Ben iyileştim mi ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ben iyileştim mi ?

Mesaj gönderen Sabir »

Tedavi sürecimi baştan sona yazmamak için Daha önce Hastalığımin aşamalari hakkında paylaşım yaptığım başlık var iesef+floxilevo+ligone diye

Hastalığım bakteriyel kronik prostatit. Ilac kullanim aşamalarim aynı sıradaki gibidir ve eksiksizdir

** Siddetli prostatit semptomlari
** 4 kutu tavanic (%90 üzeri rahatlama)
12 gün antibiyotige ara verdim. Semptomlar hafiften kendini belli etmeye başladi.prostat sıvısı lökosit ölçümünde 8-10 lökosit görüldü. Prostat sıvısı kültüründe üreme olmadı.

** 12 gün sonunda bu sefer 3 iesef iğne 2 kutu floxilevo kullandım. Tekrar prostat sıvısı lökosit kontrolü. 5-6 lökosit görüldü. Semptom olarak %90 üzeri iyi durumdaydim. Hemen peşi sıra
** 2 kutu toplam 6 gün azitro500 mg

azitro bittikten sonra 16 gündür ilaç kullanmıyorum.% 90 üzeri rahatım ama azitroyu aldığım gün de dahil olmak üzere penisi kastığım zaman penis ucunda hafif sızı oluyir hep. Şiddetinde artma azalma yok hep sabit.Prostatım da sanki şiş gibi otururken hafif rahatsiz ediyor.gerçi kola dahil kahve vs iciyorum.Hafif kalça ağrım var. Tabi kış ayindayiz ve pekte kendime dikkat ettiğim söylenemez. Yakın zamanda tekrar meni kültürü yaptiracagim. Antibiyotiklerden sonra biraz daha zaman geçsin istiyorum.

Sizce bu ufak rahatsızlıklarim nüks durumumudur yoksa kendime dikkat etmememden kaynaklanan geçici semptomlarmi.
Idrar ile ilgili,cinsel olarak vs herhangi bir sorunum yok gece ereksiyonlari da dahil.Gece çoğu zaman ereksiyon halini hissedebiliyorum. Yaşadığım sıkıntılar bahsettiğim gibi prostatta şişlik hissi sonucu uzun oturmalarda huzursuzluk ve penis ucu sızısı.

Ben iyileştim diyemiyorum ama sizce durumum nedir sizlerinde fikrini almak istiyorum. Sizce ben iyileştim mi?
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: Ben iyileştim mi ?

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Sabir yazdı:Tedavi sürecimi baştan sona yazmamak için Daha önce Hastalığımin aşamalari hakkında paylaşım yaptığım başlık var iesef+floxilevo+ligone diye

Hastalığım bakteriyel kronik prostatit. Ilac kullanim aşamalarim aynı sıradaki gibidir ve eksiksizdir

** Siddetli prostatit semptomlari
** 4 kutu tavanic (%90 üzeri rahatlama)
12 gün antibiyotige ara verdim. Semptomlar hafiften kendini belli etmeye başladi.prostat sıvısı lökosit ölçümünde 8-10 lökosit görüldü. Prostat sıvısı kültüründe üreme olmadı.

** 12 gün sonunda bu sefer 3 iesef iğne 2 kutu floxilevo kullandım. Tekrar prostat sıvısı lökosit kontrolü. 5-6 lökosit görüldü. Semptom olarak %90 üzeri iyi durumdaydim. Hemen peşi sıra
** 2 kutu toplam 6 gün azitro500 mg

azitro bittikten sonra 16 gündür ilaç kullanmıyorum.% 90 üzeri rahatım ama azitroyu aldığım gün de dahil olmak üzere penisi kastığım zaman penis ucunda hafif sızı oluyir hep. Şiddetinde artma azalma yok hep sabit.Prostatım da sanki şiş gibi otururken hafif rahatsiz ediyor.gerçi kola dahil kahve vs iciyorum.Hafif kalça ağrım var. Tabi kış ayindayiz ve pekte kendime dikkat ettiğim söylenemez. Yakın zamanda tekrar meni kültürü yaptiracagim. Antibiyotiklerden sonra biraz daha zaman geçsin istiyorum.

Sizce bu ufak rahatsızlıklarim nüks durumumudur yoksa kendime dikkat etmememden kaynaklanan geçici semptomlarmi.
Idrar ile ilgili,cinsel olarak vs herhangi bir sorunum yok gece ereksiyonlari da dahil.Gece çoğu zaman ereksiyon halini hissedebiliyorum. Yaşadığım sıkıntılar bahsettiğim gibi prostatta şişlik hissi sonucu uzun oturmalarda huzursuzluk ve penis ucu sızısı.

