Herhangi bir ilişkiye girmeden Prostatit Olan Varmı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Herhangi bir ilişkiye girmeden Prostatit Olan Varmı

Mesaj gönderen blackrow67 »

Başlıkta da belirtiğim gibi, varsa nasıl başladı bu süreç. Şüphelendiğiniz bir durum oldumu, hareketsiz birimisiniz yani spordan uzak sürekli oturmak zorunda kalan?

Bunun haricinde prostatit olduğunu düşünüpde yanlış tehşis konulması gibi bir durum oldumu hiç?
Mrshadow

Re: Herhangi bir ilişkiye girmeden Prostatit Olan Varmı

Mesaj gönderen Mrshadow »

evet boyle bircok arkadasimiz var forumda.
buna idrar reflusu, sık masturbasyon, usutme, sagliksiz yasam tarzi veya stress neden olabilir.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

blackrow67 yazdı:Başlıkta da belirtiğim gibi, varsa nasıl başladı bu süreç. Şüphelendiğiniz bir durum oldumu, hareketsiz birimisiniz yani spordan uzak sürekli oturmak zorunda kalan?

Bunun haricinde prostatit olduğunu düşünüpde yanlış tehşis konulması gibi bir durum oldumu hiç?
Ben varım kardeşim yaş 32 12 yıldır çekiyorum
tarik34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen tarik34 »

Benim hastalığımın olasılıkları;
Başlamadan birkaç yıl önce boşu boşuna safra kese ameliyatı oldum, daha sonra reflü hastalığı oluştu, sindirim sistemim çok kötüydü reflü, gaz vb. endoskopi sonucu midede helikobakter pilori saptandı, verilen ilaçları kullandım mı bilmiyorum, bundan birkaç ay sonra da üriner yakınmam olmuştu, ilk defa gittiğim ürolog sistik tanısı koymuştu, mesane duvarı ödemliydi, lökosit yoktu ya bundan oldu ya bu sistik tanısından birkaç ay öncesinden başlayarak hiç olmadığı kadar çok eşli kadınlarla korumasız birlikteliğim olmuştu, ama aşırı çokça... Bir de o aylar aşırı stres altındaydım ya da bundan oldu. Sistik tanısından sonra yer yer aynı yaşam biçimim devam etti, üç yıl sonra da prostatit teşhisi kondu.
Beş yıldır bu olumsuzluğu yaşayan ve okuyan, araştıran, izlemleyen, bir alanın doktora derecesinde uzmanı biri olarak derim ki bu hastalığın gerekçesi;
1. Genel olarak kadınlar ( Daha çok çok eşli kadınlar olmak üzere tek eşli olanlar da çok eşlilerin vajinası mikrop çöplüğüdür, tek eşli olanlarda da anatomi ve vajina enfeksiyonları söz konusudur, bu durum kadından çok erkeğe zarar veriyor. Erkeğin idarar yoluna bulaşması çeşitli yollarla prostata, mesaneye ulaşıp hasar vermesi )
2. Başta mide-bağırsak sistemi olmak üzere anatomide herhangi bir enfeksiyon olması, çeşitli yollarla üriner sisteme hasar vermesi
3. Kimyasallar, endüstriyel yaşam ( Yani yediğimiz, içtiğimiz hormonlu ürünler, bir çay da olabilir, bir ilaç da bir meyve de )
4. Yaşam biçimi ( İşte durağan yaşam vb. )
5. Üriner sistem yanlışları ( Örneğin sidiği tutup bırakma, bu durum sidiğin geri gönderilmesine sebep olmakta, enfeksiyonlu bir idrar yolu da söz konusuysa direkt prostata, mesaneye hasar veriyor, aynı durum semen ( meni ) için de geçerli...)
Kanımca bu gibi olumsuzluklara yol açan organlar, genel olarak tam sağlıklı yapıda değillerdir.
Her ne olursa olsun, bakteri saptansa da saptanmasa da üriner sistemde, henüz saptanamayan mikropların var olduğunun göstergesidir, mikropsuz iltihap hücresi ( lökosit ) olamaz... Yalnız teknoloji olanağımız kimini saptayabiliyor, kimi de prostat gözeneklerinde yaşam buluyor, gerekli koşularda lökositle belirti veriyor, diye düşünüyorum. Elle boşalmanın prostat iltihabına yol açacağını düşünmüyorum, belki prostat bezi büyümesine yol açabilir, ama enfeksiyona yol açmaz, diye düşünüyorum.
blackrow67

Bir kutu cipro, bir kutu tavanic bitirdim o ara azosilinde kullandım ama belirtiler hiç geçmiyor. Sadece aldığım alfabloker biraz rahatlatıyor :(
Msln

Mesaj gönderen Msln »

blackrow67 yazdı:Başlıkta da belirtiğim gibi, varsa nasıl başladı bu süreç. Şüphelendiğiniz bir durum oldumu, hareketsiz birimisiniz yani spordan uzak sürekli oturmak zorunda kalan?

