PROSTAT MASAJI

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

PROSTAT MASAJI

Mesaj gönderen drayhan »

merhaba arkadaşlar. prostat masajı ile ilgili çeşitli paylaşımlar var ama bir konu ben göremedim .belki de bulamadığım için böyle bir konu açtım . eğer varsa oradan da devam edebiliriz.

eskiden çok uygulanan bir tedavi yöntemi iken şimdi pek uygulanmıyor. aslında bence hala tedavide önemli bir yardımcı olabilir. antibiyotik baskısı altında yapılan masaj etkili olabilir.

sık prostat masajı yaptırabilen ya da self masaj yapabilen arkadaşların durumlarını da merak ediyorum. bu konu belki de en önemli yardımcılardan biri olabilir..

etkili masaj sonrası prostat boşalması gerçekleşiyorsa bu prostatın hem damarlarında hem de salgı yaptığı kanallarında bir dinamizm oluşturablir.

kadir abinin iyileşmesine sık yaptırdığı masaj yardımcı olmuş olabilir diye düşünüyorum .. bir de self masaj yaprak iyileşen biri olduğunu ozan bahsetmişti. bunları prostat sıvısı lökosit ölçümü konusuna yazdım ama buna özel bir konuda paylaşmak ve yeniden dikkatinizi çekmek istedim..
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: PROSTAT MASAJI

Mesaj gönderen ahmet »

Hergün masaj uygun antibiyotik sıcak su oturma seansları vitamin ve enzim takviyesiyle iyileşme olacağını düşünüyorum
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Dun Ibrahim agbiyle konustum yeniden. Antibiyotik kullandigi esnada spor yaptigini kostugunu, sigarayi biraktigini ve self masaj yaptigini soyledi. Kis sert olmasina ve calisma sahasinin disari olmasina ragmen iyi oldugunu sorun olmadigini soyledi. Allah bize de nasip etsin..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Jumjer

Mesaj gönderen Jumjer »

NeverGiveUp yazdı:Dun Ibrahim agbiyle konustum yeniden. Antibiyotik kullandigi esnada spor yaptigini kostugunu, sigarayi biraktigini ve self masaj yaptigini soyledi. Kis sert olmasina ve calisma sahasinin disari olmasina ragmen iyi oldugunu sorun olmadigini soyledi. Allah bize de nasip etsin..
Tamamen iyileşmişmi yani
Elhamdülillah
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

dönüp dolaşıp benim ata binme tedavime geleceğiz
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Şu self masaj olayını öğrenmemiz gerek. Aletlerinden almalı olmazsa.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

baran yazdı:dönüp dolaşıp benim ata binme tedavime geleceğiz
ata binmek derken nasıl bir at olduğuna bağlı :D ;)
şaka bir yana evet eskiden ata bindirirlermiş değil mi.. external prostat masajına benzer bir etki yaptığı kesin..

hatta eğersiz olarak olsa gerek
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Jumjer evet oyle gorunuyor. Hic belirtisi yok 4 5 aydir.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Darısı bize arkadaşlar.
baran

Mesaj gönderen baran »

tabi şaka değil eskinden prostat hastalarını ata bindirirlermiş
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Atla devemi arkadas bu masaj dr da bastırıp geciyor kendi kendime bir öğrensem iyileştiririm kendimi valla iyileşme işi masajdan geciyor 3 kez yaptırdım yeniden doğmuş gibi oldum
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

hımm, bi erkeği penisi seks ya da mastürbasyon esnasındaki kadar sertleşmemesine rağmen sadece bunu yaparak (penisine dokunmadan yani..) orgazma ulaştırmak mümkün: zevkten ölecek hale getirmek de.
ekşi sözlukte prostat masaji basligini incekerken yukaridaki ileti dikkatimi cekti! ne kadar dogrudur yukardaki iletinin icerigi!? eger prostat masaji ile orgazm olunabiliyorsa(saglikli bireyler) prostatit hastalarinin orgazm sorunlarinin sebebi yuzde yuz prostatla iliskilidir. her ne kadar bazi hekimler red etsede, psikolojik deselerde?
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Ha iste cinsel zevk vermek istemiyo olabilirler neden yapmaz sorusu bu olsa gerek

Yoksa jinekologlar parmaklayip duruyorlar vajinayi

.acaba onlara mi gitsek
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

bir de masajdan sonra kötüleşen var belki de masajın iyi ve doğru yapılamadığındandır. Ama masaj sonrası malum klinikte muayene pcr falan hikayesi olan yer hani
ben de ordaki masaj sonrası kötüleşmiştim ağrılarım çok artmıştı
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Prostat masajı sonrası ben de çok fena oldum. Sanki iki gün apış aramda yumurta ile gezdim. Oturmaya hak getire. Daha önce hiç öyle sıkıntım yokken.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

selmet yazdı:
hımm, bi erkeği penisi seks ya da mastürbasyon esnasındaki kadar sertleşmemesine rağmen sadece bunu yaparak (penisine dokunmadan yani..) orgazma ulaştırmak mümkün: zevkten ölecek hale getirmek de.
ekşi sözlukte prostat masaji basligini incekerken yukaridaki ileti dikkatimi cekti! ne kadar dogrudur yukardaki iletinin icerigi!? eger prostat masaji ile orgazm olunabiliyorsa(saglikli bireyler) prostatit hastalarinin orgazm sorunlarinin sebebi yuzde yuz prostatla iliskilidir. her ne kadar bazi hekimler red etsede, psikolojik deselerde?
Prostat masajindan zevk aldigimi hic hatirlamam...zevk alinacak bir durumu yok.Parmakla rektumdan yapilan baskiyla prostat sivisinin cikmasi saglanir.Orgazm olacak bir durumu yok.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

selmet yazdı:
Tayland mıydı honkong mu tam hatırlamıyorum masaj salonlarında menü De vardı )) hatta happy ending den daha pahalıydı prostat masajlı orgazm
Elemanlarla dalga geçmiştik hem götünü parmaklat hem para öde diye
Tabi o zamanlar prostatiti bilmiyordum)) şimdi parasıyla yapacak doktor arıyoruz o da sınırlı bulunmuyor )) hey allahım ne hallere düşürdü bu hastalık bizi
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Amerikan Pastası'nı hatırlayan var mı?
https://www.youtube.com/watch?v=oQVtxviEkDQ
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

