DİRİTROMİSİN

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

DİRİTROMİSİN

Mesaj gönderen drayhan »

mrb arkadaşlar. zaman zaman böyle çıkışlar yapıp pek denenmemiş alternatifler oluşturmaya çalışıyorum. bu da eskiden beri kullanılagelen bir antibiyotik. bronşit ve pnömoni de ciddi anlamda başarılı bir etken madde. yumuşak dokuya iyi penetre oluyor. ve etki spektrumu prostata yerleşme ihtimali olan bakterileri de kapsıyor. bu yüzden bana denenebilir geliyor.

ürologların bunu şu ana kadar kimseye reçete etmemiş olması onaylı endikasyonları içerisinde üriner sistem olmayışı.

akciğer enfeksiyonu için damardan antibiyotik tedfavisi ile iyileşen hastadan sonra artık onaylı endikasyon olayının ne kadar sınırlayıcı ve tıbbın hala araştırma ve literatür anlamında ne kadar eksik olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz .ama ümitsizlik yok.

bir ara josamisin üzerinde konuşulmuştu. bu da onunla aynı grup bir makrolid antibiyotik.

araştırmaya devam ediyorum vaktim oldukça.. detaylandıracağım bu ve bunun gibi alternetifleri..
etmen

Re: DİRİTROMİSİN

Mesaj gönderen etmen »

hocam antibiyotikten biraz da olsa fayda gördüğünü yazmışşın bu hangi antibiyotik veya vucudun hangi antibiyotiğe dirençli olmadığı olmadığı nasıl anlaşılır veya prosttata oluşan lokosit incelenerek antibiyotik secimi yapılamazmı ben ankara gazi üniversitesinden bir doçentle görüştüm bu hastalığın tedavisi yokmuş dedim bunu kim söyledi, bizde öyle bir bilği yok dedi ama tekrar nükseder o ayrı dedi siz iki doktorsunuz ikinizin söyleyeceği veya bize yön verecek olan bilğileriniz bizim için çok önemli allah hepimize şifa versin selamlar saygılar
ercan çiçek
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Geçenlerde grip oldum ve akut boronşite çevirdi ve dr dynabac(ditromisin içerikli) antibiyotik yazdı.Bronşit için fayda etti ana prostatitim için pek etkisini görmedim
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

levofloksasin 750 den biraz da olsa fayda gördüm.. evet su an için net bir tedavi ortada yok ama bu imkansız anlamına gelmez. benim ilk amacım yaşam kalitesini sürdürülebilir şekilde yüksek tutmak . arkadaşlar tepki gösteriyor bazen bu fikrime. varsa vardır yoksa yoksa yoktur diyorlar.

bir kere umutsuz olmak sizi daha çok depresse eder. hiç gerek yok . bir şekilde şikayetleriniz azalacak. bunun yolu herkeste farklı olabilir. ama tamamen iyileşme işi vücudun kendi mekanizmalarından geçiyor. bizim dışarıdan verdiğimiz ilaçlar sadece destek .. vücudumuz kendini tamir edene kadar; en iyi şekilde yaşam sürdürmek (yani semptomatik tedavi)
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Kabus yazdı:Geçenlerde grip oldum ve akut boronşite çevirdi ve dr dynabac(ditromisin içerikli) antibiyotik yazdı.Bronşit için fayda etti ana prostatitim için pek etkisini görmedim
evet bu gibi tecrübeleri olan arkadaşlardan yorumlarını da bekliyorum. levofloksasin 4 hafta olarak fda onayı var . bu da belki en az o sürelerde kullanılması gerekebilir. çünkü levofloksasin de bronşit i en fazla 10 günde tedavi eder.

bir de enterobakteri familyası ve pseudomonas türleri buna dirençli. bu tür bir bakteri var ise etkisiz kalır.

bu yüzden yine öncelikli olarak seftriakson ve levofloksasin .. bunlara yeterli sürelerde kullanıma rağmen cavap alınamamış ise .. ozaman bunu deneyebiliriz.

