Dr Doğukan Sökmen

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
jakeupp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Dr Doğukan Sökmen

Mesaj gönderen jakeupp »

İyi bir doktor galiba ben zaten gidemem İstanbula ama gidebilecek veya zaten orda olan gidebilir bence YouTubeda videoları dikkatimi çekti mesela bu videosunda prostat sıvısından lökösit bakmanın gereksiz bir test olduğunu söylüyor https://youtu.be/5_7ptGSGLm8 birkaç videosu daha var prostatit hakkında YouTube kanalında isteyen inceleyebilir tavrı hoşuma gitti umut verici.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Dr Doğukan Sökmen

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sıvısindan lokosit baktirmayin diyor ama zararı nedir acaba? Bunu söylemiyor..lokosit baktırmanın faydasi çok şöyleki; bir kere hiç bir faydasi olmasa bile ( ki var) masaj olarak faydalı...ikincisi saglikli bir insanin prostatindaki lokosit sayisi hiçbirzaman 20 lere 35 lere cikmaz... bu rakam kesinlikle prostatta enfeksiyon olduğunu ifade eder kim ne derse desin. Ayrica üroloji dünyasınin tüm prostatitle ilgili klinik calismalarinda prostat sekresyonu incelemesi EPS olarak yer alır.Ve yine ayrica bende bir eski hasta olarak lokositim 35 oldugunda semptomlarim tavan yaptiginda antibiyotik tedavisi ile düştügü yaşanmis gerçek bir tecrubedir. "İnsan vucudu herzaman lokosit üretir" demis..dogru uretir ama bu prostat sekresyonunda olursa bir anlam ifade eder. Lokositin düşmesi inflamasyonun azalmasini ifade eden bir belirteçtir. Tabii bu belirteci kültür ile desteklemekte fayda vardir. Katılmıyorum. Bana göre dikkat çekmek için yapılmış reklam kokan bir konuşma. Ama normaldir, bir cok prostatit hastasina, "seninki psikolojik" diye tanı koyan drlar var.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bu çok bilen doktorları videolarda değil de sahalarda görmek isteriz. Muayeneye gelince mırın kırın ediyorlar. Teşhis zaten zor lökosit de anlamını kaybetsin ki herkese psikolojik tanı yapıştırsınlar.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
sedat6788
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen sedat6788 »

Ne videosu olan proflar var giden arkadaşlarin hic biri memnun kalmamis ben 4 aylik prostatit teshisliyim ama onun oncesinde her gittigimde sık idrar gunde 20 25 defa diye aktif mesana dediler sonrada psikolojik dediler lokosit odakli tedavi sifirlamasada suan normal hayatimi idame ettirebiliyorum idrar tahlilinde lokosit gorulse idrar yolu enf deniyor da prostatta gorulunce niye denilmiyormus kusuruma bakmayin ama konusma tarzı biraz da laçka geldi alay eder gibi
kennan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen kennan »

canadianguy1 yazdı:"Mukemmel" doktorlarimizda ne dogru durust yabanci dil var literaturu takip etsinler ne arastirma var , senelerce proflarin ayak islerini yaparak yetisiyorlar ameliyat edecek Adam arasinlar ki ceplerine para girsin ,yaptiklari ameliyatlarin cogunuda yalan yanlis yapip sonrasinda sorun olunca uzerlerine almasinlar bide boyle suan tibbin cozemedigi hastaliklar konusunda Boyle iskembeden atip ukala ukala konussunlar ,Arkadaslar sunu kabul edelim 2020 yilinda tip gercekten daha cok geri bircok hastaligin cozumu yok ha 2500 yilinda ne olur bilinmez fakat bizim doktorlarimiz coook cooook daha geri zaten olmasalar bicogumuz bu acilari cekmeyiz
Özellikle prostat gibi erkek üreme sağlığıyla ilgili rahatsızlıklar konusunda Rusya, Azerbaycan hatta Ukrayna ve Gürcistan bile Türkiye’den daha ilerde maalesef hocam, bu da doktorların yabancı kaynakları takip ederek kendilerini geliştirmeleri yerine ezbere ilaç yazarak tedavi uygulamaya çalışmaları yüzünden.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