Ben iyileştim diyemiyorum ama sizce durumum nedir sizlerinde fikrini almak istiyorum. Sizce ben iyileştim mi?
Umarım iyileşmissindir ya da iyileşme yolunda büyük bir adım atmışsındır.
Bence sende eksik olan egzersiz ve hareket. Mesai içerisinde uzun süre oturmalı bir iş yapıyorsan, prostatın gün içerisinde esniyor ve daralıyor olabilir.
Hareket etmeyi dene.
Tabi bir de kendin de yazmışsın asitli içecekler tükettiğini. Tamamen bırak bakalım sonuçları ne olacak.
Jumjer

Mesaj gönderen Jumjer »

Kahve yi falan kes zaten tedavi si zor daha da zor laştırma inşallah iyileşirsin
Elhamdülillah
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

tavanik kulanırken rahatlamayı kaçıncı kutuda hisetmeye başladınız
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

iyileşme tam gerçekleşmemiş malesef.iyileşildiği zaman sıfır sorun olur.yaşadığın ufak sorunlar prostatit semptomlarıdır.çoğu hasta ufak tefek ağrı sızı durumunu yakalıyor ama kendine dikkat etmediği zaman da eski haline dönüyorlar.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

baran yazdı:tavanik kulanırken rahatlamayı kaçıncı kutuda hisetmeye başladınız
Daha ilk kutuda bariz hissettim. Ama ozellikle 2.kutudan sonra çok çok farketti
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:iyileşme tam gerçekleşmemiş malesef.iyileşildiği zaman sıfır sorun olur.yaşadığın ufak sorunlar prostatit semptomlarıdır.çoğu hasta ufak tefek ağrı sızı durumunu yakalıyor ama kendine dikkat etmediği zaman da eski haline dönüyorlar.
Anlıyorum.ozaman bahsettigim üzere antibiyotik etkisi biraz daha geçsin diye bekleyip meni kültürü yaptırıp, prostat sıvısı lökosit baktirmam en doğrusu sanırım.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Moral bozmak gibi olmasin ama; prostatit bitti demeden bitmez. Fakat bu azalarak gitmeyecegi anlamina da gelmez. Iyilestigini anlamanin en iyi ve kolay yolu sifir sorunla kis mevsimi gecirmektir.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

NeverGiveUp yazdı:Moral bozmak gibi olmasin ama; prostatit bitti demeden bitmez. Fakat bu azalarak gitmeyecegi anlamina da gelmez. Iyilestigini anlamanin en iyi ve kolay yolu sifir sorunla kis mevsimi gecirmektir.
Valla kardeşim kış ayindayiz semptomlarim şu an çok hafif. Hayirlisi diyorum belkide iyileşme yolunda baya ondeyim. Inşallah böyledir.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Makattaki şiilik hissi devam ediyorsa benim yürümelerime göre prostattaki iltihap da devam ediyor
Ve moral bozmak gibi olmasın fırsat kolluyor bağışıklık sistemi zatıfladığında sex veya üşütme sonrası canlanma ihtimali yüksek
freeman

Mesaj gönderen freeman »

NeverGiveUp yazdı:Moral bozmak gibi olmasin ama; prostatit bitti demeden bitmez. Fakat bu azalarak gitmeyecegi anlamina da gelmez. Iyilestigini anlamanin en iyi ve kolay yolu sifir sorunla kis mevsimi gecirmektir.
Ben bir çok kış geçirdim sıfır sorunla ,ama gene nüks etti, psikolojik ve ruhen iyi olmadığın zamanda tetikliyor sanırım bu hastalığı.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Ne hastalıkmış lan hep tetiktemi yaşayacaz iyileştik Allaha çok şükür diyemiyecekmiyiz Allah kahretsin bu hastalığı ben eminin ki burada iyileştim sıfır semptom yaşıyorum uzun zamandır diyenler bile bir üşütsün stresli bir dönem yaşasın acı yesin 2 güne kalmaz gene hastalanır lanet olsun böyle işe hayatımızı kararttı
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar konu dagilmasin diye açtığım konu üzerinden devam ediyorum. Sayfa başında yazdığım tedavimden sonra antibiyotik kullanmadigim 50. Günü de geride bıraktım. Ciddi manada çok şükür bi sıkıntım yok yani % 95 gibiyim diyebilirim. Herhangi bir takviye vs almadım ama brokoli küründen bir nebze fayda gördüm diyebilirim. Yalnız 2-3 gündür prostatim sanki buraz daha fazla karincalaniyor beni hafiften rahatsiz ediyor. Valla nüks oldu olacak diye düşünmekten psikoloji bozuluyor. Haline sukret diyeceksiniz belkii ama endişe ile yaşamak vallahi bitiriyor insanı.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun sabır.zaten bu hastalık %100 tedavi edilmedikten sonra her zaman nüks yaşarsın.bu kaçınılmazdır.bence haline şükret :)
baran