burada bulaş yolu. hastalığın başlangıcı ve seyri önemli.. cybh veya hamam havuz jakuzi .. öyküleri gibi ne varsa ona göre bakteri tahmini yapılabilir.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

ayhan hocam fikirlerinize aynen katılıyorum moral gücünü yüksek tutarak vucudun kendi savunma mekanizmasını sağlayacak hormonların salgılanmasını sağlıyacağımıza inanıyorum. Etrafımızdaki insanların desteğide önemli karamsarlığa düştüğümüzde bize moral verecek birileri gerek nasıl ki kanser hastalığı moralle iyileşiyorsa bizde moralimizi yüksek tutmalıyız diye düşünüyorum herkese sevgi ve sayğılar
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

bende jakuzi öyküsü var tavanik 500 lük 4 hafta kullandım bir gelişme olmadı
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

hocam 20 senedir prostatit olan ve serum ile antibiyotik tedavisi sayesinde tamamen iyileşen kişi ile görüştüm.ilk hafta adını hatırlayamadığı bir ilaçtan 4x1 kullandırmışlar (serum ile). sonrasında invanz vermişler.6 hafta boyunca ilk tedaviyi başlatan hastanede invanz uygulamış ve tedavi sonlanmış.2 ay sonra tekrar rahatsızlanmış.bu kez başka bir hastanede ilk 1.hafta ismini hatırlayamadığı ilaçtan 4x1 sonrasında 15 gün invanz uygulanmış.sonrasında da taburcu olmuş.2 seneden fazla geçmiş tedavinin üzerinden ama en ufak şikayeti tekrarlamamış.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

ABittersweetLi yazdı:hocam 20 senedir prostatit olan ve serum ile antibiyotik tedavisi sayesinde tamamen iyileşen kişi ile görüştüm.ilk hafta adını hatırlayamadığı bir ilaçtan 4x1 kullandırmışlar (serum ile). sonrasında invanz vermişler.6 hafta boyunca ilk tedaviyi başlatan hastanede invanz uygulamış ve tedavi sonlanmış.2 ay sonra tekrar rahatsızlanmış.bu kez başka bir hastanede ilk 1.hafta ismini hatırlayamadığı ilaçtan 4x1 sonrasında 15 gün invanz uygulanmış.sonrasında da taburcu olmuş.2 seneden fazla geçmiş tedavinin üzerinden ama en ufak şikayeti tekrarlamamış.
Peki bu abinin dr unu ogrenebildiniz mi?
Sur2005

Mesaj gönderen Sur2005 »

ABittersweetLi yazdı:hocam 20 senedir prostatit olan ve serum ile antibiyotik tedavisi sayesinde tamamen iyileşen kişi ile görüştüm.ilk hafta adını hatırlayamadığı bir ilaçtan 4x1 kullandırmışlar (serum ile). sonrasında invanz vermişler.6 hafta boyunca ilk tedaviyi başlatan hastanede invanz uygulamış ve tedavi sonlanmış.2 ay sonra tekrar rahatsızlanmış.bu kez başka bir hastanede ilk 1.hafta ismini hatırlayamadığı ilaçtan 4x1 sonrasında 15 gün invanz uygulanmış.sonrasında da taburcu olmuş.2 seneden fazla geçmiş tedavinin üzerinden ama en ufak şikayeti tekrarlamamış.
abitters prostatit öldürmez ama invanz öldürebilir :D
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Zaman zaman bende bu intravenöz uygulamasına hep olumlu bakmışımdır son olarak akciger enfeksiyonu ile hastanede 12 gün serum alıp sağlığına kavuşan 2.hastanında iyileştiğine şahit olduk

