B-K-B12 VİTAMİN VE BAĞIRSAK PROBLEMİ

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

B-K-B12 VİTAMİN VE BAĞIRSAK PROBLEMİ

Mesaj gönderen kenan »

Bağırsak mukoza bariyerini sağlıklı tutmak için mukoza yapısını oluşturan omega 3 yağ asitlerini içeren (balık) gıdalarla beslenmek önemlidir. Bunun aksine rafi'ne olmuş yağlarla (ayçiçeği yağı, mısırözü yağı vs.) beslenmek, barsak mukoza bariyerinin sağlıklı yapısını bozar. Dolayısıyla bağırsak mukozasında faydalı olan ve laktik asit üreten bakterilerin sayısı azalır, sonuçta aşağıda sıralanan bağırsak fonksiyonları bozulur,
Emilim bozukluğu oluşur. Mineraller, vitaminler, aminoasitler vs. yeterince emilemez,

B, K, B12 gibi vitaminler bağırsakta üretilir. Fonksiyonu bozuk bağırsakta bu vitaminler üretilemediği için vücutta eksiklikleri görülür.
Bağırsak içerisindeki atık (toksik) maddelerin bağırsak kanalından sağlıklı olarak dışarı atılması bozulur, kabızlık veya ishal oluşur. Kabızlıkta bağırsaktaki toksik maddeler vücut için daima bir odak teşkil eder. İshalde ise vitamin, mineral, aminoasit vs. eksikliğine bağlı rahatsızlıklar görülür.
Bağırsaktaki patojen bakterilerin metabolik atıkları bağırsaktan vücuda geçerek hastalıklara neden olur
kenan

Re: B-K-B12 VİTAMİN VE BAĞIRSAK PROBLEMİ

Mesaj gönderen kenan »

Bağırsak ekolojisi bağlamında mikrobiyel türlerin önemi
Escherichia coli:
E. koli uzunca bir süre en önemli bağırsak bakterisi olarak düşünülmüştür. Ancak, E. koli kolon bakteri kütlesinin % 0,1’den azını temsil etmekte olup, floranın çoğunluğunu tam anaerobik bakteriler oluşturmaktadır. E. koli kolonda önemli aktiviteler yürütmektedir:

Enterococcus spp
Enterococcus spp. safraya karşı dirençleri ve asiditeleri nedeniyle kolonun zorunlu kalıcı florasına ve ince bağırsağa aittirler. Bazı suşları fermente gıdada (sosis ve peynir, ...) bulunur. Enterokoklar temelde sakkarolitiktir; karbonhidratları enerji kaynağı olarak kullanırlar, kısa zincirli yağ asitleri üretirler, barsak içeriğini asitleştirirler ve çok sayıda bakteriyosit (enterosinler) ve bakteriyostatik ürün üretimi yoluyla antibakteriyel dirence katkıda bulunurlar.
Diğer aerobik bakteriler
Pseudomonas sp, Bacillus sp, Staphylococcus sp and Streptococcus sp, ortamdan ya da sindirim sistemi dışındaki vücudun bölümlerinden gelen transit bakterilerdir ve kolonda düşük miktarlarda bulunurlar.Bağırsak kolonizasyonu geçici olabilir, ama bağırsak bariyerindeki karışıklığın bir göstergesi olma olasılığı da vardır.

Pseudomonas aeruginosa özellikle yüksek konsantrasyonlarda bulunduğunda çocuklarda diyareye neden olabilir. Buna karşın, Ps. aeruginosa varlığı da örnekleme hatası, örn.WC’den alınan su nedeniyle olabilir.
Bacillus cereus bulantı ya da kusmaya neden olan yüksek nişasta içeriği olan besinlerden gelen ısıduyarlı bir toksinin yanısıra sulu diyareye neden olan enterotoksini de sentezleyebilir. Sebze ve meyve açısından zengin bir beslenme uygulayan kişilerde yüksek Bacillus sp konsantrasyonları olabilir.
Bazı Staphylococcus aureus suşları akut gastroenterite neden olan gıdalarda (süt ve süt ürünleri) çoğalma sonrası enterotoksin üretirler.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

arkadaşlar bağırsaklarda bir sürü bakteri olurmuş bira arştırma yapdım internetten bazı arkdaşlar hiç zinaya girmeden hastalananları duydum B-K-B12 vitaminleri bağrısaklarda olurmuş bağırsak fonksiyonu bozulduğu zaman bu vitaminler üretilmezmiş vucutta eksiklikler olurmuş bağırsakda toksin maddelerde dışarı atılamazmış kabızlık ve ishal olurmuş Bağırsaktaki patojen bakterilerin metabolik atıkları bağırsaktan vücuda geçerek hastalıklara neden olur
yani bu prostatda bakteriler bağırsak siteminden geçme olabilirmi mesala bende B12 çok düşük enjeksiyon oldumdan beride ishal var 3 ay ishal olurmu kendi çapımda araşdrıyorum ama siz nediyorsunuz bu bağırsak vitamin konusuna
kenan

Mesaj gönderen kenan »

kendimce biraz bakındım nebilim biraz bana mantıklı geldi başlık açıyım sizle bilgi alış verişi yapalım dedim saçma gelirse silelim açdığım sayfayı
kenan

Mesaj gönderen kenan »

kenan

Mesaj gönderen kenan »

tşk kardeş
kenan

Mesaj gönderen kenan »

mesala bu candida matarları sorunuda bağırsakdan çıkıyor demi
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bahsettigin şeyler degerli bilgiler ama gecmisinde cinsel ilişki ve sonrasinda bu hastalik olustuysa bence sorunu başka yerde aramamak lazım. Bahsettigin seyler imkansız değil ama çok zor ihtimaller bence
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

evet abi tabiki ilk sorun cinsel ilişki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kenan senin supheli cinsel iliskin varsa o bahsettigin konular bu isin aksesuari kardesim..sen once batakligi kurut...sivrisineklerle ugrasma.Senin hedefin prostattaki bakteriler olmali.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

anladım abi doğru sölüyorsun sadece mantıklı geldi biraz sizle paylaşım dedim yani ne yazikki burda bulunma sebebimiz şüpeli ilişki saçma oldu sanırım
amacım sadece bir birimiz faydamız ne kadar dokunursa o kadar iyi olur zor bir rahatsızlık piskolojiyide bozuyor yanıltıcı bilgi vermek istemem kesinlikle sende beni aydınlattın için tşekürler kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kenan yazdı:anladım abi doğru sölüyorsun sadece mantıklı geldi biraz sizle paylaşım dedim yani ne yazikki burda bulunma sebebimiz şüpeli ilişki saçma oldu sanırım
amacım sadece bir birimiz faydamız ne kadar dokunursa o kadar iyi olur zor bir rahatsızlık piskolojiyide bozuyor yanıltıcı bilgi vermek istemem kesinlikle sende beni aydınlattın için tşekürler kadir abi
Ne demek kardesim...sen yeni konular gundeme getirki cevabi bulunsun.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

kenan yazdı:arkadaşlar bağırsaklarda bir sürü bakteri olurmuş bira arştırma yapdım internetten bazı arkdaşlar hiç zinaya girmeden hastalananları duydum B-K-B12 vitaminleri bağrısaklarda olurmuş bağırsak fonksiyonu bozulduğu zaman bu vitaminler üretilmezmiş vucutta eksiklikler olurmuş bağırsakda toksin maddelerde dışarı atılamazmış kabızlık ve ishal olurmuş Bağırsaktaki patojen bakterilerin metabolik atıkları bağırsaktan vücuda geçerek hastalıklara neden olur
yani bu prostatda bakteriler bağırsak siteminden geçme olabilirmi mesala bende B12 çok düşük enjeksiyon oldumdan beride ishal var 3 ay ishal olurmu kendi çapımda araşdrıyorum ama siz nediyorsunuz bu bağırsak vitamin konusuna
Yani zinaya düşmeden bu hastalığa yakalananlar var mı? Yani arkadaşlar, burada şüpheli ilişki nedeniyle mi bulunuyor herkes. Peki bizim bu mikropu katığımız kadınlarda bir rahatsızlık meydana getirmiyor mu bu mikroplar. Erkek hastalığı kaptıktan sonra tekrar temiz bir kadına bulaştırabilir mi?
DarKDayS
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen DarKDayS »

