Ağrı ve algaloji

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Fethiakca
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Ağrı ve algaloji

Mesaj gönderen Fethiakca »

Merhaba arkadaşlar bu hastalıkla ilgili her türlü sıkıntıyı yaşadım yaptırmadığım tetkik kalmadı sistoskopi multi parametrik prostat emarı vesaire ağrılardan uyuyamıyordum artık uykusuzluktan bayılıyordum o kadar şiddetli yaşadım çok fazla antibiyotik kullandım hatta bir arada hastanede yatarak antibiyotik tedavidi aldım.Yine takviye olarak kullanmadığım vitamin bitkisel tedavide kalmadı.Kısaca ger yolu denedim sonunda doktorumun tavsiyesiyke ağrı ve algoloji bölümüne gittim oda bana 50 mg contromal 3x1 ve neurontin ilk 3 gün 1x1 sonraki 3 gün 2x1 daha sonra 3x1 olacak şekilde yazdı ve neurontinde tam doza geçtiktikten 2 hafta sonra kontrole gel bu ilaçlara başladıktan 5-6 gün sonra ağrılarım neredeyse tamamen geçti idrar yapma sıkıntısı içinde ürorec 8 mg kullanyorum o sıkıntıyıda o şekilde aştım.Bazen ufak tefek ağrılarım oluyor oda çok uzun süre oturursam ama neredeyse normale döndüm belki birikerine faydam olur diye yazıyorum umarım herkes şifa bulur.Herkese geçmiş olsun.
crunkstar

Re: Ağrı ve algaloji

Mesaj gönderen crunkstar »

ne kadar süre uğraştınız toplamda kaç kutu ilac kaç serum kullandınız ve kaynağı neydi enfeksiyonunuzun.
Fethiakca

Yaptırdığım prostat sıvısı idrar ve semen kültür tetkiklerinde hiç bir şekilde mikrop çıkmadı zaten durup dururken başladı yani yanlış bir ilişkim olmadı 6 kez prostat masajı ile sıvı aldılar pcr dan tutunda tüberküloz kültürüde dahil herşeyi yaptılar gittiğim hastane tetkikleri düzen labaratuvarında yaptırdı yani hepsi negatifdi.Bir ara prostat sıvısında sadece lökosit çıkıyordu yani o kadar antibiyotikten sonra lökositte çıkmamaya başladı bütün tetkikleri antibiyotiklerden 15 gün sonra yaptırıyordum yani tetkikler negatif çıkmasına rağmen ağrılarım ve idrar yapma sıkıntım devam ediyordu.
Fethiakca

Kullandığım antibiyotikler tavanic 8 hafta, tarivid, zitromax flagly Serum artı tablet avolex,gentamisin iğne,novosef iğne tetradox biteral klindan ve benzeri inanın kaçar kutu kullabduğımı hatırlamıyorum sadece tetkiklerde ara verdim antibiyotiklere aralar hariç neredeyse altı ay antibiyotik kullandım hatta bazı antibiyotiklerden sonra çok kötü olduğunu hatırlıyorum .
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen tarik34 »

