Limon ve Sarımsak kürü

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
NeverGiveUp

Limon ve Sarımsak kürü

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

LİMON SUYU VE SARIMSAK MUCİZESİ

BUNU YILDA BİR KEZ MUTLAKA YAPIN

Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.
Türkiye'deki bazı doktorlar da hastalarına bu formülü öneriyor.

EVİNİZDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

- 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu
- 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan)
- Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir)

HAZIRLANIŞI

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.
25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

YÜZDE 100 KANITLANMIŞ FAYDALARI

1- Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.
2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.
3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.
4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
5- Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.
6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.
7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

Alıntıdır...
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Akınx

Re: Limon ve Sarımsak kürü

Mesaj gönderen Akınx »

Ozan denedin mi sen bunu?Alparslan da denemişti denemekte fayda var idolümüz oldu bi nevi:))
NeverGiveUp

Bu kürü hazırlamış ve henüz bu sabah kullanmaya başlamış biri olarak şunu söyleyebilirim. Bende ağrı yapmadı. Tahminimden daha az kötü kokuyor. Tüm kıstaslara uymama ve sarımsakları ezecekle adam akıllı ezmiş olmama rağmen içinde erimediler. Ben de bu kürü iki kez yapmış olan Alparslan'a danıştım. Sarımsakların erimediğini, içmeden önce karıştırıp bardağa öyle dökmem gerektiğini söyledi.

Alparslan'ın brokoliyle birlikte özellikle tavsiye ettiği kürlerden biriydi bu. Ben de bugün başladım. Şimdilik bir şey söylemek için henüz erken. Gözlemlerimi ilerleyen zamanlarda aktarabilirim.

NeverGiveUp

Merhaba. Ola ki ilerde denemek isteyen arkadaslar olur diye bu kürle ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum. Ben denedim ve ne yazık ki bende olumsuz bir etki yaptı. Şöyle ki, bu kürü Cardura isimli alfa blokerla birlikte yaptım. Gece Cardura, gündüz ise bir çay bardağı limon sarımsak içiyordum. Uzun zamandır toparlamış oldugum idrar düzenimin bozulmasina neden oldu bu kür. İdrarda dağılma, incelme ve basınç kaybı gibi durumlara neden oldu. doktoruma danıştığımda muhtemelen Cardurayla birlikte yaptıgım icin oldugunu söyledi bana. Şöyle ki her ikisinin de tansiyon düsürücü etkisi var. Bu sebeple olabilir. Bu yüzden denemek isteyen arkadaslar lütfen alfa bloker grubu ilac alırken denemesinler. Fayda degil zarar veriyor cünkü. Kürü şimdilik bıraktım, Carduraya bir süre ara verdiğimde yeniden deneyeceğim. Bozulan idrar düzenimi Quercetinle yeniden toparladım, durumum iyi sayılır. Bir haftadır keyfim yerinde çok şükür.

Merak edenler için, yanma yapmadı, sızlama yapmadı. Fayda olarak bağırsaklarıma çok iyi geldi, büyük idrara daha sağlıklı çıkmamı sağladı. Tahmin ettiğim kadar kötü kokmuyor ve tadı da fena değil. Denemenizi öneririm, faydalı olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi alfa blokerla almayın.

Bu arada birkaç öneri; sarımsaklar tam kaybolmuyor ne yazık ki. Bu sebepten bardağa dökmeden önce şişeyi çalkalayıp öyle dökmeniz gerekiyor ki dibe çökmüş sarımsak taneleri de bardağa karışsın. Sarımsakları 40 orta dişten fazla yapmayın. Limon asidik olan sarımsağın vücuda girdiğinde bazik olmasına yardımcı oluyor bu sebepten limon oranını da düşük tutmayın. Bağışıklık için ideal kürlerden biri olduğunu düşünüyorum. Denemek isteyen olursa ve denediğinde idrarında sorun olursa lütfen devam etmesin. Boşu boşuna hazırladığınızı düşünmeyin, eğer idrar ya da ağrı sorunlarına yol açarsa bir tanıdığınıza da verebilirsiniz. Özellikle bacak ağrıları çeken yakınlarınıza faydalı olacaktır. Zaten sarımsağın cinsellik dahil bir çok faydası var. Araştırabilirsiniz. Fakat tansiyon düşüklüğüne neden olduğunu göz ardı etmeyin.

