Önerdiğiiz Gıda Takviyeleri

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
mfa94

Önerdiğiiz Gıda Takviyeleri

Mesaj gönderen mfa94 »

Merhaba arkadaşlar,
Ne yazık ki aranıza yeni katıldım. Ne yazık ki erken hastalık için dedim :) Her neyse siz abilerim bu konularda tecrübelisiniz. Öğrenci olmam nedeniyle pek fazla araştırma yapamıyorum. Yapsam da cesaret edip uygulayamıyorum. Tecrübelerinize dayanarak acaba 22 yaşındaki bu kardeşinize hangi gıda takviyelerini önerirsiniz? Bir de benim daha önce cinsel ilişkim olmadı, iltihabi hastalık da geçirmedim. Sizce neden olmuş olabilir bu illet.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Önerdiğiiz Gıda Takviyeleri

Mesaj gönderen baran »

formu incelemeni tavsiye edebilim
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

öncellikle cevabın için teşekkürler abi ama dediğim gibi öğrenciyim fazla araştıramıyorum derslerden ötürü. Bir de sizin gibi tecrübeli değilim. Bu yüzden deneyimli abilerimin tavsiyelerini almak istiyorum.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Probiyotik al ilk önce çok faydalı çinko. E vitamini. Selenyum. Al bunlar ek olarak kullan....
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

mfa94 yazdı:öncellikle cevabın için teşekkürler abi ama dediğim gibi öğrenciyim fazla araştıramıyorum derslerden ötürü. Bir de sizin gibi tecrübeli değilim. Bu yüzden deneyimli abilerimin tavsiyelerini almak istiyorum.

Ogrenci asam arastirmayacak ta 12 saat direksion sallayan otobus soforumu arastirracak ya da

2 cocuk babas hayatinda i en son 15 yil once yeni bir sey ogrenmis 45 yasinda ki adam mi arastiracak

Ne diyon birader sen allahini seversin

Okuyommmm ben yeaaaaa
prostatiniseveyim

Hepimiz ogrenci olduk

Ogrenci adamin parasi yoktur zamani coktur

universite dedigin yerin kutuphanesinde ya da labinda bile ebsco medline gibi akademik tezlerin oldugu veritabanlarina parasiz girebilirsin

Ogrenciligin ne ustune
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

prostatiniseveyim yazdı:Hepimiz ogrenci olduk

universite dedigin yerin kutuphanesinde ya da labinda bile ebsco medline gibi akademik tezlerin oldugu veritabanlarina parasiz girebilirsin

Ogrenciligin ne ustune
Abi keşke öyle vaktim olsa :) hukuk okuyorum inan vaktim olmuyor
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

Zuspat yazdı:Probiyotik al ilk önce çok faydalı çinko. E vitamini. Selenyum. Al bunlar ek olarak kullan....
Peki abi hangi markaları tavsiye edersin buradan reklam olursa özelden yazarsan sevinirin
prostatiniseveyim

mfa94 yazdı:

Ogrenciligin ne ustune

O kadar satastim alcak gonullugunu kaybetmedin allah yardimcin olsun
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

prostatiniseveyim yazdı:
mfa94 yazdı:

Ogrenciligin ne ustune

O kadar satastim alcak gonullugunu kaybetmedin allah yardimcin olsun
Allah razı olsun cümlemizin yardımcısı olsun :) senin bir önerin var mı abi
prostatiniseveyim

Sirtini kalorifer petegine dayayarak uyu bir de ozellikle ayaklarini hic usutme uzun don giy ictigin su kapali 5 lt lik siseden olsun damacana kullanma bir de her seyi ye sogan sarimsak ispanak senin durum takviyeyle cozulecek gibi durmuyo genel olarak iyi beslen

