Sperm Rengi ve Pıhtılar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Sperm Rengi ve Pıhtılar

Mesaj gönderen crazy96 »

bende pıhtı yok ama rengi çoğunluğu sarı bi kısmı beyaz biraz yoğun kıvamda kültür yaptırdınız mı bakteri varmı
Cihan1212

Mesaj gönderen Cihan1212 »

ceyhan755 yazdı:Merhaba ben son süreçte spermde ki pıhtılar psikolojimi bozuyor sarı sperm ve pıhtı gelmesi ne demek? Her boşalmada böyle oluyor olması. Bunu yaşayan var mı?
Benim beyaz akışkan ama bazen kücuk kopukler var belki cok dikkat ettigimden olabilir
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

ceyhan755 yazdı:Merhaba ben son süreçte spermde ki pıhtılar psikolojimi bozuyor sarı sperm ve pıhtı gelmesi ne demek? Her boşalmada böyle oluyor olması. Bunu yaşayan var mı?
Bu normal kronik prostatit sonuclari
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Spermde sarı parçalar olması seminel vezikuül iltıhabı gözterıyor 1 senedır uğrasıyorum ben o pıhtıları gidertemedın
mektup0698

Mesaj gönderen mektup0698 »

senin ki gene iyiymis benden direk kan geliyordu
efsane2036

modjo yazdı:
mektup0698 yazdı:senin ki gene iyiymis benden direk kan geliyordu
Genelde spermde kan, kahverengi lekeler, sarı jolemsi parçalar, yoğun bir Vezikulit ve hemospermi göstergesidir. Bazı erkekler ant. Tedavisine çabuk cevap verir. Daha direncli bir enfeksiyon olduğunda sıklıkla yılda 2 den fazla nuks olur. Böyle bir durumda Transuretral seminel vezikuloskopi denilen bir yöntem uygulanır. Prop. Ve önce bir lazer ile vexikule girilir çok ince olan mukoza temizlenir varsa kaşıdık alanlar ve kanallar da temizlenir, sonra serum fizyolojik ile bir kaç kez yıkanır, vezikül ve ejekulatif kanala anti. Basılır sonrasında 30 güne kadar iv ve oral ant. Tedavisi uygulanır. Güzel olan birşey var operasyon sonrası nuks oranı çok düşük dünyada ve turkiyede uygulayan dr çok. Oldukça başarılı bir yöntem. Ama turkiyede bu işin uzmanı kimse bulmak lazım. Birde şöyle bir durum var proststit ve vezikulit aynı anda gelişiyorsa ne yapılabilir. Ama ben bunu yapan iyi bir dr bulursam denerim çünkü Vezikulit proststitten beter birşey. Vezikulit semptomları ağrılı boşalma,iktidarsizlik, alt ve ic karın ağrısı, perinede sızı ağrı, değişken ve tikayici işeme semptomlari.
Abi sende hala septom kaldımı
efsane2036

modjo yazdı:Sarı sperm dışında hiç birseyim yok gokhan. Çok sarı değil ama rahatsız oluyorum. Sinir bozucu
Abi bendede tek septom o sarı parçalar Allaha sükür bende iyim
mektup0698

Mesaj gönderen mektup0698 »

modjo yazdı:
mektup0698 yazdı:senin ki gene iyiymis benden direk kan geliyordu
Genelde spermde kan, kahverengi lekeler, sarı jolemsi parçalar, yoğun bir Vezikulit ve hemospermi göstergesidir. Bazı erkekler ant. Tedavisine çabuk cevap verir. Daha direncli bir enfeksiyon olduğunda sıklıkla yılda 2 den fazla nuks olur. Böyle bir durumda Transuretral seminel vezikuloskopi denilen bir yöntem uygulanır. Prop. Ve önce bir lazer ile vexikule girilir çok ince olan mukoza temizlenir varsa kaşıdık alanlar ve kanallar da temizlenir, sonra serum fizyolojik ile bir kaç kez yıkanır, vezikül ve ejekulatif kanala anti. Basılır sonrasında 30 güne kadar iv ve oral ant. Tedavisi uygulanır. Güzel olan birşey var operasyon sonrası nuks oranı çok düşük dünyada ve turkiyede uygulayan dr çok. Oldukça başarılı bir yöntem. Ama turkiyede bu işin uzmanı kimse bulmak lazım. Birde şöyle bir durum var proststit ve vezikulit aynı anda gelişiyorsa ne yapılabilir. Ama ben bunu yapan iyi bir dr bulursam denerim çünkü Vezikulit proststitten beter birşey. Vezikulit semptomları ağrılı boşalma,iktidarsizlik, alt ve ic karın ağrısı, perinede sızı ağrı, değişken ve tikayici işeme semptomlari.[/quote

kardesim inan anlamadim bende kan geliyordu artik normale dondu sikintim penis ici idrar yolunda idrar mi artik iltihap mi bisey var gibi kasinti yanma bide testis altinda sol tarafta oturunca felan siskinlik baski var bana biraz detaylandirsan bu yazdiklarini allah razi olsun
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Jölelerin gelmesinin sebebi prostatın yeterince spermi sulandıramaması, bunun çözümü uyarılmayı artırmak ne kadar cok bosalma öncesi mezi gelirse(yapışkan şeffaf sıvı) o kadar meni bembeyaz ve yogun geliyor, ayrıca e vitaminde iyi geliyor geçmiş olsun
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Raul7 yazdı:Jölelerin gelmesinin sebebi prostatın yeterince spermi sulandıramaması, bunun çözümü uyarılmayı artırmak ne kadar cok bosalma öncesi mezi gelirse(yapışkan şeffaf sıvı) o kadar meni bembeyaz ve yogun geliyor, ayrıca e vitaminde iyi geliyor geçmiş olsun
Ayrıca boylelikle meni tazyikli cıkar sulandıgı için ve daha rahat boşalma olur zorlayı masturbasyon, zorla cıktıfı için katı gelir özellikle pi hastalarında sıkıntılı sürece yol açar daha fazla sıkıntı yaratır
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

modjo yazdı:
Raul7 yazdı:Jölelerin gelmesinin sebebi prostatın yeterince spermi sulandıramaması, bunun çözümü uyarılmayı artırmak ne kadar cok bosalma öncesi mezi gelirse(yapışkan şeffaf sıvı) o kadar meni bembeyaz ve yogun geliyor, ayrıca e vitaminde iyi geliyor geçmiş olsun
Normal şartlarda masaj sırasında bende 15 damla falan beyaz akışkan bir sıvı gelir. Masajın ardından drum seminel kanallarda masaj yapar.burdan gelen sivi ise sari ve kıvamlı olur . Toplam 2 dk falan sürer bu işlem. Radyoloji raporunda bile seminel bezler normal çıkmıştı sonra çok hatrı sayılır bir girişimsel radyoloji uzmanı ve operasyonlarda çok başarılı olan bir ürologa mr cd sini okuttum her ikiside seminele aşırı iltihap olduğunu ant. Ile düzelmez ise operasyonla bosaltilabilcegini soyledi. Benimde Vezikulit ile tanışmam bu sekilde oldu. Bosaldiginiz zaman ortaya cikan sıvınım yüzde 80 zaten seminal sıvı geri kalanı prostat sıvısı sperm vs. Senin dedigine göre pihtilar zaten var ama p.sıvısı az olduğu için onları eritemiyor. Yane bunu anladim. Ayrica boşalma öncesi ni bırak ben her ereksiyon oldugumda mezi geliyor
Hocam peki seminel iltihaplanma semen kültüründe gözükmedi mi hiç ?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

