Maydanoz Suyu Kürü

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
NeverGiveUp

Maydanoz Suyu Kürü

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ekşi sözlükte zaten çoğumuzun okuduğu bir başlıktır, içerik olarak şöyle:
maydanoz suyu tedavisiyle yıllar sonra yendiğim illet...

(bkz: #33691177)
sabahları kahvaltıdan ve hatta su bile içmeden önce ılık bir şekilde içilmesi faydalı olan kür. küçük bir cezvede bir bardaklık kaynatın, ne çok sıcak ne de soğuk. bunu içtiğinizde müthiş bir şekilde toksin atarsınız. ben bizzat bir yıldır yapıyorum. özellikle kronik prostatit sahibi erkeklerin çok işene yarar. spor yapanların, bu konularda bilgi sahibi değilim ama idrar yolları enfeksiyonu yaşayan kadınların da kullanması yararlıdır. tadı ilk başlarda iğrençtir. fakat zamanla alışıyorsunuz, yeşil çay gibi bir şeye dönüyor. tavsiye ederim. ilaç kullansam bile etki etmeyen rahatsızlıklarımı bıçak gibi kesti.

not: dünya çükü hasta erkekler federasyonundan aradılar, beni tebrik ettiler. çükü düşen herkes adına alıyorum bu tebriği. şimdi, gelen mesajlardan sonra buraya bunları yazma gereği duydum. öncelikle yukarıda yazdığım maydanoz suyu entarisine girin iyice bir okuyun. ben 10 yıl bu hastalığı çektim. ibu-600 harici hiçbir ilaç derman olmadı. o ilacı da bulmak sanırım biraz zor, piyasada muadili ilaçlar var ki bir boka yaramıyorlar. tedavi sürecine gelince...

1- her sabah #33691177 dediğim şekilde maydanoz suyunu için. 1 ay boyunca içilecek.

2- ayrıca 3 günde bir mutlaka boşalmanız gerekiyor ki damarlardaki iltihap dışarı atılsın. ben demiyorum doktorlar diyor. tüfeği boşaltmanız 3 günü geçmesin. haydi kızlar pamuk eller cebe (cebini delen sapıklar için)!

3- çişinizi asla tutmayın geldiğinde salın gitsin. mikrop birikiyor unutmayın.

4- üşütmeyin. yaz bile olsa terliksiz betona basmayın. anaanne ekolünden gelen bilim insanları öyle diyor. ciddiyim lan!

5- bira işe yarayabilir. çok işettirir, iltihap atarsınız bol bol, alkolik de olmayın amk...

6- tüm bunları yapın, yanmalar ağrılar %90-95 azalacak! azalmazsa gelin üstüme işeyin, ben böyle şeylerden zevk almıyorum ama esnaf sözü size. 30 yıldır burada bizim tükkan, bilen bilir...
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Re: Maydanoz Suyu Kürü

Deneyen olduysa deneyimlerini lütfen bizlerle paylaşsın..

kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

alkol ,özellikle bira zararlı değil mi?
NeverGiveUp

Mantık olarak alkol, özellikle mayalı alkol zararlı evet. Doktorlar da bu yönde fikir belirtiyorlar. Yine de iyi geldiğini söyleyen de var, ben bir kaç kişiden daha duymuştum : )

prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

dünya çükü hasta erkekler federasyonundan benide bi arasalarr keske ahhh ah
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Ozan, Ekşi'deki son gelen editide ekleyelim:

"gerilerden gelen edittin: tamamen kurtulmak mümkün değildir. sürekli bir dikkat, ağrı başladığı zaman tedavi, hastalığın ilerlemesinin ve ağrıların kesilmesine yardımcı olur..."

Ben bunu denedim 30 gün. Penisteki sızlamayı tamamen kesmişti.

Ama her gün taze kaynatıp içmek gerekiyor. Ben yolculuğa çıkacağım için biraz fazla kaynatıp yanıma almıştım, o şekilde bir gün beklemiş bile içince işe yaramamıştı.
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Maydonoz kürünü ben 21 gün uygulamıştım hiçbir faydası olmadı.Ekşi sözlük yazarı tabiri caizse iyi esmiş
prostatiniseveyim

Hadi ya lan bende eksideki adam iyilesmis diye iyilesenler hanesinde bir kisi tutuyodum o da iyilesmediyseee hay aq bende mi iyilesmicem ayrica baktim eksidede artik bu is in caresi olmadigi gibi anlasiliyor ilk hastalandigimda ki entry ler oyle deildi

not maydonoz duyu idrar sokturur fazladi zatarlidir diye dudunuyorum bu bilgiyi ben salliyom yalnix bnm fikrim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

iyileşmenin tek çaresi var cahil.onuda şimdiye kadar öğrenmiş olman lazımdı :)
prostatiniseveyim

. Sende bundan enerji aliyon. Hayat kaynagin olmus. Nasil moral buluyosun bu sekilde. Anlamiyorum
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

valla moral bulmak için değil.araştırmalarım sonucu başka türlü iyileşen görmediğim için söylüyorum.bence hastalığın daha da kronikleşmeden düzgün bir tedavi ile iyileşmeye bakabilirsin.
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

ne zamandır sizi takip ediyorum umutla. bir çare bulan olur mu diye. ben bir ara maydanoz suyu içtim. 21 gün sürdü faydasını da gördüm sonra ara vereyim dedim bi daha içerim diye içemedim kaldı. şimdi yine başladım ilerleyen günlerde bilgi veririm.
NeverGiveUp

Hepbenibulur, bizi de buldu ne yazik ki. Hosgeldin, Hasta hikayeleri bolumune girip bizimle kisisel hikayeni paylasirsan sevinirim. Gecmis olsun.

hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

eyvallah teşekkür ederim. rabbim cümlemize şifa nasip etsin
komutanlogar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen komutanlogar »

Maydonoz suyu beni bugun mahvetti o kadar probiyotik besin kullaniyorum yine de beni ishal etti sabahtan beri 100 kere isedim surekli isemek istiyorum resmen isemege karsi fetis sahibi oldu
Gelip gelip 3-5 damla iseyip gidiyorum