Ekonomik durumunu bilmiom migrosta kara maya kefir var

m life yaban mersini suyu

Elite kizilcik suyu
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

mfa94 yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Ne yazık ki aranıza yeni katıldım. Ne yazık ki erken hastalık için dedim :) Her neyse siz abilerim bu konularda tecrübelisiniz. Öğrenci olmam nedeniyle pek fazla araştırma yapamıyorum. Yapsam da cesaret edip uygulayamıyorum. Tecrübelerinize dayanarak acaba 22 yaşındaki bu kardeşinize hangi gıda takviyelerini önerirsiniz? Bir de benim daha önce cinsel ilişkim olmadı, iltihabi hastalık da geçirmedim. Sizce neden olmuş olabilir bu illet.
Öncelikle geçmiş olsun;
Cinsel ilişki veya iltihabi bir durum olmadı diyorsun. Peki sana prostatit teşhisi konuldu mu? Eğer ki teşhis konulduysa nasıl bir yol izlendi bunlarıda yazarsan daha iyi olur. Çünkü bu hastalıkta takviyelerin önemi var lakin herşey takviye demekte değil. Forumda hep yazıldı çizildi. Ne kadar non bakteriyel de olsa bakteri kökenli olup antibiyotik kullanmak gerekiyor bir yerde. O yüzden sana hangi testler yapıldı neticeleri nelerdir belirtmende fayda var.

Ayrıca senin şikayetlerin nelerdir? Belki de prostatit değilsindir.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

Sabir yazdı:
Öncelikle geçmiş olsun;
Cinsel ilişki veya iltihabi bir durum olmadı diyorsun. Peki sana prostatit teşhisi konuldu mu? Eğer ki teşhis konulduysa nasıl bir yol izlendi bunlarıda yazarsan daha iyi olur. Çünkü bu hastalıkta takviyelerin önemi var lakin herşey takviye demekte değil. Forumda hep yazıldı çizildi. Ne kadar non bakteriyel de olsa bakteri kökenli olup antibiyotik kullanmak gerekiyor bir yerde. O yüzden sana hangi testler yapıldı neticeleri nelerdir belirtmende fayda var.

abi ilk olarak 2015 in ağustos unda işedikten hemen sonra sanki tam boşaltamamış gibi hissedip tekrar tuvalete gidiyordum. Az da olsa işiyordum. Daha sonra aralık ayında sık işeme ortaya çıktı. Günde yaklaşık 7-8 kere. Bazen atak gibi oluyor. O zaman dayanılmaz oluyor. Diğer zamanlar bu durum dayanabilir düzeyde kalıyor. Bir de tazyikte azalma ve işedikten sonra damlama oluyor. İlk zamanlar testislerde ağrı oluyordu ancak şu an ağrı yok. Sadece arada sızı oluyor. Bir de penis ucunda hafif ağrı var. Yapılan testler idrar testi, idrar kültürü, üroflowmetri tam kan tahlili hatta daha önce ilişkim olmadı dememe rağmen elisa bile yapıldı. Hepsi temiz. Sadece prostat sıvısına bakılmadı. Doktorlar ya psikolojik dedi ya da aşırı aktif mesane. Ben öyle hastalık hastası değilim yani öyle psikolojik olacağını zannetmiyorum. Öyleki bu zamana kadar diş hariç doktor yüzü görmedim. Ağır grip halinde bile. Doktorlara acaba prostatit midir diye sorduğumda zannetmiyorum diyorlar. Prostat sıvısına bakılmasını utandığımdan söyleyemiyorum.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

mfa94 yazdı:
Sabir yazdı:
Öncelikle geçmiş olsun;

