Ne yapmalıyım?(konya)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Atalaymeh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Ne yapmalıyım?(konya)

Mesaj gönderen Atalaymeh »

3.5 ay önce sık idrara çıkma şikayetiyle başladı.idrar çok azdı neredeyse yapamıyorsun.sonlara doğru kesik kesik damlatarak bitiyordu idrar.
Devlet hastasinde doktor azosilin yazdı(tam idrar tahlili temiz) 3 4 gün kullan geçmesse gel dedi.tekrar aynı şikayetle gittim.üroflowmetri yaptı.normal dedi.idrar hissi gitmiyor dedim.tuvaletten sonra ultrasyonla baktı idrarı tam bosaltamiyorsun dedi.
tamprost mr yazdı 1 ay kullan tekrar gel dedi.idrarda rahatlama oldu idrar hissi azaldi.tekrar gittiğimde 1 senelik tamprost yazdı muayenede etmedi.3 kere gitigim doktor tanilari sırasıyla iye, prostatit,bph yazmis.nasil bir doktora denk geldiysek...
İdrar kültürünün birinde "bir kaç koloni Koagülaz negatif stafilokok"üredi.yaziyordu.doktor önemli değil dedi.
Şimdi ki durum
Alfa bloker kullanıyorum
İdrar hissinde ve sıklıkta azalma var ama idrar miktarı az(eskisi gibi değil)
Makatla testis arasında ve pelvik bolgede tatlı bir kaşıntı,ağrı var.
Grip oldugumda idrar sıklığı yaşadım.
Şimdi Konya'da tekrar bir doktora gitmeyi düşünüyorum.
1-)doktor tavsiyeniz varmı ?
2-)doktordan hangi testleri istemeliyim?
3-) kronik miyim?
4.) prostat sivisiyla ve prostat masajı sonrası yapılan kültür testleri farklı sonuç verir mi ?
Cybh testleri temiz....
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Ne yapmalıyım?(konya)

Mesaj gönderen blackrow67 »

Konyada gideceksen özel büyükşehirde üroloji var mehmet ardıç ona git. Tedavi için doğru ilaçları veriyor.
Atalaymeh

Mehmet ardıç in tedavisi nasıl ? Lökosit takibimi yapıyor kültür mü ?
blackrow67

Lökosit ölçümü yapmaz bunu yapan doktorlar istanbuldalar ama mehmet hocada iyidir.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Atalaymeh yazdı:Mehmet ardıç in tedavisi nasıl ? Lökosit takibimi yapıyor kültür mü ?
Mehmet Ardıç’a gittiğinde burda paylaşırmısın tedavi şeklini merak ediyorum nasıl bir antibiyotik kombinliyor bir kaç sefer gitmeyi düşündüm ama malum corana vürüsü olunca iyice tırsıyorum gidemiyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Gecmis olsun... gereken herseyi yapmissinizbir de kizilay soda tuketmenizi tavsiye ederim uzerinde bikarbonatli yazar ayrica brokoli kuru denediniz mi rahatlamaniza yardimci olur
Atalaymeh

huseyin252 yazdı:
Atalaymeh yazdı:Mehmet ardıç in tedavisi nasıl ? Lökosit takibimi yapıyor kültür mü ?
Mehmet Ardıç’a gittiğinde burda paylaşırmısın tedavi şeklini merak ediyorum nasıl bir antibiyotik kombinliyor bir kaç sefer gitmeyi düşündüm ama malum corana vürüsü olunca iyice tırsıyorum gidemiyorum
Muayene oldum.ultrasyonda prostat boyutu normal hafif kalsifikasyon var dedi.1.5 sene önce eswl ile taş kirdirtmistim.idrar tahlili ve tas şüphesiyle film istedi.ikisi de temizdi.daha sonra prostat sivisindan kültür ve sonrasında idrar örneği . Prostat sivisi çok çabuk geldi 30sn surmemistir islem.pamuklu cubuga aldı örneği.varsa gözden kacmasin(küçük taşlar filmde gözükmeye biliyor) diyerek tomografi çekelim dedim.

Sonuç..
-Ultrasyon,film ve tomografi temiz (taş yok)
-İlk idrar temiz lökosit 1-2
-Prostat sıvısından kültür s. aureus uredi.(çoğu antbytk duyarlı)
-gram boyama az lökosit ve gram pozitif kok görüldü.
-Prostat muayenesi sonrası idrar kültürü temiz lokosit 0-1

Hoca bu bakterinin muayene sırasında bulaş olabileceğini söyledi.bu bakteriye yönelik ilaç yazdi.sonucu kullanip göreceğiz artik.bu arada tamptrost ilacı biraktim.bu yaşta bph kolay olmaz hem prostat boyutu normal dedi.

İlaçlar...
tetradox 100 mg 14 kapsül
Cipro 500mg 14
Atalaymeh

Cenesuyu yazdı:Gecmis olsun... gereken herseyi yapmissinizbir de kizilay soda tuketmenizi tavsiye ederim uzerinde bikarbonatli yazar ayrica brokoli kuru denediniz mi rahatlamaniza yardimci olur
Henüz bunları kullanmadım.antibiyotik sonrası deneyebilirim.
blackrow67

Ben fazla yorum yapamıyorum süreç benimde başımdan geçti fakat ben yorum yapınca büyüklerimiz sen doktormusun bir ayda doktorluk taslamaya başladın diyorlar. Şimdi susmayı tercih ediyorum.