iyileşenler için test

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: iyileşenler için test

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Galip yazdı:Abitter,peki şikayetleri had safhada olan birinin bile bazen lokositi çok az olabiliyor ortalama 1 aylık tedaviden sonra şikayetleri oldukca hafifliyor ve lokosit nerdeyse sıfılanıyor 2-3 ay sıfıra yakın sorunsuz geçirmişse,diyelim Amoklavin kullanırsa şikayetleri nüksmü edecek
Yada 1 aylık tedaviyi tekrar 1 ay daha devam ettirirse tamamen sıfırlayabilirmi düşüncen nedir
evet nüks edecek.nüks'den sonra tekrar uygulanan tedavi sıfırlar mı bilemem.zaten sıfıra yakın diye bir şey yoktur.ya sıfırdır yada hala devam ediiyordur.ama burada ki amaç sıfır gibi gözüken durumları test etmek.
ABittersweetLi

NeverGiveUp yazdı:Bu durumda bakteri belli olmayan vakalarda deneme yanilma yontemiyle antibiyotik kullanilmasi da cok sakincali? Bakterileri cogaltabilir..
evet sakıncalı ama doğru antibiyotiği bulana kadar devam edilmeli.bu hastalığında antibiyotikten başka tedavi şekli yok malesef.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Daha önce bahsettiğin olayı ıtraspor antibiyotik kullanarak yaşadım yada farklı sebepten dolayı şikayetlerim arttı bilmiyorum
Amoklavin ile ıtraspor etken maddeleri araştırdığım kadar ile farklı acaba ıtraspor nüks olayına sebep verirmi
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Itraspor bir antifungan degil mi?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ozan,evet ıtraspor antibiyotik antıfungal bir ilaçtır
O dönemde cildiye doktoru bana toplamda 3 kutu ıtraspor almamı söylemişti ben 1 kutuyu bitirmeye yakın prostatit şikayetlerimin bir tık arttığını fark ettim dahada ıtraspor almadım ama çok etkili bir antibiyotik kullandığım zamanlar ayaklarım hiç terlemiyordu hep kupkuruydu ve mantarlı tırnaklarım sağlığına kavuşçağını düşünüyordum bırakınca zaten tam düzelemeyen tırnaklar tekrar mantara bağladı çokta paralar harcadım tabi prostatit ve diğer kullandığımız onca antibiyotikten sonra karaciger,organlara bağışıklık sistemine fazla yüklenmemek için hep merhem,krem,kalem tarzı çok ilaçlar kullandım nafile
Araştırmalarıma göre tıp tırnak mantarı konusundada nerdeyse hiç başarılı değil
NeverGiveUp

Galip hocam oncelikle cevap gec oldu ama, foruma ilk kaydolan 4 5 kullanici her ne hikmetse ozel mesajlarda sorun yasiyor ve giderilemiyor. Baktim ama cozemedim, gec cevap icin afedersiniz. Bu durumu yasayan bir kac arkadas yeni hesap acmislardi, dusunurseniz..

Antifungan ilaclarin esasinda vucuttaki mantarlar icin tasarlandigini biliyoruz. Fakat cok sertler. Klasik antibiyotiklere benzemiyorlar ve aslinda onlarin etkilerini silici ozellikleri var.

Ben yaklasik 4 5 ay once flukonozol grubu fungan isimli bir hap aldim. Kutuda 2 ad vardi fakat benim tek almam yetti cunku beni muthis sarsti. Oysa eczaci ilaci verirken cok rahatti, yan etki yapmayacagini soylemisti. Alirken ve kullanirken dikkatli olmak gerek. Temel prensipleri vucuttaki mantarlari oldurmek. Bu mantarlar olurken vucutta toksin madde salgililiyorlar bir anda ve vucut sersemlesiyor. (Die off sendromu) Bu sebepten bu aciklanabilir bir durum, yasamaniz gayet dogal. Yani sadece prostatitle baglantili bir durum degil, vucuttaki genel durumla ilgili. Sikayetleriniz bu sebepten alevlenmis sizin.

Bitter'in soyledigi hususa katilmiyorum. Bu makul bir deneme yanilma yontemi gibi durmuyor. Bir durumun bilimsellik kazanabilmesi icin bazi yollardan gecmesi gerekir, bu dusuncenin bilimsel olmadigi, sadece bir tez oldugu kanaatindeyim. Kaldi ki zaten antibiyotikler vucut icin zararli ilaclarken test oyuncagi olamazlar. Ve en onemlisi zaten bir cogumuz gecirdigi gunu kar sayarken boyle bir yonteme ihtiyac dahi duymayacaktir. Iyiyseniz iyisinizdir, deselemeye gerek yok.

