Ben iyileştim mi ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Ben iyileştim mi ?

Mesaj gönderen menemen »

insallah iyilesmissindir kardesim. bnde bi ara cok.iyi oldum sonra varikosel ameliyati oldum orda bi antiyotik verdiler damarda butun sikintilarim geri geldi
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

son yazdı:Sabır senle bendeki mikrop aynı senin ilk şikayetlerin neydi hangi antibiyotikleri kullandın şu anki durumun nedir yanma şikayetin varmı
Kardesim ilk sikayetim bel kalca ve kuyruk sokumu agrisiydi. Idrar debisinde azalma ve sık idrara cikmaydi. ( anladigim kadariyla prostat enfekte oldugu için şişti o yüzden )
Simdi hangi ilaclari kullandim tek tek aklima gelmeyebiliyor. Bu konuya yazdigim ilk mesaji okursan orda zaten yazdim hangi semptomlar olduğunu ve hangi ilaclari kullandigimi.

Son mesajda da zaten son durumumu yazdım. Sözüm meclisten dışarı ama herkes böyle tek tek sorarsa bu işin içinden cikamayiz ki. Yazmasam tamam ama zaten son mesajimda son durumumu paylastim ben. Ama sen bir altindaki mesaja son durumun nedir diye sorarsan benim yazdigim mesajı okumadin diye düşünüyorum. Ben azcikda fayda gorsem zaten herkes okusun diye yazıyorum.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

menemen yazdı:insallah iyilesmissindir kardesim. bnde bi ara cok.iyi oldum sonra varikosel ameliyati oldum orda bi antiyotik verdiler damarda butun sikintilarim geri geldi
Benim korkumda zaten geri gelmesi. Bunun süresi yok ki. 3 ay ya da 1 yıl geçti mi tamam diyelim. Tamamen iyilesmedim ondan eminim ama yaşam kalitem katlanilabilir seviyede. Forumda o kadar çok sıkıntı yaşayan arkadaş görüyorum ki şükür diyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:Arkadaşlar yeni konu açmadan eski konudan devam ediyorum.

Sizce benim durumum nedir?

Bunlari yazarken halime binlerce kez şükür ederek ve durumu benden daha kötü olan arkadaslara şifalar dileyerek başlıyorum.

3,5 ay oldu antibiyotik bıraktım. Hangi mikrop uredi hangi ilaç kullandim bu sayfada yazıyor.
Öncelikle bu seviyede iyi olmamı önce allaha borcluyum. Sonra tibben düşündüğümuz zaman dogru antibiyotik ve PROSTAT MASAJI diyorum. Ben toplamda 3-4 sefer masaj oldum. Ve inanıyorum ki dr um bu işi biliyor. Masaj öyle dakikalarca surmuyor. 10 saniye ve işlem tamam. Once hafif sıkinti ama sonrasinda Müthiş bir rahatlama. Akabinde ilaçta kullaninca mikrop işini yok ettim diye inanıyorum. Kültür yaptirmadim hala bi ara yaptiracagim ama şunu diyebilirim

Her türlü asitli icecegi abartmadan iciyorum. Kahve vs canim isteyince düşünmeden içiyorum sorun yok.
Klimanin gözüne vuruyorum önünde yanında her türlü oturuyorum simdilik sorun yok. Yatarken şortla üstü açık ya da çıplak ayakla beton zeminde dolaniyorum. Su iceyim diye endişe etmiyorum. Şeytan kulagina kurşun diyip yaşıyorum.

Gelelim sorunlara
Bunca seye ragmen tabi yaz mevsiminin artısı varmi bilemiyorum ama bazen ereksiyonu korumada sorun yaşıyorum. Sertlesme sorunu yok ama ereskiyon durumunu korumada zorlanabiliyorum. Onun dışında da bazen prostat bölgemde hafif dolgunluk hisso var oda bazen oluyor. Aslında böyle gitse ömür boyu sorun hissetmeyecegim bi şiddete. O da insallah zamanla gecer diyorum.
Durumum bu arkadaslar. Benim böyle iyi hissetmem allahin bir lütfu diye düşünüyorum. Çünkü hayatindan bezen okadar insan var ki. Şükür şükür şükür....

