Mucize özellikle kadir abi yorumun çok önemli

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
memo42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mucize özellikle kadir abi yorumun çok önemli

Mesaj gönderen memo42 »

Uzatmadan yazıcam geçen ay ilk kez zafer hocaya muayne oldum prostat salgısında lökösit 14-16 bugün ikinci muayneye gittim lökösit 1-2 çok mutlu oldum tekte tutturduk dedi hoca verdiği ilaçlar 6 iesef iğne ve bir kutu tarivid idi.Bugün cila niyetine genta iğne 5 adet üstüne tarivid verdi anlamadığım şey iesef işe yaramışken neden gentaya geçti acaba bu arada şilayetim sadece sık ve sürekli idrardı hala devam ediyor geçmedi ama geçmesini hemen beklemiyorum zaten dogru mu Kadir abi senin yazını okumuştum 1-2 ay sabit tutunce geçicek yazmışsın bende öyle düşünüyorum kendimi motive ediyorum özellikle kendime çok iyi baktım berk karataşın en az antibiyotik kadar önemli dediği polen ekstresini doğan direk arı poleni olarak aldım her sabah 1 tatlı kaşıgı suyla beraber yuttum 20 damla sabah 20 damla akşam propolis tükettim bromelain ve cranbery içtim ve işte sonuç tek kürde 16 lökösit 1 e indi çok uzattım bir şey daha var yine özellikle kadir abi ne düşünürsün ilk gittiğimde masaj sonrası idrar lökösit 5 idi bu sefer prostat salgısında 1-2 lökösit olmasına rağmen masaj sonrası lökösit 19 çıktı dogru oldugunu sanmıyorum çünkü tahlil geç çıktı sordugumda makine arızalanmış dediler ben mümkün oldugunu sanmıyorum abi sen ne düşünürsün bildiğim kadarıyla dilimin döndüğünce özelden tedavi ücret bilmem ne sorabilirsiniz seve seve cevaplarım teşekkürler herkese geçmiş olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Mucize özellikle kadir abi yorumun çok önemli

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardesim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; antibiyotik tedavisi sonucunda 14-16 olan lokosit yani iltihap göstergesinin 1-2 ye düsmesi ilaclarin etkili oldugunu gösterir. Bu bakimdan şanslı sayılirsınız. Tabi bu seviyeyi stabil tutmak sizin yaşam tarzınız, gıda tüketimi, kullandiginiz ekstra supplementler ile alakalı. Bu konularada zaten forumda sık sık değindik. Bu hususlara dikkat ederseniz iyi bir duruma gelirsiniz.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:Gecmis olsun kardesim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; antibiyotik tedavisi sonucunda 14-16 olan lokosit yani iltihap göstergesinin 1-2 ye düsmesi ilaclarin etkili oldugunu gösterir. Bu bakimdan şanslı sayılirsınız. Tabi bu seviyeyi stabil tutmak sizin yaşam tarzınız, gıda tüketimi, kullandiginiz ekstra supplementler ile alakalı. Bu konularada zaten forumda sık sık değindik. Bu hususlara dikkat ederseniz iyi bir duruma gelirsiniz.
Abi gentaya geçmesinin sebebi nedir sence?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

memo42 yazdı:
kadir yazdı:Gecmis olsun kardesim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; antibiyotik tedavisi sonucunda 14-16 olan lokosit yani iltihap göstergesinin 1-2 ye düsmesi ilaclarin etkili oldugunu gösterir. Bu bakimdan şanslı sayılirsınız. Tabi bu seviyeyi stabil tutmak sizin yaşam tarzınız, gıda tüketimi, kullandiginiz ekstra supplementler ile alakalı. Bu konularada zaten forumda sık sık değindik. Bu hususlara dikkat ederseniz iyi bir duruma gelirsiniz.
Bana göre kalan iesefin etki alanı dışındaki olası patojenler kaldıysa onuda gentayla yok etmeyi düşünmüş olabilir drunuz.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:
memo42 yazdı:
Bana göre kalan iesefin etki alanı dışındaki olası patojenler kaldıysa onuda gentayla yok etmeyi düşünmüş olabilir drunuz.
Kadir abicim çok teşekkür çok sordum ama şu masaj sonrası idrar olayı ile ilgili düşüncen nedir ben makine yanlışı diye düşünüyorum ilk muaynede prostat sıvısı lökösit 16 iken masaj sonrası idrar lökösit 5 çıkıyor sonrasında prostat salgısında lökösit 1-2 oluyor masaj sonrası idrar 19 lökösit bence mümkün değil çünkü gecikince sordum makine arızalanmış dediler ondan mıdır sencede?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

