Kronik epididimit

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
yaga

Kronik epididimit

Mesaj gönderen yaga »

Var mı bunu yaşayan? taa 17 yaşımda testisimde bir kitle hissetmiştim. Epididim kısmında ağrısız sert bir şişlik vardı, o zaman gittim doktora bir şey yok dedi. Yıllardır duruyordu, en son 2 ay önce fena testis ağrıları ve şişlik ile tekrar gittim 3 farklı doktora. Z Biri ultrosana bakıp bir şey yok dedi, biri epididim orşit iltihap dedi.. Şuan testisimin teki diğerinin neredeyse iki katı özellikle büzüştüğünde.. Normal halde pek belli olmuyor doktorlar da buna göre bir şey yok deyip geçiyor. Bu şişlik sanırım her zaman vardı ama şuan Tekrar ağrı ve fazla şişlik nüksetti.

Doktorun biri demişti, bu epididim yani sperm depolayan keseler, vucuttan tamamen ayrı bir bölge. Başka bir yere koysan vucut tanımaz, Ulaşılması zor ve yabancı bir hücre topluluğu gibidir diye. Galiba prostatit gibi bundan da kurtuluş yok gibi.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kronik epididimit

Mesaj gönderen red »

epididimit testislerin uç kısmındaki epididimlerin iltihaplanarak şişmesidir.
kronik bir hastalıktır. ben de geçirdim prostatitle birlikte, epididimler çok az şiş.
eğer çok fazla şişlik yoksa önemli değil, aşırı şişerek büyüdüğü zaman operasyonla küçültüyorlar..
Followme

Mesaj gönderen Followme »

red yazdı:epididimit testislerin uç kısmındaki epididimlerin iltihaplanarak şişmesidir.
kronik bir hastalıktır. ben de geçirdim prostatitle birlikte, epididimler çok az şiş.
eğer çok fazla şişlik yoksa önemli değil, aşırı şişerek büyüdüğü zaman operasyonla küçültüyorlar..
Benimde uzun zamandır perinede ve testislerde özellikle büyük abdestten sonra testis şişiyor sertleşiyor epididimde böylemi oluyordu
red

Mesaj gönderen red »

Followme yazdı:
red yazdı:epididimit testislerin uç kısmındaki epididimlerin iltihaplanarak şişmesidir.
Benimde uzun zamandır perinede ve testislerde özellikle büyük abdestten sonra testis şişiyor sertleşiyor epididimde böylemi oluyordu
perinede oluşan huzursuzluk ve büyük abdestten sonra semptom oluşmasının epididimit ile bir ilgisi yoktur. bunlar prostatitten kaynaklı olabilir.
epididimitte testis ağrısı olur. testislerden birini alıp baş kısmını hafif sıkınca ağrıyorsa ve belirgin şişlik varsa epididimittir.