prostatit ve fitness

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
freddy310
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: prostatit ve fitness

Mesaj gönderen freddy310 »

Bende olumlu, olumsuz bir etkiye sebep olmamıştı. Ama non-bakteriyel arkadaşların pelvik bölgedeki kaslarını gevşetmeleri açısından faydalı olabilir.
freddy310

Fitness yapıyordum ben ama bıraktım pandemi ayağına falan. Sonra Haziran'Da tekrar başladım, 1 ay gittim. Yine bıraktım.
Ama o zamanlar en azından prostatı unutup stres atıyorduk.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

freddy310 yazdı:Bende olumlu, olumsuz bir etkiye sebep olmamıştı. Ama non-bakteriyel arkadaşların pelvik bölgedeki kaslarını gevşetmeleri açısından faydalı olabilir.
tam tersi...kaslar daha çok geriliyor...
çoğu kişi için ağırlık kaldırmak ve vücudu zorlamak semptomları arttırıyor...
ama dediğim gibi ; çoğu kişi için....
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Basketbol özellikle bu hastalıkta iyi gelir çünkü hareketli bir spor dur kalk sporu vücudun her tarafını çalıştırır Fitness şuan yapıyorum ama genelde kol pump çalışıyorum arada bacak kası ve kardiyo daha iyi hissettirir deadlift yapmayın önermem sakatlanırsınız göğüs çalışın d vitamini alın güneşte durun bu hastalığa iyi gelir basketbol futbol gibi sporlar önemli
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

ağırlık kaldırmanızı tavsiye etmem.
ağırlık kaldırırken pelvik kaslar kasılır.
prostatitle birlikte sıkışan sinirler daha da sıkışır.
ama kardiyo hareketleri iyi geliyor. lisanslı spor yaptığım dönemde ip ve koşu çok rahatlatıyordu..
kardiyo hareketleri ve pelvis reset egzersizi tavsiye ederim ikisi beraber çok iyi gelir.
bu arada havalar soğukken temkinli olun, vücut aşırı ısınacak antrenmanda dışarıda soğukta kalmayın peşine.
ıslak kıyafetlerinizi salondan çıkmadan değiştirin. üşütürseniz prostatit tetiklenir..
freddy310

hepten yazdı:
freddy310 yazdı:Bende olumlu, olumsuz bir etkiye sebep olmamıştı. Ama non-bakteriyel arkadaşların pelvik bölgedeki kaslarını gevşetmeleri açısından faydalı olabilir.
İşte hocam ben fitness yaptım ve bende etki yapmadı. Ama spor salonunda hocaya pelvik bölgeyi gevşeten antremanlar yazdırabilirsiniz mesela. O anlamda dedim ben. Yoksa squat ya da iç bacak elbette o bölgeleri sertleştirir.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

freddy310 yazdı:
hepten yazdı:
İşte hocam ben fitness yaptım ve bende etki yapmadı. Ama spor salonunda hocaya pelvik bölgeyi gevşeten antremanlar yazdırabilirsiniz mesela. O anlamda dedim ben. Yoksa squat ya da iç bacak elbette o bölgeleri sertleştirir.

burada kıstas... karın içi basınç.
istediginiz sporu yapabilirsiniz ama kendinizi sıkmaya ve zorlamaya başladığınız zaman sıkıntı yaşayabiliyorsunuz

mesela mekik çekerken zorlama gerektiği için sıkıntılı hareketlerden biridir ama nefesiniz kesilene kadar hızlıca kossaniz bile pek sıkıntı yaşamıyorsunuz
Desefin

Mesaj gönderen Desefin »

***Bu hastalığa yakalanan 15 yıllık spor geçmişi olan bir
Personal Trainer olarak şunu diyebilirim;
Sadece non bakteriyel değil tüm grubun pelvik bölgelerini kuvvetlendirip hemde esnek hale getirmeleri gerek. Nasıl kadınlar pelvik bölgelerini çalıştırınca ve esnetince kolay doğum yapıyor ve cinsel yoldan daha kontrollü oluyorsa, erkeklerde de prostata binen yükü azaltıyor ve cinsel gücü arttırıyor. Bunu hem
bireysel çalıştığım öğrencilerimde gördüm hemde kendi üzerimde test ettim.
***Sadece pelvik bölge çalışmaları yetmez!!!!! Antibiyotik alırken antibiyotiğin oraya nüfus etmesi şart. Normalde prostat bölgesi 37 38 derece sıcaklığı vardır. Siz pelvik çalışma yaptığınızda çok değişim olmaz 38 39 max. Sıcaklık çıkacaktır. O sebepten dolayı fonksiyonel antrenman ve cardio egzersizlerini profesyonel şekilde birleştirmeniz gerektir. Bu şekildeki antrenmanla prostattaki ısıyı 40 41 hatta 42 derecelere çıkartabilir, vücuttaki var olan antibiyotiğin etkisini arttırabilirsiniz. Herkese bol şifalar.
freddy310

hepten yazdı:
freddy310 yazdı:
hepten yazdı:

burada kıstas... karın içi basınç.
istediginiz sporu yapabilirsiniz ama kendinizi sıkmaya ve zorlamaya başladığınız zaman sıkıntı yaşayabiliyorsunuz

mesela mekik çekerken zorlama gerektiği için sıkıntılı hareketlerden biridir ama nefesiniz kesilene kadar hızlıca kossaniz bile pek sıkıntı yaşamıyorsunuz
Yani biliyorsunuz kas yapım sürecinde bir süre sonra kendimizi sıkmamız gerekebiliyor. Ben fazla sıkmadım ama dediğinize katılıyorum.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Ben bisiklet sürüyorum ağrım olsada içeriden rahatsızlık versede ertesi güne geçiyor birde aşırı şeffaf akıntı geliyor sürüş esnasında 1.5 saat 40km civarı sürüş gerçekleştiriyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

crunkstar yazdı:Ben bisiklet sürüyorum ağrım olsada içeriden rahatsızlık versede ertesi güne geçiyor birde aşırı şeffaf akıntı geliyor sürüş esnasında 1.5 saat 40km civarı sürüş gerçekleştiriyorum.
Bu çok iyi bir sey. Devam et kardesim. Antibiyotik emilimi ve kanallarin acilmasi açısından faydasını görürsun.