Fethiakca yazdı:Merhaba arkadaşlar bu hastalıkla ilgili her türlü sıkıntıyı yaşadım yaptırmadığım tetkik kalmadı sistoskopi multi parametrik prostat emarı vesaire ağrılardan uyuyamıyordum artık uykusuzluktan bayılıyordum o kadar şiddetli yaşadım çok fazla antibiyotik kullandım hatta bir arada hastanede yatarak antibiyotik tedavidi aldım.Yine takviye olarak kullanmadığım vitamin bitkisel tedavide kalmadı.Kısaca ger yolu denedim sonunda doktorumun tavsiyesiyke ağrı ve algoloji bölümüne gittim oda bana 50 mg contromal 3x1 ve neurontin ilk 3 gün 1x1 sonraki 3 gün 2x1 daha sonra 3x1 olacak şekilde yazdı ve neurontinde tam doza geçtiktikten 2 hafta sonra kontrole gel bu ilaçlara başladıktan 5-6 gün sonra ağrılarım neredeyse tamamen geçti idrar yapma sıkıntısı içinde ürorec 8 mg kullanyorum o sıkıntıyıda o şekilde aştım.Bazen ufak tefek ağrılarım oluyor oda çok uzun süre oturursam ama neredeyse normale döndüm belki birikerine faydam olur diye yazıyorum umarım herkes şifa bulur.Herkese geçmiş olsun.
Geçmiş olsun, hangi hastanenin algoloji bölümüydü ve hekim kimdi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fethiakca yazdı:Yaptırdığım prostat sıvısı idrar ve semen kültür tetkiklerinde hiç bir şekilde mikrop çıkmadı zaten durup dururken başladı yani yanlış bir ilişkim olmadı 6 kez prostat masajı ile sıvı aldılar pcr dan tutunda tüberküloz kültürüde dahil herşeyi yaptılar gittiğim hastane tetkikleri düzen labaratuvarında yaptırdı yani hepsi negatifdi.Bir ara prostat sıvısında sadece lökosit çıkıyordu yani o kadar antibiyotikten sonra lökositte çıkmamaya başladı bütün tetkikleri antibiyotiklerden 15 gün sonra yaptırıyordum yani tetkikler negatif çıkmasına rağmen ağrılarım ve idrar yapma sıkıntım devam ediyordu.
Gecmis olsun kardesim, prostat sivisinizda lokosit ilk zamanlarda yuksek cikmis, uzun surecli bir antibiyotik tedavisi almissiniz ve sonucta lokosit artik gorulmemeye baslanmis. Mikrobik süreci atlatmissiniz. Prostatit tedavisinde lokosit dustugunde semptomlar hemen kaybolmuyor. Bu bir surec. Algolojideki drun yazdigi contramal adli ilac, yeşil receteyle satilan güclü narkotik analjezik bir ilactir, kanser hastalarina agrilarini dindirsin diye verilir. Neurontinde yine ona keza agri kesicidir uyusturucu ozelligi vardir. Bunlar cok kuvvetli agri kesicilerdir. Dikkatli kulanin bagimlilik yapar. Fakat agrilarinizi dindirir sonucta Algoloji yani agrilarla ugrasan bir bolume gitmissiniz. Yinede dikkatli kullanin bu ilaclari.
Fethiakca

Tamamdır teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fethiakca yazdı:Tamamdır teşekkür ederim.
Rica ederim.
Fethiakca

tarik34 yazdı:
Fethiakca yazdı:Merhaba arkadaşlar bu hastalıkla ilgili her türlü sıkıntıyı yaşadım yaptırmadığım tetkik kalmadı sistoskopi multi parametrik prostat emarı vesaire ağrılardan uyuyamıyordum artık uykusuzluktan bayılıyordum o kadar şiddetli yaşadım çok fazla antibiyotik kullandım hatta bir arada hastanede yatarak antibiyotik tedavidi aldım.Yine takviye olarak kullanmadığım vitamin bitkisel tedavide kalmadı.Kısaca ger yolu denedim sonunda doktorumun tavsiyesiyke ağrı ve algoloji bölümüne gittim oda bana 50 mg contromal 3x1 ve neurontin ilk 3 gün 1x1 sonraki 3 gün 2x1 daha sonra 3x1 olacak şekilde yazdı ve neurontinde tam doza geçtiktikten 2 hafta sonra kontrole gel bu ilaçlara başladıktan 5-6 gün sonra ağrılarım neredeyse tamamen geçti idrar yapma sıkıntısı içinde ürorec 8 mg kullanyorum o sıkıntıyıda o şekilde aştım.Bazen ufak tefek ağrılarım oluyor oda çok uzun süre oturursam ama neredeyse normale döndüm belki birikerine faydam olur diye yazıyorum umarım herkes şifa bulur.Herkese geçmiş olsun.
Medipol mega ünüversite hastanesi prof dr hacı ahmet alıcı.
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen tarik34 »

Fethiakca yazdı:
tarik34 yazdı:
Medipol mega ünüversite hastanesi prof dr hacı ahmet alıcı.
Teşekkürler, ilgili hastanenin üroloji bölümüne hastalık başlarken çok gitmiştim, devlet hastanesi düzeyinde değillerdi.