Cengiz yazdı:Receten cok iyi.Doktorlardan bile tecrubeli olduk.Ben buna kendine bakma yeme icmene dikkat etme,siyah cay yerine yesil cay yada yaki otu veya benzeri seyleri da eklemek istiyorum.
yesil çay çok pis idrar söktürüyor kardeşim :) sık çişe gidenler kullanmamalı bence
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

mrb arkadaşlar. tatil günlerinde pek vaktim olmadığı için foruma sadece birkaç dakikalığına bir kaç defa girebildim.

ben öncelikle prostat sıvısı lökosit ölçümü konusunda birkaç soru vardı hatırladıklarımı cevaplayayım. benim durumumu sormuştu ozan. daha iyiyim prostagood veya floxilevo fayda ediyor galiba. tabi tam iyiyim diyemem.

şimdi cengiz beyin bahsettiği gibi eğer bir hekim bir eczacıya yönlendirme yapıyorsa orada insanın aklına şüpheli durumlar gelir. bence bu durum etik değil. prostat sıvısı lökosit ölçümü nün ne kadar geçerli olduğu kunusu çok tartışılabilir. bununla ilgili gerekli diyen yayınlar da var .gerek yok diyen de. ben bir yorum yapacak kadar bilgi sahibi değilim açıkçası.

mikrobu bilmeden antibiyotik kullanmak çok verimli bir uygulama değil tabi ki ben bunu hep söylüyorum. mikrobunu bulabilen düşmanını bir nebze olsun bulabilmiş oluyor. ama miks enfeksiyon ihtimalleri de var yani birden fazla mikrop da yerleşmiş olma ihtimali var. tabi mikrobu eradike etmek ya çok zor oluyor ya da eradike ettiğimizi zannediyoruz bi daha bulamayınca. tamamını eradike etsek de iş bitmiyor prostatın deformasyonu kalıyor elimizde. kadir abi mikrobu bulmuş pseudomonas aeroginosa.. ve ona uygun antibiyotiklerle tedavi olmuş. ama tedavisinin en ciddi yardımcısı 'masaj' benim kanımca.

o konu altına da dikkat çekmeye çalıştığım gibi benim fikrim prostat masajını tedavi amaçlı kullanmak.

bir çok kişi bu tedaviyi uyguladı sanırım sonrasında. ama herkes aynı klinik kür durumuna ulaşamadı. bu da iki sebebten .1) herkesin mikrobu bulunamıyor. bulunsa ona uygun tedavi en güvenilir olanı.. '2) herkes haftada veya 15 günde 1 masaj yaptıramıyor.

bu forum bizler için çok değerli. herkes fikrini ve yaşanmışlıklarını paylaşmalı. tartışmalıyız ama belli mesafelerde.. hepimiz birer hikayeyiz. birbirimizin kıymetini bilelim.

bu hikayeler birleşerek bize doğru sentez verecek.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

bir de prostat masajı sonrası daha kötü olan arkadaşlar var.

iyi yapılmadığından olabilir diye düşünüyorum. özellikle akut dönemde enflamasyonlu dokuya yapılan baskı sonucu eğer tam bir derenaj sağlanamaz ise iltihabın dağılması sözkonusu olabilir..
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

Zafer hocaya uc kez gittim.
Ilk ziyaretimde masaj sonrasi siviya bakti, sonra idrar yaptim. Masaj sonrasi sivida 10-12 lokosit cikti. Idrarda 5-6.
Eczaci geldi, flexilova ve com vitexi aldim.
ikinci gidisimde semptomlarim gecmedigi icin tekrar lokosit bakmaya gerek gormedi. Tomografi yapti, temiz cikti. Ayni ilactan biraz daha verdi.
Ilaclari bitirdim, bir duzelme olmadi. Zaten uzaktan gidiyordum. Bana yakin bir enfeksiyon uzmanina gittim. Oda baska antb verdi. Onuda kullandim. Sonra sonucu gormek icin Zafer Hocaya tekrar gittim. Durumu anlattim.
Lokosite bakti. Sifirlanmis dedi.
Semptomlarim devam ediyor...
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Sizin şikayetler neydi?
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

hocam prostat masajını tedavi amaçlı kullanan bir dr. varmış yurtdışında,antibiyotik iğne ve haftada birkac kez masaj yapiyidu,forumda bir arkadas dr,la yapilan roportaji atmışti,bir arkadasta güzel bir çeviri yapmisti,hatirlayan varsa burda tekrar paylasabilir.ayrica ben forumda sık adı geçen kadir abinin lokasit baktirirken yaptirdigi prostat masajiyla tedavi oldugunu dusunuyorum,sık yaptırmış çünkü,uygun antibiyotik ve sık prostat masajı bu hastalıgın tedavisi bence
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

burada yapılan bir hatayı düzeltmek istiyorum.kadir abi sık prostat masajı yaptırmamış.yıllara yayılan bir prostat masajı öyküsü var.yani öyle bir algı oluşmuş ki; adam sanki hastalığı boyunca hafta da bir masaj yaptırmış.lütfen yazılanları dikkatli okuyup doğru anlayalım.