abi ilk olarak 2015 in ağustos unda işedikten hemen sonra sanki tam boşaltamamış gibi hissedip tekrar tuvalete gidiyordum. Az da olsa işiyordum. Daha sonra aralık ayında sık işeme ortaya çıktı. Günde yaklaşık 7-8 kere. Bazen atak gibi oluyor. O zaman dayanılmaz oluyor. Diğer zamanlar bu durum dayanabilir düzeyde kalıyor. Bir de tazyikte azalma ve işedikten sonra damlama oluyor. İlk zamanlar testislerde ağrı oluyordu ancak şu an ağrı yok. Sadece arada sızı oluyor. Bir de penis ucunda hafif ağrı var. Yapılan testler idrar testi, idrar kültürü, üroflowmetri tam kan tahlili hatta daha önce ilişkim olmadı dememe rağmen elisa bile yapıldı. Hepsi temiz. Sadece prostat sıvısına bakılmadı. Doktorlar ya psikolojik dedi ya da aşırı aktif mesane. Ben öyle hastalık hastası değilim yani öyle psikolojik olacağını zannetmiyorum. Öyleki bu zamana kadar diş hariç doktor yüzü görmedim. Ağır grip halinde bile. Doktorlara acaba prostatit midir diye sorduğumda zannetmiyorum diyorlar. Prostat sıvısına bakılmasını utandığımdan söyleyemiyorum.
Psikolojik işini geç. Vücudunda bir sıkıntı var ki bunu hissediyorsun. Kardeşim bu iş sağlık işi utanmasi sıkılması yok. Insallah prostatit değilsindir ki bana kalırsa değilsin. Zaten prostatit olsan o utandigin makattan muayeneyi yapacak doktoru mumla arıyorsun zaten. Herneyse.. bana kalırsa prostat sıvısına baktirman iyi olur diye düşünüyorum. Makattan yapılan prostat masajı sonrası Penisten gelen sıvının cam lamel üstüne damlatilip mikroskopta incelenmesi net bilgi verir. Yine dediğim gibi prostatit olmama ihtimalinde var. Insallah değilsindir.
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

abi araştırdım testlerle diğer ihtimaller devre dışı kalınca bir bu ihtimal kaldı. ağrı olmadığı için mi prostatit değilsindir diyorsun?
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

sende belirgin prostatit belirtileri var kardeşim.bu belirtilere neden olan başka bir hastalıkta yok zaten.eğer başka bir hastalık olsaydı doktor çoktan o yönde teşhis koymuştu..
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

abi peki neden oluyor bu illet. ben temizliğe çok dikkat ediyorum. Allah a şükür namaz kılınca ister istemez dikkat ediyorsun. Durup dururken olur mu bu hastalık. Candida dan bahsettmişsiniz acaba ondan mı? Doktorlar teşhis koymayınca insan ister istemez kafasına takıyor. Ama bir doktora daha gideceğim bakalım. Tam olarak hangi testleri isteyim?
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Tabi bir de sonda var
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

Cengiz yazdı:
mfa94 yazdı:abi peki neden oluyor bu illet. ben temizliğe çok dikkat ediyorum. Allah a şükür namaz kılınca ister istemez dikkat ediyorsun. Durup dururken olur mu bu hastalık. Candida dan bahsettmişsiniz acaba ondan mı? Doktorlar teşhis koymayınca insan ister istemez kafasına takıyor. Ama bir doktora daha gideceğim bakalım. Tam olarak hangi testleri isteyim?
Gecmis olsun.bu öyle bir illet ki nasil oldugu muamma,teşhis etmesi muamma,tedavisi muamma...
Vucudun o bolumunde olusan tahatsizliklarin cogu birbirine yakin semptomlar verebiliyor.Tani koymak zor.
Nereden geldigi ise daha önce defslarca yazdigim gbi basta cinsel iliski olmak üzere,temizlik,umumi tuvaletler,vucudun bazi bolumlerindeki enfekdiyonun prostata kan yoluyla ulasip yerlesmesi ( bogaz enf.,bagirsak ienf.,mide mikroplari,tuberkiloz vb)masturbayon esnasinda mikrop kapma ( eldeki her hangi bir organizma),idrar reflusu,idrari tutma,ruyada bosalma ve tam boşalamama,bosalirken kedini tutma... Suanda bunlar aklima geldi.bunlar ve bunlardan birkaci birarada bulundugunda hastalik olusabiliyor.
Ne yazikki doktorun isteyecegi testler netice veremiyor cogumzda temiz ciksada hastalik var.
Bu yuzden dojtor dojtor gezmek cozum deil.
Bana sorarsan hastaligin basinda eger varsa mikrobu tespit etmek icin calis.PCR denen sistem gunumuzun en modern yontemi.prostat sivisindan olmazsa masaj sonrasi idrardan PCR yap
cevabın için çok teşekkürler abi :) bu PCR testini nerede yaptırabilirim? araştırma hastanesinde oluyor mu?
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Kardeşim pcr testi özel laboratuvarlarda yapılıyor ve pahali bir yöntem. Ve bana kalırsa cinsel ilişki yok diyorsun pcr yaptırma. Pcr ile genelde cinsel yolla bulaşan mikroplar aranıyor. Sende de birşey çıkmayacaktır. Bosyere para verirsin
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

