Kasık fıtığı ve varikosel laparoskopik

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Pablos

Kasık fıtığı ve varikosel laparoskopik

Mesaj gönderen Pablos »

Kasık fıtığı ve varikoseli aynı anda laparoskopik olarak ameliyat olan var mı aramızda ?
Targocid

Re: Kasık fıtığı ve varikosel laparoskopik

Mesaj gönderen Targocid »

Panpa, ben Varikosel ameliyatını mikrocerrahi yöntemiyle Pazartesi günü oldum. Öyle, kafamdan geçtiği kadar masum ve basit bir ameliyat da değilmiş. Bence, ikisini aynı anda olma. Prostattaki kalsifikasyonlu bölgeden de operasyon olacağım ama hiç gözüm almamaya başladı bu ameliyattan sonra.
Targocid

Boşver. Spekülatif eleştirilerden kaçınmak adına detay vermeyeceğim artık. Özelden de sormayınız lütfen. Bulmak isteyen araştırıp bulur.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:Panpa, ben Varikosel ameliyatını mikrocerrahi yöntemiyle Pazartesi günü oldum. Öyle, kafamdan geçtiği kadar masum ve basit bir ameliyat da değilmiş. Bence, ikisini aynı anda olma. Prostattaki kalsifikasyonlu bölgeden de operasyon olacağım ama hiç gözüm almamaya başladı bu ameliyattan sonra.
Ayrı ayrı iki kere narkoz yemek daha mı mantıklı ? Varikosel ameliyatında ne oldu ne zor geçti ? Kapalı ameliyatta açığa göre çok daha hızlı eski hayatına dönersin diyorlar sendeki varikosel kaçıncı seviyeydi ? Ven çapları neydi ve reflü varmıydı damarda
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:Panpa, ben Varikosel ameliyatını mikrocerrahi yöntemiyle Pazartesi günü oldum. Öyle, kafamdan geçtiği kadar masum ve basit bir ameliyat da değilmiş. Bence, ikisini aynı anda olma. Prostattaki kalsifikasyonlu bölgeden de operasyon olacağım ama hiç gözüm almamaya başladı bu ameliyattan sonra.
Ayrı ayrı iki kere narkoz yemek daha mı mantıklı ? Varikosel ameliyatında ne oldu ne zor geçti ? Kapalı ameliyatta açığa göre çok daha hızlı eski hayatına dönersin diyorlar sendeki varikosel kaçıncı seviyeydi ? Ven çapları neydi ve reflü varmıydı damarda
Çok fazla detayı bilmiyorum, sormadım da. Doktor, 17 tane damarı düzelttiğini söyledi ameliyattan sonra o kadar. 1. seviyedeydi ya, bahsetmiştim ya. Aradan çıksın dedim. Ağrı var, tek seferde ikisini yaptırırsan ortaya komplikasyon çıkabilir diye dedim. Ne olacak 1, 2 ay bekleyip diğerini yaptırırsın. Epidural yapıyorlar anesteziyi.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
Çok fazla detayı bilmiyorum, sormadım da. Doktor, 17 tane damarı düzelttiğini söyledi ameliyattan sonra o kadar. 1. seviyedeydi ya, bahsetmiştim ya. Aradan çıksın dedim. Ağrı var, tek seferde ikisini yaptırırsan ortaya komplikasyon çıkabilir diye dedim. Ne olacak 1, 2 ay bekleyip diğerini yaptırırsın. Epidural yapıyorlar anesteziyi.
Anestezi genel olacak bende ya , zaten direk uyutmasalar o ameliyatı yaptıramam benim varkosel son seviye yani dışardan bile belli oluyor baya sarkma yapıyor , doktorla iyice bir konuşayım , Türkiye çapında tanınan iyi bir cerrah kapalı ameliyat konusunda uzman ama yine araştırcam tabi , varikosel için kapalı önermiyor bazıları ama kasık fıtığı için kapalı ameliyat şart benim için senin ilk seviyede 17 damarsa bende kim bilir kaç
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr »

Mikro cerrehi ile varikosel ameliyati oldum 40 dakika surdu. Belden asagi bir igne vuruyorlar . 6 dakika icinde sicak su iniyo gibi oluyor. Yatiyorsunuz sedyeye doktorla muhabbet seklinde , geciyor. Lokal aneztesi. Ps vita oyun konsolum vardi. Oyunda oynadim. Operasyon sinrasi 2 3 saat dinleniyorsunuz .eve gidiyorsunuz kendi ayaginizla. 4 gun saglik ocaginda kesi olan yere pansuman ve 1 genta igne vurduruyorsunuz. Bu kadar basit bir operasyon. Dikisi bile kendinden 5 gunde geciyor. Operasyon bile denmez yani.
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:
Pablos yazdı: Ayrı ayrı iki kere narkoz yemek daha mı mantıklı ? Varikosel ameliyatında ne oldu ne zor geçti ? Kapalı ameliyatta açığa göre çok daha hızlı eski hayatına dönersin diyorlar sendeki varikosel kaçıncı seviyeydi ? Ven çapları neydi ve reflü varmıydı damarda
Anestezi genel olacak bende ya , zaten direk uyutmasalar o ameliyatı yaptıramam benim varkosel son seviye yani dışardan bile belli oluyor baya sarkma yapıyor , doktorla iyice bir konuşayım , Türkiye çapında tanınan iyi bir cerrah kapalı ameliyat konusunda uzman ama yine araştırcam tabi , varikosel için kapalı önermiyor bazıları ama kasık fıtığı için kapalı ameliyat şart benim için senin ilk seviyede 17 damarsa bende kim bilir kaç
Neden önermiyorlarmış? Bence kapalı ol. Ama, dediğim gibi ikisini aynı anda olmak riskli olabilir. Ameliyatı yapacak olan doktor da insan. Tekine odaklanmasıyla ikisine birden odaklanması aynı olmaz en nihayetinde. Nüks olma olasılığı %1 dedi. Sadece bir tane hastasında nüks olmuş bugüne kadar. Sabretdostum adlı üyenin hikayesine bak, özelden de yazıp fikrini alabilirsin. Ben, ameliyat olmadan önce onunla konuştum, o da kapalı ol dedi. Bana da, ameliyat esnasında prostatla ilgili çok konuştuğum için koldan bir ilaç vurup bayılttılar. :lol:
Targocid

kmlpr yazdı:Mikro cerrehi ile varikosel ameliyati oldum 40 dakika surdu. Belden asagi bir igne vuruyorlar . 6 dakika icinde sicak su iniyo gibi oluyor. Yatiyorsunuz sedyeye doktorla muhabbet seklinde , geciyor. Lokal aneztesi. Ps vita oyun konsolum vardi. Oyunda oynadim. Operasyon sinrasi 2 3 saat dinleniyorsunuz .eve gidiyorsunuz kendi ayaginizla. 4 gun saglik ocaginda kesi olan yere pansuman ve 1 genta igne vurduruyorsunuz. Bu kadar basit bir operasyon. Dikisi bile kendinden 5 gunde geciyor. Operasyon bile denmez yani.
Bende Genta’lardan da var evde. Antibiyotik kullanmana gerek yok ama çok endişe ediyorsan Tetradoks’ları kullan dedi. Onları alıyorum ben de ağrı kesiciyle birlikte.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
Targocid yazdı:
Neden önermiyorlarmış? Bence kapalı ol. Ama, dediğim gibi ikisini aynı anda olmak riskli olabilir. Ameliyatı yapacak olan doktor da insan. Tekine odaklanmasıyla ikisine birden odaklanması aynı olmaz en nihayetinde. Nüks olma olasılığı %1 dedi. Sadece bir tane hastasında nüks olmuş bugüne kadar. Sabretdostum adlı üyenin hikayesine bak, özelden de yazıp fikrini alabilirsin. Ben, ameliyat olmadan önce onunla konuştum, o da kapalı ol dedi. Bana da, ameliyat esnasında prostatla ilgili çok konuştuğum için koldan bir ilaç vurup bayılttılar. :lol:
Hhgahahahah akşam akşam ne güldüm be normalde spinal vurmuşlardır sana ama baktılar susturamıyorlar genel anestezi :D
Targocid