Mesaj gönderen baran »

bence iyileştin vücut yavaş yavaş kendine geliyor bi süre sonra hiç belirti kalmıyacak
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:geçmiş olsun sabır.zaten bu hastalık %100 tedavi edilmedikten sonra her zaman nüks yaşarsın.bu kaçınılmazdır.bence haline şükret :)
Sağol abitter. Halime binlerce Şükür ama insanoğlu işte. Hep bir adım daha ötesini istiyoruz. Şu aşamada benim önceliğim bakteri olup olmaması. Firsat buldugum bir ara pcr yaptırmayı düşünüyorum klasik kültürler hep temiz çıkıyor. Aslinda %100 tedavi diye bir sey varmi onada inanmıyorum ama allahtan ümit kesilmez
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

baran yazdı:bence iyileştin vücut yavaş yavaş kendine geliyor bi süre sonra hiç belirti kalmıyacak
Inşallah kardeşim. Bu semptomlarla hbile yaşanıyor ama hep aklımız orda. Psikiloji farkında olmadan bozuluyor.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

İyi düşün iyi olsun %95 iyiysen sorun yapma öyle bile yaşanır
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ahmet yazdı:İyi düşün iyi olsun %95 iyiysen sorun yapma öyle bile yaşanır
Evet yaşama bakarsan yaşanıyor aması var işte. Acaba mikrop olsaydı nüks olur muydu şimdiye kadar onu merak ediyorum. Birde spermiogram yaptiran oluuor mu arkadaşlar. Prostatit kısır bırakmaz diyorlar ama iltihap sperm değerlerini bozuyor malesef. Spermiogram yaptırıp gözlemleyen oldu mu hiç?
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Acaba onumuzdeki 10 yil icinde bu hastaligin tedavisi bulunur mu
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

JohnWick yazdı:Acaba onumuzdeki 10 yil icinde bu hastaligin tedavisi bulunur mu
Ben herhangi bir tedavi bulunacağını zannetmiyorum. Bu hastalıgi çeken biliyor malesef. Doktorlar kalirsa aci yeme turşu yeme bol su iç tamam. Mide sorunum var sanki. .yani bi kere bu hastaliga bakışın degismesi gerek bu en önemli adım. Ben pek degisecegini de sanmıyorum. Ama üzerine gidilse bence deformasyon falan hikayr elbet bir yolu bulunur duzelir. Ama üzerine gidilmesi lazim
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

JohnWick yazdı:Acaba onumuzdeki 10 yil icinde bu hastaligin tedavisi bulunur mu
Bana bir dr binlerce yıllık bir hastalık bu ve tıp bu kınuda hiçbir gelişme gösteremedi demişti binlerce yıldır bulunamamış 10 yıl içersinde bulunması piyango gibi bir şey olur h
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Sabir yazdı:
ahmet yazdı:İyi düşün iyi olsun %95 iyiysen sorun yapma öyle bile yaşanır
Evet yaşama bakarsan yaşanıyor aması var işte. Acaba mikrop olsaydı nüks olur muydu şimdiye kadar onu merak ediyorum. Birde spermiogram yaptiran oluuor mu arkadaşlar. Prostatit kısır bırakmaz diyorlar ama iltihap sperm değerlerini bozuyor malesef. Spermiogram yaptırıp gözlemleyen oldu mu hiç?
4 sene önce yaptırdığımda sayı 86 milyon falandı morfolojisi %69 geçende yaptırdım sayı 50 milyon falan morfoloji %29 elbette bu değerlerde geçen zamanın etkisi ve sigaranın da etkisi var fakat prostatit yadsınamaz bir paya sahip. İkincil sex organının vazifesini tam yerinene getirememesi etki ediyor maalesef
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Bol su ic diyolarda oyle olmuyo iste su icincede surekli cisim geliyo su icmezsende bu sefer bagirsaklar calismiyo 2 ucu boklu degnek
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

JohnWick yazdı:Bol su ic diyolarda oyle olmuyo iste su icincede surekli cisim geliyo su icmezsende bu sefer bagirsaklar calismiyo 2 ucu boklu degnek
Ben kabul ediyorum. Bol su içmek faydalı ne biliyim asitli içmemek önemli ama bunlar tek başına çözüm değil. Bu hastalığı basit görüp kafaya takma diyorlar ama bu hastalık bence biraz daha ciddiye alınmalı.