Cok eşli degildim. Hastalıkla tanıştım. Neden oldu hala anlam veremedim.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Ben de hazirandan bu yana antibiyotik kullanmıyorum, aylardır alfa grubu urorec ve emselex kullanıyorum, lökosit çok yüksekti, antibiyotik kullanmadan şimdi yüzde seksen iyiyim, sanırım pek lökosit yok, belki de hiç...
blackrow67

Antibiyotik bağırsaklarımı mahvetti. Probiyotik alıyorum ekstra kefirde içiyorum ama nafile..
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

Öyle düşünüyorum ki tam sağlıklı prostata kavuşmamız için ya prostat üzerine tıbbı gelişmiş bir ülkeye gidip sağlam bir tedavi görmemiz gerekiyor ya da
sil baştan yeniden bir yaşama başlamamız gerekiyor, nasıl mı?
Baştan aşağı yaşamımızı bu hastalığın olumluluğuna göre kurgulamalıyız; iyi gözlemlemeliyiz bu hastalığa dokunan hiçbir eylemi yapmamalıyız, tetikleyen her yiyecek ve içeceklerden, sigaradan uzak durmalıyız, bir yaşam düzenli egzersiz yapmalıyız, yüzmeliyiz, prostatın hoşlandığı yiyecek ve içecekleri bir yaşam boyu tüketmeliyiz, düşüncemizi bu hastalıktan uzaklaştırıp başka alanlara yoğunlaştırmalıyız, düşünmemeye çalışmalıyız, mutlu olmaya çalışmalıyız, böyle bir hastalığımız yok gibi ilişki ve yaşam yaşamalıyız...Mücadeleyi bırakmamalıyız.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

blackrow67 yazdı:Antibiyotik bağırsaklarımı mahvetti. Probiyotik alıyorum ekstra kefirde içiyorum ama nafile..
Valla ben antibiyotiğin bu hastalığa fayda ettiğine inanmıyorum vücut doku hasarını onarmaya çalışıyor bu uzun sürüyor gerçi antibiyotikle iyileştim diyen kişiler var ama doktor da bana bu nüks olayında antibiyotik vermedi ilaçları 10 gün sonra gel para verme giriş yaptırmadan bana gel dedi biraz fayda etti 4 tane ilaç içiyorum 4 gündür 6 gün sonra belki de ağrılardan kurtulacak gibiyim muhtemelen fayda sağladı mi diyecek bir de karabaş otu ile melisa çayı günde bir bardak iç dedi içiyorum bakalım tadı güzel forum da da bu bitkileri kullanan var okumuştum ağrılardan kurtulsam dahi bu çayı içmeye devam edeceğim
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Ben neredeyse ergenlik başından beri katı parçacıklı meni ile uğraşıyorum. Yani ortada bir ilişki falan yoktu.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

ahmetbey yazdı:
blackrow67 yazdı:Antibiyotik bağırsaklarımı mahvetti. Probiyotik alıyorum ekstra kefirde içiyorum ama nafile..
Valla ben antibiyotiğin bu hastalığa fayda ettiğine inanmıyorum vücut doku hasarını onarmaya çalışıyor bu uzun sürüyor gerçi antibiyotikle iyileştim diyen kişiler var ama doktor da bana bu nüks olayında antibiyotik vermedi ilaçları 10 gün sonra gel para verme giriş yaptırmadan bana gel dedi biraz fayda etti 4 tane ilaç içiyorum 4 gündür 6 gün sonra belki de ağrılardan kurtulacak gibiyim muhtemelen fayda sağladı mi diyecek bir de karabaş otu ile melisa çayı günde bir bardak iç dedi içiyorum bakalım tadı güzel forum da da bu bitkileri kullanan var okumuştum ağrılardan kurtulsam dahi bu çayı içmeye devam edeceğim
Melissa ve karabas cayini 1 aydan fazla kullanmak vucuda zarar verebilir. Bende ciddi sivilcelenme yapiyor 1 ay sonrasi. Ibrahim saracoglu 1 ay kullanin 6 ay ara verin diyor
blackrow67

Karnimda hep bir şişkinlik var bir sertlik var ne tuhaf hastalık bu. Sanki prostatta degilde mesanede sorun var
blackrow67

Ben verilen antibiyotiklerin hepsini aynı anda kullanmıyorum. Şuan tavanic bitmek üzere bağırsaklarımı ciddi anlamda mahvetti. Yani kabızlık yaptı, bir şekilde onu çözüyorum da ardından tetradox kullanmaya başlayacağım. Bu şekilde doğrumu yapıyorum acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:Ben verilen antibiyotiklerin hepsini aynı anda kullanmıyorum. Şuan tavanic bitmek üzere bağırsaklarımı ciddi anlamda mahvetti. Yani kabızlık yaptı, bir şekilde onu çözüyorum da ardından tetradox kullanmaya başlayacağım. Bu şekilde doğrumu yapıyorum acaba?
Evet tek tek kullanmaniz daha uygundur.
blackrow67

kadir yazdı:
blackrow67 yazdı:Ben verilen antibiyotiklerin hepsini aynı anda kullanmıyorum. Şuan tavanic bitmek üzere bağırsaklarımı ciddi anlamda mahvetti. Yani kabızlık yaptı, bir şekilde onu çözüyorum da ardından tetradox kullanmaya başlayacağım. Bu şekilde doğrumu yapıyorum acaba?
Evet tek tek kullanmaniz daha uygundur.
Sağol kadir abi.
ironman3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ironman3333 »

Ben
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

tarik34 yazdı:Ben de hazirandan bu yana antibiyotik kullanmıyorum, aylardır alfa grubu urorec ve emselex kullanıyorum, lökosit çok yüksekti, antibiyotik kullanmadan şimdi yüzde seksen iyiyim, sanırım pek lökosit yok, belki de hiç...
prosta50

Ürorec kaç mg kullanıyorsun kuru boşalma yaptımı meni geliyor mu
prosta50

Ürorec kaç mg kullanıyorsun kuru boşalma yaptımı meni geliyor mu
blackrow67

prosta50 yazdı:Ürorec kaç mg kullanıyorsun kuru boşalma yaptımı meni geliyor mu
Bu tip ilaçların çoğunun kılavuzunda yazıyor. Muhtemelen ürorec'de yapar. Zaten boşalıyorsunuz sadece idrara karışıyor.
prosta50

4mg yapmıyor ve ilacı aldıktan sonra hemen değil aradan en az 20 saat geçince boşalma yaşa aklında bulunsun
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

prosta50 yazdı:4mg yapmıyor ve ilacı aldıktan sonra hemen değil aradan en az 20 saat geçince boşalma yaşa aklında bulunsun
Şöyle urorec 8 mg ve emselex 15 mg kısmen düzensiz olarak hazirandan bu yana birlikte kullanıyorum, başka da bir şey kullanmıyorum... Etkileri; bırakınca 48 saat sonra meni ve sıvısı geliyor... 24 saat aradan sonra sadece zevk suyu, yani prostat sıvısı geliyor, yarar görüyorum.. Yüzde seksen iyiyim, ilaç baş ağrısı, kısmen kabızlık yapıyor... Sertleşme sorunu yok, kısmen penis ucu ağrısı ve prostat ağrısı oluşuyor... Cinsel istek iyi, boşalma duygusu yaşıyorum, ama 24 saat içindeyse meni ve sıvıyı göremiyorum, ilaçtan 24 saat geçince bazen yan uzanıp nazik el yöntemi ile bayağı zevk sıvısı çıkıyor ve anlamlı rahatlama oluyor, ama 48 saat geçmeden meni gelmiyor.
blackrow67

tarik34 yazdı:
prosta50 yazdı:4mg yapmıyor ve ilacı aldıktan sonra hemen değil aradan en az 20 saat geçince boşalma yaşa aklında bulunsun
Şöyle urorec 8 mg ve emselex 15 mg kısmen düzensiz olarak hazirandan bu yana birlikte kullanıyorum, başka da bir şey kullanmıyorum... Etkileri; bırakınca 48 saat sonra meni ve sıvısı geliyor... 24 saat aradan sonra sadece zevk suyu, yani prostat sıvısı geliyor, yarar görüyorum.. Yüzde seksen iyiyim, ilaç baş ağrısı, kısmen kabızlık yapıyor... Sertleşme sorunu yok, kısmen penis ucu ağrısı ve prostat ağrısı oluşuyor... Cinsel istek iyi, boşalma duygusu yaşıyorum, ama 24 saat içindeyse meni ve sıvıyı göremiyorum, ilaçtan 24 saat geçince bazen yan uzanıp nazik el yöntemi ile bayağı zevk sıvısı çıkıyor ve anlamlı rahatlama oluyor, ama 48 saat geçmeden meni gelmiyor.
Bende normal zevk suyu geliyor fazlasıyla sadece meni gelmiyor.
tarik34

Mesaj gönderen tarik34 »

tarik34 yazdı:
Çoğu zaman yoğun cinsel istek gece uyandırıyor, sabah uyanınca affedersiniz güç indiriyorum sertliği... İşte çeşitli durumlarda penis ucu ağrısı, prostat ağrısı oluşuyor, eskiden yanma diyordum, şimdi ağrı diyorum... İdrar isteğinden ayırabiliyorum, bir de boşalma sonrası kısmen belirttiğim ağrı oluşuyor, ama nazik bir şekilde uzun uzun tadını çıkararak zevk suyunu getirme sonrası bir sorun olmuyor, sert bir biçimde yaparak organa hazar vermemeye çalışıyorum, tabii elle boşalmada böyle olunmalı, sert yapmak tahribat yapıyor.