Antibiyotik tedavisinde basarisizlik sebepleri.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: Antibiyotik tedavisinde basarisizlik sebepleri.

Mesaj gönderen Bactrim800 »

freeman yazdı:
Bactrim800 yazdı:
kadir yazdı:Yapilan arastirmalara gore antibiyotik tedavisinde basarisizlik orani onemli bir yer tutmaktadir.
Olasi basarislzlik nedenleri şoyle siralaniyor,
1- Mukozaya yapisan bakteriler üzüm seklinde kolonize olmakta, savunmaya gecip,kendine has bir jel salgilayarak bir film seklinde kendini korumaya almaktadir.Dolayisi ile bakteri bulunamamakta ve antibiyotik tesir etmemektedir.
2-Ölü hücreler ve kalsifikasyon icinde gizlenen organizmalar.
3-Uygunsuz ve yeterli dozda olmayan antibiyotik kullanimi...dolayisi ile direnc olusmasi.
4-Laboratuarlarin yetersizligi.
TRUS sonucu bende kalsifikasyonlara rastlandı. Belki de benim bakterilerim de bu kalsifikasyonlar içerisinde saklanıyor. Ondan sonra devamlı tekrar.
Benim trus sonucunda parankimal sekel makrokalsifakasyon yaziyor ,sizinkinde ne yazıyor?
Ben de yazan, 4 ayrı lokasyonda en büyüğü 3mm olan kalsifikasyonlar ve 3 adet lineer görüntü.

Doktorum kalsifikasyonların taş öncesi oluşumlar olduğunu, ayrıca bakteri yuvalanmalarının bu şekilde kalsiyum ile kaplanabileceğini söyledi. Yani bu taşlaşmaların içinde bakteriler olabilirmiş. Dolayısıyla antibiyotikler fayda etmiyor ve tahlillerde bakteriye rastlanmıyor. Taşların alınması da mümkün değil, en büyüğü 3mm olan yapılar için prostata cerrahi girişimde bulunmak son derece abartı oluyor. Bu kalsifikasyonlar orayı tahriş ederek ya da içerisindeki bakterileri büyüterek, kronik prostatite sebep oluyorlar.
3 adet lineer görünümü sordum, önemsiz bulgular olarak nitelendirdi. Radyoloji uzmanı da aynı şeyi belirtmişti.
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

ahmet yazdı:
Tuhraser yazdı:Bence iyileşen yok diye kendinizi üzmeyin. İnanın ben bu gece ağrıdan uyuyamadım. Brokoli suyu içtim. Sıcak su tornası falan banamısın demedi.Ağrı kesici fayda etmiyor zaten.
Umudunu bu durumda nasıl yitirmiyorsun benim yaşama sevincim sıfıra iniyor hersey anlamsız geliyor
Ne yapayım, ben de çok üzülüp sıkılıyorum. Ama iyileşirim diye umut ediyorum. Yani ne yapalım çekiyoruz işte, kimse anlamaz. Dünyanın tetkiki yapılıyor sonuç sıfır. Etrafındakiler de inanmıyor yada önemsemiyor.Çünkü hastalık olsa çıkar mantığındalar.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Tuhraser yazdı:
ahmet yazdı:
Tuhraser yazdı:Bence iyileşen yok diye kendinizi üzmeyin. İnanın ben bu gece ağrıdan uyuyamadım. Brokoli suyu içtim. Sıcak su tornası falan banamısın demedi.Ağrı kesici fayda etmiyor zaten.
Umudunu bu durumda nasıl yitirmiyorsun benim yaşama sevincim sıfıra iniyor hersey anlamsız geliyor
Ne yapayım, ben de çok üzülüp sıkılıyorum. Ama iyileşirim diye umut ediyorum. Yani ne yapalım çekiyoruz işte, kimse anlamaz. Dünyanın tetkiki yapılıyor sonuç sıfır. Etrafındakiler de inanmıyor yada önemsemiyor.Çünkü hastalık olsa çıkar mantığındalar.
İyi sizin yine demekki anlatıp dertleşebildiğiniz birileri var benim durumumu benden baska kimse bilmiyor mutlu rolü yapıyorum
Tuhraser

