Kesin iyileşme varmı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Kesin iyileşme varmı?

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaşlar ömür boyu sürer diyen var bir yerde bitecek diyen var başka şeyler diyen var sizin fikriniz nedir bitecek mi bu kabus?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Kesin iyileşme varmı?

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

tamamen iyileşen de var ömrünün sonuna kadar bu hastalıkla yaşayanlarda var.bir gün bitecek demek hayal olur.
Jumjer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Jumjer »

ahmet yazdı:Arkadaşlar ömür boyu sürer diyen var bir yerde bitecek diyen var başka şeyler diyen var sizin fikriniz nedir bitecek mi bu kabus?
Bitmese bile bünyemizi eninde sonunda çözüp ona göre önlemler le belirtileri en aza indiricez bence eninde sonunda
Elhamdülillah
Galip

Mesaj gönderen Galip »

tedavisi çok zor yada yok deniyor ama bu formda 20 li yaşlarında hastalığa yakalanan yaşı 50-55 olan ağabeyimiz varmı acaba yada 20-25 yıldır bu illetle uğraşan anlamak istediğim vucut 15-20 yıl sonra bu hastalığa karşı mutasyolojik bir tepki veriyormu
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Jumjer yazdı:
ahmet yazdı:Arkadaşlar ömür boyu sürer diyen var bir yerde bitecek diyen var başka şeyler diyen var sizin fikriniz nedir bitecek mi bu kabus?
Bitmese bile bünyemizi eninde sonunda çözüp ona göre önlemler le belirtileri en aza indiricez bence eninde sonunda
Dostum bütün hayat boyu dikkat ederek nasıl yaşanır ki lohusa kadınlar gibi
Jumjer

Mesaj gönderen Jumjer »

ahmet yazdı:
Jumjer yazdı:
Dostum bütün hayat boyu dikkat ederek nasıl yaşanır ki lohusa kadınlar gibi
Mecburen kardeşim bi yerden sonra yapcak bişey yok
Elhamdülillah
Serdar

Mesaj gönderen Serdar »

Doktorum ilerleyen yaşla prostatın doğal olarak büyümesi ve kan akışının artması sonucu hastalığın 50li yaşlardan sonra iyileştiğini söylemişti
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Serdar yazdı:Doktorum ilerleyen yaşla prostatın doğal olarak büyümesi ve kan akışının artması sonucu hastalığın 50li yaşlardan sonra iyileştiğini söylemişti
Doktor un kim 20 yıl var yani öyle mi :shock:
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Zuspat yazdı:
Serdar yazdı:Doktorum ilerleyen yaşla prostatın doğal olarak büyümesi ve kan akışının artması sonucu hastalığın 50li yaşlardan sonra iyileştiğini söylemişti
Doktor un kim 20 yıl var yani öyle mi :shock:
Hahhahaha o zamanda prosrat büyümesi başlar bu organ bizim hayatı si..p attı desene
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Ömrünün sonuna kadar bu hastalık sürmez. Vücut her gün kendini onaran bir mekanizmaya sahip. Ancak bu prostat için çok fazla uzun sürüyor. Uzun sure sigara içen birinin akciğeri 10 yılda temizleniyor. Bu merette buna benziyor. Zamanla her şey duzelecek.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bakteri ölse bir kere sonra düzelme olacak ama bakteri ölmüyor ki devamlı iltihaplanma yapıyor
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Tam iyileşmeyen prostat her zaman nüks edebilir, tamamen iyileştiğini sanırsın uzun yıllar belirti vermez gün gelir yine mi geriye döndük dersin
Serdar

Mesaj gönderen Serdar »

