İç Kulak Enfeksiyonu

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

İç Kulak Enfeksiyonu

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Arkadaşlar merhaba.

Prostatitle alakası olmayan bir konu olduğu için buraya yazmak istedim. Yılbaşında hasta oldum daha doğrusu soğuk algınlığım vardı, sonra bir şanssızlık yaşayıp besin zehirlenmesi yaşadım, beynim başım felaket dönüyordu. 3 gün ayağa kalkamadım. Geçmek bilmeyince doktora gittim, beyin MR'ı, göz muayenesi, holter tansiyon kontrolü, nörolojik kontrol yaptırdım bişey çıkmadı, en son KBB doktoru iç kulak enfeksiyonu dedi. yaklaşık 1 ayda 3 kutu Nootropil(günde 3 tane içtim, herbiri 800 mg) ve 1 kutu Vasoserc içtim. %50 iyileştirdi ama gene başta dönme, gözlerde ağrı var. Prostatit tedavim de yarıda kaldı bunun yüzünden. Şimdi gene KBB doktoruna gidicem geçmedi diye. Aranızda bunu yaşayan oldu mu, 1 aydan fazla sürmesi normal mi acaba? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? Teşekkürler...
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: İç Kulak Enfeksiyonu

Mesaj gönderen selmet »

ekşi sözlukten aliniti

-------
ic kulakenfeksiyonu.genellikle otitis media'nin ice dogru yayilmasiyla ortaya cikar, dengeyi tamamiyla yok eder ve surekli bir yol/deniz tutmasi hissi verir. 1 gunde de gecebilir, yillarca da surebilir....
-------
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Gecmis olsun
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kulak işi çok zor kardeşim.bende de kronik otit gibi bir şey var.tam teşhis koyan da yok.7/24 ağrı oluyor kulaklarda..tedavisi de yok.ne yapıcaz bilmiyorum.boşuna demiyorum sadece prostatiti olan arkadaşlar yatıp kalkıp şükretsinler diye..
Erhan1976

prostatiniseveyim yazdı:Gecmis olsun
Teşekkürler.
Erhan1976

ABittersweetLi yazdı:kulak işi çok zor kardeşim.bende de kronik otit gibi bir şey var.tam teşhis koyan da yok.7/24 ağrı oluyor kulaklarda..tedavisi de yok.ne yapıcaz bilmiyorum.boşuna demiyorum sadece prostatiti olan arkadaşlar yatıp kalkıp şükretsinler diye..
Sana hak veriyorum kardeş, vallahi prostatit bişey değilmiş bunun yanında. Bugün doktora gittim, gene 2 kutu Nootropil dayadı iç kulak yüzünden baş dönmesi geçmeyen hasta görmedim diye. :) 3 ay sürebilirmiş. Ben bi de kana baktıracam, belki demir eksikliği falan da tetikliyo olabilir. Verdiğimiz paralara mı yanalım, birini düzeltirken öbürünün çıkmasına mı... Bu nasıl şans anlamadım gitti.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Haklısınız prostatit ten beter hastalıklar vardır elbette ama prostat bel altı vuruyor insanın canını sıkması bu yüzden Allah tüm dertlilere deva versin
baran

Mesaj gönderen baran »

makat ta yırtık var prostatiti arar oldu
ABittersweetLi

Erhan1976 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:kulak işi çok zor kardeşim.bende de kronik otit gibi bir şey var.tam teşhis koyan da yok.7/24 ağrı oluyor kulaklarda..tedavisi de yok.ne yapıcaz bilmiyorum.boşuna demiyorum sadece prostatiti olan arkadaşlar yatıp kalkıp şükretsinler diye..
Sana hak veriyorum kardeş, vallahi prostatit bişey değilmiş bunun yanında. Bugün doktora gittim, gene 2 kutu Nootropil dayadı iç kulak yüzünden baş dönmesi geçmeyen hasta görmedim diye. :) 3 ay sürebilirmiş. Ben bi de kana baktıracam, belki demir eksikliği falan da tetikliyo olabilir. Verdiğimiz paralara mı yanalım, birini düzeltirken öbürünün çıkmasına mı... Bu nasıl şans anlamadım gitti.

hangi doktora gidiyorsun.istanbuldasın sanırım..
Erhan1976

Yenibosna Nisa Hastanesi Tahsin Bey'e gittim, kan tahlili tarama istedim hafta arası. Bir de kulaktan hariç olarak sinüsler tıkanmış ameliyat gerekir deyip tomografi istedi. İç kulak+sinüs+prostatit. Biraz daha zorlarsak neler çıkacak acaba? :) Kan testi+tomografiye 330 TL istediler, bu da sıradan bir hastane yani. Gidip hafta arasında Bakırköy Devlet'te yaptıracağım testleri. Bitmiş abicim bu ülke, valla bitmiş...
ABittersweetLi

dostum bu kulak problemlerini genelde östaki borusu tıkanıklığı yapıyor.östaki borusuda sinüzit,farenjit yada alerji gibi nedenlerden dolayı tıkanıyor ve kulakta sıvı birikmesine neden oluyor.o sıvılarda enfeksiyona dönüşüyor..bencede çok para istemişler..
Erhan1976

ABittersweetLi yazdı:dostum bu kulak problemlerini genelde östaki borusu tıkanıklığı yapıyor.östaki borusuda sinüzit,farenjit yada alerji gibi nedenlerden dolayı tıkanıyor ve kulakta sıvı birikmesine neden oluyor.o sıvılarda enfeksiyona dönüşüyor..bencede çok para istemişler..
Merhaba Abitter, bende senelerdir sinüzit var, aslında zamanında üstüne gitseymişim iyi olurmuş, şimdi sol sinüs iyice tıkanmış. Kulağı da rahatsız ediyor, ayrıca nefes almada sıkıntı ve horlama da yapıyor. Bu sinüsleri ameliyatsız açmanın bi yolu var mıdır sence, bildiğin ilaç falan var mı, sen tecrübelisin bu konularda...
ABittersweetLi

sinüslerin oluşma nedeni burundan nefes alma problemi oluyor genelde.önce altta yatan nedene yönelik tedavi uyguluyorlar.valla yazın bol bol denize girerek sinüs temizliği yapabilirsin..kışın ise papatya buğusu öneriyorlar ama ben denemedim..sinüzitin herhangi bir ilaç ile tedavisi yok.ama sakın o eczanede satılan sinüz temizleyici tuzlu su aparatlarından alma.kulaklara daha çok zarar verir.bazı kbb doktorları bilip bilmeden tavsiye ediyorlar.bunlar avrupada pek kullanılmıyor..
Erhan1976

Sağol Abitter, papatyanın sinüzite iyi geldiğini öğrenmiş olduk. Şu haberde anlattığı gibi denenebilir. http://bitkiselhaber.com/sinuzite-karsi ... 72303.html Eyvallah kardeşim.