yardım lütfen

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
aylmz13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

yardım lütfen

Mesaj gönderen aylmz13 »

kadir abi merhabalar.21 yaşında genç bir kardeşinim.yardımına ihtiyacım var.benim ilk şikayetim 2019 temmuzda başladı,sadece sık idrara çıkma.klasik antibiyotik verildi,1 haftada rahatlayınca bıraktım.eylülle beraber şikayetim pek kalmadı,yanma,ağrı vs hiç olmadı.karantinada evde oturdukça,şimdi tekrar sık idrar gelmesi hissi oldu özellikle geceleri.çok oturduğum için diye düşündüm.bursada doktora gittim.idrar ve semen kültürü aldı.bunun sonuçlarına göre değerlendiricez dedi.bu tedavi doğru bir yaklaşım mı? bana başka öneriniz var mı? ilk hastalığımın olmasının üzerinden 9 ay geçti fakat beni çok rahatsız etmemişti ve idrar dışında sıkıntım olmadığı için kronikleşmeden çare bulunabilir mi sizce? yardımcı olursanoz çok sevinirim abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: yardım lütfen

Mesaj gönderen kadir »

aylmz13 yazdı:kadir abi merhabalar.21 yaşında genç bir kardeşinim.yardımına ihtiyacım var.benim ilk şikayetim 2019 temmuzda başladı,sadece sık idrara çıkma.klasik antibiyotik verildi,1 haftada rahatlayınca bıraktım.eylülle beraber şikayetim pek kalmadı,yanma,ağrı vs hiç olmadı.karantinada evde oturdukça,şimdi tekrar sık idrar gelmesi hissi oldu özellikle geceleri.çok oturduğum için diye düşündüm.bursada doktora gittim.idrar ve semen kültürü aldı.bunun sonuçlarına göre değerlendiricez dedi.bu tedavi doğru bir yaklaşım mı? bana başka öneriniz var mı? ilk hastalığımın olmasının üzerinden 9 ay geçti fakat beni çok rahatsız etmemişti ve idrar dışında sıkıntım olmadığı için kronikleşmeden çare bulunabilir mi sizce? yardımcı olursanoz çok sevinirim abi.
Gecmis olsun kardesim...ama prostat sivisinida alip kültüre verseydi iyi olurdu.
aylmz13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen aylmz13 »

kadir yazdı:
aylmz13 yazdı:kadir abi merhabalar.21 yaşında genç bir kardeşinim.yardımına ihtiyacım var.benim ilk şikayetim 2019 temmuzda başladı,sadece sık idrara çıkma.klasik antibiyotik verildi,1 haftada rahatlayınca bıraktım.eylülle beraber şikayetim pek kalmadı,yanma,ağrı vs hiç olmadı.karantinada evde oturdukça,şimdi tekrar sık idrar gelmesi hissi oldu özellikle geceleri.çok oturduğum için diye düşündüm.bursada doktora gittim.idrar ve semen kültürü aldı.bunun sonuçlarına göre değerlendiricez dedi.bu tedavi doğru bir yaklaşım mı? bana başka öneriniz var mı? ilk hastalığımın olmasının üzerinden 9 ay geçti fakat beni çok rahatsız etmemişti ve idrar dışında sıkıntım olmadığı için kronikleşmeden çare bulunabilir mi sizce? yardımcı olursanoz çok sevinirim abi.
Gecmis olsun kardesim...ama prostat sivisinida alip kültüre verseydi iyi olurdu.
çok sağol abi..şuan istanbula gitme imkanım yok malum karantina..semen ve idrar kültürüne göre vereceği antibiyotikleri kullansam yararlı olur mu sizce? idrar hissi dışında sıkıntım yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

aylmz13 yazdı:
kadir yazdı:
çok sağol abi..şuan istanbula gitme imkanım yok malum karantina..semen ve idrar kültürüne göre vereceği antibiyotikleri kullansam yararlı olur mu sizce? idrar hissi dışında sıkıntım yok.
Kullanabilirsin tabiki.