Dedigim gibi eğer ki tibben de yorum yaparsam ben bu işi doğru yapilan prostat masajına bağlıyorum arkadaşlar.
Size şunuda söyliyim. Prostat sıvısı lökosit baktirdıgim zaman ilk defa. 8-10 lokosit çıkmıştı. Bu benim teshisim oldu arkadaslar. Ben prostatitim dedim. Bundan sonra kültüre yöneldim
Kültürden önce rastgele yazılan hiçbir antibiyotik icmedim. Ekstradan ivir zivir birseyde yaptirmadim. Yok usg yok mr yok est falan yok sistoskopi.(sistoskopi falan idrar sorunu olmadigi için. Egerki akım hızında surekli azlik yaşayan varsa bence mutlaka yaptırmalı)

Ne zaman ki kültürde mikrop uredi duyarli antibiyotikten fayda gördüm. Inanin bana baskada yazacak birseyim yok arkadaslsr. Vefa borcum var burdaki her arkadasa. O yüzden belli araliklarla durumumu paylasiyorum.

Simdilik yaptığım tek sey beklemek. Yapacak birşey yok. Ama dedigim gibi mikrop bulmak icin 2-3 hataneye gittim. Sadece birinde çıktı. Staphlycoccous homealytcus.

Herkese geçmiş olsun allah acil şifalar versin.
Sabır kardeşim mrb,
Senin iyileşme yolunda olduğunu görmek gerçekten sevindirici...bu demek oluyor ki, uygun antibiyotik,(igne+oral tablet+prostat masaji ve lokosit kontrolü eşliğinde yapılan tedavi sonuç veriyor.Belki tam olarak iyileşmedin ama %90 oranında iyisin ve yaşam kaliten olumlu yönde değişti. %de 100 üde yakalayacaksin inş.Eski günlerini hatirliyorumda çok sıkıntılı günler geçirmiştin.Rumuzun gibi sabırla tedaviye devam ettin ve başardın. Senin gibi bu tedaviyi uygulayan birkaç arkadaş daha vardı iyileştik dediler ve forumdan ayrıldılar.Halbuki arada bir foruma girip durumları hakkında bilgi verselerdi buradaki hastalar için çok iyi olurdu.Sifanin devamını dilerim...sağol kardeşim.
son

Mesaj gönderen son »

Kendini yenilemeyen tek organ beyinle kalp imiş sigarayı bırakan birinin akciğerleri 5 yıl sonra hiç sigara kullanmamış bir insanın gibi yenileniyormuş,peki bizim bu prostat neden kendini yenilemiyor
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kendini yenileyemeyen beyin ile kalp değildir sadece.bu hastalık durumuna göre değişiyor.mesela boğazda kronik farenjitte boğaz kendini yenileyemez.kulak çınlamasında da öyle.gözün bir kaç hastalığında da kendini yenileme olmaz.

uygun tedavi sonrası prostat kendini yeniliyor.iyileşen bir çok arkadaş oldu.demek ki iyileşebilen bir hastalık.
son

Mesaj gönderen son »

Göz evet gözde kendini yenileyemez fakat boğaz organ değil,prostatında kendini yenilediğini sanmıyorum yoksa bu hastalığı 20 yıldır çekenleri düşünürsek bunca zamanda yenilemezmiydi
ABittersweetLi

iyileşenler olduğuna göre doğru doktor ve doğru tedavi ile her şey yoluna girer.bu hastalıkta en önemli şey pes etmemek.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

ABittersweetLi yazdı:iyileşenler olduğuna göre doğru doktor ve doğru tedavi ile her şey yoluna girer.bu hastalıkta en önemli şey pes etmemek.
ya abi iyilesenlerin tedavisinin aynisini bir baskadi yapiyor o neden iyilemiyor ki iste bunu anlamis degilim
ABittersweetLi

menemen yazdı:
ABittersweetLi yazdı:iyileşenler olduğuna göre doğru doktor ve doğru tedavi ile her şey yoluna girer.bu hastalıkta en önemli şey pes etmemek.
ya abi iyilesenlerin tedavisinin aynisini bir baskadi yapiyor o neden iyilemiyor ki iste bunu anlamis degilim
herkeste her tedavi yolu aynı etkiyi yapmayabiliyor.artık her yolu denemekten başka çare yok.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

bu hastalikta her kisinin tedavisi farkli o zaman
son

Mesaj gönderen son »

Az önce Ukraynalı bir arkadaşımla yazıştım ordaki forum sitelerinden araştırmasını istemiştim,ruslarda bu hastalıktan iyileşen çok diyor sadece ilişki sonucu değil stresten bu hastalığı kapan kişilerden bahsetmiş hele on bir senedir bu hastalıkla uğraşan bir çok antibiyotik kullanan ama şifayı koşarak iyileştiğini söyleyen bir hastadan bahsetmiş birde prostatit plaster isimli göbeğin altına penis kökünün üstüne yapışan bir banttan bahsetmiş,iyileşenlerin altı yedi sene özverili ve azimle hastalığı yediğinden bahsetmiş düzenli ilişki diyor gelişme olursa yazarım
Blackened

Mesaj gönderen Blackened »

son yazdı:Az önce Ukraynalı bir arkadaşımla yazıştım ordaki forum sitelerinden araştırmasını istemiştim,ruslarda bu hastalıktan iyileşen çok diyor sadece ilişki sonucu değil stresten bu hastalığı kapan kişilerden bahsetmiş hele on bir senedir bu hastalıkla uğraşan bir çok antibiyotik kullanan ama şifayı koşarak iyileştiğini söyleyen bir hastadan bahsetmiş birde prostatit plaster isimli göbeğin altına penis kökünün üstüne yapışan bir banttan bahsetmiş,iyileşenlerin altı yedi sene özverili ve azimle hastalığı yediğinden bahsetmiş düzenli ilişki diyor gelişme olursa yazarım
Abi bu gidişle milli atlet olacağız :|
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

nerdeymiş o bant 10 tane yapıştıralım
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

nerdeymiş o bant 10 tane yapıştıralım
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:
Sabir yazdı:Arkadaşlar yeni konu açmadan eski konudan devam ediyorum.

Sizce benim durumum nedir?

Bunlari yazarken halime binlerce kez şükür ederek ve durumu benden daha kötü olan arkadaslara şifalar dileyerek başlıyorum.

3,5 ay oldu antibiyotik bıraktım. Hangi mikrop uredi hangi ilaç kullandim bu sayfada yazıyor.
Öncelikle bu seviyede iyi olmamı önce allaha borcluyum. Sonra tibben düşündüğümuz zaman dogru antibiyotik ve PROSTAT MASAJI diyorum. Ben toplamda 3-4 sefer masaj oldum. Ve inanıyorum ki dr um bu işi biliyor. Masaj öyle dakikalarca surmuyor. 10 saniye ve işlem tamam. Once hafif sıkinti ama sonrasinda Müthiş bir rahatlama. Akabinde ilaçta kullaninca mikrop işini yok ettim diye inanıyorum. Kültür yaptirmadim hala bi ara yaptiracagim ama şunu diyebilirim

Her türlü asitli icecegi abartmadan iciyorum. Kahve vs canim isteyince düşünmeden içiyorum sorun yok.
Klimanin gözüne vuruyorum önünde yanında her türlü oturuyorum simdilik sorun yok. Yatarken şortla üstü açık ya da çıplak ayakla beton zeminde dolaniyorum. Su iceyim diye endişe etmiyorum. Şeytan kulagina kurşun diyip yaşıyorum.

Gelelim sorunlara
Bunca seye ragmen tabi yaz mevsiminin artısı varmi bilemiyorum ama bazen ereksiyonu korumada sorun yaşıyorum. Sertlesme sorunu yok ama ereskiyon durumunu korumada zorlanabiliyorum. Onun dışında da bazen prostat bölgemde hafif dolgunluk hisso var oda bazen oluyor. Aslında böyle gitse ömür boyu sorun hissetmeyecegim bi şiddete. O da insallah zamanla gecer diyorum.
Durumum bu arkadaslar. Benim böyle iyi hissetmem allahin bir lütfu diye düşünüyorum. Çünkü hayatindan bezen okadar insan var ki. Şükür şükür şükür....