Gözlemlerimi aktarmaya çalıştım, dilerim işinize yarar. Allah cümlemize şifa versin, selamlar.

ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

alparslan carduraya devam ederken bu kürü kullanmıştı.ona bi zararı dokunmamıştı.demek ki bünyeden bünyeye fark ediyor.
NeverGiveUp

Alparslan'ın "benim hikayem" isimli bölümde kullandigi ilaclara baktim, bu kürle birlikte kullandigi yazmiyor. Limon sarımsaktan 10 gün kadar önce Cardura'yı bırakmış. Kendine de sordum özellikle, "hatirlamiyorum ama kullanmis olmam lazim" dedi, emin değil yani. Fakat elbette bünyeye göre de degisiyor olabilir. Bu kür sayesinde şunu farkettim, benim sorunumun çok büyük bir çoğunluğu idrarla ilişkili.. İdrarı yoluna koydugumda müthiş bir rahatlama yaşıyorum her yönüyle.

freeman

Mesaj gönderen freeman »

Prostata iyi gelen sarımsak tentürü aşağıdaki gibi hazırlanabilir:
500 ml kaynar su içerisine 5 adet sarımsak ezilmiş olarak dökülür ve içerisine az bir miktar karanfil ilave edilir. Karışım 12 saat kadar bekletilir ve 2-3 hafta boyunca 50 ml sabah ve akşam içilir.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Ben bu kürü uyguladım hiçbir işe yaramadı
berkay

Mesaj gönderen berkay »

NeverGiveUp yazdı:Alparslan'ın "benim hikayem" isimli bölümde kullandigi ilaclara baktim, bu kürle birlikte kullandigi yazmiyor. Limon sarımsaktan 10 gün kadar önce Cardura'yı bırakmış. Kendine de sordum özellikle, "hatirlamiyorum ama kullanmis olmam lazim" dedi, emin değil yani. Fakat elbette bünyeye göre de degisiyor olabilir. Bu kür sayesinde şunu farkettim, benim sorunumun çok büyük bir çoğunluğu idrarla ilişkili.. İdrarı yoluna koydugumda müthiş bir rahatlama yaşıyorum her yönüyle.
Bugün kürü hazırladım, 3-4 saatimi aldı mahvoldum resmen.
Ozan 25. gün dolunca kürü buzdolabına mı kaldırıcam, yoksa oda sıcaklığında durmaya devam mı edecek? Çünkü içmesi de 20-30 gün civarı sürer, oda sıcaklığında bozulur mu acaba dedim...
NeverGiveUp

Dostum tesadüf olmuş ben de bugun tam 25. günü doldurdum ama bayram telaşesinden açıp içmeyi unuttum. Ben bu kürü daha önce de hazırlamıştım fakat çeşitli nedenlerden tamamını tüketememiştim. Hazırlayıp dinlenmeye bıraktığın yerde; yani oda ısısında kalmaya devam edebilir. Hazırlaması gerçekten çok zahmetli. Benim bu küre dair umut bağladığım üç husus var;

-Candida mantarı (sarımsak normalde zararlı fakat limonda ya da sirkede bekletilmiş sarımsağın faydası var)
-Açıklamada ödem söker yazıyor.
-Tüm sinir sistemini yeniler ve damarsal kökenli rahatsızlıkları tedavi eder diyor.