Benim arkadaşım hep korunmasız ilişki yaşayan birisi ve iki kez farklı zamanlarda farklı kişilerden mikrop kaptı, hiç bir zaman dert yandıgını görmedim. Ve ilk mikrop kapmasında hiç bir tahlil yaptırmadan antibiyotik kullandı, akıntı, batma, yanma problemi vardı ve antibiyotik kullandı ve geçti. Daha sonra yine mikrop kaptı başka bir bayandan ve bu sefer tahlil yaptırdı, antibiyotik tedavisi sonrası yine eski halıne kavuştu. Demek ki kişiden kişiye fark ediyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dreamer8 yazdı:
kenan yazdı:arkadaşlar bağırsaklarda bir sürü bakteri olurmuş bira arştırma yapdım internetten bazı arkdaşlar hiç zinaya girmeden hastalananları duydum B-K-B12 vitaminleri bağrısaklarda olurmuş bağırsak fonksiyonu bozulduğu zaman bu vitaminler üretilmezmiş vucutta eksiklikler olurmuş bağırsakda toksin maddelerde dışarı atılamazmış kabızlık ve ishal olurmuş Bağırsaktaki patojen bakterilerin metabolik atıkları bağırsaktan vücuda geçerek hastalıklara neden olur
Yani zinaya düşmeden bu hastalığa yakalananlar var mı? Yani arkadaşlar, burada şüpheli ilişki nedeniyle mi bulunuyor herkes. Peki bizim bu mikropu katığımız kadınlarda bir rahatsızlık meydana getirmiyor mu bu mikroplar. Erkek hastalığı kaptıktan sonra tekrar temiz bir kadına bulaştırabilir mi?
Kadinlara mikrop bulassa bile kadinlar cok cabuk oral antb tabletlerle enfeksiyonu atlatiyorlar..onlarda prostat organi olmadigi icin..prostat bir kere mikrop kaptimi mikroptan arindirmak icin mucadele etmek gerekiyor maalesef.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

DarKDayS yazdı:Benim arkadaşım hep korunmasız ilişki yaşayan birisi ve iki kez farklı zamanlarda farklı kişilerden mikrop kaptı, hiç bir zaman dert yandıgını görmedim. Ve ilk mikrop kapmasında hiç bir tahlil yaptırmadan antibiyotik kullandı, akıntı, batma, yanma problemi vardı ve antibiyotik kullandı ve geçti. Daha sonra yine mikrop kaptı başka bir bayandan ve bu sefer tahlil yaptırdı, antibiyotik tedavisi sonrası yine eski halıne kavuştu. Demek ki kişiden kişiye fark ediyor.
Bazı insanlar için korunmalı ilişki zulümdür. Asla kullanmak istemez bazıları kondom. Hissizlik oluşturduğu doğru. Bünyeden bünyeye de fark ediyor. Yemediği halt kalmıyor bazılarının ama ya bünye savaşıyor ya da dört ayağının üzerine düşüyor.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

O degilde bu meret ilişkiyle bulaştı diyelim. Yok mu bunun bir yolu.bir kova sıvı ilac olsa antibiyotikin icine daldirsak şu penisi. Ordan içeri ayni bakterilerin gittiği gibi gitse ilaç. Sonra prostata sızıp ordaki mikroplari yok etse. Artık saçma sapan şeyler düşünüyorum ulan azcık mikroptan ne hale geldik ama gel gör ki iyileşmek için uğraş ha uğraş.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

DarKDayS yazdı:Benim arkadaşım hep korunmasız ilişki yaşayan birisi ve iki kez farklı zamanlarda farklı kişilerden mikrop kaptı, hiç bir zaman dert yandıgını görmedim. Ve ilk mikrop kapmasında hiç bir tahlil yaptırmadan antibiyotik kullandı, akıntı, batma, yanma problemi vardı ve antibiyotik kullandı ve geçti. Daha sonra yine mikrop kaptı başka bir bayandan ve bu sefer tahlil yaptırdı, antibiyotik tedavisi sonrası yine eski halıne kavuştu. Demek ki kişiden kişiye fark ediyor.
Bu bahsettiğin durum yakın zamanda mı oldu. Bazen hakikaten anlamak mümkün olmuyor kimiside oral dan kapmışti. Adaletmi bu simdi
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:O degilde bu meret ilişkiyle bulaştı diyelim. Yok mu bunun bir yolu.bir kova sıvı ilac olsa antibiyotikin icine daldirsak şu penisi. Ordan içeri ayni bakterilerin gittiği gibi gitse ilaç. Sonra prostata sızıp ordaki mikroplari yok etse. Artık saçma sapan şeyler düşünüyorum ulan azcık mikroptan ne hale geldik ama gel gör ki iyileşmek için uğraş ha uğraş.
Bak kahve içersek yada mandalina acı baharat yersek ağrılar artıyor hemen etki gösteriyor prostat a bu ilaçlar etki etmiyor ki tam olarak bir bilinmezlik resmen