Bilimsel takılalım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatiniseveyim

Bilimsel takılalım

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Selam gencler yaslilar hastaliklilar tez zamanda iyilesmek dileyigiyle ilk sorumu soruyorum

Yalniz dikkat kendi fikrinizi ist3miyorum bi dr a soran yada bilimsel bi aey bulabilen varsa cevaplasin

Mikrop olmadan lokosit olur mu

Lokosit olmadan mikrop olur mu

Duz mantik olur olmaz demeyin
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Bilimsel takılalım

Mesaj gönderen selmet »

lokosit, nam-ı diger akyuvar. akyuvarlar vucudumuza giren enfeksiyon yaratan bakterilere karsi korur. normalde vucut bunlari uretir belli miktarda, bakteri olsun veya olmasin.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://multiyasam.com/idrarda-lokosit-g ... -tedavisi/ mesela burada idrarda lökosit neden olur.kapsamlı bir şekilde yazılmış.

doktorlardan bir şey öğrenemiyoruz malesef..hele ki devlet doktorlarından hiç bir şey öğrenemiyoruz.çünkü 5 dakikada bir hasta bakmak zorunda oldukları için pek bilgi alışverişi sağlanamıyor.
baran

Mesaj gönderen baran »

BEN EN SON GİTTİĞİM DR ANTİBİYOTİK YAZMAK İSTEMEDİ
PROSTAT SIVISINDA LOKOSİT BAK DEDİM Bİ ŞEY İFADE ETMEZ DEDİ
LOKOSİTİN VARLIĞI İLA BAKTERİ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ DEDİ
VUCUT PROSTAT DOKUSUNU YABANCI MADDE OLARAK ALGILIYOR
BUNDAN KAYNAKLI LÖKOSİT OLUŞABİLİYOR
HER DR Bİ ŞEY SÖYLÜYOR BUDA BÖYLE SÖYLEDİ
KESİN OLAN ŞU BÜTÜN DR LAR SICAK SUYA OTURMA VE 2-3 GÜNDE BİR BOŞALMA TAVSİYE ETTİLER BİDE KAFAYA TAKMA DİYORLAR
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

baran yazdı:BEN EN SON GİTTİĞİM DR ANTİBİYOTİK YAZMAK İSTEMEDİ
KESİN OLAN ŞU BÜTÜN DR LAR SICAK SUYA OTURMA VE 2-3 GÜNDE BİR BOŞALMA TAVSİYE ETTİLER BİDE KAFAYA TAKMA DİYORLAR
Benim anlamadigim kadir abi örneği o zaman. Kendisi etkin tedavi oldu ve 9-10 aydır antibiyotik kullanmıyor ve lokositi de sabit. O zaman vücut kadir abinin prostat dokusunu niye yabancı madde olarak algılamıyor ?

Şunu anlarım. Hastalık olmasa bile vücutta lokosit belli değer aralıklarinda olur. Ama bunun belli bir aralığı vardır. Normal sağlıklı insanların prostat sıvılarındada lokosit olabileceği söyleniyor. Ama burda sorun lökositin artma eğiliminde olması. Ve semptom olarakta bir süre sonra rahatsızlık meydana getirmesi.

Bilimsel olarak ben konuşmasam bile doktorlar bile bu konuda zıt fikirlere sahip.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Çok boş bir doktormus...söyledikleri birsey ifade etmiyor..baska bir dr a gidin.
ABittersweetLi

doktorların bilip bilmemesinin yanında bu konu ile ilgili konuşmak istemeyeb doktorlarda var.hızlı hızlı senin bir şey yok diyip sıradaki hasta diyorlar.ürologların meslek hayatları boyunca çok karşılaşacakları bir durum oysa.birini gönderse yarın başka biri gelecek.tamam,tedavisi zor.ama birazda kendini geliştirme.hasta ile ilgilenme yok.doğal olarak onlarda insan.beleşe günü kurtarma derdindeler.zaten işleride her zaman garanti.dünya kadarda para kazanıyorlar.

bir tane kadın ürolog vardı.bir de ona mı gitsek acaba :)
prostatiniseveyim

Dusundum belki sefkatle yaklasir
prostatiniseveyim

Bir enfeksiyoncuya gittim aq karisi lokosit 3 4 bi sey olmaz lokosit yoksa bnm yapabilecegim bi sey yok dedi aq aids liler 15 yil hadtalanmiyo lokosit mokosit 0 g3ziyolar aq karisi
ABittersweetLi

http://www.sakaryavatanhastanesi.com/do ... .php?id=12 bayan üroloğa giden var mı aranızda.internette yorumlara baktım.hep iyi yönde.erkek doktorlardan fayda göremedik,belki bir bayan doktordan fayda görürüz :)
DarKDayS
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen DarKDayS »

Ya fark etmez arkadasım önemli olan kimin daha bilgili ve etkili tedavi uygulaması. Benim iki doktorum var biri bayan biri erkek... Bayan olanda masaj ve tahlilleri yaptırıyorum erkek olanında ise tedavi süreci... Erkek doktor daha deneyimli. Tabiki doktoruna düşerseniz. Türkiye'ye gelince bende sizin gibi iyi doktor bulana kadar gezerim galiba.
prostatiniseveyim

kadir yazdı:
Çok boş bir doktormus...söyledikleri birsey ifade etmiyor..baska bir dr a gidin.
Birazda kadir beye bulasayim mikrop olmadan lokosit olabilir bende bos konustum simdi :)

Mikrop olmadan lokosit olabilir lafi ben k3ndi fikrim olarak dogru gibi cunku bi kac yerden duydum drdan duydum bunu ama bilims3l dayanak ariyorum

Ama sunu da belirtiyim bizm hastalarin arasinda yuzde 90 mikroptqn kaynakli literatur yuzde onunda mikrop bulunuyo diyo ama bence yuzde 90 imizda gercek mikrop bulunsa iyiles3cegiz bandiniye selamlar :)
prostatiniseveyim

Cok biliyorum diye havaya girip yeni seylere aacik olmayan sorgulamayan bagnaz bilim adami dolu onlarin ve unvanlarini verenlerinin prostatlarini nin rahatsizlanmasini diliyorum yuce allahtan

Cok bilmis suratima bakip s3nde mikrop yok dwdi ne bilion dedim tahlil yapmadin ben bilirim yillqrin deneyimi var profum dedi saaak cikardim ureaplasma kultur sonucumu bu ne yavsak dedim hah ureaplasmada mikropmu.herkesde var dedi profmus yarragimin profu.bile olamadin yarrak profu olabilm3k cok.muhim cok onemliymis anladim

yillar once kavrayammadim mevzuyu yarrak konusunda uzmanlasmak simdiye nasipmis hasta olarak
prostatiniseveyim

Yeni eglencem urologlara gidip psikiyatriye s3vk edilm3k hocam test yapalim bi bakalim yok en iyisi siz en iyisi psikiyatriye gidin diyolar sak diye kultur sonucumu cikariyorum psikaytrist3 bunu gosteririm artik buyrun siz d3 b3nimle gelin bu onyarginizi cozsun diyom iki tanesine yaptim biri ayaga kalkti b3n oturmaya d3vam ettim en sonunda cep telefonunu aldi kacti gitti

Oburu de aparip bozardi dalga gecmege mi geldin dedi yarragim agriyo ne dalgasi dwdim 1.5 yildir yaragim agriyo dedim dalga g3cen sizsiniz dedim
prostatiniseveyim

Gayet İste bilimsel takiliyoruz gordugunuz gibi 32 tane profa bizzat gitti m turkiyede 4 de doc var ilave olarak 36 dr bir yrd doc iki uzman dr 39 etti bilimin hali demeyimde bnm gordugum bilim adamlarinin beni getirdigi nokta bu harbiden psikiyatriye gidicem prostat.masaji yapmamanin tahlil tetkik istememenin altinda yatan bilissel etkenleri arastirmak icin gidicem yalniz bi dru benimle gitmege ikna etmem lazim

he he hocam benle gelirmisin bi tanistirn beni kendimi ifade edemeyebilirim deyip

