ÇÖZÜM VAR UYGULAMA YOK

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Galip

ÇÖZÜM VAR UYGULAMA YOK

Mesaj gönderen Galip »

Herkezin bildiği gibi bir çok hastalıkta öncelikle ilaç tedavisi denenir sonuç alınamaz ise ameliyat yöntemi ile hastalar sağlığına kavuşur.
Kronikprostatit hastalarına ameliyat önerilmez hatta sakıncalıdır..!
Prostatit hastalarında ameliyat önerilmiyor ise cipro,tavanic,bactirim,tetradox,filexilevo daha ismini sayamadığım onlarcası aylarca,yıllarca kullanmak çok daha fazla zarar vermektedir bu formda bir çok üyenin onlarca kutu antibiyotik kullanıp iyileşemediği herkezce biliniyor kısacası antibiyotik tabletler,kronikprostatit vakalarında çoğu zaman kısır döngüdür.

Yukarıda bahsetmiş olduğum tablet antibiyotikleri 200 gr çekiç gibi düşünün,bu çekiçlerin etkisi bellidir sınırlıdır.

Prostatit hastalarına ameliyat önerilmez,serum+antibiyotik tedavisi (ıntravenöz),nedense hiç bir zaman uygulanmıyor,bilinmiyor hatta üstünde hiç durulmuyor bu tedavi şeklini 5 kg lık balyoz gibi düşünün,etkisi tabletlerden kat kat fazladır iltihap,enfeksiyon,mikrop ve bakterinin şüphesiz kökünü kazıyor

Bildiğimiz kadar ile dünyada da durum böyle (ıntravenöz)uygulamasını ciddi olarak araştırılıp geliştirilir ise prostatit vakalarında tedaviler sunacağı bu formda bir çok hastanın 2-3 haftalık serum tedavisi ile kalıcı olarak sağlığına kavuşacağı görüşündeyim

Aslında bunlar hepsi biliniyor ama nedense özel hastane dahil bu tip tedaviler, uygulanmıyor buda ayrı tartışma konusu malesef,biz burada nekadar tartışsak yazsak bile önemli olan hekimlerin,kurumların,bakanlığın bu tedavi uygulamasına yönelik maliyetini,artılarını ve eksilerini hayata geçirmeleri bu form üyeleri ve prostatit hastaları için fayda ve önem vereceği şüphesizdir.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: ÇÖZÜM VAR UYGULAMA YOK

Mesaj gönderen ZooM505 »

Yazdıklarının bir çoğunda haklısın.. Fakat bir çok kişinin atladığı bir durum var. Prostatit sadece bir iltihap hastalığı değil.. Yani temizlenebilse bile bitmiyor herşey.. Prostata verdiği hasarın geri dönüşümü yok.. Yani prostat eski sağlığına kalıcı bir şekilde geri dönemiyor.. Prostatit aynı zamanda kronik bir prostat hastalığı.. Bu gerçekle yüzleşip yaşam kalitesini olabildiğince arttırmaya çalışmak en doğru olanı..
Galip

Mesaj gönderen Galip »

evet yazdıklarınıza kısmen katılıyorum,tahminim bu tedavi hastaların büyük çoğunluğunda kalıcı fayda sağlayacağı görüşündeyim.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Serumlar iyileşen 1-2 kişi var diye hemen kesin tedavi bumu oluyor veya bu kadar basit bir yöntemi dr la düşünemiyormu ...keşke dediğin gibi olsa bu illet lanetolası hastalığın kesin bir tedavisi olsa ama yok işte
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