Dedigim gibi eğer ki tibben de yorum yaparsam ben bu işi doğru yapilan prostat masajına bağlıyorum arkadaşlar.
Size şunuda söyliyim. Prostat sıvısı lökosit baktirdıgim zaman ilk defa. 8-10 lokosit çıkmıştı. Bu benim teshisim oldu arkadaslar. Ben prostatitim dedim. Bundan sonra kültüre yöneldim
Kültürden önce rastgele yazılan hiçbir antibiyotik icmedim. Ekstradan ivir zivir birseyde yaptirmadim. Yok usg yok mr yok est falan yok sistoskopi.(sistoskopi falan idrar sorunu olmadigi için. Egerki akım hızında surekli azlik yaşayan varsa bence mutlaka yaptırmalı)

Ne zaman ki kültürde mikrop uredi duyarli antibiyotikten fayda gördüm. Inanin bana baskada yazacak birseyim yok arkadaslsr. Vefa borcum var burdaki her arkadasa. O yüzden belli araliklarla durumumu paylasiyorum.

Simdilik yaptığım tek sey beklemek. Yapacak birşey yok. Ama dedigim gibi mikrop bulmak icin 2-3 hataneye gittim. Sadece birinde çıktı. Staphlycoccous homealytcus.

Herkese geçmiş olsun allah acil şifalar versin.
Sabır kardeşim mrb,
Senin iyileşme yolunda olduğunu görmek gerçekten sevindirici...bu demek oluyor ki, uygun antibiyotik,(igne+oral tablet+prostat masaji ve lokosit kontrolü eşliğinde yapılan tedavi sonuç veriyor.Belki tam olarak iyileşmedin ama %90 oranında iyisin ve yaşam kaliten olumlu yönde değişti. %de 100 üde yakalayacaksin inş.Eski günlerini hatirliyorumda çok sıkıntılı günler geçirmiştin.Rumuzun gibi sabırla tedaviye devam ettin ve başardın. Senin gibi bu tedaviyi uygulayan birkaç arkadaş daha vardı iyileştik dediler ve forumdan ayrıldılar.Halbuki arada bir foruma girip durumları hakkında bilgi verselerdi buradaki hastalar için çok iyi olurdu.Sifanin devamını dilerim...sağol kardeşim.
Abi yardım ve desteklerin için herzaman minnettarim sana. Önce rabbimin izniyle sonra senin ve bu forumdaki arkadaşlarin destegiyle bukadar yol katettim.
Benden daha fazla tedavi uygulayıp bir gram ilerleme olmayan arkadaşlara çok üzülüyorum. Allah yardkm etsin. Bende o durumda olabilirdim. Ve yine kötüye gitmeyeceginin garantisi yok. Dua ediyorum..nasip diyorum..

Ama şu da bir gerçek. Kültür sonucu olmadan antibiyotik kullanmadim. Ve yine önemine vurgu yapıyorum. Doğru yapılan prostat masaji iyilestirici etki yapıyor..

Şunu örnek vereyim. Elinize sarı bulasik süngeri alip köpürtün. Suyun altinda durulamak icin suya tuttukca sıkıyorsunuz değil mi. Yani sünger suyu çektikce biz sıkıyoruz ve köpük gidiyor.

Prostatta sünger gibi. Icinde iltihap bakteri varsa masaj ile onu akitiyoruz. 3 sefer 5 sefer gerekirse 10 sefer. Elbet o iltihap kuruyacak ve bakteri ölecek.

Tabi ben fayda gördüğüm için böyle düşünüyorum arkadaslar. Keske herkes gorse . Ve suna inanin. Herkesin sınavı ayrı. Sizler için şu mübarek günde sabır dilemekten baska elimden birsey gelmiyor. Tek yapabilecegim elimden geldigince durumumu aktarıp ne uyguladiysam paylasmak olur. Insallah nüks yaşamam..
Sağlıcakla kalın.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Ayrıca abitter kardeşim sana her soru sorduğumda her seferinde cevap verdiğin icin tesekkur ederim. Kesinlikle büyük bir bilgi birikimin ve tecrüben var. Lakin senin bahsettiğin test bende tutmadi.

Denemej için antibiyotik ic demistin ya. Sana da bahsettim.Sef1000 mg içtim 1 hafta. Herhangi bir rahatsizlik yaratmadi bende. Tabi bunu icme sebebim baska bir rahatsızlığım içindi.

Bunuda belirtmek isterim. Senin bahsettiğin antibiyotik direnci mevzusu %100 var olan birsey. Ama senin bahsettiğin gibi nüks olmaz die düşünüyorum. Uygun olmayan dozda uygun olmayan antibiyotik içersen yine bakteri kısmen baskılanir. Fakat doğru antibiyotik olmadığı için sag kalan bakteriler buna direnç geliştirir. Bu o kişide ters tepki yapıp çoğalması demek değil diye düşünüyorum. Bakteri azalir baskılanir ama tamamen ölmez ve dirençli hale gelir. Bundan sonraki bakteriler o ilaca dirençli olarak ürer.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

boyturk yazdı:nerdeymiş o bant 10 tane yapıştıralım

Bantlar burada ,ama ne kadar faydalı olacak ilk linkdeki adreste bantların bitki özü içerdiğini belirtmiş.
aspir,sinirli ot,Corydalis Ambigua,Achyranthes bidentat,selam otu,kafur

http://www.prostaplast.com/en/step2.php

http://www.ebay.com/itm/10pcs-Zhongbang ... 1190017172
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Kullanımını satıcı firma şöyle belirtmiş;

Prostatic Navel Plaster - a plaster applied directly to navel for treatment of prostate gland - has unique components that stimulate blood circulation and heal prostate. It treats even the most serious cases of prostate inflammation and enlargement.

Main Ingredients:Refined from pollen typhae, Sichuan Achyranthes, saffron, cinnamon, Polypodium lingua Sw., plantain, Conioselinum univittatum Turcz, Corydalis, borneol.
Indications:

1.Reduce heat and damp, invigorate blood circulation.

2.Used for prostatitis and benign prostatic hyperplasia caused by the frequency and urgency, painful urine and urinary inflammation. Urine incontinence,Pain during urination ,Lower back pain ,Pain in scrotum area

3.Nephritis ,Renal Insufficiency (kidney disease)

4.Sexual Impotence,enlarger prostate

Sexual and erectile dysfunction
Frequent urination
Weak stream
Incomplete urination
Getting up at night to go

Directions:

1. Wash the navel area with lukewarm water
2. Open the pouch (along the cutting line)
3. Get the plaster out and remove the attached paper from one side
4. Apply plaster with its adhesive side down to navel
5. One patch can be used for 2-3 days
6. Remove plaster and clean the skin
7. Repeat the procedure in 24 hours.
8. Treatment consists of 5 plasters.
9. The best results are achieved after 2-3 treatments (10-15 plasters)

Warning:

DO NOT use too much salt in your diet during treatment.
DO NOT drink any alcoholic beverages.
DO NOT apply “Prostatic Navel Plaster” directly to open wounds/scratched skin/lacerations.
Do NOT apply plasters if you are allergic to any of the components of the Prostatic Navel Plaster.
Blackened

Mesaj gönderen Blackened »

Msln yazdı:Kullanımını satıcı firma şöyle belirtmiş;

Prostatic Navel Plaster - a plaster applied directly to navel for treatment of prostate gland - has unique components that stimulate blood circulation and heal prostate. It treats even the most serious cases of prostate inflammation and enlargement.