Bilmiyorum dikkatimi çekmişti ne lökösit baktırma imkanım var ne de kültür yaptırma ne de masaj tek yapabileceğim ürologa gidip bu yaşta bir şey olmaz üşütmüşsün tanısını alıp sadece 5 günlük prostatla alakası olmayan gereksiz idrar yolu enfeksiyonu antibiyotikleri içmek.. Keşke doğuda yaşıyor olmasaydım keşke 15 yaşımda bu hastalığa yakalanmış olmasaydım derslerime psikolojim rahat çalışabiliseydim keşke yaşıtlarım gibi boş dertlerim olsaydı.. Artık foruma da girmeyeceğim sanırım her geçen gün daha çok endişeleniyorum.. Kadir abinin 2 3 yazısını okuyorum antibiyotik içmezseniz epidimite testise ordan da böbreklere kadar sıçrayabilir yazmıştı doktorların bana yazdığı antibiyotikler prostata bile geçmiyor .. Artık onu bekliyorum yaşamasam da olur artık çok bunaldım . Her neyse Allah'a emanet olun değerli bilgiler veren herkese teşekkür ederim forumdaki özellikle hergele abi duam seninle teşekkür ederim her daim soru sorduğumda cevap verdiğin için forumdaki herkese şifa diliyorum iyi geceler umarım çok sağlıklı bir hayatınız olur.. :cry:
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

Beyler doktor non bakteriyel prostatit yani lökosit çıkmayanlar için tekrar baktirmasina gerek yok demiş bence bu doğru eğer lökosit 0 ise sorun bence başka yerde her ay gidip baktirmasina gerek yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sekolas yazdı:Beyler doktor non bakteriyel prostatit yani lökosit çıkmayanlar için tekrar baktirmasina gerek yok demiş bence bu doğru eğer lökosit 0 ise sorun bence başka yerde her ay gidip baktirmasina gerek yok
Nonbakteriyel tipte zaten ne lokosit nede ureme olur. Bu baska bir sey...adam bundan bahsetmiyor.. ilk başta söyledigi sey, " Kronik prostatitte" lokosit bakmaya gerek yok diyor. Nonbakteriyel olup olmadiğinı ögrenmek icin zaten ilk başta bu tahliller yapılmasi lazim. Lokosit ölcümü, kültür+antibogram hatta pcr...dahada fazlasi, hicbir bulgu yoksa kanda sitokin seviyesine bile bakılıyor.Bu tahlillerden birinde bile lokosit yada patojen yakalamak tedaviye baslamak için çok önemli ve kıymetli bir bulgudur. Bazen üreme olmaz yada kontaminasyon durumu olabilir fakat lokosit yüksekligi böyle bir durumda enfeksiyon bulgusu olarak degerlendirilir.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

sianure yazdı:bombos bir tip ya saka gibi cidden, para kazandirmayin boyle doktorlara adam hastasina baboli diyor ya
Bence samimi şans verilmeli sürekli söylüyorsunuz farklı doktorlara da şans vermek lazım diye senelerdir forumda aynı tedavi yöntemi savunuluyor lökösit lökösit diye. Enerjisi bile rahatlatır insanı somurtkan değil en azından ve anlattığına göre kapsamlı Bi şekilde tanı koyuyor forumda adı geçen doktorlardan sonuç alamayanlar gitmeli bence
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

jakeupp yazdı:
sianure yazdı:bombos bir tip ya saka gibi cidden, para kazandirmayin boyle doktorlara adam hastasina baboli diyor ya
Bence samimi şans verilmeli sürekli söylüyorsunuz farklı doktorlara da şans vermek lazım diye senelerdir forumda aynı tedavi yöntemi savunuluyor lökösit lökösit diye. Enerjisi bile rahatlatır insanı somurtkan değil en azından ve anlattığına göre kapsamlı Bi şekilde tanı koyuyor forumda adı geçen doktorlardan sonuç alamayanlar gitmeli bence
Kardesim, lokosit tedavi sekli degildir. Tanı icin yardimci bir bulgudur. Bunun neresi zararli? Artı ayni anda masaj avantaji var. Ayrica sadece lokosit lokosit demiyoruzki...bunun yani sira tüm üretral sıvılardan kültür ve pcr yaptirin diyoruz. 3lü bir tahlil yönteminden bahsediyoruz. Bu drda hepsini baz almalı diyoruz. Biz birini bile birbirinden ayirmiyoruz. Drlarin lokosit ölcmesi zor ve meşakkatli bir iş oldugundan islerine gelmiyor ...rektal tuşeden kacindiklari için kafalarina gore böyle bir fiziki muayeneyi dışlıyorlar. Benim için rektal tuşe yapmayan dr makbul degildir. Tabiki herkes istediği dra gidebilir. Hicbir tahlilin zarari yoktur. Bulguya herzaman ihtiyacimiz var. Kişilerle işimiz yoktur. Yöntemleri masaya yatirarak dogruyu bulmamiz önemli. Bu tartışma hepimizin yarari icindir.
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ahmet24 »