ABittersweetLi

Galip yazdı:Daha önce bahsettiğin olayı ıtraspor antibiyotik kullanarak yaşadım yada farklı sebepten dolayı şikayetlerim arttı bilmiyorum
Amoklavin ile ıtraspor etken maddeleri araştırdığım kadar ile farklı acaba ıtraspor nüks olayına sebep verirmi
ben terbisil kullanmıştım yıllar önce.3 ay kadar kullandım.ayak tırnaklarımda mantar vardı.yani çoğu insanda vardır aslında bu ama önemsenmez.neyse gittim doktora gösterdim.o da 3 aylık terbisil ve ojeye benzer bir madde içeren tırnağa sürülen bir ilaç vermişti.onları kullandıktan sonra geçti.

belki şikayetlerin o ilaçtan dolayı artmış olabilir.ama benim söylediğim yöntemin bilimsel olduğu kesindir.bunu bütün tıp dünyası söylemektedir.üzerine binlerce araştıma ve hasta incelemeleri vardır.bir çok kişide forumda aynı şeyleri defalarca yaşamıştır.benim test için tavsiye ettiğim ilaç amoklavin olur.hatta larkopen olursa daha iyi olur.bu ilacı bazı diş doktorları yazar ama bazılarıda larkopenin diğer muadillerine göre etkisinin az olduğunu düşünmektedir.bununla ilgili dişçilerin kendi aralarında konuştuğu bir forum tarzı platforma denk gelmiştim.

ben yine bu testin arkasındayım.(bilimsel)iyileşdiğini düşünen arkadaşlar kafalarında soru işareti kalmamaları için denemelidir.google da antibiyotik dirençi yazın önünüze milyonlarca bilgi gelir zaten.iyileşen bir insan için amoklavin hiç bir şey yapmaz.doktorlar ufacık çocuklara farenjit,bademcik vs için haftalarca antibiyotik yazabiliyorlar.onlara bir şey olmuyor da size mi olacak.gidin bir ilk okula bir çocuk çevirin hayatında kaç kutu antibiyotik kullandın diye sorun.emin olun ki sizden fazla kullanmıştır.
NeverGiveUp

1000mg klavunat ben de cok kullandim cocuklugumdan bu yana otit icin. Etken madde amoklavin. Hatta pi'ye yakalandiktan sonra da kullandim yine kulak icin.

Cocuklar da bagisikligini baskilayan sagliksiz bireyler olarak yetisiyorlar demek ki bu soyledigin mantikla ne yazik ki agbi.

Amoklavinin de prospektusunde bir dunya yan etkiden bahseder. Bizim durumumuzda Gerekli ya da gereksiz, kullanmaliyiz ya da yapmamaliyiz ama antibiyotikler yuvarlak pembe jelibon sekerler degil. %60-70 oraninda forumda bagirsak sorunlari yasadigimizi dusunuyorum. Bence antibiyotiklerin yan etkileri bunlar.

Konunun bilimsel oldugu hususuna gelince; bilimsellik birilerinin bi konu hakkinda tahmin yurutmesiyle elde edilecek bir durum degil. Bilimsel bilginin kendine ozgu kurallari vardir. Bahsettigin sey labaratuar ortamlarinda ve hastalar uzerinde denenmis ve yetkili insanlar tarafindan "kesin"ligi onaylanmissa diyebilecegim bisey yok fakat bana pek oyle gelmiyor.

Soylediginde haklilik payi olsa dahi, bunu denemek icin bu tip bir sey denemeye gerek yok, kimsenin deneyecegini de sanmiyorum. Insallah bir gun iyilesirsen senin de yapmani onermem. Zaten pi'ye yeterince kotu gelen dogal etken var, bunlar zorlamiyorsa artik gecmis demektir. Selamlar.

ABittersweetLi

NeverGiveUp yazdı:1000mg klavunat ben de cok kullandim cocuklugumdan bu yana otit icin. Etken madde amoklavin. Hatta pi'ye yakalandiktan sonra da kullandim yine kulak icin.

Cocuklar da bagisikligini baskilayan sagliksiz bireyler olarak yetisiyorlar demek ki bu soyledigin mantikla ne yazik ki agbi.