Pablos yazdı:
Targocid yazdı:
Pablos yazdı: Anestezi genel olacak bende ya , zaten direk uyutmasalar o ameliyatı yaptıramam benim varkosel son seviye yani dışardan bile belli oluyor baya sarkma yapıyor , doktorla iyice bir konuşayım , Türkiye çapında tanınan iyi bir cerrah kapalı ameliyat konusunda uzman ama yine araştırcam tabi , varikosel için kapalı önermiyor bazıları ama kasık fıtığı için kapalı ameliyat şart benim için senin ilk seviyede 17 damarsa bende kim bilir kaç
Hhgahahahah akşam akşam ne güldüm be normalde spinal vurmuşlardır sana ama baktılar susturamıyorlar genel anestezi :D
He ya, sorma. Az önce Asosyal’le konuştuk telefonda, o da kafasını şey etmişsindir adamların diyor. Çok gergin bir ortam ama, o haseple prostata bir şey yaptırmaktan gözüm korktu.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Targocid yazdı:
Pablos yazdı:
Targocid yazdı:
He ya, sorma. Az önce Asosyal’le konuştuk telefonda, o da kafasını şey etmişsindir adamların diyor. Çok gergin bir ortam ama, o haseple prostata bir şey yaptırmaktan gözüm korktu.
Sabretdostum dediğin kişiyi hiç görmedim forumda oda mı kapalı olmuş ?
Targocid

Açık. Çok eski sayılmasa da eski üyelerden. Pek girmez, arada sırada soru sormak için giriyor. Özelden mesaj at varikoselle ilgili yaşadığı sıkıntıyı bulamazsan.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Hortlatayım konuyu belki bilen birileri denk gelir ..
yaga

Mesaj gönderen yaga »

Benim peder vaktinde 3 fıtıktan birden ameliyat olmuş.... sağ ve sol kasık bir de göbek fıtığı bundan 20 30 sene evvelin teknolojisiyle kesip biçmişler... şuan hiç bir sıkıntısı yok.

sorunuza gelirsek, kasık fıtığı büyüklüğüne bağlı değişen bir işlem varikosel de derecesine bağlı değişir. eğer ikisi de ciddi derece de değilse, ve sol testis ve sol kasık fıtığı gibi bir durum da varsa sanırsam bu işlemi yapacak bir çok cerrah bulabilirsiniz. internetten araştırın.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

nefessizkesersapi yazdı:Kasık fıtığı ameliyatı olmayı planlıyorum bende..
Sağ kasıkta 3,3 cm bayağı büyük bir fıtık var bende..Gören doktorlar şaşırıyor usg sonucunu..Ben bu fıtıktan habersiz yıllarca yaşadım yaşıyorum ama artık aldırayım diyorum..
İstanbul için öneri var mı?
Laparoskopik mi açık mı?
Devlet veya özel önemli mi?
Asistana olmayacağım tabii ki :) Canımı da sokakta bulmadım..
Bir de ameliyat sonrası sonda takılı kalıyormus bir gün.. Bunu yaptırmak istemiyorum...Alternatif yolu yok mu? Ürodinami yapıldı daha önce ve çok korkuyorum sonda tarzı şeylerden..Çok kötü kanamıştı benim ürodinami sonrası..Hatta hasarı o acısı aylarca sürdü...
Kapalı ol Ahmet Bekin i övüyorlardı bende kasık fıtığını ona olacam