Google yorumlarda bir arkadaş 3 ayda bu doktor ile iyileştiğini söylemiş. Memorial Bahçelievlerdeymis, muayene ücreti 590 TL. Hakkında iyi şeyler söylenmiş. Forumda genel olarak hep aynı doktorların adı geçiyor ve şifa bulan çok az. Geneli antibiyotik tedavisi, bir dolu bitkisel destek ile bu hastalığı atlatmaya calisiyor. Benim kanaatim bu şekilde iyileşme olmayacağı yönünde. Farklı doktorlar denemek gerekiyor. Ayrıca üroloji ile beraber nöroloji, fizik tedavi ve psikiyatri/psikoloji doktorlarından da yardım almak gerektiği yönünde çok görüş var
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

ahmet24 yazdı:Google yorumlarda bir arkadaş 3 ayda bu doktor ile iyileştiğini söylemiş. Memorial Bahçelievlerdeymis, muayene ücreti 590 TL. Hakkında iyi şeyler söylenmiş. Forumda genel olarak hep aynı doktorların adı geçiyor ve şifa bulan çok az. Geneli antibiyotik tedavisi, bir dolu bitkisel destek ile bu hastalığı atlatmaya calisiyor. Benim kanaatim bu şekilde iyileşme olmayacağı yönünde. Farklı doktorlar denemek gerekiyor. Ayrıca üroloji ile beraber nöroloji, fizik tedavi ve psikiyatri/psikoloji doktorlarından da yardım almak gerektiği yönünde çok görüş var
Aynen dün yine prostatit videosu paylaştı kesinlikle gidilmeli kapsamlı bir tanı koyuyor
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

jakeupp yazdı:
ahmet24 yazdı:Google yorumlarda bir arkadaş 3 ayda bu doktor ile iyileştiğini söylemiş. Memorial Bahçelievlerdeymis, muayene ücreti 590 TL. Hakkında iyi şeyler söylenmiş. Forumda genel olarak hep aynı doktorların adı geçiyor ve şifa bulan çok az. Geneli antibiyotik tedavisi, bir dolu bitkisel destek ile bu hastalığı atlatmaya calisiyor. Benim kanaatim bu şekilde iyileşme olmayacağı yönünde. Farklı doktorlar denemek gerekiyor. Ayrıca üroloji ile beraber nöroloji, fizik tedavi ve psikiyatri/psikoloji doktorlarından da yardım almak gerektiği yönünde çok görüş var
Aynen dün yine prostatit videosu paylaştı kesinlikle gidilmeli kapsamlı bir tanı koyuyor
hocaya bir ay içerisinde bir görünmeyi düşünüyorum, bilgi veririm hocam. bana biraz forum artık bazı doktorların mağdur ettiği hastaların toplandığı bir yermiş gibi geldi. hemen hemen herkes aynı doktorlara gidiyor ve kimse çözüm vs. bulamıyor. birileri, bazı doktorlara gidip çözüm buluyormuş da buraya hiç gelmiyormuş gibi :)
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

ahmet24 yazdı:
jakeupp yazdı:
hocaya bir ay içerisinde bir görünmeyi düşünüyorum, bilgi veririm hocam. bana biraz forum artık bazı doktorların mağdur ettiği hastaların toplandığı bir yermiş gibi geldi. hemen hemen herkes aynı doktorlara gidiyor ve kimse çözüm vs. bulamıyor. birileri, bazı doktorlara gidip çözüm buluyormuş da buraya hiç gelmiyormuş gibi :)
Eğer doğukan hocaya giderseniz mutlaka başlık açın belki prostatit olmadığınız bile ortaya çıkacak belli olmaz
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