Ahmet Bey mutlu rolü yapmakla olmaz.Kendinizi bu kadar harap etmeyin. Benim etrafımdakiler biliyor. Çünkü bir yere gitmemiz gerekiyor ağrıdan ölüyorum ben de gitmiyorum.Yoksa gelmek istemeyeceğimi düşünürler. Benim başlangıç 2 seneyi geçti. Ne güzel keyfim yerindeymiş. İyileşirsem olur olmaz sorunları kafama takmayacağım. Sizin ağrılar nerede?
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

kadir yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Aklima ne takildi; hani gecenlerde bitter bi konuda "farenjitin tedavisini tek dr yapiyor, yontem olarak da yapisini bozuyor ve vucut sil bastan onu onariyor zamanla vs" gibi bisey soylemisti tam emin olamadim ama boyle bi cumleydi..

Acaba Kadir agbinin prostatin enjeksiyondan sonra kalici olarak toparlanmasi bu nedenle olabilir mi? Yani igne girince vucut savunmaya gecti gibi bisey.. Bi dusunce sadece..
Valla zannetmiyorum Ozan..prostatik igneden sonra cok kotu oldum ben odem olusmustu kasiklarda sag ve loblarda inanilmaz agrilar olmustu...malum dr a sordugumda ise cevabi suydu; "size yaramadi demekki".
Ayni olay Tuhraser de var su anda.
Prostat daki kireçlenmiş noktaya yapıldı dimi bu iğne işlemi aceba oradaki bakteriler dağılıp üzerine de antibiyotik alınca ve masaj ile iyileşme böyle olmuş olabilir mi?
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Tuhraser yazdı:Ahmet Bey mutlu rolü yapmakla olmaz.Kendinizi bu kadar harap etmeyin. Benim etrafımdakiler biliyor. Çünkü bir yere gitmemiz gerekiyor ağrıdan ölüyorum ben de gitmiyorum.Yoksa gelmek istemeyeceğimi düşünürler. Benim başlangıç 2 seneyi geçti. Ne güzel keyfim yerindeymiş. İyileşirsem olur olmaz sorunları kafama takmayacağım. Sizin ağrılar nerede?
Hergün baska bir taraf ağrıyor 3 yıl oldu kanser hastaları 6 ay kemoterapi alıp iyileşiyor bu geçmiyor malesef
Tuhraser

Bunun tedavisi de belli değil. Herkes rastgele deneme yapıyor. Kalsifikasyon var deniliyor mesela. Normal sağlıklı insanın prostatında da kalsifikasyonlu alanlar olurmuş . Yani bu bir gösterge değil.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Deneme yanılma yaparken prostat zaten gitti ciğeri böbreğide kaybedicez bu gidişle
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ahmet yazdı:Deneme yanılma yaparken prostat zaten gitti ciğeri böbreğide kaybedicez bu gidişle
50 yaşında prostatit hastası gördün mü diyorlar ya sanırım bu yüzden pek 50 yi göremiyorlar ;)
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Zuspat yazdı:
ahmet yazdı:Deneme yanılma yaparken prostat zaten gitti ciğeri böbreğide kaybedicez bu gidişle
50 yaşında prostatit hastası gördün mü diyorlar ya sanırım bu yüzden pek 50 yi göremiyorlar ;)
Olmazmı ya vardır tabi 50 60 gider bu hastalık
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ahmet yazdı:
Zuspat yazdı:
Olmazmı ya vardır tabi 50 60 gider bu hastalık
Uzun süreli bu kadar ağır ilaç kullanırsak zor görürüz anlatmak istediğim buydu....
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Yakin bir dostumun esi gecirdigi rahim alma operasyonundan yaklasik 2 yil sonra rahatsizlanmis doktora gitmisler idrar yolu enfeksiyonu bizlere benzer bir kosturmaca ve cesitli antibiyotik kullanimi sonrasi kendini tekrarlamis burdaki arkadaslarin cogu kadinlarda bize benzer bir hastalik oldugunu isitmistir ve kadinlarda enfeksiyonun anatomik yapi nedeniyle daha basit oldugu söylenmektedir.Özetle bu cagin en büyük sorunlarindan biri hizla tamamen tedavi edilemeyen hastaliklarin artisidir bunu cikip birinin itiraf etmesinide cok bekleriz acikcasi rusya,cin,israilde hala geleneksel veya modern bati tibbindan farkli tedavi yaklasimlari oldugunu sikca okuyor e isitiyorum.Bundan sonraki asamalarda bu ülkelerde somut bir nokta tespit edebilirsem oraya yönlenmeyi düsünüyorum. Morallerin bozuk oldugunu biliyorum ancak dünyada cok sayida kronik hastalik oldugu asikar.Hani bir deyis vardir %100 saglikli insan yoktur herkes bünyesinde gerek genlerinden gelen gerekse sonradan olusan hastaliklar tasir cesitli durumlarda hastalik aktif olur ve yakinmalar baslar.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bayanların en büyük dertlerinden biride kronik sistit.geçen internette bir doktor röportaj vermişti.tedavi edilemeyen sistit cinsel yaşamı etkilemekte ve boşanmalar olmaktadır diyordu.yani tek dert bizde değil.bayanlarda da aynı dertler var.hatta şöyle bir şey var; benim iki kız arkadaşımda da iltihaptan dolayı sürekli tuvalete gitme sorunları vardı.yani onlar için artık olağan bir durum gibiydi.onların o durumda olan başka arkadaşları da vardı.yani bayanlar arasında olan iltihap yada adı sistit olsun erkekler arasında olan prostatitten daha fazla.

