forumu amacından uzaklaştırır. Hiç kimse kendi kaderine mahkum edilmemeli hiç kimse de başına gelen bir şeyi son olarak gormemelidir. Daha fazla uzatmadan herkese iyi pazarlar.

Ciddiyeti bozmqyim dedim duramadim bu forumda ben haric herkesin kol bacak yerinde basket oynar sorun yok da orta bacakta sikinti oldugundan baska seyler yapamazlar

Bazi arkadaslar bal yedim caksir ictim soyle oldu boyle oldu diyoo ( keser sapi gibi olmus tovbe tovbe olmayana biraz gariban oluyo)

Ben aliniyorum valla

Kapa parantez siz bana uymayin ben terbiyesiz oldum iyice
prostatiniseveyim

Bi kere bazi dallamalar veya bi denyo falan yazdihim oldu direk olmasada hedef gosterdim

Direk ayip olur dolaylida ayip olurda yapiom bazen sonucta tartistihimiz konu da direk cinsel islevi olan organlar bi yandan bakarsan hem mahrem hem trajik nelerimizi anlatmiyozki bir birimize

Ama su var kimse kimsenin kislik haklarini cignememeli sizin ciddi uyarilarinizi kimse goz ardi etmesin

Saol merakimi giderdin cengiz
prostatiniseveyim

Benim yaptigim espri karisik takilmalar forumun mahrem bi konulu olmasinin getirdigi samimiyetten

Forumda memeleketin her yerind3n her sosyoekonomik gruptan her kulturden arkadas var bu hastalik z3ngin fakir dogu bati kuzey guney ayirmio ben kimlerle tanismadim ki forum sayesenide

Aslinda her ne kqdar birbirimise kizsak da dert sahibi olduhumuzdan en sonunda anlasiriz

bi aksam bursadayim istqnbula donecem forumdan birnin tanidihi birisi elazigdan kalkip anakaraya gitmis bi urolog profesor icin b3n de o aksam istanbula donuyordum sabah istanbula indqhim gibi ben de direk ankaraya hareket ettim ki cumartesi gunu bu bahsettikleri dru ben de goreyim diye cunku

urolog yaninda fizik tedavi uzmani calistiriomus

Bende heves ettim yabanci forumlarda hep okuyorum pelvik taban fizyoterapisti falan turkiyede vwrsa hemen gideyim d3dim

Esas anlqtacagim bu elazigli arkadas i hic tanimiom sadece onu taniyan baska biri bnm arakadasa d3mis boyle bi dr var bizim ki elwsigdqn kalkti gitti diye

Sira beklerken bi cocuk otuyuo karsimda lan d3dim olsa olsa bu cocuktur kardes ne is d3dim bak s3nin buraya geldihini duydum ben de hmn atladim geldim s3nin gotun basin agriyomus kusun kalkmiyomus kariaya gitmissin rusyada oradan mi kaptin yoksa falan suymus buymus baska zqman olsa adam ceker vurur beni 2 dakka da

sekereter bizi arkadas falan sandi iki arakadas ayni andami hastalndiniz falan
Neyse hayatta foto cektirmem c3kmem cocuk zorla beni m fotoyu aldi arkadaslarina yolluyo bilmeme ne

Ben niye anllatim bunu bilmiomda tabi kendi fikrinizi soyleyyin kim kime kizdiysa nedenlerini burda yazsinda yine de hos gorun is tatliya baglanir en sonunda bak mesala b3n hic abittere bi sey diom mu demiom biliom cunku o hakli hem de her konuda :)
slm. Abitter kardes
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

İnsan bazen düşünüyor cengiz bey.. Çok daha ağır bir şekilde cevap veriyim mi diye.. Sonra diyosun ki kendi kendine, boşver hiç seviyesine inme..
Ben, ya anlatamıyorum ya da bazı insanlar anlamaya çalışmıyorlar. Aksine insanların büyük umutlarının hayal kırıklığına dönüşmesini istemiyorum..

Yazdıklarınıza katılmakla beraber, dik duruşunuz ve objektifliğiniz için teşekkür ederim..