tahminim bu üsye,üst solunum yolları enfeksiyonu için uygulanan antibiyotik yani prostat için çok etkisi olmayan ancak intravenöz uygulamasının prostattaki enfeksiyonun her daim etki sağlaması ile başarılı sonuçlar alınmaktadır
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Arkadaşlar hivin kesin tedavisi bulunur bu hastalığı zor gibi görünüyor tıp bu hastalığı pek ciddiye almıyor.
Ben şu ana kadar on iki kutu çeşitli antibiyotik kullandım çok ciddi şekilde bir fayda görrmedim hastalık zamanla ve tedaviyle düzeleceği yerde ya stabil devam ediyor yada zaman zaman dahada şiddetleniyor yok böyle bir hastalık amelliyat yarası olsa şimdiye kapanır geçer giderdi aklım durdu şaştım kaldım ben antibiyotiği kesiyorum bukadar zaman fayda etmediyse vücudun diğer organlarınıda hırpalamanın bir anlamı yok diye düşünüyorum
ABittersweetLi

drayhan yazdı:
Peki bu abinin dr unu ogrenebildiniz mi?

hocam özelden yazdım.
ABittersweetLi

arkadaşlar bu işin çözümü bilimseldir.bana şimdiye kadar en çok mantıklı gelen tedavi gerekli sürede serum ile antibiyotik almak.ama işinin ehli bir doktor bulup bu tedaviyi alarak kısa yoldan iyileşmenin başka bir yolu yok gibi geliyor bana.

bu arada baktım INVANZ IV/IM 1 gr 1 100 tl civarı.yani pahalı bir ilaç kendileri :)
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Josasmin Almanya'da vilprofen adıyla satılıyor . Getirtmeyi düşünenler için aynı asla Rusya ve Belarus da da satılıyormuş.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

cihanbey yazdı:Josasmin Almanya'da vilprofen adıyla satılıyor . Getirtmeyi düşünenler için aynı asla Rusya ve Belarus da da satılıyormuş.
ne işe yarıyormuş bu ilaç
altany
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen altany »

ben 4 kutu lebel (lovofloksasin temelli)kullanmıştım hiçbir faydası olmadı.
Makrolid grubu anti biyotikleride denedim.Macrol klacid ve deklarit: faydası olmadı
Sofolosporin grubundan enfexia dahil (çok pahalı bir antibiyotik) denedim faydası olmadı.
Bu ilaçlar başkalarında da işe yaramayacak diye bir şey yok.
Akut ataklarda Cipro 500 -3 gün kullanıyorum baskılıyor.yılda 2-4 kez olmakta.
İlginç olan cipro II nesil kinolon gurubundan, lebel (levofloksasin) III nesil kinolon.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

altany yazdı:ben 4 kutu lebel (lovofloksasin temelli)kullanmıştım hiçbir faydası olmadı.
Makrolid grubu anti biyotikleride denedim.Macrol klacid ve deklarit: faydası olmadı
Sofolosporin grubundan enfexia dahil (çok pahalı bir antibiyotik) denedim faydası olmadı.
İlginç olan cipro II nesil kinolon gurubundan, lebel (levofloksasin) III nesil kinolon.
Cipro pseudomonas a en etkili antibiyotiklerden biri. Sizde Pseudomonas aeroginosa olabilir. Bakteri tespit edilibilmis miydi
altany

Mesaj gönderen altany »

drayhan yazdı:
altany yazdı:ben 4 kutu lebel (lovofloksasin temelli)kullanmıştım hiçbir faydası olmadı.
Cipro pseudomonas a en etkili antibiyotiklerden biri. Sizde Pseudomonas aeroginosa olabilir. Bakteri tespit edilibilmis miydi
3 farklı doktora gittim.Gittiğim doktorların hiçbiri bakteri testine gerek görmedi.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

altany yazdı:
drayhan yazdı:
3 farklı doktora gittim.Gittiğim doktorların hiçbiri bakteri testine gerek görmedi.
Aslında bu işin çözümü bakteri tespitinden geçiyor.
Örnek vereyim ; ben tavanicten çok fayda gördüm hatta semptom olarak % 90 üzeri iyiydim. Ve bu durum iki ay devam etti. Ama iki ay boyunca antibiyotik almadım. Akıntı kültüründe staph... homelayctus uredi.
Hani bu geniş spektrumlu antibiyotikti. Demek ki bu bakteriti yok edememiş. Benim gecen iki ay sürede bakteri hep varmış rahat olmama ragmen. Sonradan tekrar mikrop kapma ihtimalim sıfır buna eminim.