Amoklavinin de prospektusunde bir dunya yan etkiden bahseder. Bizim durumumuzda Gerekli ya da gereksiz, kullanmaliyiz ya da yapmamaliyiz ama antibiyotikler yuvarlak pembe jelibon sekerler degil. %60-70 oraninda forumda bagirsak sorunlari yasadigimizi dusunuyorum. Bence antibiyotiklerin yan etkileri bunlar.

Konunun bilimsel oldugu hususuna gelince; bilimsellik birilerinin bi konu hakkinda tahmin yurutmesiyle elde edilecek bir durum degil. Bilimsel bilginin kendine ozgu kurallari vardir. Bahsettigin sey labaratuar ortamlarinda ve hastalar uzerinde denenmis ve yetkili insanlar tarafindan "kesin"ligi onaylanmissa diyebilecegim bisey yok fakat bana pek oyle gelmiyor.

Soylediginde haklilik payi olsa dahi, bunu denemek icin bu tip bir sey denemeye gerek yok, kimsenin deneyecegini de sanmiyorum. Insallah bir gun iyilesirsen senin de yapmani onermem. Zaten pi'ye yeterince kotu gelen dogal etken var, bunlar zorlamiyorsa artik gecmis demektir. Selamlar.
kulak için en etkili antibiyotik bactrim forte kulakta damarlanma olmadığı için diğer antibiyotikler oraya pek fazla nüfus edemiyor.(bactirim forte nasıl ediyor bilmiyorum)ünlü Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu nun bu yönde yazısını okudum.iç ve orta kulak iltihapları zor iltihaplar.dış kulak ise tedavisi en kolay olanı.

antbiyotik direncine tahmin yürütmek diyorsan ona bir şey diyemem.enfeksiyoncular başta olmak üzere tüm doktorlar yanlış biliyor o zaman.benim yöntemimde bu yönde ilerliyor.zaten kesinlik olayına girersek bilimde kesinlik diye bir şey yoktur..

gerçekten iyileşip iyileşmediğini merak edenler bu yöntem ile kararsızlıklarını giderebilirler.iyileşmişseniz amoklavin tarzı bir antibiyotiğin zararı olmaz zaten.1 milyon kişide 1 görülen yan etkiler sizde görülürse onu bilemem tabi.
ABittersweetLi

tonyalı durum nedir? amoklavin kullanmaya başladın mı?
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

ABittersweetLi yazdı:yetersiz antibiyotik kullanımı sonucu saklanan bakteriler direnç kazanarak çoğalır ve rahatsızlıklar geri gelir.bu her zaman böyle olmuştur.bunun içinde en uygun antibiyotik olan amoklavin tarzı bir antibiyotiği günde 1 yada 2 tane içmektir.

mesela ben ve forumda bir kaç arkadaş bu sorunu yaşadı.kadir abinin enjeksiyon olduktan sonra daha kötü olmasının nedeni de buydu.çünkü ya antibiyotik yetersiz geldi yada uygun antibiyotik değildi.
Kadir abinin enjeksiyon sonrası yaşadığı kimyasal prostatit de olabilir
ABittersweetLi

drayhan yazdı:
ABittersweetLi yazdı:yetersiz antibiyotik kullanımı sonucu saklanan bakteriler direnç kazanarak çoğalır ve rahatsızlıklar geri gelir.bu her zaman böyle olmuştur.bunun içinde en uygun antibiyotik olan amoklavin tarzı bir antibiyotiği günde 1 yada 2 tane içmektir.

mesela ben ve forumda bir kaç arkadaş bu sorunu yaşadı.kadir abinin enjeksiyon olduktan sonra daha kötü olmasının nedeni de buydu.çünkü ya antibiyotik yetersiz geldi yada uygun antibiyotik değildi.
Kadir abinin enjeksiyon sonrası yaşadığı kimyasal prostatit de olabilir
zannetmiyorum hocam.çünkü ben aynısını farenjitte defalarca yaşadım.bir gün ünlü bir kbb doktoruna gittim.bana gümüş suyundan hazırlanmış bir karışım verdi.burundan akıtıp boğazdan süzülmesi için.ben kendisine bu gümüş suyu içeriğinin antibakteriyel olduğunu ve halihazırda farenjit için boğaza değdiği vakit daha beter hastalığın çoğalacağını söyledim.kendi böyle bir şey olmaz diyerek kullandırdı.fakat sonuç felaket oldu.daha beter farenjitim azdı ve boğazımda lenflerde beyaz noktalar oluştu.yani oradaki bakteriler daha da direnç kazanarak çoğaldı.sonra kendi tecrübelerim ile etkili bir antbiyotik tedavisine başlayarak durumu düzelltim.tabi farenjitim hala duruyor,orası ayrı bir konu.tedavisi yok şu an dünyada.boğaz deformasyona uğramış.düzelmiyor.ayrıca bu gümüş suyu sinüsleride etkileyerek oranın iltihaplanmasına neden oldu.burundan pis bir koku gelmeye başladı.onun içinde ayrı bir antibiyotik tedavisi uygulattı en son gittiğim doktor.koku azalsada hala devam ediyor.son çare ameliyat kaldı.onu da nisan ayında olacağım.