Main Ingredients:Refined from pollen typhae, Sichuan Achyranthes, saffron, cinnamon, Polypodium lingua Sw., plantain, Conioselinum univittatum Turcz, Corydalis, borneol.
Indications:

2.Used for prostatitis and benign prostatic hyperplasia caused by the frequency and urgency, painful urine and urinary inflammation. Urine incontinence,Pain during urination ,Lower back pain ,Pain in scrotum area

Frequent urination
Weak stream
Incomplete urination

Directions:

Warning:

DO NOT apply “Prostatic Navel Plaster” directly to open wounds/scratched skin/lacerations.
Do NOT apply plasters if you are allergic to any of the components of the Prostatic Navel Plaster.
Türkçe'ye çevirebilen varsa çok iyi olur.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Msln yazdı:Kullanımını satıcı firma şöyle belirtmiş;

Indications:

Frequent urination
Weak stream
Incomplete urination

Directions:

Warning:

Msln Re: Ben mil iyileştim? Okunmamış mesaj .06. 0 6 - : 5 Kullanımını satıcı lar firma şöyle belirtmiş; Prostat Göbek Alçı - prostat bezinin tedavisi için göbek doğrudan uygulanan bir sıva - kan dolaşımını uyarır ve prostatı iyileşmek benzersiz bileşeni vardır. Prostat iltihabı ve genişleme hatta en ciddi vakaları davranır. Ana Malzemeler:. Polen typhae, Sichuan Achyranthes, safran, tarçın, Polypodium lingua Sw, muz, Conioselinum univittatum Turcz, Corydalis, borneol gelen Rafine. Endikasyonları: .Reduce ısı ve nem, kan dolaşımını canlandırmak. prostatit ve sıklığı ve aciliyet, ağrılı idrar ve idrar iltihabı neden benign prostat hiperplazisi .Used. İdrar tutamama, Ağrı idrar yaparken, alt sırt ağrısı, Ağrı skrotum alanı .Nephritis içinde, Böbrek Yetmezliği (böbrek hastalığı) 4.Sexual iktidarsızlık, Yol gitmek için geceleri kalkmak enlarger prostat Cinsel ve erektil disfonksiyon Sık sık idrara çıkma Zayıf akım Eksik işeme: . Yıkama ılık su . Açık (kesme hattı boyunca) kese ile göbek alanı . dışarı sıva alın ve göbek aşağı yapışkan tarafı 5. bir yama can ile sıva uygulayın bir tarafa 4. ekli kağıtları çıkarın 6. çıkarın sıva - gün kullanılan ve 4 saat içinde cilt 7. tekrarlayın prosedürü temizlemek olabilir. . Tedavi 5 sıvaların oluşmaktadır. 9. En iyi sonuçlar - tedaviler ( 0- 5 sıvalar) Uyarı sonra elde edilir: tedavi sırasında diyet çok fazla tuz kullanmayın. herhangi bir alkollü içki içmek ETMEYİN. yaraları / çizik cilt / yırtıklar açmak için doğrudan "Prostat göbekli Sıva" uygulamak ETMEYİN. Eğer Prostat Göbek Alçı bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa sıva uygulamak yapmayın.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

işte buyrun üretici firmayıda buldum.

http://www.zbfarm.com/product.asp

çevirisini translate ile degilde temiz net bir ingilizce ile yapabilen olursa daha faydalı olur.

sadece aşağıdaki kısım yeterli olur;

Directions:

Warning:

Msln

Mesaj gönderen Msln »

Kullanımı
1. göbeğinizi ılık su ile yıkayın.
2. hat boyunca yakı bandını açın.
3. takılı kağıtları çıkarın
4. göbeğe yapıştırın( veya etrafına sanırım)
5. her bir yapıştırıcı parça 2-3 gün için kullanılabilir
6. Yapıştırıcıyı çıkardıktan sonra bölgeyi temizleyin.
7. 24 saat içinde aynı işlemi tekrarlayın.
8.Her bir tedavide 5 yapıştırıcı kullanılır.
9. En iyi sonuç için (10-15 band) sonrasında elde edilir.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Uyarı:

Tedavi sırasında fazla tuz kullanmayın.
Herhangi bir alkollü içki TÜKETMEYİN.
Cilt üzerinde yara/çizik vb varsa bandı UYGULAMAYIN.
Eğer ürün içeriğindeki bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bandı uygulamayın.
son

Mesaj gönderen son »

Bu bantlardan eczanenelerde satılıyormu acaba