NASIL İYİ OLDUM ?

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

NASIL İYİ OLDUM ?

Mesaj gönderen selchuk »

Selam arkadaşlar,

Epeydir Forum’a girmiyordum. Hem son durumumu anlatmak için,hem de yeni birşeyler denemek isteyen arkadaşlara birşeyler önermek için tekrar yazma ihtiyacı duydum.
Ağustos 2015ten bu yana okuduklarımı birleştirip bir beslenme yöntemi uyguluyorum ve yaklaşık 3-4 aydır da kronik prostatitle ilgili şikayetlerimi neredeyse sıfır seviyesine düşürdüm.
Maliyeti düşük ve sağlık açısından başka yararları da olduğundan,deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

İzlenecek yöntem;

1-Günde 2 defa (sabah aç karnına veya kahvaltıdan en az 1 saat önce/sonra) ve akşam yemekten 1 saat önce veya sonra 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi+yarım limon suyunu 4/3 dolu su bardağına ilave edip için,
2-Peynir,süt ürünleri,şeker,tatlılar,reçel,bal,makarna,hamur işi,alkol,ketçap,mayonez,sucuk, sosis,pastırma,vs kesinlikle kullanmayın.
3-İnternetten mümkünse Doğu Karadeniz bölgesinden mısır unu bulmaya çalışın ve evde ekmek yaptırın.Bu ekmek yapımında da maya kullandırmayın.
4-Çok şekerli yaş ve kuru meyvaları mümkün olduğu kadar yiyin.Kırmızı eti az yemeye çalışın.
5-Kahvaltı hariç her öğünde ev yapımı turşu ve ev yapımı yoğurt yiyin.Kefir de içebilirsiniz.
6-Sebze bol miktarda yiyebilirsiniz.
7-Günde 2-4 adet arası ve 30 MİLYARdan(İngilizce billion) fazla bakteri ihtiva eden bir Probiyotik kullanın.
8-Yukardaki rejimi arada bozduğunuz günler olursa,1ci maddede belirttiğim sirke+limonlu sudan ilave olarak 1 bardak daha içiniz.

Umarım kullanan arkadaşlarda da bende olduğu gibi yararlı olur.

Çok selamlar
Sur2005
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: NASIL İYİ OLDUM ?

Mesaj gönderen Sur2005 »

selcuk abi bu mantar tedavisi gibi ama bende daha önceden üretrada e.coli diye bir bakteri çıkmıştı ama prostattada aynısıının olabilceğini düşünüyorum
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Iyi olmana sevindim Selcuk agbi, onerilerin icin tskler. Aslinda is tamamen sabir irade ve azimden geciyor.

Senin kullandigin probiyotikler nedir? Tr'de pek fazla yok. Buradan ya da ozelden onerebilir misin?

Selamlar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

kullandığınız probiyotikleri buradan paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz selçuk bey...
SAYGILAR
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaşlar organik mısır unu nasıl bulucaz bilgisi olan varmı ben bu diyeti hep ekmek yüzünden bıraktım
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

Selçuk abi iyi olmana sevindim
diyet listene üzüm ve ürünlerini (pestil orcik pekmez) katabilir miyiz
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Günde 2 yada 4 dediğin probiotik ler kapsül başı mı 30 milyon olacak?
NeverGiveUp

Bi de o milyon mu milyar mi? Bir ad maflor'un icinde 7 milyar faydali bakteri var. Ligone mesela complex olmasi yonunden cok iyi fakat probiyotik olarak cok yetersiz.

cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:kullandığınız probiyotikleri buradan paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz selçuk bey...
SAYGILAR
Enjeksiyon. Sonrası gelişmeleri bekliyoruz
HAMDYALNIZSANADIR

CUMARTESİ GÜNÜ 2. ENJEKSİYONU OLACAM NASİP OLURSA DÜN AKŞAM İTİBARIYLA MENİMDE KAN GELDİ VE CİNSELLİK KONUSUNDA ENJEKSİYON ÇOK YARARLI OLDU .KANIN GELMESİYLE 3 KEZ MASTURBASYON YAPTIM HEPSİNDE DE KAN GELDİ HOCA BU DURUMUN GEÇİCİ OLACAĞINI VE ZAMANLA MENİ RENGİNİN BİLDİĞİMİZ KIVAMA GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ Kİ DEDİĞİ GİBİ DE OLDU. KAN GELMESİ EREKSİYONU SERTLEŞME SORUNUMU ORTADAN KALDIRDI GİBİ AĞRILARIMDA DA ÇOK AZ DA OLSA AZALMA OLDU ZATEN HOCA 1. ENJEKSİYONDA YÜZDE 5-10 LUK Bİ İYİLEŞME OLUR DEMİŞTİ. ASIL SONUCUN 4. ENJEKSİYONU BİTİRDİKTEN 2 AY SONRA KENDİNE GÖSTERECEĞİNİ SÖYLEDİ. BUGÜNE KADAR BİLEREK YAZMADIM KARDEŞİM NETİCEYİ BİRAZ DAHA BEKLEME TARAFTARIYDIM .SEN SORDUN DİYE YAZDIM .HERKESE GEÇMİŞ OLSUN
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

HAMDYALNIZSANADIR hangi hocaya yaptıracaksın ne kadara ma oldu sana
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

NeverGiveUp yazdı:Bi de o milyon mu milyar mi? Bir ad maflor'un icinde 7 milyar faydali bakteri var. Ligone mesela complex olmasi yonunden cok iyi fakat probiyotik olarak cok yetersiz.
Solgar biliyon var o da çok etkili... Ama ondan günde 3 tane almak ne derece mantıklı?
HAMDYALNIZSANADIR

Konyadaki hocaya 250 tl enjeksiyon ücreti 32 tl de ilaç ücreti
NeverGiveUp

Zuspat yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Bi de o milyon mu milyar mi? Bir ad maflor'un icinde 7 milyar faydali bakteri var. Ligone mesela complex olmasi yonunden cok iyi fakat probiyotik olarak cok yetersiz.
Solgar biliyon var o da çok etkili... Ama ondan günde 3 tane almak ne derece mantıklı?