Sabir yazdı:Kardeşim pcr testi özel laboratuvarlarda yapılıyor ve pahali bir yöntem. Ve bana kalırsa cinsel ilişki yok diyorsun pcr yaptırma. Pcr ile genelde cinsel yolla bulaşan mikroplar aranıyor. Sende de birşey çıkmayacaktır. Bosyere para verirsin
eyvallah abi sen hangi yöntemi tavsiye ediyorsun? doktordan hangi testi isteyim? ir de niye doktorlar o kadar test yapmalarına rağmen bu hastalıktan söz etmiyorlar?
bir de bu benm gibi ağrısı az ya da olmayıp sadece idrar problemi yaşayanlar var mı? aslında şu sık idrar problemlerini halletsem çık rahatlayacağım. bu konuda tavsiyeleriniz var mı? bir de Allah muhafaza ileride bu rahatsızlık ciddi problere sebebiyet verir mi
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

mfa94 yazdı:abi peki neden oluyor bu illet. ben temizliğe çok dikkat ediyorum. Allah a şükür namaz kılınca ister istemez dikkat ediyorsun. Durup dururken olur mu bu hastalık. Candida dan bahsettmişsiniz acaba ondan mı? Doktorlar teşhis koymayınca insan ister istemez kafasına takıyor. Ama bir doktora daha gideceğim bakalım. Tam olarak hangi testleri isteyim?
bir şekilde prostat deformasyona uğruyor.şu hayatta bilimselliğe dayanmayan yani bir nedene dayanmayan hiç bir şey olmaz.doktorların bazıları bal gibi de koyacağı teşhisi biliyor ama söylemeye artık dillerimi varmıyor bilemiyorum.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

mfa94 yazdı:
Sabir yazdı:Kardeşim pcr testi özel laboratuvarlarda yapılıyor ve pahali bir yöntem. Ve bana kalırsa cinsel ilişki yok diyorsun pcr yaptırma. Pcr ile genelde cinsel yolla bulaşan mikroplar aranıyor. Sende de birşey çıkmayacaktır. Bosyere para verirsin
eyvallah abi sen hangi yöntemi tavsiye ediyorsun? doktordan hangi testi isteyim? ir de niye doktorlar o kadar test yapmalarına rağmen bu hastalıktan söz etmiyorlar?
bir de bu benm gibi ağrısı az ya da olmayıp sadece idrar problemi yaşayanlar var mı? aslında şu sık idrar problemlerini halletsem çık rahatlayacağım. bu konuda tavsiyeleriniz var mı? bir de Allah muhafaza ileride bu rahatsızlık ciddi problere sebebiyet verir mi
Kardeşim benim hastalığım bakteriyel olduğu için ben antibiyotikten fayda görüyorum ama sana şu testi iste diyemem bilgim yok. Sadece prostatit dışında seçeneklere ağırlık ver derim prostatite odaklanma sadece. Mesaneyle ilgili vs olabilir. Ama yanılıyor da olabilirim.

Biraz daha araştırırsan bu hastalığın zor bir hastalık olduğunu görürsün. Doktorlar tam olarak hakim değiller. Ilerisi için birşey diyemem ama burdaki herkesin amacı zaten iyi bir hayat yaşayabilmek. Senle birlikte allah hepimizin yardımcısi olsun. pcr ile ilgilide cengiz bey sanırım daha fazla bilgi sahibi. Kendisiyle görüşürsen yardımcı olurum diyor. Ama bahsedilen parazit ya da mikrop herneyse bulunabileceği kanısında değilim şahsen.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ben de sana probiyotik takviye oneriyorum kardes. Ne kullanirsan kullan yaninda muhakkak bi de genis spektrumlu probiyotik takviye kullan.

Prostatcayi onericem bi de ama ogrenciyim diyosun, alim gucun yoksa yaki otu kullan.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
baran

Mesaj gönderen baran »

brokoli kürünü de deneyebilirsin fayda güren arkadaşlar olmuştu