ahmet yazdı:Serumlar iyileşen 1-2 kişi var diye hemen kesin tedavi bumu oluyor veya bu kadar basit bir yöntemi dr la düşünemiyormu ...keşke dediğin gibi olsa bu illet lanetolası hastalığın kesin bir tedavisi olsa ama yok işte
Kesin bir tedavisi yok ama araştıran da yok serum ile iyileşenler var gerçek anlamda fayda sağlıyor ama uğraş veriliyor. Doktorların bildikleri sınırlı okulda gördükleri ile yetiniyorlar ve çoğu da kendi aklına bilgisine kul olmuş vaziyette... Demem o ki işimiz zor vesselam çoğu psikolojik hasta olarak bakıyor bize çünkü hiç bir tahlilde bir hastalık çıkmıuor
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Zuspat yazdı:
ahmet yazdı:Serumlar iyileşen 1-2 kişi var diye hemen kesin tedavi bumu oluyor veya bu kadar basit bir yöntemi dr la düşünemiyormu ...keşke dediğin gibi olsa bu illet lanetolası hastalığın kesin bir tedavisi olsa ama yok işte
Kesin bir tedavisi yok ama araştıran da yok serum ile iyileşenler var gerçek anlamda fayda sağlıyor ama uğraş veriliyor. Doktorların bildikleri sınırlı okulda gördükleri ile yetiniyorlar ve çoğu da kendi aklına bilgisine kul olmuş vaziyette... Demem o ki işimiz zor vesselam çoğu psikolojik hasta olarak bakıyor bize çünkü hiç bir tahlilde bir hastalık çıkmıuor
Ölmeden mezara soktu bu hastalık beni
ahmet33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmet33 »

7 yıl oldu,sert zeminlere oturdugum zaman kalça bolgesi nde agrima,yanma.idrar yaparken acıma yanma.ağrılı boşalma 2.kez ereksiyon olamama idrara sikistigimda rahatsız olma ve idrara erken çıkma sürekliiidrara çıkma hissi.düzgün bir tedavi yapılmadı şüpheli iliski sonrası zamanında tedavi olamama sonucu bunlar şekillendi.şimdi urologa tekrar gittim.bu hastalık hakkında makaleleri bile okudum dedim ve bugüne kadar bütün bildiklerini unutuyorum dedim tedaviye başlayalım dedim zaten 5-6 yıldır bisey kullanmiyorum.cipro+flomax+antidepresan verdi 15 gün sonra gel dedi,3 gün oldu bi değişiklik yok.haa bi de unutmadan ultrasonla baktı prostat küçük dedi.acaba prostatit olmayabilir miyim.prostatitte ilaki prostat buyur mu
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Daha bu sabah prostat cerrahisi için yabancı siteleri inceledim, o kadar gözü karartıyorum bazen böyle, cinsellikten vazgeçtim ama inkontinans(idrar tutamama), ağrı, vb gibi yan etkileri olur diye çekiniyorum. Ameliyat sonrası çok sıkıntı çeken insanlar varmış. Zaten ameliyat şuan için çok erken.

Tamam da ölene kadar bu hastalıkla nasıl yaşanacak biri bana anlatsın, yok mu sadece inflamasyonlu bölgeyi sorunsuz bir şekilde alabilecek bir doktor... Antibiyotik artık deforme olmuş prostata fayda etmez, bunu herkes gibi yaşayarak gördüm. Geriye tek çare ya prostatın içinin bir şekilde temizlenmesi ya da bu sağlanamıyorsa deforme olmuş kısmın çıkarılması.

Hastalık daha da ilerleyecek diye korkuyorum. Bu kadar idrar sorunu, idrar tutma,vb; bir de ileride prostat büyümesi eklenirse mesane ve böbrek problemleriyle uğraşmak ölüm gibi olur. O gün gelmeden prostattan vazgeçmek mi daha mantıklı acaba diye düşünüyorum işte..
Drdrvioa

Mesaj gönderen Drdrvioa »

Benim bi arkadaşım genel antibiotik serumu yedi ve tamamen kurtulmuştu bu hastalıkdan
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün.

forumda; kadir abi, ibrahim, merhaba, tonyalı, konyadaki doktora enjeksiyon yaptıran arkadaşlar, tuhraser arkadaşımızın tanıdığı başka bir arkadaşı, benim donanımhaberde tanıştığım iki kişi, eski forumdan 2-3 kişi, boyturk arkadaşımızın eczaneci arkadaşı, yabancı forumlarda bactirm ile iyileşenler ve serum ile antibiyotik tedavisi ile iyileşen ve drdrvioa'nın da arkadaşını sayarsak 3 kişi daha antibiyotik tedavisi ile tamamen iyileştiler.

prostat yapısının geri dönüşümsüz bozulması hikaye.bu kadar örnek var iken hala bu hastalığın tedavisi yok demek çok saçma.isteyen gıda takviyeleri alıp ömür boyu bu hastalığı çekebilir.isteyende bu işin üstüne bilimsel yollar ile yürüyerek bir gün tamamen iyileşir.karar sizin.gerekirse 100 tane doktora gidip 2-3 sene antibiyotik kullanın.gerekirse 101.doktora gidip 1 sene daha olmadı bir sene daha kullanacaksınız ki iyileşeceksiniz.

ve inanın kronik farenjiti olan birisi bir prostatit hastasından en az 10 kat daha fazla antibiyotik kullanıyor.biraz araştırın göreceksiniz.ben mesela şimdi farenjit için ceftinex kullanıyorum.doktora diyorum yazmayın hocam.her seferinde başka başka antibiyotikler yazıyor.mecbur kullanacaksın diyor.bu ilaçları herkese yazıyoruz.yıllarca kullananlar var diyor.prostatit için kullandığım ilaçları ile farenjit için kullandığım ilaçları karşılaştırıyorum da arada dağlar kadar fark var.prostatit için 10 kutu kullandıysam.farenjit için 100 kutu kullanmışım ve farenjit hastalarının tümü bu şekilde antibiyotik kullanıyor.kronik otit ve kronik bağdemcik için olanları saymıyorum bile.sivilceler için bile adamlar bir seneye yakın hergün antibiyotik kullananlar var.kirpik dipi iltihapları içinde öyle.yalnız değilsiniz yani :) sizin başka hastalığınız olmadığı için pireyi deve yapıyorsunuz.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Bu arada ozanda iyilesmis olabilir
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Drdrvioa yazdı:Benim bi arkadaşım genel antibiotik serumu yedi ve tamamen kurtulmuştu bu hastalıkdan
Nasil kullandı ,evdemi hastanede mi ? serum adı nedir?
Onur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen Onur »

ahmet33 yazdı:7 yıl oldu,sert zeminlere oturdugum zaman kalça bolgesi nde agrima,yanma.idrar yaparken acıma yanma.ağrılı boşalma 2.kez ereksiyon olamama idrara sikistigimda rahatsız olma ve idrara erken çıkma sürekliiidrara çıkma hissi.düzgün bir tedavi yapılmadı şüpheli iliski sonrası zamanında tedavi olamama sonucu bunlar şekillendi.şimdi urologa tekrar gittim.bu hastalık hakkında makaleleri bile okudum dedim ve bugüne kadar bütün bildiklerini unutuyorum dedim tedaviye başlayalım dedim zaten 5-6 yıldır bisey kullanmiyorum.cipro+flomax+antidepresan verdi 15 gün sonra gel dedi,3 gün oldu bi değişiklik yok.haa bi de unutmadan ultrasonla baktı prostat küçük dedi.acaba prostatit olmayabilir miyim.prostatitte ilaki prostat buyur mu
Benimkine de yillar sonra ulatrasonla baktirmistim, prostatta buyume olmadigi soylendi, buyume olacak diye birsey yok yani. Semptomlarimiz cok benziyor. Agri, yanma, ereksiyon sorunu, 1 kez bosaldiktan sonra uzun sure tekrar erekte olamama vs... Bende sik idrara cikma problemi yok pek, sadece yanma oluyor. Bu hafta kendim prostat masaji uyguladim, makattaki doluluk ve agri hissine cok iyi geldi, 4 gundur prostat ve makat civarindaki rahatsizlik hissi sifira yakin, ereksiyona da katkisi oldu. Penisteki agrilarda bir degisiklik yok sadece, testislerin alt kismindan penis ucuna kadarki bolgede 12 yildir ayni agriyi cekiyorum. Ama prostat masajinin bu etkisi moralimi duzeltti cok.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Masaji kendin nasil yaptin hocam ?
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
secret

Mesaj gönderen secret »

Serum pahali bir sey mi alip taktiralim. Acile gidince herkeste takili.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

secret yazdı:Serum pahali bir sey mi alip taktiralim. Acile gidince herkeste takili.
Sadece serum değil lazim olan antibiyotikli serum lazım.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Bu işi özel hastanede parasıyla yapacak adam bulunabilir ben iyileşeceğimi bilsem böyle bir tedaviyi yaptırırım para hiç önemli değil
Galip

Mesaj gönderen Galip »

ahmet yazdı:Bu işi özel hastanede parasıyla yapacak adam bulunabilir ben iyileşeceğimi bilsem böyle bir tedaviyi yaptırırım para hiç önemli değil
Bu imkanın varsa hiç düşünme tabi önünde engeller var en önemlisi sende hiç mikrop bulunmazsa serumu zor takarlar sende,mikrop yok ama şikayetler tavan diyebilirsin tabi doktorlar bu işin uzmanı olduğu için yok serum merum al şurdan iki paket cipro iç derler genelde yaşadığımız hikayeler
Galip

Mesaj gönderen Galip »

En son istanbulda akciger enfeksiyonu ile 2 hafta gibi serum tedavisi gören arkadaşın hikayesi prostatit hastalarında başarılı olmanın en iyi yolu olduğunu birkez daha kanıtlamıştır

Zira bu hastaya akciger enfeksiyon odaklı serum+antibiyotik uygulanmıştır
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Galip yazdı:
ahmet yazdı:Bu işi özel hastanede parasıyla yapacak adam bulunabilir ben iyileşeceğimi bilsem böyle bir tedaviyi yaptırırım para hiç önemli değil
Bu imkanın varsa hiç düşünme tabi önünde engeller var en önemlisi sende hiç mikrop bulunmazsa serumu zor takarlar sende,mikrop yok ama şikayetler tavan diyebilirsin tabi doktorlar bu işin uzmanı olduğu için yok serum merum al şurdan iki paket cipro iç derler genelde yaşadığımız hikayeler
Halihazırda böyle bir imkanım yok fakat burda düşünüldüğü kadarda zor bir şey olduğunu düşünmüyorum özel hastaneler genelde ürün satma çabası içindedirler gereksiz yere bile birçok tetkik istenebiliyor çıkarsın enf dr una durumu anlatır antibiyotik serum uygulanması istediğini söyleyebilir parasıyla uygulatabilinir diye düşünüyorum bunun içinde üst düzey bürokrat sanatçı falan olmaya gerek yok burda dillendirildiği gibi atla deve değil neticede
ABittersweetLi

Ahmet, bende bakkala ekmek almaya gideceğim ama her yerde bombalar patlıyor. Geri döneceğimin garantisi yok
Açlıktan mı ölelim şimdi :) imkanın varsa değerlendir.
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bu hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün.

forumda; kadir abi, ibrahim, merhaba, tonyalı, konyadaki doktora enjeksiyon yaptıran arkadaşlar, tuhraser arkadaşımızın tanıdığı başka bir arkadaşı, benim donanımhaberde tanıştığım iki kişi, eski forumdan 2-3 kişi, boyturk arkadaşımızın eczaneci arkadaşı, yabancı forumlarda bactirm ile iyileşenler ve serum ile antibiyotik tedavisi ile iyileşen ve drdrvioa'nın da arkadaşını sayarsak 3 kişi daha antibiyotik tedavisi ile tamamen iyileştiler.

prostat yapısının geri dönüşümsüz bozulması hikaye.bu kadar örnek var iken hala bu hastalığın tedavisi yok demek çok saçma.isteyen gıda takviyeleri alıp ömür boyu bu hastalığı çekebilir.isteyende bu işin üstüne bilimsel yollar ile yürüyerek bir gün tamamen iyileşir.karar sizin.gerekirse 100 tane doktora gidip 2-3 sene antibiyotik kullanın.gerekirse 101.doktora gidip 1 sene daha olmadı bir sene daha kullanacaksınız ki iyileşeceksiniz.