Ankara Medical park Opr. Dr. Cengiz Kara. Prostatit konusunda çok bilgili olduğunu söyleyemem ama bu görüşüne %100 Katılıyorum çünkü prostatın iyileşmemesinin yada çok zor iyileşmesinin tek sebebi yeterli kan akışı olmayışı.
Sırf bu yüzden günümüzde yeni yöntem olarak kullanılan ESWT tedavisinde olumlu sonuçlar alınabiliyor.
Ve yine bu yüzden sıcak oturma banyoları ağrıları azaltıyor.
Quercetin kanı inceleyici özelliği de iyileşme sürecini bu şekilde hızlandırıyor. Ayni şekilde ağrı kesicilerin de en önemli özelliği kanı inceltmesi ve bu sayede ağrıların azalmasını sağlıyor.
Stres kasların kasılarak kan akışının azalmasına sebep oluyor ve ağrıları arttırıyor. Hepsi birbiri ile bağlantılı çalışıyor ve ortak noktası kan akışının artıp azalmasına çıkıyor.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Serdar yazdı:Ankara Medical park Opr. Dr. Cengiz Kara. Prostatit konusunda çok bilgili olduğunu söyleyemem ama bu görüşüne %100 Katılıyorum çünkü prostatın iyileşmemesinin yada çok zor iyileşmesinin tek sebebi yeterli kan akışı olmayışı.
Sırf bu yüzden günümüzde yeni yöntem olarak kullanılan ESWT tedavisinde olumlu sonuçlar alınabiliyor.
Quercetin kanı inceleyici özelliği de iyileşme sürecini bu şekilde hızlandırıyor. Ayni şekilde ağrı kesicilerin de en önemli özelliği kanı inceltmesi ve bu sayede ağrıların azalmasını sağlıyor.
Stres kasların kasılarak kan akışının azalmasına sebep oluyor ve ağrıları arttırıyor. Hepsi birbiri ile bağlantılı çalışıyor ve ortak noktası kan akışının artıp azalmasına çıkıyor.
Kan man yalan nedenben dediğin doğru adamsın uzun sürecek fakat iyileşecez inanmak iyileşme sürecini hızlandıracak
Serdar

Mesaj gönderen Serdar »