erkek olmakta bayan olmakta kolay değil.Allah başka dertler vermesin..inşallah kefaretimiz olur.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:Mide mikrobu helikobakteri hakkinda bir link,en sonuncu paragraftada bu başligin yani antibiyotigin etkisiz kalma sebeplerinden biri aciklanmis;
http://www.zeynelmungan.com/Helicobacte ... fa-15.aspx
Burda hastalik tekrarlarsa ayni antibiyotik kullanilmamalidir farkli.bir antibiyotik kullanilmalidir diyor ya. Bu bahsedilen helikobakteri mikrobu için mi geçerli yoksa proatatit için demi. Simdi nüks olan prostatitte tekrar aynı antibiyotik kullanmayacak miyiz
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:
Cengiz yazdı:Mide mikrobu helikobakteri hakkinda bir link,en sonuncu paragraftada bu başligin yani antibiyotigin etkisiz kalma sebeplerinden biri aciklanmis;
http://www.zeynelmungan.com/Helicobacte ... fa-15.aspx
Burda hastalik tekrarlarsa ayni antibiyotik kullanilmamalidir farkli.bir antibiyotik kullanilmalidir diyor ya. Bu bahsedilen helikobakteri mikrobu için mi geçerli yoksa proatatit için demi. Simdi nüks olan prostatitte tekrar aynı antibiyotik kullanmayacak miyiz
Bence tüm hastaliklari kapsiyor.Biliyorsun ben gelisiguzel antibiyotike karsiyim kinseyede ne önerdim nede dene dedim.Benim anladigim eger gecmiste mesela ciproyu helisi guzel kullandinsa sonrasinda gercekten cipronun sana lazim oldugu anda kullandigin zaman sana bir yardimi olmayabilir.daha önce ben bunu monodoks ile örneklemistim.gecken sivilce icin bir dönem monodods icirmislerdi dojtorlar bana.yillar sonra ureplazma cikinca 15 gun monodoks vermisti urolog.( normalde kitapta yazan bu ûreplazma icin)fakat öldürmedi mokrobu bir 15 gun Daha icmek zorunda kalmistim.belkide benim bu problemin kaynagi zamaninda sivilceler ocin kullandigim monodoksun lazim oldugu zaman ise yaramamasi. Boylece mikrobun prostata girecek yeterli zamani bulmasi.
Evet ama mesela bende üreyen mikrop levofloksasine duyarliydi. Tavanic kullanmıştım ve daha sonra floxilevo. Ilerde nüks olursa bama yarayan antibiyotik kullanmam mantıklı deil mi? Cipro ya da bir başka antibiyotik bactrim falan kullanmanın ne manası olacak ki. Üreyen mikroba duyarlı olan levo.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.