Icinde ne kadar canli bakteri olduguna gore degisir. Arastirmak lazim bu solgarda ne kadar var.

prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Selcuk forum için tesekkur ederiz sağol

Umarım daha da iyi olursun
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

NeverGiveUp yazdı:
Zuspat yazdı:

Icinde ne kadar canli bakteri olduguna gore degisir. Arastirmak lazim bu solgarda ne kadar var.
5 milyar bakteri var.. Gün aşırı kullanıyorum fazlası zarar olabilir diye kullandığım gün çok rahatlıyorum ama...
amecan

Mesaj gönderen amecan »

prostatiniseveyim yazdı:Selcuk forum için tesekkur ederiz sağol

Umarım daha da iyi olursun
ahmet yazdı:Arkadaşlar organik mısır unu nasıl bulucaz bilgisi olan varmı ben bu diyeti hep ekmek yüzünden bıraktım

biz bu işle uğraşıyoruz ama burdan yollayamam ve 15-20 kg dan aşağıya değirmenler öğütmüyor sattığımız mısır unları amerikan ırkı olan darıdan ucuz olduğu için insanlar gevur mallarını tercih ediyorlar hep nerede oturuyorsunuz yardımcı olmaya çalışırım yinede
secret

Mesaj gönderen secret »

2-4 derken sanirim saat olarak 14-16 i kastettiniz ?

Misir ekmegi alsak olur mu kendimiz yapmak yerine ? Misir ekmegi hangi yonden faydali ?

Iyi olmaniza sevindim gecmis olsun
freeman

Mesaj gönderen freeman »

secret yazdı:2-4 derken sanirim saat olarak 14-16 i kastettiniz ?

Misir ekmegi alsak olur mu kendimiz yapmak yerine ? Misir ekmegi hangi yonden faydali ?

Iyi olmaniza sevindim gecmis olsun
2-4 dedigi gunluk kullanilacak miktar , hazir ekmeklerde genelde hazir maya kullaniliyor, misir ekmegi gluten icermiyor sanirim.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

NeverGiveUp yazdı:Iyi olmana sevindim Selcuk agbi, onerilerin icin tskler. Aslinda is tamamen sabir irade ve azimden geciyor.

Senin kullandigin probiyotikler nedir? Tr'de pek fazla yok. Buradan ya da ozelden onerebilir misin?

Selamlar.
Haklısın Ozan kardeşim. TR de hem yüksek bakterili probiyotik az,hem de yurtdışına göre çok pahalı..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:kullandığınız probiyotikleri buradan paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz selçuk bey...
SAYGILAR
Sevgili kardeşim,marka belirtirsem kendi kurduğum forumda,koymuş olduğumuz reklam yasağını çiğnemiş olurum. Bu yüzden kusura bakmayın.
Ben 45 milyar canlı bakteri içeren (kutu üzerinde 45 billion viable bacteria yazar) bir probiyotik kullanıyorum.

Selamlar..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

ahmet yazdı:Arkadaşlar organik mısır unu nasıl bulucaz bilgisi olan varmı ben bu diyeti hep ekmek yüzünden bıraktım
Ahmet kardeşim,organik olup olmadığını tam bilemeyeceğim ama Doğu Karadeniz Bölgemiz modern tarımı pek uygulamadığından ve önemli bir mısır üretimi bölgemiz olduğundan,ben ihtiyacımı o bölgeden karşılıyorum.
Mısırın özelliği,gluten oranı buğday ununa göre çok daha az olması.Evde yaptırdığım için,maya da kullandırtmıyorum.
Biraz sert oluyor ama hem lezzetli bir ekmek,hem de sağlıklı.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

baran yazdı:Selçuk abi iyi olmana sevindim
diyet listene üzüm ve ürünlerini (pestil orcik pekmez) katabilir miyiz
Baran kardeşim,üzüm ürünleri çok besleyici,ancak bizim rahatsızlıkta kullanılmaması gereken ürünler. Zira yüksek oranda früktoz var..
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Zuspat yazdı:Günde 2 yada 4 dediğin probiotik ler kapsül başı mı 30 milyon olacak?
Pardon,burada bir yanlışlık yaptım. O milyon değil,milyar olacaktı.
Ben 45 milyar (billion) canlı bakteri ihtiva eden bir ürün kullanıyorum.
Probiyotikler TR de çok pahalı,bu yüzden 30 milyarı taban aldım ve sayıya da 2x1adet veya 2x2 adet yazdım.
Durumu almaya müsait olmayanlar,ev turşusu ve yoğurdunu bol yiyerek,vucuttaki probiyotik seviyelerini artırabilirler.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Pardon Ozan,o milyon değil,milyar olacaktı. Yanlış yazmışım..