Karma kür (Findik sogan kabugu vs)

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
NeverGiveUp

Karma kür (Findik sogan kabugu vs)

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Cumleten Selamun Aleykum.

Van'dan elime gecen bir kur var arkadaslar. Lider rumuzlu arkadasin soyledigine gore kendisi bu kurle su anda %98 iyi durumdaymis. Kuru ona soyleyen aktar 2 ay icinde tamamen silinecegini soylemis. Ben Aktarla da konustum. Ben size bana soylendigi sekilde aktariyorum, lutfen bana sormayin neymis nasilmis vs diye.

Lider 1 hafta icinde agrilari yok edecegini ve toplamda 1 ay uygulanacagini soyluyor. Yapmak isteyen olursa uygulanisi su sekilde:

Malzemeler:

Kabuklu findik
Hatmi cicegi
Sogan kabugu (en distaki sari kabuk, 2 sogandan cikiyo)
Isirgan otu
Dag kekigi
Maydonoz

Uygulanisi:

1.5 lt suyu kaynatin. Kaynamaya basladiginda 1 avuc findigi kirin ve kabuklariyla birlikte atin. 1 tutam dag kekigi, 1 tutam isirgan ve 1 tutam hatmi ekleyin. Yarim deste maydonoz ve 1 avuc soganin en disindaki sari kabugu icine atin. Bunlarin tamamini 15 dk sure ile kisik ateste kaynatin ve suzun.

1 bardak sabah ac karna
1 bardak aksam
1,5 - 2 bardak da gece yatmadan icin.

Notlar:

Lider ustune basa basa 4 5 kez soyledi bana ise yaradigini. Bir bildigi vardir diye dusunuyorum. Ben de uygulayacagim fakat su anda denedigim baska seyler var. Onlar bitsin direk buna baslayacagim. Aktarin soyledigine gore cok agrisi olanlar 2 ad panalgin hapi ezip suzdugunuz suya karistirabilirmisiniz.

Van bitki florasi acisindan cok zengin bir yer ve cok fazla kulturel etkilesim var. Insanlari cok sicakkanli ve bu tip tedavileri nesilden nesile aktarmislar. Bitkisel tedavinin yogun uygulandigi bir sehrimiz.

Uygulamak isteyen olursa denesin ve lutfen geri donus yapsin, gecmis olsun cumleten.

Selamlar, Ozan.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Karma kür (Findik sogan kabugu vs)

Mesaj gönderen Kpros »

Ben maydanoz suyu yapiyorum her sabah. Ise yariyor. Herkese tavsiye ederim.
Yukaridakinide deneyin bence.
Bende soylr yapicam. bunlarin hepsini aktardan alip karistirip her sabah maydanozla birlikte kaynaticam. Boyel seyler taze yapip icince ise yariyor. Bekletince yaramiyor.
NeverGiveUp

Sogan kabugu kuru iltihabi durumlarda uygulanan bisey zaten. Daha once cokca duymustum. Findik kabugunun da ozellikle Rusya'da bu hastalik icin kullanildigini duymustum. Icerikteki her sey dogal ve yan etki yapmayacak bitkiler.

Deneyin arkadaslar, bisey kaybetmezsiniz. Lider ozellikle defalarca onerince ben de denemeye karar verdim fakat su anda prostea ve limon sarimsak iciyorum. Limon bitsin oyle baslayacagim.

freeman

Mesaj gönderen freeman »

Soğan kabuğunda quercetin bulunuyor
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

valla keşke forumda organize olma şansımız olsa. birimiz bir doktor diyor herks oraya yönelip diğer yeni seçenekler araştırılmıyor birimize bir kürün faydası oluyor hepimiz o küre ya da vitamin gıda desteklerine

çaresizlik zor ama keşke aramızdan sırayla bunları denesek sonuçları paylaşsak süreci kısaltmış olurduk
NeverGiveUp

Bu kürü deneyen oldu mu hic? Ben iki gun sonra baslayacagim.

Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

aman hocam ilaçları ezip içmeyin, sonucu fena olur.
ayrıca ağrı kesici diyor ama panalgin kullandığı için ağrıyı kesiyorda olabilir.
baran

Mesaj gönderen baran »

cihanbey yazdı:valla keşke forumda organize olma şansımız olsa. birimiz bir doktor diyor herks oraya yönelip diğer yeni seçenekler araştırılmıyor birimize bir kürün faydası oluyor hepimiz o küre ya da vitamin gıda desteklerine

çaresizlik zor ama keşke aramızdan sırayla bunları denesek sonuçları paylaşsak süreci kısaltmış olurduk
vaktimiz çok hepsini deneriz. nede olsa başka çaremiz yok
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

Hiçbiri yapılmıyorsa her gün birer avuç fındık, fıstık yenilse belki faydalı olur.