ahmet yazdı:
Serdar yazdı:Ankara Medical park Opr. Dr. Cengiz Kara. Prostatit konusunda çok bilgili olduğunu söyleyemem ama bu görüşüne %100 Katılıyorum çünkü prostatın iyileşmemesinin yada çok zor iyileşmesinin tek sebebi yeterli kan akışı olmayışı.
Kan man yalan nedenben dediğin doğru adamsın uzun sürecek fakat iyileşecez inanmak iyileşme sürecini hızlandıracak
Ahmet istediğine inanmakta serbestsin ama prostatta kan akışını arttırmaya yönelik bilinçli yaşam gerçekten çok önemli. Bütün sorunların başlangıcı olan antibiyotiklerin etki etmemesi de sadece prostatta kan akışı olmadığından kaynaklanıyor.
Uzun süre oturmak kan akışını azalttığı için ağrıları arttırıyor, spor yapmak azaltıyor, hepsi birbiri ile bağlantılı.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Serdar yazdı:
ahmet yazdı:
Ahmet istediğine inanmakta serbestsin ama prostatta kan akışını arttırmaya yönelik bilinçli yaşam gerçekten çok önemli. Bütün sorunların başlangıcı olan antibiyotiklerin etki etmemesi de sadece prostatta kan akışı olmadığından kaynaklanıyor.
Uzun süre oturmak kan akışını azalttığı için ağrıları arttırıyor, spor yapmak azaltıyor, hepsi birbiri ile bağlantılı.
Serdar olay antibiyotiğin prostata ulaşması durumu olsaydı direkt prostata enjekte edilen abtibiyotik iyileştirirdi ben 1.5 ay antibiyotik her gece küvette 1 saat oturdum akabinde sıcak su torbasını alıp prostatı ısıtacak şekilde 1 saatte öyle bekledim gene kanlanmadı gene olmadı ben iyileşmenin genel sağlığa dikkat etmekle yani sigara alkol almamak sağlıklı beslenmek spor ve bîtamin enzim takviyelerini alarak vücut direncini yükseltip o şekilde hastalığın yenileceğine inanıyorum bakterisi hiç olmayanda hasta prostat sıvısında lökosit olmayanda hasta vücut bu lanetolası hastalığı kendi yenecek başka çare yok koymuşum antibiyotiğine. Saygılar
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Bizim en büyük ve ortak sorunumuz hepimizin bağısıklık sistemi çok kötü önce onu güçlendiricez sonrada zaman içinde kaybolacak.
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Arkadaslar henüz doktorlarda dahil kimse net bir sey bilmiyor.Benim su ana kadar okudugum duydugum ve anladigim kadariyla olay söyle ; prostat idrar yollarinin adeta nizamiyesi yani iceri girenlerin kontrol altinda tutuldugu yer mikrop bakteri adi herneyse prostata kadar ulastiginda eger prostata bulasirsa tekrar oradan atilmasi oldukca güc sebep dolasim arkadaslar .Antibiyotik veya baska bir ilac tablet vs. ictiginizde yada enjekte edildiginde oraya az miktarda ulasiyor zaten qercetin prostat dokusu tarafindan iyi emilsin diye bromolin diye bir maddeyle birlikte alinmasi öneriliryor.Beslenmenin süphesiz insan sagligi üzerinde iyilesme yada hastaliga yakalanmama gibi etkileri tartisilmaz.Iste bu sebeplerden dolayi bence enjeksiyon muhtemelen baslarda ise yariyor ama diyelimki siz dolasimi ilacin emilimini falan bay pas ettiniz test yaptiniz bakteriyi tespit ettiniz sonra bakteriye kültür yaptiniz ve bakterinin direncli olmadigi bir antibiyotik kirec veya ödem cözücü vs. bir karisim hazirladiniz bunu direk prostat dokusuna caktiniz. Buraya kadar harika ama o karisim ilac icerde bakterileri öldürdü kirecli bölgeyide cözdü ama prostattan atilmasi kisitli dolasim yani kanlanma nedeniyle ölü bakteri veya doku nasil ve ne sürede disari atilabilir .Su ana kadar yazdiklarim sadece sesli düsünme hicbir bilmsel dayanagi yok ve bir iddia yada tez degil .Ama basitce insan anotomisini bilen biri kesinlikle bilirki orta ve yüksek tempoyla yapilan sportif faaliyetler vücuttaki dolasimi artirir vücudun her bölgesine kan gitmesine yol acar zaten prostat masaji veya normal masaji hastaliklara destek olarak önerir (sicak oturma banyosuda dahil ).Spor yapan insanlarin bagisiklik sistemi yapmayanlara oranla cok daha güclüdür bu tartisilmaz bir konu.Tabiki bu konularda bir calisma yok cünkü tip dedimiz sey sadece dünyadaki ilac medikal malzeme ve tibbi arac gereclerin neredeyse oyuncagi olmus bir sektör haline gelmis.Dolayisiyla kisinin hastaligi cerrahi bir müdahaleyle tedavi edilebiliyorsa hemen ameliyat (cok pahali) bu imkan yoksa ilac tedavisi (orta) care yoksa bagisiklik veya suplement denilen tedavi edici oldugu savunulan yöntem (normal) quercetin vitamin vs besin takviyesi öneriyorlar.Spor yapmanizi kesinlikle öneririm vücudun kendi kendine