Bakalım, umut fakirin ekmegi; insallah ise yarar : ) Bu kez tamamını bitirmeye dikkat edeceğim sonuna kadar.

berkay

Mesaj gönderen berkay »

Sarimsak prostatite mi zararli, yoksa candida diyetinde mi yasakli listesinde? Yenmemesi gerektigini bilmiyordum, ben firsat buldukca yiyorum
NeverGiveUp

İkisine de bir zararı yok hatta ikisine de faydalı fakat sade sarımsağın beyne zarar verdiğini söyleyen kaynaklar var. Bir de elbette mideye. Fakat alışkanlık haline getirilmedikçe arada bir yenilebilir.

selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

yaw bende gastrit var. bu limonlu, sarimsakli kur mideme zarar vermesin? ayricada ekşi, asitli yiyeyecek ve icecekler benim prostatiti etkliyior! yanma ve sık idrar sikayetlerimi arttiriyor.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

selmet yazdı:yaw bende gastrit var. bu limonlu, sarimsakli kur mideme zarar vermesin? ayricada ekşi, asitli yiyeyecek ve icecekler benim prostatiti etkliyior! yanma ve sık idrar sikayetlerimi arttiriyor.
Ben de eksi yiyince kotu oluyorum prostatitten oturu. Elma sirkesini de sadece bir cay kasigi iciyorum o yuzden. Merak ediyorum bakalim nasil olacak. Cok miktar suyla karistirip icersen midene zarar vermesini engelleyebilirsin bence.
NeverGiveUp

Limon aslında asidiktir. Fakat vücuda girince bazik olur. Turnusol kağıdı gibi düşünün. Sarımsağın da etkisini bu yüzden kırıyor sanırım.

berkay

Mesaj gönderen berkay »

NeverGiveUp yazdı:Limon aslında asidiktir. Fakat vücuda girince bazik olur. Turnusol kağıdı gibi düşünün. Sarımsağın da etkisini bu yüzden kırıyor sanırım.
Ozan gerçi şuan antibiyotik kullandığın için gene ara verdin sanırım ama kür hakkında bir yorumun var mı?

Sabahları içince gün içinde ağız kokusu yapıyor mu merak ediyorum. Acaba sabah yerine akçam yemeğinden yarım saat önce mi içsek?
NeverGiveUp

Ara vermedim, vermem mi gerekiyor? Oyle bi ibare hatirlamiyorum, var mi oyle bisey?

Sabah ac karna ic, yarim saat sonra kahvaltini yap Berkay kardesim. Normal boy bi cay bardagi ic, sandigin kadar kotu olmadigini anlicaksin.. Sarimsaklar tam erimiyor, siseyi calkala ve bardaga oyle bosalt ki sarimsaklar insin bardaga. Agiz kokusu ya da baska sorun yaratmaz endiselenme. Zarari yok. Faydasi cok.

Kürün ise yaradigini dusunuyorum. Bunu ictikten bi sure sonra, bi kur daha yap. Mesela 2 ay sonra vs.. Bu esnada lahana basta olmak uzere bol tursu ye. Stressten uzak dur, spor yap.

Ben 2. Limon sarimsakla birlikte bol lahana, kefir, b12 vs tuketerek sifirlamistim. Alparslan da 2 kur yapmis ve iyilesmis. Lokosit isinden sonra antibiyotige basladim, o yeniden sarsti. Fakat el mahkum kullanicaz lokosit oldugu icin.

berkay

Mesaj gönderen berkay »

"Zafer Oyman'a gittim" başlığında "Oysa son gunlerde limon sarimsak kuru yapiyordum ve agrilarim gecmisti 3 4 gundur" cümlesindeki "yapıyordum" geçmiş zaman ekinden dolayı bıraktın zannettim...

25 günlük mayalanma süresinin bitmesine 6 gün kaldı ve ben de henüz erimemiş tüme yakın sarımsakları görüyorum. Halbuki baya bir ezdirmiştim. İçerken dediğin gibi yaparım. Aslında iki durum var: kürün raftaki durgun halinde dibe çökmüş limon ve sarısak tortuları oluyor kalın bir tabaka, bir de yüzeydeki daha erimemiş ezdirilmiş tüm sarımsaklar. İçerken dipteki tortular bardağa gelsin diye şişeyi karıştırıcam tabi ama yüzeydeki erimemiş tüm sarımsakları ne yapıcam? onlar bardağa gelirse tekrar şişeye atarım belki zaman içinde erir diye?
NeverGiveUp

Yok ya o kadar ince dusunme. Butun sarimsak atani ya da iki uc parcaya bolup atani da var. Mesele su, sarimsagi direk yersen eger mideye; daha da onemlisi mantarlari bi anda yok ettigi icin salgilanan toksik maddeden dolayi salt sarimsagin beyne zarari var. Limon zaman icerisinde bu etkiyi hafifletiyor. Takilma o kadar. Calkala, karistir ve ic.