ben tonyalıya amoklavin tarzı bir antibiyotik kullanmasını önermiştim.gerçi o bana özelden mesaj atmıştı.cipro 250 kullanmış.hergün makat ile az yukarsında hergün biraz süren iğnelenme olmuş.antibiyotik bitince durum düzelmiş.bana göre cipro 250 bakterilerin direnç kazanması için çok yetersiz kalmış.biraz hareketlenme olsada eski haline geri dönmüş.ama kullandığı amoklovin olsaydı büyük ihtimal daha fazla belirti olacaktı.yani test doğrulanmış oldu.
secret

Mesaj gönderen secret »

antibiyotiği vermek bakterileri ortaya çıkartmaz ki, kusura bakma ama nasıl bir mantık bu. İyileşen adamı da mı delirteceksiniz paranoya yaptırıp :D
ABittersweetLi

antibiyotik içince olmayan bakteriler yaratılmıyor.mevcut bakterilerin direnç kazandırılıp çoğalması sağlanıyor.google antibiyotik direnci yazıp bu konu hakkında milyonlarca bilgiye rastlayabilirsin kardeş.sen bu konu başlığı altında yazılanları hiç anlamamışsın demek ki.bir kaç kez daha okuman da fayda var.
secret

Mesaj gönderen secret »

ben zaten farklı bakteriler çıkar demedim. direnç kazanması üremesi anlamına gelmez. direnç kazanır evet.
ABittersweetLi

antibiyotik kullanımı sırasında direnç durumu olursa bu bakterinin çoğalarak daha çok zarar vermesi anlamına gelir.bu testi tamamen iyileştiğini düşünen bir arkadaşımız uyguladı ve aynen dediğim gibi bir nüks yaşadı.bunun için bir sürü örnek daha verilebilir.kesinliği kanıtlanmış bir test dir.bu konuyu biraz daha dikkatli ve detaylı araştırırsanız yazdıklarıma zaten hak vereceksiniz.
Tonyali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Tonyali »

Abitter öyle diyosunda bakteri antibiyotiğe ve.en direnç gösteremiyordu ki kullandığın antibiyotiği belli bi sure kullanınca direnç oluşuyor hemen direnç olusmaz ben antibiyotiği kullanırken igneleme ler oldu sadece 1-3 saniyeliğine deride ama şimdi antibiyotik kullanmadığımız halde gene ignelemeler oluyor.diyelimki varolan bakteriye etki etmeyen bi antibiyotik kullanıldığında bakteri bu antibiyotiğe direnç kazanmaz çünkü bu bakteriye karşı etkili değildir.sadece bakteriye etki eden bi antibiyotik uzun sure kullanıldığında direnç gelişimi olur.1-2 günde olmaz ağrıların nedenini de ben söyleyeyim kesin bilgi antibiyotik kullanınca antibiyotiğin içinde bulunan kimsayal maddeler dokunun ph değerini bozarak idrarın ph değerini bozarak ağrı sizi ya neden olmasından dolayı ağrı ve sizilarda artış oluyi
ABittersweetLi

antibiyotik direnci sadece uzun kullanımda değil ilk günden bile oluşur.senin kesin bilgi dediğin şey gerçekten doğru olsa etrafımızda binlerce antibiyotik kullanan hangi insandan duydun o bölgede ağrı sızı yada iğnelenme hissetiklerini ? ben cevap vereyim; prostatit olmayan hiç bir allahın kulunda antibiyotik kullanımı sonucu o bölgede ağrı sızı yada iğnelenme oluşmaz.sanırım doktorun sana böyle söylemiş.ama aynı doktor sana prostatit ile hiç bir alakası yokken dışkı yolu ile iltihap attığınıda söylemişti.yani imkansız olan bir şeyi oluyormuş gibi söyleyerek belki de seni psikolojik olarak rahatlatmak istemiştir.genelde doktorlar bunu yaparlar çünkü..
yorgun