calismasi isisinin artmasi terleme vs.kaslariniriz kalbinizin damarlarinizin akcigerlerininiz daha bir cok ayri organ ve sistemin kapesitesini arttirir düzenli spor bilincli beslenme aliskanligi edinmenizi saglar ve su zor günlerde hastalik sebebiyle psikoljik olarak biriktirdiginiz (fazla enerji) buna öfke ,isyan ,caresizlik ne derseniz deyin miktarinin azalmasina yol acar .Ben tibba karsi degilim ama dünyada artik kabul gören alternatif tip diyede bir seyde var .Modern tip insana malesef sadece biyolojik olarak tek tarafli bakmaya devam ediyor oysa psikolojinin hastaliga yakalanma yada tedavisi konusunda arastirmalar oldukca yetersiz son olarak ben 39 yasindayim aramizda benden yasca daha büyük olanlarda vardir ama size önerim umutsuzluga kapilmak sadece isleri dahada trajik hale getirir .Yasadigimiz dünyada bir cok eksik organi veya agir hastaligi olan caresiz insanlar var yasadigimiz seyde cok agir ama olabildigince olumlu katkida bulunmaya calisalim bu siteyi kuran emegi gecen arkadaslara bu vesileyle sonsuz tesekkürler ...
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Sporu hic sevmem ama bu hastaliga yakalaninca gordumki sikayetlwrin bazilari tamamen spr yapmamakla alakali fizik tedavi ve spora baslayinca cogunlugu gecti idrarda yanma bile cok ilginc burdan cikardigim sonuc bu is dolasim baraninbdedigi gibi sadece temiz kan oksijen ilacin ulasmasi degil ayni zamanfa atiklatin trmizlenmaside dolasima bagli en iyi acan sey sicak spor ve masaj yani hareket edin en qz indan yuruyun ve kendinizi yormafan bazi bi kac hareket yapin evde illa spor salonuna yada top sahasina gitmeye gerek yok cogumuz agridan yapamio zaten ama evde comelip dogrulmak bile cok seyi deistirir fizik tedavide 5 er 10 adkika iki hareket yapuodum idrar da yabma duzelmisti n3 hikmetse
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ben günde en az 7-8 saat yürüyorumdur.ama yürümeninde hafta sonu gelince evde yatmanında bir faydasını görmedim.bu bakteriyel bir hastalık.ama bakteriyel olmasındaki ana sebep için ortaya atılan 2 tez var.birincisi; prostata yeterince antibiyotik işlememesi ikincisi ise prostattaki deformasyon.ben şimdi 3 aylık bir antibiyotik kürüne başladım.ankaradan bir pro.ürolog bana bu kür ile 10 kişiden 6 kişinin tamamen iyileşti dedi.bir kaç forum üyeside bilir o doktoru.hocanın ismi lazım değil.tamamen iyileşirsem doktorun adını paylaşıcam.iyileşemezsem gerek yok zaten.verdiği kürdeki antibiyotiklerde vücuda diğer antibiyotik gruplara kadar zarar vermiyor.hiç korkmana bile gerek yok dedi.görücez bakalım.
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Bu hastalik icin bagisiklik sistemi cok onemli aslinda bu hastaligin kesin tedavisinde iyilesme istense olur. Ama sanki bu iste rant var gibi geliyor bana... Yanliz sunu soyleyim bu illet hastalik bagisiklik sistemi ve bademcik agri sisme faranjit ile baglantisi var ben oyle hissediyorum.
Propolis yara odeme birebir bence prostata ekstrat sivi karisimi direkt enjekte edolebilir bromealin oyle cunku propolis bademcige direk enjekte edildiginde cok kisa surede iyilesiyor bu yontem prostatite iyi gelebilr hatta cok iyi masajla yani yaraya odemi yok eden her sey denenebilenir ve masaj ile o alan damar kan akisi saglanir
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Caresiz yazdı:Bu hastalik icin bagisiklik sistemi cok onemli aslinda bu hastaligin kesin tedavisinde iyilesme istense olur. Ama sanki bu iste rant var gibi geliyor bana... Yanliz sunu soyleyim bu illet hastalik bagisiklik sistemi ve bademcik agri sisme faranjit ile baglantisi var ben oyle hissediyorum.
Propolis yara odeme birebir bence prostata ekstrat sivi karisimi direkt enjekte edolebilir bromealin oyle cunku propolis bademcige direk enjekte edildiginde cok kisa surede iyilesiyor bu yontem prostatite iyi gelebilr hatta cok iyi masajla yani yaraya odemi yok eden her sey denenebilenir ve masaj ile o alan damar kan akisi saglanir
Rant değil uğraşmak istemiyorlar üroloji de tip daki en basit dal aslında böyle olunca da en malları bu bölüme geliyor aklım almıyor nasıl olurda kimse ilgilenmez tek tek var o da yapan belli işi sağlığa değil paraya endekslemiş para da sorun değil yeter ki bitsin bu bir çok insan eski sağlığını almak için yılların birikimini verebilir
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

baran17 yazdı:Arkadaslar henüz doktorlarda dahil kimse net bir sey bilmiyor.Benim su ana kadar okudugum duydugum ve anladigim kadariyla olay söyle ; prostat idrar yollarinin adeta nizamiyesi yani iceri girenlerin kontrol altinda tutuldugu yer mikrop bakteri adi herneyse prostata kadar ulastiginda eger prostata bulasirsa tekrar oradan atilmasi oldukca güc sebep dolasim arkadaslar .Antibiyotik veya baska bir ilac tablet vs. ictiginizde yada enjekte edildiginde oraya az miktarda ulasiyor zaten qercetin prostat dokusu tarafindan iyi emilsin diye bromolin diye bir maddeyle birlikte alinmasi öneriliryor.Beslenmenin süphesiz insan sagligi üzerinde iyilesme yada hastaliga yakalanmama gibi etkileri tartisilmaz.Iste bu sebeplerden dolayi bence enjeksiyon muhtemelen baslarda ise yariyor ama diyelimki siz dolasimi ilacin emilimini falan bay pas ettiniz test yaptiniz bakteriyi tespit ettiniz sonra bakteriye kültür yaptiniz ve bakterinin direncli olmadigi bir antibiyotik kirec veya ödem cözücü vs. bir karisim hazirladiniz bunu direk prostat dokusuna caktiniz. Buraya kadar harika ama o karisim ilac icerde bakterileri öldürdü kirecli bölgeyide cözdü ama prostattan atilmasi kisitli dolasim yani kanlanma nedeniyle ölü bakteri veya doku nasil ve ne sürede disari atilabilir .Su ana kadar yazdiklarim sadece sesli düsünme hicbir bilmsel dayanagi yok ve bir iddia yada tez degil .Ama basitce insan anotomisini bilen biri kesinlikle bilirki orta ve yüksek tempoyla yapilan sportif faaliyetler vücuttaki dolasimi artirir vücudun her bölgesine kan gitmesine yol acar zaten prostat masaji veya normal masaji hastaliklara destek olarak önerir (sicak oturma banyosuda dahil ).Spor yapan insanlarin bagisiklik sistemi yapmayanlara oranla cok daha güclüdür bu tartisilmaz bir konu.Tabiki bu konularda bir calisma yok cünkü tip dedimiz sey sadece dünyadaki ilac medikal malzeme ve tibbi arac gereclerin neredeyse oyuncagi olmus bir sektör haline gelmis.Dolayisiyla kisinin hastaligi cerrahi bir müdahaleyle tedavi edilebiliyorsa hemen ameliyat (cok pahali) bu imkan yoksa ilac tedavisi (orta) care yoksa bagisiklik veya suplement denilen tedavi edici oldugu savunulan yöntem (normal) quercetin vitamin vs besin takviyesi öneriyorlar.Spor yapmanizi kesinlikle öneririm vücudun kendi kendine calismasi isisinin artmasi terleme vs.kaslariniriz kalbinizin damarlarinizin akcigerlerininiz daha bir cok ayri organ ve sistemin kapesitesini arttirir düzenli spor bilincli beslenme aliskanligi edinmenizi saglar ve su zor günlerde hastalik sebebiyle psikoljik olarak biriktirdiginiz (fazla enerji) buna öfke ,isyan ,caresizlik ne derseniz deyin miktarinin azalmasina yol acar .Ben tibba karsi degilim ama dünyada artik kabul gören alternatif tip diyede bir seyde var .Modern tip insana malesef sadece biyolojik olarak tek tarafli bakmaya devam ediyor oysa psikolojinin hastaliga yakalanma yada tedavisi konusunda arastirmalar oldukca yetersiz son olarak ben 39 yasindayim aramizda benden yasca daha büyük olanlarda vardir ama size önerim umutsuzluga kapilmak sadece isleri dahada trajik hale getirir .Yasadigimiz dünyada bir cok eksik organi veya agir hastaligi olan caresiz insanlar var yasadigimiz seyde cok agir ama olabildigince olumlu katkida bulunmaya calisalim bu siteyi kuran emegi gecen arkadaslara bu vesileyle sonsuz tesekkürler ...
Söylediklerinin altına imzamı atarım.
Nisan ayında vücut geliştirme yapmaya başlamıştım, ama öyle hardcore değil, esnemeye dayalı b hafif ağırlıklarla, temmuza kadar devam ettim çok iyi hissediyordum kendimi, sonra 1 ay ara vermem gerekti. ağustos sonunda şikayetlerim geri gelmeye başladı, eylülden beri doktor doktor geziyorum. Her sabah ve aher akşam o bölgeyi kanlandıracak egzersizler yapmayı deneyeceğim.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