Ben umursamiyorum, taze meyve sikacaginda siktim, sarimsaklari da robotta cekip attim. Totalde 1 saatimi almistir.

boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

prostatit hastası için cesaret edemeyecegim bir kür limon asidik sarımsakda mideye fln ..nasıl bir şey anlamadım
NeverGiveUp

Yok agbi oyle dusunme, hic bi zarari yok. Faydasi var. Yalniz ilk kurden sonra beklentiyi cok yuksek tutmayin derim..

cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

Herhangi problemim yokken sadece egzama için yoğurtla sarımsak kürü yapmıştım. Üç gün yapılıyordu. Kür bittikten sonraki ya da birkaç gün içinde İdrar yollarından damla damla pantolondan çıkacak şekilde iltihap aktı -sonra farkettim- ve ondan sonra idrar yollarında problem başladı ve hala idrar sonrası damlama geçmedi. Sarımsak konusunda tereddütlerim var. Tahriş etme durumundan şüpheleniyorum.

sorun şurada ayrıntılı: http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?f=13&t=331
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Limon ve sarımsağın hiçbir zararı yok.Limon asitli bir ürün olmasına rağmen,vucuda girdikten sonra baz(alkali) oluyor.
Amerikalılar limon ve sarımsağa zencefil de ilave ederek Karaciğer Detoksu kürü öneriyorlar..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Kürü denemeyi düşünenler için ilk yorumlarımı paylaşayım:

1) Tadı cidden kötü, hatta çok kötü. Ben limonun ekşiliği falan geçer 25 günde, sarımsağın da kokusundan eser kalmaz diye hayal etmiştim, yorumlar çok olumluydu tadı konusunda bu veya başka forumlarda, ama maalesef limonun tüm ekşiliği devam etmekte ve sarımsağın nahoş aroması tadı baya kötüleştirmiş.

2) Sarımsaklar erimemiş, halbuki günde en az iki defa çalkaladım, bu durum içimi ve görüntüyü çok bozuyor, o yüzden bardağa gelen kısmını çöpe atmak zorunda kaldım.

3) Sabahleyin içmeyi denememekle doğru bir karar vermişim.

4) Gökçek iksiri diye piyasada satılan şey muhakkak bu karışımın üstüne eklenen baharat, bitki, ot,vb karışımlardan ibaret, tadı ve görüntüsü çok benziyor.

5) Bu şeyi her gün nasıl içicem kara kara düşünmeye başladım:)
NeverGiveUp

berkay yazdı:Kürü denemeyi düşünenler için ilk yorumlarımı paylaşayım:

1) Tadı cidden kötü, hatta çok kötü. Ben limonun ekşiliği falan geçer 25 günde, sarımsağın da kokusundan eser kalmaz diye hayal etmiştim, yorumlar çok olumluydu tadı konusunda bu veya başka forumlarda, ama maalesef limonun tüm ekşiliği devam etmekte ve sarımsağın nahoş aroması tadı baya kötüleştirmiş.

2) Sarımsaklar erimemiş, halbuki günde en az iki defa çalkaladım, bu durum içimi ve görüntüyü çok bozuyor, o yüzden bardağa gelen kısmını çöpe atmak zorunda kaldım.

3) Sabahleyin içmeyi denememekle doğru bir karar vermişim.

4) Gökçek iksiri diye piyasada satılan şey muhakkak bu karışımın üstüne eklenen baharat, bitki, ot,vb karışımlardan ibaret, tadı ve görüntüsü çok benziyor.

5) Bu şeyi her gün nasıl içicem kara kara düşünmeye başladım:)
Gokcek iksirini bilmiyorum ama diger tamamini reddediyorum Berkay hocam : )) o kadar da fena degil yahu. Ben bundan iki kez kurdum, kisin cat ayazinda yeniden yapacagim.