modjo yazdı:Semen yada prostat sıvısında her kültür de üreme olması zor oluyor . Belli aralıkla vermek lazım.
Hocam ben peki nasıl anlarım vezkülit olduğumu , ayrıca üreme olmasa dahi spermde lökosit gözükmüyormuydu?
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:Semen yada prostat sıvısında her kültür de üreme olması zor oluyor . Belli aralıkla vermek lazım.
prostat masajinda dediginiz gibi gelen sivi beyaz yada seffaf ama bosalma sagladigimda meni sarı hemde cogunlugu sari ama pihti yok homojen gibi bi ara hic bosalaniyordum spermiogram falan yaptirmistim ordada 0.5ml falandi sanirim biraz ilac kullanim sonrasi duzeldi 3-4ml 5ml ye kadar bosaliyorum ereksiyon sorunu yok idrarda catallanma zorlanma var sistoskopi oldum kanallarda darlik mesane boynunda falan problem gorulmedi semen kulturunde stafilokok uremesi oldu 2 kere erken bosalma var ereksiyon sorunum hic yok ereksiyon cok guzel sagliyorum ereksiyon halindeyken baya mezi geliyor sistoskopide prostatik uretradan gecerkende bi darlik yoktu prostat uretraya baski yapmyor idrari bozmak icin acaba benim durumum vezikullerle mi ilgili vezikulit iseme problemi yapiyor mu
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

modjo yazdı:
crazy96 yazdı:
prostat masajinda dediginiz gibi gelen sivi beyaz yada seffaf ama bosalma sagladigimda meni sarı hemde cogunlugu sari ama pihti yok homojen gibi bi ara hic bosalaniyordum spermiogram falan yaptirmistim ordada 0.5ml falandi sanirim biraz ilac kullanim sonrasi duzeldi 3-4ml 5ml ye kadar bosaliyorum ereksiyon sorunu yok idrarda catallanma zorlanma var sistoskopi oldum kanallarda darlik mesane boynunda falan problem gorulmedi semen kulturunde stafilokok uremesi oldu 2 kere erken bosalma var ereksiyon sorunum hic yok ereksiyon cok guzel sagliyorum ereksiyon halindeyken baya mezi geliyor sistoskopide prostatik uretradan gecerkende bi darlik yoktu prostat uretraya baski yapmyor idrari bozmak icin acaba benim durumum vezikullerle mi ilgili vezikulit iseme problemi yapiyor mu
Vezikulit tıkanıp işeme idrara başlarken bekleme gibi problemler yapar. Bunları prostatitte yapar. Zaten çoğu insanda önce prostatit sonra Vezikulit gelişiyor
Hocam bu vezikülitde ilaçla geçer mi , geçme ihtimali ne
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:
crazy96 yazdı:
Vezikulit tıkanıp işeme idrara başlarken bekleme gibi problemler yapar. Bunları prostatitte yapar. Zaten çoğu insanda önce prostatit sonra Vezikulit gelişiyor
ben forumda ismi geçen doktorlara prostatit için gittiğimde prostat masajı yaparken senin rahatsızlığın prostatite benzemiyor demişlerdi prostat masajı sonrası hemen prostatın normal şekilde geliyor ele demişti basri mesela prostatit üretradan ejekülator kanalından bakterinin direkt seminal veziküle çıkma durumu varmıdır ki prostatı iltihaplanıdrmadan bilemedim ama çok ağır şikayetlerim yok seminal vezikül için mr çekilmem gerekicek sanırım
efsane2036

modjo yazdı:
Pablos yazdı:
modjo yazdı:

Bazı hastalar antilere çabuk cevap verir. Bazen de daha direncli enfeksiyonlar olur. Tadavisi prostatit gibidir
Abi bu seninel veziküllere mudahale edılıyor mı memorıalde bana mirac hoca demıstı ufaktan mudahele ederız oraya diye
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:
Pablos yazdı:
modjo yazdı:

Bazı hastalar antilere çabuk cevap verir. Bazen de daha direncli enfeksiyonlar olur. Tadavisi prostatit gibidir
mesela basri hoca bana stafilokok üredi diye 3 kutu cipro verdi meni cipro bitince bembeyaz oldu 1-2 hafta sonra yine sarıya döndü daha sonra başka doktora gittim bactrim forte verdi 20 gün kullandım değişim göremedim sizce şikayetlerim vezikülite benziyor dimi şuan sizin yazdıklarınızı okuyunca buna yorumladım
efsane2036

modjo yazdı:
efsane2036 yazdı:
modjo yazdı:

Abi bu seninel veziküllere mudahale edılıyor mı memorıalde bana mirac hoca demıstı ufaktan mudahele ederız oraya diye
Ediliyor gökhan. Yukarda bahsetmiştim.
Kim yapıyor tecrubelı ben olurum bunaldım artık dayanamıyorum penısımde prostat suyu gelıyır bu normal mi acaba antıbıyotıkte kullanıyorum tükürük gibi sıvazlayınca gelıyor ucuna bastırdıgım zaman içerde sıvı var ses gelıyor
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:Hem prostatit hem Vezikulit olabilir
Meni sarı olması kesinlike vezikulit midir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

crazy96 yazdı:
Meni rengi, tüketiginiz gıdalar ve ejekulasyon periyoduna göre degisiklik arz eder. Renge pek takılmayın kardesim.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:
crazy96 yazdı:
Hayır değildir.
spermiogramda bozukluk yapıyormuş bende hareketlilik güzel cıktı sanırım hareketleri bozuyor yazıordu internette bazı sayfalarda benim toplam motilite 78 ileri 4 derecesi 25 ileri 3 derece 34 ileri normale yakın çıktı ama yinede olup olmadığını kesin bilemeyiz tabiki birde şöyle birşey var mesela sayısız anti kullanıp birşey değişeyip 3 ay serum alıp meni rengi bembeyaza dönen var bu biraz şans mı acaba
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

modjo yazdı:
crazy96 yazdı:
modjo yazdı:
Hayır değildir.
spermiogramda bozukluk yapıyormuş bende hareketlilik güzel cıktı sanırım hareketleri bozuyor yazıordu internette bazı sayfalarda benim toplam motilite 78 ileri 4 derecesi 25 ileri 3 derece 34 ileri normale yakın çıktı ama yinede olup olmadığını kesin bilemeyiz tabiki birde şöyle birşey var mesela sayısız anti kullanıp birşey değişeyip 3 ay serum alıp meni rengi bembeyaza dönen var bu biraz şans mı acaba
Tek başına rengin sarı olması bir anlam ifade etmiyor renkten çok içinde kan, kahverengi leke jolemsi parçalar vs. Daha önemli.
benim şuan için böyle birşey dikkatimi çekmedi sarı şekilde geliyor içinde hafif beyazımsı karışım var rengi sarı çoğunlukta kıvamıda koyu biraz
antibiyotikdusmani
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen antibiyotikdusmani »

Sarı katı ve pihtili sperm pelvik bölgedeki dolaşım bozukluğunun bir göstergesidir. Bende de vardı, şuan duzelttim. Dilersen yardımcı olabilirim, pelvik tabanı rahatlatan egzersizler fizyoterapi ve bir takım yaşam tarzı düzenlemeleri ile...
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

antibiyotikdusmani yazdı:Sarı katı ve pihtili sperm pelvik bölgedeki dolaşım bozukluğunun bir göstergesidir. Bende de vardı, şuan duzelttim. Dilersen yardımcı olabilirim, pelvik tabanı rahatlatan egzersizler fizyoterapi ve bir takım yaşam tarzı düzenlemeleri ile...
Gercekten bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim uygulayip denemek isterim
efsane2036

antibiyotikdusmani yazdı:Sarı katı ve pihtili sperm pelvik bölgedeki dolaşım bozukluğunun bir göstergesidir. Bende de vardı, şuan duzelttim. Dilersen yardımcı olabilirim, pelvik tabanı rahatlatan egzersizler fizyoterapi ve bir takım yaşam tarzı düzenlemeleri ile...
Nasıl düzelttin o spermi