hoca biraz maliyetli duruyor ama bu hastalığın geçmesi için değer valla
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Arkafaslar dogukan hocayı önerırım kapsamlı test yapıyor bilginize hem prostat masajından gelen sıvı ile pcr üretrqdan pcr idrardan pcr ve penıs derısıden pcr yapıyor yani 4 kap testını direk pcr dan yapıyor bu testlerın hepsi 900 tl tutuyor cok uygun aynı zamanda hpv virüsü hsc virüsü ve mantarada pcr üzerınde bakıyor bakterı cıkmassa pcr da takvıyelerde devam edıyor bazı hastalarda eswt ve p shot metodunu uyguluyor
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

efsane2036 yazdı:Arkafaslar dogukan hocayı önerırım kapsamlı test yapıyor bilginize hem prostat masajından gelen sıvı ile pcr üretrqdan pcr idrardan pcr ve penıs derısıden pcr yapıyor yani 4 kap testını direk pcr dan yapıyor bu testlerın hepsi 900 tl tutuyor cok uygun aynı zamanda hpv virüsü hsc virüsü ve mantarada pcr üzerınde bakıyor bakterı cıkmassa pcr da takvıyelerde devam edıyor bazı hastalarda eswt ve p shot metodunu uyguluyor
muayene+test ne kadar tuttu hocam, bir de sen yeni mi gittin hocaya
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

ahmet24 yazdı:
efsane2036 yazdı:Arkafaslar dogukan hocayı önerırım kapsamlı test yapıyor bilginize hem prostat masajından gelen sıvı ile pcr üretrqdan pcr idrardan pcr ve penıs derısıden pcr yapıyor yani 4 kap testını direk pcr dan yapıyor bu testlerın hepsi 900 tl tutuyor cok uygun aynı zamanda hpv virüsü hsc virüsü ve mantarada pcr üzerınde bakıyor bakterı cıkmassa pcr da takvıyelerde devam edıyor bazı hastalarda eswt ve p shot metodunu uyguluyor
muayene+test ne kadar tuttu hocam, bir de sen yeni mi gittin hocaya
Ben gitmedim giden tanıdıklar var muayne üçreti 500 küsür 900 tl testler tutar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bencede farkli drlarıda denemenizi öneririm... fayda goren yada görmeyen varsa burada paylasiniz arkadaslar.
smtp

Mesaj gönderen smtp »

Dogukan hocaya ben gittim dinliyor, ilgileniyor, hoca benim sikayetlerimden ve uroflowmetri sonucumdan mesane boynu yuksekligi olabilecegimi soyledi ve sistoskopi yapalim dedi ama henuz gidip sistoskopi yaptiracak vakti bulamadim maalesef.
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

smtp yazdı:Dogukan hocaya ben gittim dinliyor, ilgileniyor, hoca benim sikayetlerimden ve uroflowmetri sonucumdan mesane boynu yuksekligi olabilecegimi soyledi ve sistoskopi yapalim dedi ama henuz gidip sistoskopi yaptiracak vakti bulamadim maalesef.
Sana maliyeti ne oldu hocam
smtp

Mesaj gönderen smtp »

ahmet24 yazdı:
smtp yazdı:Dogukan hocaya ben gittim dinliyor, ilgileniyor, hoca benim sikayetlerimden ve uroflowmetri sonucumdan mesane boynu yuksekligi olabilecegimi soyledi ve sistoskopi yapalim dedi ama henuz gidip sistoskopi yaptiracak vakti bulamadim maalesef.
Ozel saglik sigortasi ile gittigim icin az bi kismini ben odemistim, simdi uygulamadan baktim muayene icin toplamda 317 lira almislar.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Bu doktorun youtubedaki videolarını izledim açıkçası bana söyledikleri ve samimiyeti mantıklı geldi.
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

smtp yazdı:
ahmet24 yazdı:
Ozel saglik sigortasi ile gittigim icin az bi kismini ben odemistim, simdi uygulamadan baktim muayene icin toplamda 317 lira almislar.
Çok iyi denk geldi. Hangi firmadan yaptırdınız acaba, ne kadar oduyorsunuz
smtp

Mesaj gönderen smtp »

ahmet24 yazdı:
smtp yazdı:
ahmet24 yazdı: Sana maliyeti ne oldu hocam
Çok iyi denk geldi. Hangi firmadan yaptırdınız acaba, ne kadar oduyorsunuz
Hocam sigorta sirketi allianz ama sigortayi calistigim sirket yaptirdigi icin detaylarini bilmiyorum maalesef.