ABittersweetLi yazdı:ben günde en az 7-8 saat yürüyorumdur.ama yürümeninde hafta sonu gelince evde yatmanında bir faydasını görmedim.bu bakteriyel bir hastalık.ama bakteriyel olmasındaki ana sebep için ortaya atılan 2 tez var.birincisi; prostata yeterince antibiyotik işlememesi ikincisi ise prostattaki deformasyon.ben şimdi 3 aylık bir antibiyotik kürüne başladım.ankaradan bir pro.ürolog bana bu kür ile 10 kişiden 6 kişinin tamamen iyileşti dedi.bir kaç forum üyeside bilir o doktoru.hocanın ismi lazım değil.tamamen iyileşirsem doktorun adını paylaşıcam.iyileşemezsem gerek yok zaten.verdiği kürdeki antibiyotiklerde vücuda diğer antibiyotik gruplara kadar zarar vermiyor.hiç korkmana bile gerek yok dedi.görücez bakalım.
Yürüyüşten kasıt yüksek tempoda vücuttaki kan dolaşımını hızlandıran terleten cinsten olmalı 10 saat boyunca yavaş tempo yürümek bir anlam ifade etmez
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Bunu da şimdi buldum okudum, sizlerle paylaşayım, Harvard Tıp Okulu'nun sayfasından,
kaynak: http://www.health.harvard.edu/mens-heal ... e-prostate
İtalyan araştırmacıların yaptığı bir araştırmada, kronik prostatit hastalarını iki ayrı gruba ayırmışlar,
1. grup haftada 3 kez tempolu yürüyüşler yapmış,
2. grup ise oturma-kalkma, esneme ve bacak hareketlerinden oluşan bir egzersiz programı uygulamış.
18 hafta (4-5 ay) sonunda, hastaların hepsi kendini daha iyi hissettiklerini belirtmiş, ancak yürüyüş yerine egzersiz hareketleri yapan grup ağrı ve acılarının azaldığını, endişe ve stresi azalttıklarını ve daha kaliteli bir yaşama başladıklarını rapor etmişler.

Çalışmalar ortada, eminim buna benzer pek çok araştırma bulabiliriz.
Burada dikkat etmemiz gereken nokta, yaklaşık 4 ay süren düzenli bir yürüyüş ve egzersiz programına uyulduğu,
yani öyle bizim yaptığımız gibi 1 haftada 3 gün yarım saat bakına bakına yürüyelim de acılarımız azalsın durumu yok. İşten güçten arta kalan zamanda kendimizi daha iyi hissetmek için vakit ayıracağız.
Kilitli