Demem o ki mikrop bulmak en önemli iş zaten. Simdi bulunan mikroba duyarli antibiyotik aliyorum. Bitince uUn sure antibiyotik kullanmayacagim. Tekrar kültür bakalım ne çıkacak. Hemde birden fazla kültür yaptircam.

Mikrop tespit etmek içinde uzun süre antibiyotik almamak gerektiğine inaniyorum. 3-5 günlük süreler YETERSİZ geliyor anladigim kadariyla
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Akıntı varsa enfeksiyon olduğu belirgindir.çoğu kişide akıntı olmuyor sendeki gibi ,o yuzden bakteri bulunamiyor
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Bu antibiyotiği özellikle oral temas sonrası yakalanan arkadaşlar değerlendirsin istiyorum. Sonuçta her derde deva gibi bir öneri değil. Orofarenkse yerleşebilen birçok paten bakteriye karşı etkili.

Hatta ilk bu antibiyotiği "oral sonrası" konusunda gündeme getirmiştim.

BAna göre tedavi başlarken , hastalığın başlangıcı iyi gözden geçirilip buna göre olası etken patojen listesi çıkarılmalı . Buna göre antibiyotik başlanmalıdır.

Tabi yine de önce bakteri bulunana kadar aranmalıdır.Ama bakteri zaten bulunmuyor deyip aramayacaksa dr ,, ya da bakteri tespit imkanı yok ise o zaman başlangıç öyküsü ve bulaş yolu ardından belirtilerin gelişimi gibi ipuçlarına göre yukarıda yazdığım yol izlenmeli.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

freeman yazdı:Akıntı varsa enfeksiyon olduğu belirgindir.çoğu kişide akıntı olmuyor sendeki gibi ,o yuzden bakteri bulunamiyor
Eksik yazdım sanırım. Bende akıntı hastalik boyunca hiç olmadı. Benim bahsettiğim akıntı kültürü, doktorun prostat masaji yapması sonucu Penis içine pamuk uçlu çubuğu sokup o numunenin kültüre yatırılması.
altany

Mesaj gönderen altany »

Sabir yazdı: Aslında bu işin çözümü bakteri tespitinden geçiyor.
Örnek vereyim ; ben tavanicten çok fayda gördüm hatta semptom olarak % 90 üzeri iyiydim. Ve bu durum iki ay devam etti. Ama iki ay boyunca antibiyotik almadım. Akıntı kültüründe staph... homelayctus uredi.
Hani bu geniş spektrumlu antibiyotikti. Demek ki bu bakteriti yok edememiş. Benim gecen iki ay sürede bakteri hep varmış rahat olmama ragmen. Sonradan tekrar mikrop kapma ihtimalim sıfır buna eminim.

Demem o ki mikrop bulmak en önemli iş zaten. Simdi bulunan mikroba duyarli antibiyotik aliyorum. Bitince uUn sure antibiyotik kullanmayacagim. Tekrar kültür bakalım ne çıkacak. Hemde birden fazla kültür yaptircam.

Mikrop tespit etmek içinde uzun süre antibiyotik almamak gerektiğine inaniyorum. 3-5 günlük süreler YETERSİZ geliyor anladigim kadariyla
Bilgilendirme için teşekkürler.Bu kültürü tekrarlamalar sırasında yaptırsak netice alırmıyız? (ilaç kullanımından sonra 2,5-3 ay kadar tekrarlama olmuyor)
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

altany yazdı:
Sabir yazdı: Aslında bu işin çözümü bakteri tespitinden geçiyor.

Bilgilendirme için teşekkürler.Bu kültürü tekrarlamalar sırasında yaptırsak netice alırmıyız? (ilaç kullanımından sonra 2,5-3 ay kadar tekrarlama olmuyor)
Bence daha iyi olur. Tekrarlama sırasında mikrop varsa zaten çoğalmistir ki hastalik nüks ediyor. Mikrobun üremesi de kolay olur. ( Tabi usule uygun bir kültur islemi yapan labaratuvar olursa.)
Baskilanmis mikrop zaten uremiyor