Gece Uyanıp Tekrar Uyuyamama

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Gece Uyanıp Tekrar Uyuyamama

Mesaj gönderen darkblues »

Herkese günaydın.Üç dört saaatlik uykudan sonra geceleri uyanıyor ve uyanıncada idrarımı yapıyorum.Tekrar uyuyamıyorum yada Redepra ilaçla uyuyabiliyorum.Ertesi gün işte uyukluyorum hayat düzenimi sarsıyor bu uyku işi.Varmı tavsiyesi veya benimle aynı durumda olan?
Diren12

Re: Gece Uyanıp Tekrar Uyuyamama

Mesaj gönderen Diren12 »

darkblues yazdı:Herkese günaydın.Üç dört saaatlik uykudan sonra geceleri uyanıyor ve uyanıncada idrarımı yapıyorum.Tekrar uyuyamıyorum yada Redepra ilaçla uyuyabiliyorum.Ertesi gün işte uyukluyorum hayat düzenimi sarsıyor bu uyku işi.Varmı tavsiyesi veya benimle aynı durumda olan?
Reis bir aralar bende de vardi üstunu sıkı giyin yatakta bile ayağında corap olsun içlik giymeyi sakın ihmal etme ve hastalığı dusunmemeye caliş uyku ilaclari degilde psikolojik olarak seni rahatlastiracak ilaclar kullan selectra tranko buskas 5 mg ve ripazol kullandim ben belli bir sure cok faydasini gördum hepsi düşük mg idi zamanla bu şikayetlerinin azalacagini dusunuyorum. Karabaş ve melisa otunu kullanmadim ama rahatlastirici etkisi var diyorlar cok agir bir antideprasan kullanmiyorsan bir şansini dene uyku problemini az da olsa giderebilir.
darkblues

Sağolun.Cipralexle karabaş melisa da kullanmaya başladım.
Diren12

Mesaj gönderen Diren12 »

darkblues yazdı:Sağolun.Cipralexle karabaş melisa da kullanmaya başladım.
Cipralex ne ilacı? benim sana soyledigim ilaclar recetesiz alınabiliyor 5 mg ile 10 mg arasi alabilirsin özellikle tranko buskası öneririm karabaş ve melisa herkeste işe yaramiyor. Sana soyledigim ilaclari aldigin takdirde tuvalete giderken bile uykudan sallanarak gidiceksin. 2 tane psikiyatriye gittim 2 side kullanabilirsin dedi. Yaşım 20 ilk defa psikiyatriye gittim ağır ilaç yazmazlar zaten. Sana tavsiyem benim ilaclari al 1 hafta sonra duzelirsin. Karabaş ve melisayı kan sulandirici kullaniyorsan içmeyi tavsiye etmiyorlar. Karabas melisa da ayni etkiyi sagliyip rahatlatma veriyor. Ben hic denemedim. Hemen kurtulmak istiyorum diyorsan eczaneden benim ilaçlari al bence
darkblues

Sagol kardeşim bana da psikiyatr yazdı iki ilacıda.