invanza başladım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
bakbak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

invanza başladım

Mesaj gönderen bakbak »

daha önce invanz alan var mı? 7 gün invanz alicam, izole edilebilen pcrde gardniralla var sadece ama güvenmiyorum.
bakbak

Re: invanza başladım

Mesaj gönderen bakbak »

İstanbul'dayim lokosit düşürdü bu tedavi kullandığım süre ama sonra yine ayni..
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

bakbak yazdı:daha önce invanz alan var mı? 7 gün invanz alicam, izole edilebilen pcrde gardniralla var sadece ama güvenmiyorum.
Pcr ı nerde yaptırdınız?
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

Gelişimde yaptırdım ama gelişim herkeste gardnrella çıkarıyormus duyduğum kadarıyla
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

hocam şu sağ köşe de arama butonu var. oraya ilaç adını yazarsanız binlerce ne kadar kullan ne fayda gören görmeyen ne tedavi şekilleri hepsi çıkıyor. şu foruma invanz alan varmı diye sormak nedir ya en az 500 başlık çıkar ve içerisinde de inanılmaz bilgiler var. benim alakam olmamasına ragmen bile invanz la alakalı 2 saat başlık okudum. bana basit ilaçlar çok iyi geliyor inşallah sıradan antibiyotiklerle düzelirim
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Gardnerella :) ya hocam mavi lab sonucunda çıkmıştı bu benim , inanmadım gittim 2 farklı yerde yaptırdım hepsi temiz çıktı inanma boşver flagy kullan 2 kutu emin değilsen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gardnerella vaginalis icin invanza gerek yok vucuda gereksiz yere ant yuklemeyin. 2kutu flagyl yeterli.
Eyupsab
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Eyupsab »

kadir yazdı:Gardnerella vaginalis icin invanza gerek yok vucuda gereksiz yere ant yuklemeyin. 2kutu flagyl yeterli.
Labaratuardaki sonuçlar yanlışmı güvenmeyelimmi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hayir kardesim icin rahat etmiyecekse gardnerella icin bu ilaci kullanabilirsin. Zaten drda bunu verecektir sana. Tahlillerin hangisi dogru bilemeyiz. Varoldugunu kabul edip kullanmakta fayda var.Neticede 2 kutu antibiyotik.
Gardnerellaci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Gardnerellaci »

yoldaşlar merhaba, benim şüpheli ilişkimden sonra 3.Ayda mavi lab'da pcr yaptırdım idrardan Gardnerella çıktı önemsiz dediler ilaç yazmadılar, onlarca doktora sordum onlarda önemsiz dedi detaylı sorular soruyorum hepsi geçiştiriyor ''konuyu unut'',''konuyu kapat'' vs vs. 8 Aydır şükür bir belirtim yok ama gardnerella hakkında internette pek bilgi yok erkekler için asemptomatik ilerleyip kronik bir soruna dönmesinden korkuyorum, aranızda korunmasız ilişkisinden 9 ay 12 ay vs gibi uzun süreler sonra belirti yaşamaya başlayan oldu mu ? çünkü cybh'lar ile ilgili hastahaneye,lab'a başvurduğunda sadece temel bulaş yolu cinsel yol olanlara bakıyorlar, hiv,hepatit,sifiliz,mycoplasma,ureaplasma,trichomonas,gardnerella,hsv,gonore,klamidya gibi ama uzun zamandır araştırıyorum sizlerin aranızda da olan bazı arkadaşlardan görüyorum enterekok bakteriler var mesela bunlarda cinsel yolla bulaşabiliyor temel yolu cinsellik olmasa da,bu konuda da şunu danışmak isterim eğer bulaşmış olsaydı 8 ay içinde belirti yaşarmıydım ? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, @kadir üstad bir de bu yukarıda bahsettiğin flagyl'i reçetesiz alabiliyor muyum,almalı mıyım ?
Gardnerellaci

Ha birde buradan edindiğim bilgiler ışığında tit yaptırmaya karar verdim, eğer ki lökosit sayım normal düzeyde ise bu sonuç şüphelendiğim 8 ay önceki ilişkimden bakteriyel açıdan bir şey kapmadığımı kanıtlar mı ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gardnerellaci yazdı:Ha birde buradan edindiğim bilgiler ışığında tit yaptırmaya karar verdim, eğer ki lökosit sayım normal düzeyde ise bu sonuç şüphelendiğim 8 ay önceki ilişkimden bakteriyel açıdan bir şey kapmadığımı kanıtlar mı ?
Kardesim, gecmis olsun. Flagyl bir metronidazol grubundan bir
antibiyotiktir recetesiz vermezler. Tanidik eczaci varsa belki alırsin.Tahlil konusuna gelince, tahlil kültür yaptiracaksaniz tüm üretral akintilardan yaptirmanizda fayda var. Prostat sivisi, meni ve idrardan yaptirirsaniz enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu net olarak tespit etmis olursunuz.
Gardnerellaci

Teşekkürler @kadir üstad, peki sence herhangi bir belirtim yokken tek seferlik korunmasız birliktelikte bunun üstüne gitmek ideal mi yoksa fobiklik derecesinde bir durum mu ? testi isteyen doktorum ilaç yazmıyor, internetten görüştüğüm doktorlarda belirti yoksa tedaviye gerek yok diyerek cevaplıyor yani bu durumda doktora gitsem yine bu ilacı yazacağını sanmıyorum.
crunkstar

Gardnerellaci yazdı:Teşekkürler @kadir üstad, peki sence herhangi bir belirtim yokken tek seferlik korunmasız birliktelikte bunun üstüne gitmek ideal mi yoksa fobiklik derecesinde bir durum mu ? testi isteyen doktorum ilaç yazmıyor, internetten görüştüğüm doktorlarda belirti yoksa tedaviye gerek yok diyerek cevaplıyor yani bu durumda doktora gitsem yine bu ilacı yazacağını sanmıyorum.
aynı şekilde uroplasma içinde aynısını savunan doktorlar var. bence yapman gereken. 2 3 tane farklı enfeksiyoncu ile görüşüp fikirlerini alman. bana kalırsa orada birşey pozitif ise tedavi edilmeli ve negatife çevirmeli senin vücudun hassasiyet göstermeyerek şikayet vermiyor ama partnerine verebilir. yada hiç bir sorun olmayabiir ama neden pozitif olsun. evet belki kendide gidebilir ama 2 4 kutu antibiyotik yutmaylan ölmezsin antibiyogram yapmadılarmı belliki yapmamışlar ben olsam sürekli enfeksiyoncularla görüşür bunu negatife çevirmek istediğimi belirtirim. bu cinselliğin tek seferi yok. 1 defa korunmasız oral yapıp 250 invanz alan çocuk var forumda hiç birşey de bulaşmayabilir 2 3 patojende bulaşabilir. nasıl bakteri yokken ilaç yazmamak istiyorsa doktorlar. illaki bir hastalık türü pozitif ise ilaç yazmak zorundalar kadir abide zaten reçeyi vermiş. 1 2 enfeksiyoncu ile görüştüğünde sende sonuca varacaksın bu kadar basit. bu cyhb ne hikmetse zaten biri ilaca boğuyor biri evine git diyor.
Gardnerellaci

haklısınız bende ilaç tedavisi almak istiyorum aslında ama dediğin gibi en az 5 tane enfeksiyoncuyla görüştüm tedaviye gerek yok dediler, ürologlar aynı şekilde, sonra jineoloklara sorayım dedim hadi tamam bende bişey yapmıyor da kızda bişey yaparsa diye onlarda kadında bu bakteri zaten doğuştan var dedi, pubmedde biraz gezindim kimi araştırmada %70 kimisinde %60 bakirede pozitif geliyor, ama kafamı karıştıran şu madem bu kadar zararsız testi niye var ya da bende belirti vermiyor da başkasında nasıl veriyor ki erkeklerde belirti verme oranı %5'lerin altında... gardnerella ile ilgili bir doktora başvurup ilaç tedavisi alan oldu mu eğer olduysa ilacı ve doktoru yazarsa çok makbule geçer
crunkstar

geçrekten 5 adet farklı enfeksiyon bölümü doktoru ile görüştüyseniz hepsinin ilac yazmaması cok enteresan. çok ilginc siz gidip direk bana bu doktor ilac yazmadı diye başlarsanız büyük oranda tedavinin kaderini belirlersiniz ben tahmin etmiyorumki. meraba hocam korunmasız şüpheli bir ilişkim oldu bende test yaptırdım bu bakteri bende cıktı deyip te 5 adet doktorun hiç bişey olmaz demesi ya en azından bu olduysa bişey olabilir bi bakteri kuluçka süresindedir bişeydir diye yalandan cipro yazarlar. yada bu doktorlar o kadar fazla tecrübeliki bu testin büyük oranda sende şikayet vermiyor ise yanlış bir sonuç olabileceğinden eminler. başka cok bir ihtimal gelmiyor aklıma. sende bu bakteri gerçekten varsa ve partnerinle korumasız birlikte olursan. balık gibi kokarsa hanım kızımız bir süre sonra o zaman gidip tek tek o doktorların hepsini de korumasız anladınız siz gerisini.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gardnerellaci yazdı:Teşekkürler @kadir üstad, peki sence herhangi bir belirtim yokken tek seferlik korunmasız birliktelikte bunun üstüne gitmek ideal mi yoksa fobiklik derecesinde bir durum mu ? testi isteyen doktorum ilaç yazmıyor, internetten görüştüğüm doktorlarda belirti yoksa tedaviye gerek yok diyerek cevaplıyor yani bu durumda doktora gitsem yine bu ilacı yazacağını sanmıyorum.
Cinsel bulaş öykülerinde zaten genellikle tek seferde olur bu isler. Sonra insanlar yıllarca cekerler. O yüzden cok partnerli bayanlarla korunmasiz iliski cok risklidir. Şikayetiniz yoksa tahlillere zaten gerek yok.
crunkstar