Psikiyatriye beraber gitmissken iste hasta k3nd8nde mikrop olduhunu duaunuyor takinti yapmis zart zurrt saaaaak kultur sonucumu cikaricam

eeyyy urologlar b3n dahil prostatitlerin yuzd3 doksani kafayi yemistir ama bu onlarin prostatit olmadigi anlamina gelmez sen ustune duseni yap bi insanda ayni anda iki hadtalik birden olabilir tibbin en onemli atlanmamasi gerekn adimidir bu deliysem sana ne hem deli hem.urolojik.problemi m var napcannn yarraaagimmm a bi care bulsana sen
ABittersweetLi

gidilecek daha çok profesör var :) birazda bitkisel takılmakta fayda var.ben yakı otu kapsülü aldım.180 tane var içinde.kocaman,kavanoz gibi plastik bir kutuda geldi.bi ara başlıcam ama ne zaman bilmiyorum.
prostatiniseveyim

Bilimsel bir sorudan ciktik yola

geldigim nokta bu iste son yazdiklarimi kaale almayin devam edelim lokosite yada ayri basliga tasiyalim son yazdiklarimi
baran

Mesaj gönderen baran »

prostatiniseveyim yazdı:
kadir yazdı:
Birazda kadir beye bulasayim mikrop olmadan lokosit olabilir bende bos konustum simdi :)

Mikrop olmadan lokosit olabilir lafi ben k3ndi fikrim olarak dogru gibi cunku bi kac yerden duydum drdan duydum bunu ama bilims3l dayanak ariyorum

Ama sunu da belirtiyim bizm hastalarin arasinda yuzde 90 mikroptqn kaynakli literatur yuzde onunda mikrop bulunuyo diyo ama bence yuzde 90 imizda gercek mikrop bulunsa iyiles3cegiz bandiniye selamlar :)
DR BANA DEDİKİ BAKTERİ ORADA OLSAYDI ŞİMDİYE KADAR PROSTAT O HALDE KALMAZDI İLLAKİ Bİ YERDEN ATARDI
DAHA ÖNCE BİR DR ELLE PROSTATI YOKLAMIŞ AĞRI FALAN OLMAMIŞTI YANİ APSE FALAN YOK DEMİŞTİ
prostatiniseveyim

Evet prostat degildir o

prostat olsa duramazsin

diyolar aq zaten duramiyom diyorum bende ama anlayan kim
prostatiniseveyim

Benim vezikula seminalis ler ilrihaplanmis bunu 15 ay sonra cektirdihim 3. Tomografide gorduler herkes gote parmak prostat saglam deyip yolladi

Simdi gitsem hani hocam niye boyle yaptin deesem dogru soylrmisim ya prostatin saglam dedim seminial vezikulunle ilgili bi sey soyl3m3dim der
cem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cem »

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun.2012 den beri kronik prostatit vardi.2 hafta önce sanırım tekrar mikrop bulaştı.doktor idrar dan klamidya ureplazma mikroplazmaya bakti. Negatif.başka doktora gidicem.İst avrupa yakasında orta seviye hastane veya tahlil yapabilecek lab. varmı acaba.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

prostatiniseveyim yazdı:Evet prostat degildir o

prostat olsa duramazsin

diyolar aq zaten duramiyom diyorum bende ama anlayan kim
Aynen hacettepe de bir Prof da bana sen de olmaz prostatit dedi sanki benden korkacak :o
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Ayaklarım çok üşüyordu.
Bugün biraz daha az üşüyor, dün 2-3 parça dalak yedim onun etkisi midir acaba diye düşünüyorum..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:
kadir yazdı:

P.seveyim mrb,
Prostat sivisindaki lokosit sayisi 3-4 ten fazlysa prostatta enfekte alan var demektir...enfeksiyonu yenmek icin lokositler devreye giriyor biliyosunuz.Mikrop varki enfeksiyon var haliyle..Mikrobtan ziyade mikrobun gorunmeme sorunu var bizim bazi hastadaslarimizda..nonbakteriyel dedigimiz olay biliyosunuz..bana gore nonbakteriyel demek bakterinin gorunmemesi demek..bakterinin olmamasi degil.
prostatiniseveyim

Bazrn 3 4 bile anlamli arastirilmasi gerrk diyen lerde var ben en fazla hastayken idrarda lokosit 5 mis su an ureaplasma cikti idrsrda lokosit sifir

Evet duz mantik nr kadar fazla lokosit o kadar fazla mikrop olma.ihtimali.ama

Yuzde birde olsa miktopsuz lokosit yuksrklihi ooluuor uclari tartisiyoruz bizim cozumumuz bu fikirde yatiyo demiyorum ben boyl3 bi durum var bilimsel dayanagi var.mi diye sormak istedim basligin amaci oydu