Mesaj gönderen yorgun »

Bu antibiyotik konusu beni okadar çok ilgilendiriyor ki, Malesef kullanmamak mümkün değil Benim gibi Orta yaşlarda olan birisi için, keza farkedilmeyen çünkü 80 yıllarda düşük seviyede tıbbi yardım alma imkanı, bir de kırsal alanda iseniz, Karın ağrısı için ilçede çocuk doktoruna giderdim, doktor parmakları ile karnımı yoklar Pensilin iğnesi verir, Köyde pek ehil olmayan askerde sıhıyelik yaparken iğne yapmasını öğrenmiş tanıdığıma 10 adet pensilin iğnesi vurun sonra da bir ay topallaya topallaya acı çekerek yürüyordum. Şunu da belirteyim ki günlerce ateşler içinde yanmaktan kurtaran Pensilin iğnesini doktor bana verdiğinde ben hiç korkmadan iğne yaptırırdım. Çünkü İzdırabımı dindiren tek ilaç pensilindi, Keza nerde her ağrıda doktora gitmek.Ara dönemlerde imdadıma Asrın ilacı Aspirin çare olabiliyordu. 20 Yaşlarda ağrılara dayanıklılık gösterip içime atarak geçiştirerek vucudumun az da kalmış olan bağışıklık sistemi de devreye girerer atlatırdım. 35 yaşlarımda işe Diş apsem için Diş doktorunun verdiği bir tür antibiyotiğin(Tetra) keşfettim ki halsizlik bitkinlik ve sabahları işe gitmekte zorlanma hallerime iyi geliyordu.Bu kadar kullanım sonucu bende belkide geri dönüşü olmayacak durumların oluşmasının sebebi bu antibiyotikler olabileceğini düşünüyorum.

Ben çok sık tıbbi gereklilik duyduğum dönemlerdi 15 yıl kadar öncesi ve daha önceleri Hastanelerde hizmet almak çok zordu. Bir taraftan ateşler içinde yanarken başın zonklayarak ağrırken kuyrukta acilde sıra beklemenin ne olduğunu da ben bilirim. bu dönemlerde kızdığım için bu hantal sisteme evet halsizlik başlayınca giderdim Eczaneye paramla alirdim bir kutu TETRA içerdim. Tabiki olumsuz etkisini gelecekte göreceğimi bilerek. Ama ne yapayım ki o dönemin hantal sağlık sistemi sonucu benim prostat sıkıntımın olduğunu teşhis edilemedi. Sonuç olarak rahatsızlığımın esas sebebini geç te olsa anlatığımdan itibaret
Bitkisel tedavileri kürleri düzenli olarak uygulamaya başlamam la birlikte son bir buçuk yıllık çabam sonucu
artık Geceleri sabaha karşı 5- 7 saatleri arası son bir aydır istikrarlı bir şekilde Tuvalete kalkıyorum ki bu benim için iyileşme anlamı taşımakta.

Sonuç olarak İlaç olarak satılan Prostagood u tabletleri bitmeye yakın
Diğer düzenli Takfiyelerim; Balık Yağı, Kabak çekirdeği, Çörekotuyağı,
Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum
Sağlıklı günler dileğimle.
mathmath
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen mathmath »

Benim çok şikayetim yoktu ama faranjit için amoklavin grubundan antibiyotik kullandım ve makatta fazlasıyla bir yanma olmaya başladı birde pevlik ağrım çoğaldı biraz
159761
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

kadir yazdı: 06.12.2015 - 23:38

Abitter mrb,
Benim prostatik enjeksiyondan sonra kotulesmem,sanirim iyilesen, kapanan,kireclenen bir lezyonun icine,ignenin girmesidir..perineden prostatin icine giren ignenin mikrop transferi yaptigini dusunuyorum.Antibiyotikle bir alakasi oldugunu sanmiyorum.Kaldiki zaten ben yine antibiyotikle iyi oldum.Klasik prostatit semptomlariniz yoksa zaten iyisinizdir.Bunu iyimiyim acaba diye antibiyotik alarak test etmeye gerek yok..Uyuyan yilani uyandirmak isterseniz pseveyimin dedigi gibi poponuzu 1-2 gece sabah ayazinda birakin belli olur.)))
Abi sende kaç senedir nüks yok