ve inanın kronik farenjiti olan birisi bir prostatit hastasından en az 10 kat daha fazla antibiyotik kullanıyor.biraz araştırın göreceksiniz.ben mesela şimdi farenjit için ceftinex kullanıyorum.doktora diyorum yazmayın hocam.her seferinde başka başka antibiyotikler yazıyor.mecbur kullanacaksın diyor.bu ilaçları herkese yazıyoruz.yıllarca kullananlar var diyor.prostatit için kullandığım ilaçları ile farenjit için kullandığım ilaçları karşılaştırıyorum da arada dağlar kadar fark var.prostatit için 10 kutu kullandıysam.farenjit için 100 kutu kullanmışım ve farenjit hastalarının tümü bu şekilde antibiyotik kullanıyor.kronik otit ve kronik bağdemcik için olanları saymıyorum bile.sivilceler için bile adamlar bir seneye yakın hergün antibiyotik kullananlar var.kirpik dipi iltihapları içinde öyle.yalnız değilsiniz yani :) sizin başka hastalığınız olmadığı için pireyi deve yapıyorsunuz.
Tabiki iyilesenler olmustur ve olacaktir fakat bu hastalik standart deil.yani her hastanin durumu farkli birine iyi gelen digerine bırak iyi iyi gelmeyi kötü hile gelebiliyor.
İyilestigini yazdigin kisilerin iyilestiklerini farz etsek bile son durumlarini bilmiyoruz zira herkeste her an nuksetme korkusu var.Bir taneside nhayet PCR yaptirmis ve mikrop bulmus.Aramizda pristatit olmayanlarda var sadece septomlsrin benzerligi aldatiyor,onlar bize gore daha cok iyikesme sansina sahipler.
Antibiyotik olayina gelince;Bizde cozumun antibiyotikte oldugunu biliyoruz.Ama hangisinde??Habgi kombinazyonda?Hangi dozajda?sana bir örnej vereyim: amip tedavisinin firmulu belli;bir kutu cipro gunde iki adet ve bir kutu flagy gunde 3 adet.
Demekki ciprodan 3 flagy den 2 adat icsen amip olmeyecek.bunlar gibi secenekler denenmis ve sonuc bulunmus.Prostatit icin de arastirilmistir ama kesin %100 lik bir tedavi yok.eger sen biliyorsan soyle yapalim.
Soyle bize ilaclari,süre ve dozaji söz veriyorum kullanacagim.Yeterki %100 garanti ver.
Diger sekilde hic bir veri olmadan senekerce surekli antibiyotik denemek cok mantiksiz.
Tamamen iyileşenlerin hepsi antibiyotik tedavisi sonrası iyileşmişler. Yani denenmesi gereken tek şey antibiyotik. Gerekirse yaşam boyu denemek gerekiyor. Ben garanti veriyorum. Git enfeksiyon hastalıklarına 2 ay invanz tedavisi uygulatmak istediğini söyle. Dozunu zaten doktor ayarlar. Mesele zaten bu tedaviyi uygulatmakta.
ABittersweetLi

Bahsetmeyebilir. Neden bu kadar şaşırdın ki. Aynı çapada enfeksiyon hastalıkları profesörünün bu prostatit hastalığı asıl bizim işimiz neden bu hastalar ürologlara gidiyorlar demişliğini biliyorum mesela. senin gittiğin doktorun başına böyle bir durum gelmemiştir.Bilim tek düze değildir. Aynı hastanede farklı doktorlara gidersin iki doktorda farklı tedaviler uygularlar.çapadaki gittiğin profesörün adı nedir.
ABittersweetLi

Daha öncede söyledim. Bilim tek düze değildir. Kimi profesöre göre prostatit diye bir şey yoktur kimi profesöre görede prostatit diye bir şey vardır. Bu durumla karşılaşan nice arkadaşlar oldu. Ben farenjit için iki profesöre gidiyorum biri diyorki sende kr farenjit yok diğeri diyor ki ben daha şikayetlerimi bile anlatmadan bir iki bakıp sende kr farenjit var diyor.yani Bir doktor da tedavi başarısız oldu diye başka doktorlara gidip muayene olmayı istememek bilime aykırı bir düşüncedir.çapada bile iki enfeksiyon hastalıkları profesörü değişik düşüncelerde oluyor. Belki senin tanıdık doktorun yan odadaki başka profesöre danışsaydı şimdiye kadar çoktan iyileşmiş olabilirdin.
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Bizim bu hastslıktan kurtulma umudumuz iyi prof. Enfeksiyoncunun ya da üroloğun bu hastalığa yakalanması eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlar misali :roll: o vakit belki bizleri tedaviye yanaşırlar diğer türlü zor gözüküyo bi arkadaş bu hastalık için zengin hastalığı demişti para da işe yaramıyo a.g nasıl etsek bilemedim :cry: