Herkese merabalar fikirlerinizi almak istiyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mertefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Herkese merabalar fikirlerinizi almak istiyorum

Mesaj gönderen mertefe »

Arkadaşlar abiler bugün adana da doktor ılker ünsal a gittim tabi formdaki bir kaç arkadaşın tavsiyesi üzerine çünkü bu adam da zafer oyman gibi prostat sivisindan lökosit takibi ve miktarına göre ampirik tedavi uyguluyormus neyse gittim bana idrar tahlili ultrason ve tomografi yaptırdı. Bana ekranda gösterek her iki bobregimde de taşlar varmış ve böbreğin çıkışında ki kanalda da darlık varmış Prostat im daki iltihapta bunlardan kaynaklanıyormuş prostat ta iltihabin olduğunu da tomografi de ekran da gösterdi defaaten rektal muayene ve prostat sıvısı almasını söyledim yapmadı önce bu taşların ve kanaldaki darligin halledilmesi lazım dedi prostatindaki iltihaba da bunlar neden oluyor dedi bunun içinde kamistan bobreklere kadar tel sokulup ayrıca kanal darlığı ameliyati olmam gerekiyormuş bunun içinde üniversite hastanesine gitmem gerekiyormus ilaç yazdı şikayetlerin geçmezse üniversite hastanesine git dedi. Bu arada benim şikayetler 5 ay önce bir hayat kadinina oral yaptirdiktan 3 4 saat sonra peniste karincalanma ve yanma olarak başlamıştı şu anki sikayetlerim ise arada değişkenlik gösterse de penis ucunda hafif yanma ozellikle uzaninca bacaklarda ayaklara kadar vuran yanma batma makatta yanma dolgunluk kaşıntı batma ve huzursuzluk arada pelvik bölge ve testislerde yanma ve batma kalcalarda hafif yanma batma ben de ıdrar şikayetleri ve ağrı hiç olmadı. Taş sıkıntısı ben de yillardir var vücut uretiyor zaten doktor da dedi senin böbrekler doğuştan üretiyor çoğu kez de kirdirdim ve dusurdum. Sunuda defaaten sordum şüpheli iliski ile alakalı bir durum değil mi yani kesinlikle değil dedi prostat iltihabin bobreklerde ki taslardan ve kanaldaki darlik ve tahristen oluyor dedi bunları halletmezsen prostat iltihabini duzeltemezsin dedi velhasil diğer arkadaşlara olduğu gibi bana ne rektal muayene yaptı ne de prostat sıvısı aldı bu arada yaşım da 28 artık ben de bu 5 aydır doktor doktor hastane hastane gitmekten yoruldum belki dedim ılker ünsal bana da prostat sıvısı alıp lökosit sayımı yapar yapmadı bu şekilde şeyler söyledi bana siz ne diyorsunuz arkadaşlar bu konuda
mertefe

Re: Herkese merabalar fikirlerinizi almak istiyorum

Mesaj gönderen mertefe »

Bu arada Prostat boyutu da 27 cc
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Eswt tedavisi bence şuan son çare sizce nasıl bir tedavi
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kronik Prostatit , Pelvis ağrısı üzerine 60 hasta ile yapılmış çift kör çalışma ,

Çalışmaya ESWT nin etkilerini araştırmak üzere Kronik prostatit şikayeti olan 60 hasta katılmıştır.

Hastaların tamamı 3 aydan uzun süredir Kronik Prostatit hastalığı şikayeti bulunan kişilerdir. 60 kişilik hasta grubu otuz kişilik iki gruba ayrılmıştır. 1. Gruptaki hastalara, her biri 3000 atış olmak üzere haftada bir kez , dört hafta boyunca ESWT tedavisi uygulanmıştır. 2. Gruptaki hastalara sahte bir uygulama prosedürü gerçekleştirilmiştir. Kontroller tedaviden 4 ve 12 hafta sonra gerçekleştirilmiştir.

ESWT uygulaması perine bölgesinden anesteziye gerek duyulmadan uygulanmıştır. 2. Gruptaki hastalara da aynı bölgeden benzer şekilde ESWT olmayan sahte bir uygulama yapılmıştır.

Uygulamaların sonucunda, yaşam kalitesi, ereksiyon durumu, boşalmada ağrı ve işemede ağrı değerleri ,Ulusal Sağlık Kronik Prostatit Semptom indeksi (NIH-CPSI) ,Uluslararası Prostat Semptom Skoru (IPSS) , Uluslararası Erektil fonksiyon indeksi (IIEF) ve ağrı değerlendirmesi için Görsel Analog skalası (VAS) kullanılarak değerlendirildi.

Tüm hastalar tedavi ve takiplerini sorunsuz olarak tamamladılar. 1. Grupta yeralan tüm hastalarda , yukarıda belirtilen tüm değerlendirme kriterlerinde gözle görülür bir iyileşme kaydedildi. 2. Gruptaki hastalarda bir iyileşmeye rastlanmadı. Tedavi sonrasında gerçekleştirilen takip süresince de tedavi uygulanan grupta etkinin devam ettiği görülmüştür. Kontrol grubu olan 2. Grupta ağrıların devam ettiği bildirilmiştir.

Yapılan çift kör çalışma sonucunda ,ESWT nin , kolay, ucuz ve anlamlı etkilere sahip , yan etkisi olmayan bir tedavi seçeneği olarak hastalara önerilmesi uygun görülmüştür.
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Kardeşim iyi hoş anlatmissin ama benim konuyla alakalı bir bağlantı kuramadim
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Kadir abi ve değerli üyeler sormak istediklerimi madde halinde toparlamak istiyorum
1. Doktorun da dediği gibi böbrek taşları ve böbrek çıkışı kanal darlığı prostat iltihabina neden olabilir mi?
2. Tomografi de prostat bezinin iltihapli olup olmadığı gerçekten de belli oluyor mu
3. Böbrek taşı olup şüpheli cinsel ilişki yaşamayıp ta bu rahatsızlığı yaşayan var mı
Herkese geçmiş olsun
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

[quote="mertefe"]Arkadaşlar abiler bugün adana da doktor ılker ünsal a gittim tabi formdaki bir kaç arkadaşın tavsiyesi üzerine çünkü bu adam da zafer oyman gibi prostat sivisindan lökosit takibi ve miktarına göre ampirik tedavi uyguluyormus neyse gittim bana idrar tahlili ultrason ve tomografi yaptırdı. Bana ekranda gösterek her iki bobregimde de taşlar varmış ve böbreğin çıkışında ki kanalda da darlık varmış Prostat im daki iltihapta bunlardan kaynaklanıyormuş prostat ta iltihabin olduğunu da tomografi de ekran da gösterdi defaaten rektal muayene ve prostat sıvısı almasını söyledim yapmadı önce bu taşların ve kanaldaki darligin halledilmesi lazım dedi prostatindaki iltihaba da bunlar neden oluyor dedi bunun içinde kamistan bobreklere kadar tel sokulup ayrıca kanal darlığı ameliyati olmam gerekiyormuş bunun içinde üniversite hastanesine gitmem gerekiyormus ilaç yazdı şikayetlerin geçmezse üniversite hastanesine git dedi. Bu arada benim şikayetler 5 ay önce bir hayat kadinina oral yaptirdiktan 3 4 saat sonra peniste karincalanma ve yanma olarak başlamıştı şu anki sikayetlerim ise arada değişkenlik gösterse de penis ucunda hafif yanma ozellikle uzaninca bacaklarda ayaklara kadar vuran yanma batma makatta yanma dolgunluk kaşıntı batma ve huzursuzluk arada pelvik bölge ve testislerde yanma ve batma kalcalarda hafif yanma batma ben de ıdrar şikayetleri ve ağrı hiç olmadı. Taş sıkıntısı ben de yillardir var vücut uretiyor zaten doktor da dedi senin böbrekler doğuştan üretiyor çoğu kez de kirdirdim ve dusurdum. Sunuda defaaten sordum şüpheli iliski ile alakalı bir durum değil mi yani kesinlikle değil dedi prostat iltihabin bobreklerde ki taslardan ve kanaldaki darlik ve tahristen oluyor dedi bunları halletmezsen prostat iltihabini duzeltemezsin dedi velhasil diğer arkadaşlara olduğu gibi bana ne rektal muayene yaptı ne de prostat sıvısı aldı bu arada yaşım da 28 artık ben de bu 5 aydır doktor doktor hastane hastane gitmekten yoruldum belki dedim ılker ünsal bana da prostat sıvısı alıp lökosit sayımı yapar yapmadı bu şekilde şeyler söyledi bana siz ne diyorsunuz arkadaşlar bu konuda[/qu
3-4 saate mikrop girip enfeksiyon yapmaz,bilmiyorum ama bu hastalik direk pelvik kas sorunu galiba,pelvik bolgede artik bi kas grubumu sinir grubumu artik kasilip kaliyor sanki,nuks yadigimda (idrar reflusu) ayni sikayetler olusyor,ben artik prostati fazla.kurcalamayacam pelvik taban arastirmalari yapmaya baslayacam,
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Fikrine katılıyorum prostat iltihabı demek vücuda bir virüs yerleşimi ile olur fakat ilişki yaşamadan insanlar bu sorunu yaşamasının hala nedeni bile belli degil bencede dediğiniz gibi kaslar ile ilgili olablir ben inanıyorum
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Umudun mavisi kardeş benim durum aynen şu şekilde gerçekleşti hayat kadınına 1 dakika kadar oral yaptırdım bosaldim gönderdim akabinde 3 4 saat sonra penisim de bir karincalanma ve huzursuzluk olmaya başladı aynı günün akşamı da penisim yanmaya başladı tabi daha sonraki günler de de bu yanmalar aşamalı olarak pelvik bölge makat bacaklar ve bacak arkası kalcalarda batmali yanmali olmaya başladı zaten olayi mi anlattığım zaman doktorlar da senin gibi bişey kapmış olsan aynı günde belirti vermez diyorlardı bugün de ılker ünsal yaşadığın sıkıntının o kadınla bir alakası yok dedi sadece o güne denk gelmiş dedi artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ben ilker ünsala katilmiyorum. Sizin zaten oral iliskiniz olmus. Buna binaen penisten giren mikrop.prostata yerlesmis enfeksiyon yaratmis. Sizin bobrek sorununuz ayri bisey ozaten eskiden beri varolan birsey.Bobrekten olsaydı onceden olurdunuz prostatit. Supheli iliskilerde ayni gun dahi belirti alırsiniz. Biraksinlar bu isleri. Bir kere rektal muayene yapmamasi zaten eksi puan. Gecmis olsun kardesim.
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Sağol Kadir abi adama rektal muayene prostat sıvısı lökosit sayımı yapacak umidiyle gittim neyle karşılaştım yav vallaha bıktım bu doktorlardan kimi bol su iç geçer dedi kimi biseyin yok ama yine de antibiyotik yazayım dedi kimisi de senin kesinlikle psikolojik dedi adamakıllı kendinden emin konuşan bir doktora denk gelmedim gelsem dediğini yapacam ama yok millet sikinin keyfin de biz doktor peşinde
Kadir abi bu arada vucudumda ara ara kasintilar da oluyor bu neyden olabilir acaba?
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:Ben ilker ünsala katilmiyorum. Sizin zaten oral iliskiniz olmus. Buna binaen penisten giren mikrop.prostata yerlesmis enfeksiyon yaratmis. Sizin bobrek sorununuz ayri bisey ozaten eskiden beri varolan birsey.Bobrekten olsaydı onceden olurdunuz prostatit. Supheli iliskilerde ayni gun dahi belirti alırsiniz. Biraksinlar bu isleri. Bir kere rektal muayene yapmamasi zaten eksi puan. Gecmis olsun kardesim.
Kesinlikle bakteri böbrek taşı prostatit yapsaydı erkeklerin yarısı prostatit olurdu
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Aynen kardesim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mertefe yazdı:Sağol Kadir abi adama rektal muayene prostat sıvısı lökosit sayımı yapacak umidiyle gittim neyle karşılaştım yav vallaha bıktım bu doktorlardan kimi bol su iç geçer dedi kimi biseyin yok ama yine de antibiyotik yazayım dedi kimisi de senin kesinlikle psikolojik dedi adamakıllı kendinden emin konuşan bir doktora denk gelmedim gelsem dediğini yapacam ama yok millet sikinin keyfin de biz doktor peşinde
Kadir abi bu arada vucudumda ara ara kasintilar da oluyor bu neyden olabilir acaba?
Sorunuzu anlayamadim kaşıntımı kasıntımı?
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Kaşıntı kadir abi
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Bi de bir ara baya bir oluyordu şimdi ara ara oluyor kaşıntı acaba stresten falan mı ki
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kullandiginiz ilaclardan olabilir.
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Kadir abi peki tomografi de prostat in iltihapli olup olmadığı hakikaten gözüküyor mu
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Arkadaşlar ben uzun senedir sıcak duş alıyorum normal sıcağın üstünde su ile bu benim kaslarımda sorun yapıp benim peniste kas sorunu oluşturmuş olablir mi normalde biliyorum prostatit olan birinde ereksiyon sorunu olur acaba bu sıcak Sudan dolayı benim ereksiyon sorunu olmuş olablir mi
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Dragon yazdı:Arkadaşlar ben uzun senedir sıcak duş alıyorum normal sıcağın üstünde su ile bu benim kaslarımda sorun yapıp benim peniste kas sorunu oluşturmuş olablir mi normalde biliyorum prostatit olan birinde ereksiyon sorunu olur acaba bu sıcak Sudan dolayı benim ereksiyon sorunu olmuş olablir mi
sıcak su kaslarda ve sinirlerde sıkışma yapmaz aksine gevşeme yapar, faydalıdır.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Bu arada bu ligone için bakteri varmış diyorlar içinde bu Bilgi dogru mu Eger böyle birşey olsa neden bunu versinler insanlara doktorlar zafer hoca böyle bir riski göze almaz
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Arkadaşlar bu hastalık sinirli ve stresli adamda artış gözlendirir mi emin misiniz
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi ben birşey soracam yine acaba bu lökosit son üç dört teste lökosit stabil olması iyi mi ve Eger iyise semptomlar iki aydır tam istediğim gibi iyi değilse arada artıyorsa ve ama lökosit hala stabilse bunun sebebi nedir Eger iltihaplı bir doku olan prostat lökosit 1-2 ise neden hala agrılar da azalma %20-30 larda bu zaman nı alır sizce ben bide youplus ı bıraktım yalan olmasın vücudum sgrıyor diye zafer hoca olum niye bırakıyorsun dedi
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Dragon yazdı:Bu arada bu ligone için bakteri varmış diyorlar içinde bu Bilgi dogru mu Eger böyle birşey olsa neden bunu versinler insanlara doktorlar zafer hoca böyle bir riski göze almaz
ha siktir .. kim diyor bunu ?? bende 3 kutu birden aldim ..bakteri var derken zaten var bagirsaklar icin gerekli olan bakteriler var , bunda sorun sorun teskil edecek bir durum yok ... bagirdsak florasini duzenleyen bakteriler .. antibiyotik neticesinde coken bagirsak flrasini duzenliyor .. bunun haricinde baska biseydenmi sozediyorsun acaba