1) Prostat sivisi lokosit 16 ise masaj sonrası idrar lokosit sayisinin 5 cikmasi normaldir.
2) Prostat sivısi 1-2 iken idrar lokositi 19 ise ya yanlislik var yada idrar yollarinda enfeksiyon var demektir.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:1) Prostat sivisi lokosit 16 ise masaj sonrası idrar lokosit sayisinin 5 cikmasi normaldir.
2) Prostat sivısi 1-2 iken idrar lokositi 19 ise ya yanlislik var yada idrar yollarinda enfeksiyon var demektir.
Abi ilişkim olmadı ilk muayneden sonra nasıl idrar yolu enfeksiyonu olabilirim bilemedim bence de yanlış var kıymetli yorumun için teşekkür ederim zaten idrar yolu enfeksiyonu varsa bile 5 genta 1 kutu tarividle geçer diye düşünüyorum öyle mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

memo42 yazdı:
kadir yazdı:1) Prostat sivisi lokosit 16 ise masaj sonrası idrar lokosit sayisinin 5 cikmasi normaldir.
Abi ilişkim olmadı ilk muayneden sonra nasıl idrar yolu enfeksiyonu olabilirim bilemedim bence de yanlış var kıymetli yorumun için teşekkür ederim zaten idrar yolu enfeksiyonu varsa bile 5 genta 1 kutu tarividle geçer diye düşünüyorum öyle mi?
Aynen oyle.
alkan11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen alkan11 »

Selamun aleykum kadir abi!
Bulgaristandan yaziyorum, bir soru sormak istyiorum.Bana 6 ay once prostatit tehsisi konuldu, kronik mi diye sordugumda cevap alamadik doktordan ,kinolon grupu oral antibiotikle bashladim tedaviye 3 hafta.Tedaviden sonra bir iki semptomum daha vardi ornegin devamli idrar hissi ,doktorum bunun normal oldugunu soyledi.Bende gecici bir durumdur dedim ve fazla soru sormadim . Idrar semen tahlilerim hep temizdi pcr da yaptirdim, prostat sivisi bakilmadi cunku bunu yapan doktor yok. Bir iki ay boyle devam etti kah iyi oldum kah kotu. Sonra unveristeler acildi Varnaya geldim burdada bir urologa gorundum, burdaki doktor sende kronik prostatit var dedi, ama antibiotik yazmadi . Bir ay once baska sehirde bir doktora gitim memleketime yakin bir yerde ,ordaki doktor rektal tushe yapti ve kronik prostatiti yenmishsin dedi ama benim hayla semptomlarim var. Simdi ki tek semptomum uretrada ve peniste batma hissi, bu semptomlarda sadece yatarken var , otuturken ve ayaktayken yok . Sormak istedigim soru prostatinde kireclenme olan hic bir arkadash iyileshti mi bu sayfada ?
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Merhaba Kadir abi, kültürde ureme yok bol lokosit var dedi Hüseyin hoca.
Hocam antibiyotik yazmam pcr yaptiralim dedi.Genis araştiralim.Bir de abi,prostat masajinda kisit doku var dedi.
Naapiim abi ne dersin sana soru sormaya da utaniyorum.çok soru soruyorum.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Merhaba Kadir abi, kültürde ureme yok bol lokosit var dedi Hüseyin hoca.
Hocam antibiyotik yazmam pcr yaptiralim dedi.Genis araştiralim.Bir de abi,prostat masajinda kisit doku var dedi.
Naapiim abi ne dersin sana soru sormaya da utaniyorum.çok soru soruyorum.
PSA testi normal .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alkan11 yazdı:Selamun aleykum kadir abi!
Bulgaristandan yaziyorum, bir soru sormak istyiorum.Bana 6 ay once prostatit tehsisi konuldu, kronik mi diye sordugumda cevap alamadik doktordan ,kinolon grupu oral antibiotikle bashladim tedaviye 3 hafta.Tedaviden sonra bir iki semptomum daha vardi ornegin devamli idrar hissi ,doktorum bunun normal oldugunu soyledi.Bende gecici bir durumdur dedim ve fazla soru sormadim . Idrar semen tahlilerim hep temizdi pcr da yaptirdim, prostat sivisi bakilmadi cunku bunu yapan doktor yok. Bir iki ay boyle devam etti kah iyi oldum kah kotu. Sonra unveristeler acildi Varnaya geldim burdada bir urologa gorundum, burdaki doktor sende kronik prostatit var dedi, ama antibiotik yazmadi . Bir ay once baska sehirde bir doktora gitim memleketime yakin bir yerde ,ordaki doktor rektal tushe yapti ve kronik prostatiti yenmishsin dedi ama benim hayla semptomlarim var. Simdi ki tek semptomum uretrada ve peniste batma hissi, bu semptomlarda sadece yatarken var , otuturken ve ayaktayken yok . Sormak istedigim soru prostatinde kireclenme olan hic bir arkadash iyileshti mi bu sayfada ?
Gecmis olsun kardesim. Prostatta kireclenme olanda iyilesti evet. Kireclenme zaten prostatitli bir hastada olagan bir durumdur. İyilesen inflamasyonlu bölgeler iyilesince skar doku, baska bir adıda kireclenmis bolge yada kalsifikasyonlu bölge diye anılır. Bu doku kalicidir bunun zarari olmaz. Kapanan bir yara olarak görün bu doğal olguyu. Semptomlarin belirgin bir sekilde devam etmesi enfeksiyon varligina isaret ediyor. Prostat sivisindan lokosit ve kültür incelemesi muhakkak yapilmasi lazim. P. Sıvısını cam lam uzerine damlattirıp mikroskop altinda baktırinız. Sürüntüden belli olmuyor. Kültür sürüntüden olabilir yanlız. Bunları lütfen yaptıriniz.
alkan11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen alkan11 »

teşekkürler kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alkan11 yazdı:teşekkürler kadir abi
Rica ederim.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:
Rica ederim.
Üçüncü muayneye gittim bugün lökosit stabil 1-2 sürekli idrar hissim geçmiyor buscopan yazdı zafer hoca bide 5 genta artı tarivid kadir abi buscopan ve sürekli idrar hissinin bi bağlantısı var mı çözemedim zafer hoca ödemin hala durduğunu söyledi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

memo42 yazdı:
kadir yazdı:
Rica ederim.
Üçüncü muayneye gittim bugün lökosit stabil 1-2 sürekli idrar hissim geçmiyor buscopan yazdı zafer hoca bide 5 genta artı tarivid kadir abi buscopan ve sürekli idrar hissinin bi bağlantısı var mı çözemedim zafer hoca ödemin hala durduğunu söyledi.
Memo47 antibiyotik tedavi sonucunda lokositin düşmesi enfeksiyonun azaldigina isarettir. Hiç yükselmemesi ise enfeksiyonun tamamen bittigini gösterir. Fakat inflamasyon hemen geçmiyor... inflamasyonun gecmesi için bir süreç gerekli. Antibiyotik kullanildiginda inflamasyon hemen gecmiyor. Lokositin yukselmemesi ve patojenin iyice bertaraf olmasi önemli dokunun kendini toparlaması için.Idrar hisside prostatın inflamasyon sebebiyle ödemli olmasindan kaynaklanıyor.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:
memo42 yazdı:
kadir yazdı: Rica ederim.
Memo47 antibiyotik tedavi sonucunda lokositin düşmesi enfeksiyonun azaldigina isarettir. Hiç yükselmemesi ise enfeksiyonun tamamen bittigini gösterir. Fakat inflamasyon hemen geçmiyor... inflamasyonun gecmesi için bir süreç gerekli. Antibiyotik kullanildiginda inflamasyon hemen gecmiyor. Lokositin yukselmemesi ve patojenin iyice bertaraf olmasi önemli dokunun kendini toparlaması için.Idrar hisside prostatın inflamasyon sebebiyle ödemli olmasindan kaynaklanıyor.
Ödem için masaj yaptırayım mı peki abicim bu arada bromealin kullanıyorum prostat ödemi için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

memo42 yazdı:
kadir yazdı:
memo42 yazdı: Üçüncü muayneye gittim bugün lökosit stabil 1-2 sürekli idrar hissim geçmiyor buscopan yazdı zafer hoca bide 5 genta artı tarivid kadir abi buscopan ve sürekli idrar hissinin bi bağlantısı var mı çözemedim zafer hoca ödemin hala durduğunu söyledi.
Ödem için masaj yaptırayım mı peki abicim bu arada bromealin kullanıyorum prostat ödemi için
Haftada 1 masaj faydalı uygun antibiyotik eşliginde. Bromelain cok faydalı kullanmani öneririm.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

kadir yazdı:
memo42 yazdı:
kadir yazdı: Memo47 antibiyotik tedavi sonucunda lokositin düşmesi enfeksiyonun azaldigina isarettir. Hiç yükselmemesi ise enfeksiyonun tamamen bittigini gösterir. Fakat inflamasyon hemen geçmiyor... inflamasyonun gecmesi için bir süreç gerekli. Antibiyotik kullanildiginda inflamasyon hemen gecmiyor. Lokositin yukselmemesi ve patojenin iyice bertaraf olmasi önemli dokunun kendini toparlaması için.Idrar hisside prostatın inflamasyon sebebiyle ödemli olmasindan kaynaklanıyor.
Haftada 1 masaj faydalı uygun antibiyotik eşliginde. Bromelain cok faydalı kullanmani öneririm.
Özelden yazıyorum abi…
gambaz34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen gambaz34 »

Kadir abi bromelain mi tavsiye edersin, quercetin mi takviye olarak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gambaz34 yazdı:Kadir abi bromelain mi tavsiye edersin, quercetin mi takviye olarak
Ikisini bir kullanirsan daha iyi emilimi saglarsin.