5 yıl sonra durum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

5 yıl sonra durum

Mesaj gönderen Icedive26 »

Hikaye aslında çok uzun. Sayısız doktor sayısız test ama sonuç yok. Bende mikrop hiç üremedi. Acıbademde flora çıktı. Klökosit en fazla 2-3 idi. Sayısız antibiyotik besin takviyesi vb.

Artık antibiyotiklere karşı vücut alerji geliştiriyor. Kullanamıyorum. Midem hassas ağrı kesici kullanamaz duruma geldim. Bir ara reaktif artrit çektim. Ara ara hafif de olsa sıkıntılarım oluyor ağrı yorgunluk, yokluyor. İşimi vb hayatı çok zor idare ediyorum. Ama hiçbir zaman kendimi koyvermedim

Bugün son bir defa prostat sıvısı için kültür denemek istedim. Doktor sıvı getiremedi. Doktorlar çok yetersiz bu hastalıkla uğraşan ve bilgili olan az. Yine de sağolsunlar.
Sanırım bu konuyu artık kapattım.

Eğer yeni yakalanan arkadaşlar varsa forumdaki doktorları denesinler. Prostat sıvı kültürü pcr , mikrop bulunmazsa lökosit takibi. Uygun tedavi uygun doktor ile erken zamanda alınırsa tedavi şansı çok yüksek. Burada değerli bilgiler paylaşan psikolojik destek olan moral veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kendinizin doktoru olun son tavsiyem. Size neyin iyi geldiğini yine sizden iyi bilen kişi yok. Örneğin bana sık mastürbasyon iyi gelmiyor. Haftada 1 e düştüm. Destek olarak quercetin polen keçiboynuzu pekmezi iyi geliyor.
Ayağımı kalçamı üşütmemeye çalışıyorum malum kış. Arabaya ısıtmalı koltuk minderi aldım sanırım ise yarıyor uzun süre açık bırakmıyorum 2 dk yetiyor. Bağışıklığı kuvvetli tutmaya bakın.

Yoksa benim gibi ne uzayıp ne kısalırsiniz. Halimize yine çok şükür.

Sağlıcakla kalın.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Re: 5 yıl sonra durum

Mesaj gönderen ahmetbey »

Şüpheli ilişki sonrası mi oluşmuştu sizde
Icedive26

ahmetbey yazdı:Şüpheli ilişki sonrası mi oluşmuştu sizde
Aynen ondan sonra oluştu Ahmetbey. Herhangi bir şey bulunamadı. Nüksediyor zaman zaman. kötünün iyisi diyelim.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Icedive26 yazdı:Hikaye aslında çok uzun. Sayısız doktor sayısız test ama sonuç yok. Bende mikrop hiç üremedi. Acıbademde flora çıktı. Klökosit en fazla 2-3 idi. Sayısız antibiyotik besin takviyesi vb.

Artık antibiyotiklere karşı vücut alerji geliştiriyor. Kullanamıyorum. Midem hassas ağrı kesici kullanamaz duruma geldim. Bir ara reaktif artrit çektim. Ara ara hafif de olsa sıkıntılarım oluyor ağrı yorgunluk, yokluyor. İşimi vb hayatı çok zor idare ediyorum. Ama hiçbir zaman kendimi koyvermedim

Bugün son bir defa prostat sıvısı için kültür denemek istedim. Doktor sıvı getiremedi. Doktorlar çok yetersiz bu hastalıkla uğraşan ve bilgili olan az. Yine de sağolsunlar.

Eğer yeni yakalanan arkadaşlar varsa forumdaki doktorları denesinler. Prostat sıvı kültürü pcr , mikrop bulunmazsa lökosit takibi. Uygun tedavi uygun doktor ile erken zamanda alınırsa tedavi şansı çok yüksek. Burada değerli bilgiler paylaşan psikolojik destek olan moral veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kendinizin doktoru olun son tavsiyem. Size neyin iyi geldiğini yine sizden iyi bilen kişi yok. Örneğin bana sık mastürbasyon iyi gelmiyor. Haftada 1 e düştüm. Destek olarak quercetin polen keçiboynuzu pekmezi iyi geliyor.
Ayağımı kalçamı üşütmemeye çalışıyorum malum kış. Arabaya ısıtmalı koltuk minderi aldım sanırım ise yarıyor uzun süre açık bırakmıyorum 2 dk yetiyor. Bağışıklığı kuvvetli tutmaya bakın.

Sağlıcakla kalın.
Şikayet ne var sizde ağrımı
Icedive26

Imzekken yazdı:
Icedive26 yazdı:Hikaye aslında çok uzun. Sayısız doktor sayısız test ama sonuç yok. Bende mikrop hiç üremedi. Acıbademde flora çıktı. Klökosit en fazla 2-3 idi. Sayısız antibiyotik besin takviyesi vb.

Sağlıcakla kalın.
Şikayet ne var sizde ağrımı
Yanma, sık idrar, boşaldıktan sonra yanma. El ayaklarda soğukluk.
Ağrı yok.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

Icedive26 yazdı:
ahmetbey yazdı:Şüpheli ilişki sonrası mi oluşmuştu sizde
Aynen ondan sonra oluştu Ahmetbey. Herhangi bir şey bulunamadı. Nüksediyor zaman zaman. kötünün iyisi diyelim.
Bende de aynı kardeşim bence çeşitli antibiyotikler kullanınca nonbaktetiyele dönüşüyor nüks olması bakteriye bagli degil prostatın hasarlı olması ve dış etkenler benim doktor böyle söyledi sinirsel bir durum dedi
Essabr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Acı Tecrübe

Mesaj gönderen Essabr »

Dün yanmalar artınca tekrar hastaneye gittim. Ultrason ile böbrekleri, prostatı, mesaneyi muayene edildi. Yaklaşık 8 gün evde antibiyotik, 6 gün yatarak iğne ve devamında 8 gün evde antiyotik tedavisinin sonunda ilaçlar değiştirildi. Aynı günün akşamında yanma zirve yaptı, yerlerde kıvrana kıvrana 2-3 saat geçirdim. Bol su içerek gecenin bi yarısına kadar tuvalete taşındım. Sonrası ilaçlarında etkisiyle uyuyup kalmışım. Sabah korkarak kalkıp tuvalete gittim, hafif hafif işerken 3*11 mm çapında bit taş düşürdüm. Bütün ağrım sızım, yanmalarım bitti. Hasılı 2 ultrason 1 filmde gözükmeyen taş sebebiyle 24 gündür antibiyotik alıyorum.
Buradaki neredeyse bütün yorumları okudum. Herkese Allah’tan şifalar diliyorum. Hepiniz şahitsiniz ne kadar aciz olduğumuza, gözle görünmeyen bir bakterinin yada görülemiyen tırnak kadar taşın esiri oluyoruz. Paranın, gücün hiçbir faydası yok.
Gittiğim doktorların son ikisi tanıdık ve özel ilgi göstermelerine rağmen, göstermeyen Allah göstermiyor, tahliller temiz çıkıyor ve prostatit teşhisi konulmasına sebep oluyor. Allah'a sonsuz şükürle olsun ki edilen dualar karşılık buluyor ve bir anda bütün sıkıntı ve dertler sona eriyor.
Şifayı veren Allah. Dua, dua, dua.
Ya Şafi
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Acı Tecrübe

Mesaj gönderen bb544 »

Essabr yazdı:Dün yanmalar artınca tekrar hastaneye gittim. Ultrason ile böbrekleri, prostatı, mesaneyi muayene edildi. Yaklaşık 8 gün evde antibiyotik, 6 gün yatarak iğne ve devamında 8 gün evde antiyotik tedavisinin sonunda ilaçlar değiştirildi. Aynı günün akşamında yanma zirve yaptı, yerlerde kıvrana kıvrana 2-3 saat geçirdim. Bol su içerek gecenin bi yarısına kadar tuvalete taşındım. Sonrası ilaçlarında etkisiyle uyuyup kalmışım. Sabah korkarak kalkıp tuvalete gittim, hafif hafif işerken 3*11 mm çapında bit taş düşürdüm. Bütün ağrım sızım, yanmalarım bitti. Hasılı 2 ultrason 1 filmde gözükmeyen taş sebebiyle 24 gündür antibiyotik alıyorum.
Buradaki neredeyse bütün yorumları okudum. Herkese Allah’tan şifalar diliyorum. Hepiniz şahitsiniz ne kadar aciz olduğumuza, gözle görünmeyen bir bakterinin yada görülemiyen tırnak kadar taşın esiri oluyoruz. Paranın, gücün hiçbir faydası yok.
Gittiğim doktorların son ikisi tanıdık ve özel ilgi göstermelerine rağmen, göstermeyen Allah göstermiyor, tahliller temiz çıkıyor ve prostatit teşhisi konulmasına sebep oluyor. Allah'a sonsuz şükürle olsun ki edilen dualar karşılık buluyor ve bir anda bütün sıkıntı ve dertler sona eriyor.
Şifayı veren Allah. Dua, dua, dua.
Geçmiş olsun sevindim
Allah büyük :roll: