NASIL İYİ OLDUM ?

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Re: NASIL İYİ OLDUM ?

Mesaj gönderen selchuk »

prostatiniseveyim yazdı:Selcuk forum için tesekkur ederiz sağol

Umarım daha da iyi olursun
Sağol kardeşim. Beni daha da mutlu edecek şey,genç arkadaşlarımdan da birçok kişinin bir an önce eski sağlıklı hallerine dönmesi olacaktır.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

secret yazdı:2-4 derken sanirim saat olarak 14-16 i kastettiniz ?

Misir ekmegi alsak olur mu kendimiz yapmak yerine ? Misir ekmegi hangi yonden faydali ?

Iyi olmaniza sevindim gecmis olsun
Sevgili secret kardeşim,

Ben başlangıç olarak,45 milyarlık probiyotikten günde 2 defa ve 2şer tane kullanıyordum. 1 Ay sonra 2 defa 1er adede
düşürdüm.

Saf mısır ekmeği koparınca ufalanır.Bunu önlemek için fırıncılar mısır ekmeğine beyaz un katıyorlar.Bu nedenle evde
yapılanı tüketmenizi öneririm.
Mısır ekmeğinin hastalığa bir faydası yok. Sadece un ekmeğinin tam tahıllısı dahil,tümü zararlı olduğu için,ekmek
alışkanlığımızı mısır unu ekmeğiyle ikame etmiş oluyoruz.

Çok teşekkürler
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

selchuk yazdı:
ahmet yazdı:Arkadaşlar organik mısır unu nasıl bulucaz bilgisi olan varmı ben bu diyeti hep ekmek yüzünden bıraktım
Ahmet kardeşim,organik olup olmadığını tam bilemeyeceğim ama Doğu Karadeniz Bölgemiz modern tarımı pek uygulamadığından ve önemli bir mısır üretimi bölgemiz olduğundan,ben ihtiyacımı o bölgeden karşılıyorum.
Mısırın özelliği,gluten oranı buğday ununa göre çok daha az olması.Evde yaptırdığım için,maya da kullandırtmıyorum.
Biraz sert oluyor ama hem lezzetli bir ekmek,hem de sağlıklı.
Gittigidiyoru yazmam reklama girmiyorsa Gittigidiyordan araştır Ahmet kardeşim :)
Reklama giriyor diyorsanız hemen silerim :)
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Sur2005 yazdı:selcuk abi bu mantar tedavisi gibi ama bende daha önceden üretrada e.coli diye bir bakteri çıkmıştı ama prostattada aynısıının olabilceğini düşünüyorum
Mümkündür Sur kardeşim. Geçen senelerde Amerikan kaynaklarından okuduğum yazılarda,anüs testis arası bölgenin,büyük tuvaletimizi yaptıktan sonra bir kısım E.Coliyi emdiği ve prostata da geçtiği yönünde bilgiler okumuştum.
Bu nedenle tuvalet kağıdıyla anüsü silerken,arkadan öne doğru değil de,önden arkaya doğru yapılması öneriyordu.
(Onlarda kurulama değil de,silme yazıyordu. Bizde suyla temizleme ve tuvalet kağıdıyla kurulama olduğu için bu şekilde yazdım).
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

selchuk yazdı:Selam arkadaşlar,

Epeydir Forum’a girmiyordum. Hem son durumumu anlatmak için,hem de yeni birşeyler denemek isteyen arkadaşlara birşeyler önermek için tekrar yazma ihtiyacı duydum.
Ağustos 2015ten bu yana okuduklarımı birleştirip bir beslenme yöntemi uyguluyorum ve yaklaşık 3-4 aydır da kronik prostatitle ilgili şikayetlerimi neredeyse sıfır seviyesine düşürdüm.
Maliyeti düşük ve sağlık açısından başka yararları da olduğundan,deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

İzlenecek yöntem;

1-Günde 2 defa (sabah aç karnına veya kahvaltıdan en az 1 saat önce/sonra) ve akşam yemekten 1 saat önce veya sonra 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi+yarım limon suyunu 4/3 dolu su bardağına ilave edip için,
2-Peynir,süt ürünleri,şeker,tatlılar,reçel,bal,makarna,hamur işi,alkol,ketçap,mayonez,sucuk, sosis,pastırma,vs kesinlikle kullanmayın.
3-İnternetten mümkünse Doğu Karadeniz bölgesinden mısır unu bulmaya çalışın ve evde ekmek yaptırın.Bu ekmek yapımında da maya kullandırmayın.
4-Çok şekerli yaş ve kuru meyvaları mümkün olduğu kadar yiyin.Kırmızı eti az yemeye çalışın.
5-Kahvaltı hariç her öğünde ev yapımı turşu ve ev yapımı yoğurt yiyin.Kefir de içebilirsiniz.
6-Sebze bol miktarda yiyebilirsiniz.
7-Günde 2-4 adet arası ve 30 MİLYARdan(İngilizce billion) fazla bakteri ihtiva eden bir Probiyotik kullanın.
8-Yukardaki rejimi arada bozduğunuz günler olursa,1ci maddede belirttiğim sirke+limonlu sudan ilave olarak 1 bardak daha içiniz.

Umarım kullanan arkadaşlarda da bende olduğu gibi yararlı olur.

Çok selamlar
Selcuk bey,iyi oldugunuza cok sevindim sihhatimizin devamini diilerim.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

Peki domates yasak değil değilmi,elma şekerli portakal şekerli diye hiç yiyemiyorum limon yiyorum kefir içiyorum bazıları kefirde zararlı diyor hiç bişey yememeye başladım sinirden prpbiyotik hap ne önenirirsin hangi hapı almalıyım selçuk
yaman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen yaman »

selçuk bey bu diyeti ne kadar zaman uyguladınız normal yaşantınıza ne kadar sürede döndünüz