kadir yazdı:
Cinsel bulaş öykülerinde zaten genellikle tek seferde olur bu isler. Sonra insanlar yıllarca cekerler. O yüzden cok partnerli bayanlarla korunmasiz iliski cok risklidir. Şikayetiniz yoksa tahlillere zaten gerek yok.
peki kadir abi uroplasma da dahil bir çoğu şikayet yaratmıyorsa pozitif ise hiç kafaya takmadan yolumuza bakmamız kesin bir şekilde doğrumu. bana mantıklı gelmiyor. ya başka bakteri ile beraber partnerimizde ürerlerse onda şikayet verirse ne olacak.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim, miko ve ureoplazma enfeksiyona sebep olur. Uretrit, genital akinti, prostatit gibi enfeksiyonlara sebep olur. Kultur ve antibiogram yapilmali pozitif cikarsa tedavi olunmalidir.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

kadir yazdı:Kardesim, miko ve ureoplazma enfeksiyona sebep olur. Uretrit, genital akinti, prostatit gibi enfeksiyonlara sebep olur. Kultur ve antibiogram yapilmali pozitif cikarsa tedavi olunmalidir.
Bunlarda, genelde akıntı problemleri oluyor değil mi abi? Bir de diğer arkadaşa cevaben, korunmalı veya korunmasız fark etmiyor, oraldan bile geçebiliyor bakteriler.
Gardnerellaci

peki gardnerellanın sebep olduğu bir durum var mı ya da denk geldin mi abi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:
kadir yazdı:Kardesim, miko ve ureoplazma enfeksiyona sebep olur. Uretrit, genital akinti, prostatit gibi enfeksiyonlara sebep olur. Kultur ve antibiogram yapilmali pozitif cikarsa tedavi olunmalidir.
Bunlarda, genelde akıntı problemleri oluyor değil mi abi? Bir de diğer arkadaşa cevaben, korunmalı veya korunmasız fark etmiyor, oraldan bile geçebiliyor bakteriler.
Evet targocid kardesim, miko ve ureoplazma bazi kisilerde akintiyada sebep oluyor. Cesitli suşları var, mutasyona ugrayanlari var. Oral sekstentende gecebilir tabiki ama miko ve ureoplazma agizda pek bulunmaz ama transfer olabilir.
crunkstar

bu bakteriler heryde bende cok uzun süredir çok dikkat ediyorum. kondumu çıkarmadan genital bölgemde antiesptik temizlik yapıyorum çok dikkatli çıkartıp çıkardıktan sonra da tekrar antiseptik temizlik yapıyorum. bu şekilde de başımıza dert açarsa artık yapacak hiç birşey yok.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

kadir yazdı:
Targocid yazdı:
Evet targocid kardesim, miko ve ureoplazma bazi kisilerde akintiyada sebep oluyor. Cesitli suşları var, mutasyona ugrayanlari var. Oral sekstentende gecebilir tabiki ama miko ve ureoplazma agizda pek bulunmaz ama transfer olabilir.
Onu enterekok ve staf için söylemiştim, abi. Anladım abi. Benim klamidya hususu için bilhassa sordum bunu. Çünkü, bu Avelox’tan sonra ilginç semptomlar yaşamaya başladım.
Gardnerellaci

Kadir abi, geçmiş mesajlarınızı okudum sanıyorum sizin de Gardnerella geçmişiniz var, belirti veriyormuydu veyahut bu bakteri belirti vermeyecek miktarda ise (gelişim lab sitesinde 10000 birimden az olarak yazmışlar bu sayıya) kendiliğinden temizlenir mi ? çok sınırlı bilgi bulabiliyorum yerli yabancı kaynaklardan, tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim