Antibiyotik almalı mıyım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Antibiyotik almalı mıyım

Mesaj gönderen Yedek »

Merhaba arkadaşlar, meni kültürümde e coli ve mssa üredi ikisi de bactrim e duyarlıydı. Doktor iki kutu baktrim yazdı 20 günlük. Bitince kontrole gel dedi. Kontrole gidemiyorum şehir değiştirdim. 1 kutu daha kullanıp kafama göre 1 aya tamamlamalı mıyım ? 20 gün yetersiz gibi geliyor çünkü.
blackrow67

Re: Antibiyotik almalı mıyım

Mesaj gönderen blackrow67 »

Doktorun tavsiyesine uyun, eğer istanbulda yaşıyorsanız muhsin balabana gidin yada zafer oyman'a.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:Merhaba arkadaşlar, meni kültürümde e coli ve mssa üredi ikisi de bactrim e duyarlıydı. Doktor iki kutu baktrim yazdı 20 günlük. Bitince kontrole gel dedi. Kontrole gidemiyorum şehir değiştirdim. 1 kutu daha kullanıp kafama göre 1 aya tamamlamalı mıyım ? 20 gün yetersiz gibi geliyor çünkü.
Kronik prostatitte antibiyotik tedavisinin yetersiz kalması iyi degildir. Zira patojen direnç kazanır. Kronik prostatit konulu tıbbi makalelerde ecoli icin trimopetrim -sulfametaksazol (Bactrim) tedavisinin 4 hafta olması gerekir diye gecer.
Yanlız şunuda eklemekte yarar görüyorum, son yıllarda E.coli suşlarının tetrasiklin, amoksisilin,
kloramfenikol, TMP-SMZ (Bactrim) ve kinolonlara karşı dirençli hale gelmesi nedeniyle fosfomisin ve tremetamolün (nsaii) iyi bir alternatif olduğu bildirilmektedir.
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

kadir yazdı:
Yedek yazdı:Merhaba arkadaşlar, meni kültürümde e coli ve mssa üredi ikisi de bactrim e duyarlıydı. Doktor iki kutu baktrim yazdı 20 günlük. Bitince kontrole gel dedi. Kontrole gidemiyorum şehir değiştirdim. 1 kutu daha kullanıp kafama göre 1 aya tamamlamalı mıyım ? 20 gün yetersiz gibi geliyor çünkü.
Kronik prostatitte antibiyotik tedavisinin yetersiz kalması iyi degildir. Zira patojen direnç kazanır. Kronik prostatit konulu tıbbi makalelerde ecoli icin trimopetrim -sulfametaksazol (Bactrim) tedavisinin 4 hafta olması gerekir diye gecer.
Yanlız şunuda eklemekte yarar görüyorum, son yıllarda E.coli suşlarının tetrasiklin, amoksisilin,
kloramfenikol, TMP-SMZ (Bactrim) ve kinolonlara karşı dirençli hale gelmesi nedeniyle fosfomisin ve tremetamolün (nsaii) iyi bir alternatif olduğu bildirilmektedir.
Bendekiler bactrim'e dirençli değil abi. Antibiyogram yapıldı. Yani 1 kutu daha içip toplamda 30 güne tamamlamak iyi olacaktır diyorsun. Yetersiz olur diyorsan 2 kutu daha içebilirim, yan etkisini görmüyorum. Penis başı batmalar geçti, diğer semptomlar duruyor. Ağrım sızım da daha nadir oluyor ama cinsel semptomlar bir türlü düzelmedi abi. 5 kutu daha iç desen içerim cinsel fonksiyonlar için.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hayir kardesim oyle degil, sunu demek istiyorum. 30 gunden az icersen tamamen ölmez patojen baygin halde kalir. Bu sefer patojen ayildiginda karsina daha direncli olarak cikar. O yuzden 4hafta kullanilmasi gerekir diyorum. Direnç kazanmasin 20 gun az gelir.Ayrica yeni bir denenmis ve kabul gormus guncel bir antibiyotik tedavisinden bahsettim. Fosfomisin ve tremetamol tedavisi. Bu tedavinin bactrimden daha etkili oldugundan bahsettim.
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

Kadir benimde onumuzdeki haftaici zafer hocaya gorunmem gerekiyordu fakat giris yasagi olunca nasil gidicem onu dusunuyorum, daha once yazilan laclardan fayda gördüm sence napmam gerek, ayni ilaclari tekrardan buradanmi yazdirsam ? Birde herkes meni kültürü yaptıryor bende yaptırmalı mıyım,
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

kadir yazdı:Hayir kardesim oyle degil, sunu demek istiyorum. 30 gunden az icersen tamamen ölmez patojen baygin halde kalir. Bu sefer patojen ayildiginda karsina daha direncli olarak cikar. O yuzden 4hafta kullanilmasi gerekir diyorum. Direnç kazanmasin 20 gun az gelir.Ayrica yeni bir denenmis ve kabul gormus guncel bir antibiyotik tedavisinden bahsettim. Fosfomisin ve tremetamol tedavisi. Bu tedavinin bactrimden daha etkili oldugundan bahsettim.
30 gün kesin içeceğim abi. İşi garantiye almak için 40 gün içsem zararı olur mu yoksa 30 gün yeter mi kesin. bi de antibiyotiğin maximum etki etmesi için ne yapmam lazım ayrıyetten ? Sarımsak ekstaktı içiyorum, polen proboils probiyotik alıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:
kadir yazdı:Hayir kardesim oyle degil, sunu demek istiyorum. 30 gunden az icersen tamamen ölmez patojen baygin halde kalir. Bu sefer patojen ayildiginda karsina daha direncli olarak cikar. O yuzden 4hafta kullanilmasi gerekir diyorum. Direnç kazanmasin 20 gun az gelir.Ayrica yeni bir denenmis ve kabul gormus guncel bir antibiyotik tedavisinden bahsettim. Fosfomisin ve tremetamol tedavisi. Bu tedavinin bactrimden daha etkili oldugundan bahsettim.
30 gün kesin içeceğim abi. İşi garantiye almak için 40 gün içsem zararı olur mu yoksa 30 gün yeter mi kesin. bi de antibiyotiğin maximum etki etmesi için ne yapmam lazım ayrıyetten ? Sarımsak ekstaktı içiyorum, polen proboils probiyotik alıyorum
Ekstraklari al faydasi var. Ozellikle ev yogurdu tuket hergun. 40 gün kullan diyemem. Ona drunuz karar verir. Literaturde 30 gün diye geciyor.
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Tamam abi sağolasın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:Tamam abi sağolasın
Rica ederim.