FİKİRLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ( SIK İDRAR) MESANE BOYNU YÜKSEKLİĞİ

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ozanvozan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

FİKİRLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ( SIK İDRAR) MESANE BOYNU YÜKSEKLİĞİ

Mesaj gönderen ozanvozan »

Ben 1 yıl önce sistoskopi oldum daha prostatit teşhisi konulmamıştı darlık var diye girdiler operasyondan sonra doktor mesane boynu yüksek dedi ve gitti malum araştırma hastanesi herif umursamadı bile.. Belkide mesane boynunu tıraşlamış olsaydı ben Günde 30 kere tuvalette gitmezdim sonra gittiğim prof METE Kilciler sen non bakteriyel prostatitsin dedi gerçi non bakteriyele inanmıyorum ama. Yarın yeni açılan şehir hastanesine gidicem sizce ben neyim rahat idrar yapamıyorum bunu hissediyorum ve içerde kalıyor bunun nedeni prostatit mi? Mesane boynu yüksekliği mi? Sizce bir daha sistoskopi olursam mesane boynuna çizik attırmalımıyım? Yeni evliyim ama çocukmuş sprem kaçmasıymış umrumda değil ben böyle ölüp kurtulma kafasında olduktan sonra çocuğa zaten kendimi veremem bir akıl verin?
Mrshadow

Re: FİKİRLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ( SIK İDRAR) MESANE BOYNU YÜKSEKLİĞİ

Mesaj gönderen Mrshadow »

zaten teşhis almışsın, sistoskopinin zararları da var, tahriş edip enfekte de edebilir.
mesane boyu yuksekliği ise mecburen traşlanacak ama tekrar etmesi çok olası.
alfa bloker kullandığında rahatlıyor musun?
ozanvozan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ozanvozan »

Mrshadow yazdı:zaten teşhis almışsın, sistoskopinin zararları da var, tahriş edip enfekte de edebilir.
Denemediğim alfa bloker kalmadı antibiyotik vs de öyle rahatlama hiç yok
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

ozanvozan yazdı:Ben 1 yıl önce sistoskopi oldum daha prostatit teşhisi konulmamıştı darlık var diye girdiler operasyondan sonra doktor mesane boynu yüksek dedi ve gitti malum araştırma hastanesi herif umursamadı bile.. Belkide mesane boynunu tıraşlamış olsaydı ben Günde 30 kere tuvalette gitmezdim sonra gittiğim prof METE Kilciler sen non bakteriyel prostatitsin dedi gerçi non bakteriyele inanmıyorum ama. Yarın yeni açılan şehir hastanesine gidicem sizce ben neyim rahat idrar yapamıyorum bunu hissediyorum ve içerde kalıyor bunun nedeni prostatit mi? Mesane boynu yüksekliği mi? Sizce bir daha sistoskopi olursam mesane boynuna çizik attırmalımıyım? Yeni evliyim ama çocukmuş sprem kaçmasıymış umrumda değil ben böyle ölüp kurtulma kafasında olduktan sonra çocuğa zaten kendimi veremem bir akıl verin?
ağrı sızı yanma boşalıncs ağrı vs semptomlar var mesele sadece idrarsa enfeksiyonel bir durum olmayabilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ozanvozan yazdı:Ben 1 yıl önce sistoskopi oldum daha prostatit teşhisi konulmamıştı darlık var diye girdiler operasyondan sonra doktor mesane boynu yüksek dedi ve gitti malum araştırma hastanesi herif umursamadı bile.. Belkide mesane boynunu tıraşlamış olsaydı ben Günde 30 kere tuvalette gitmezdim sonra gittiğim prof METE Kilciler sen non bakteriyel prostatitsin dedi gerçi non bakteriyele inanmıyorum ama. Yarın yeni açılan şehir hastanesine gidicem sizce ben neyim rahat idrar yapamıyorum bunu hissediyorum ve içerde kalıyor bunun nedeni prostatit mi? Mesane boynu yüksekliği mi? Sizce bir daha sistoskopi olursam mesane boynuna çizik attırmalımıyım? Yeni evliyim ama çocukmuş sprem kaçmasıymış umrumda değil ben böyle ölüp kurtulma kafasında olduktan sonra çocuğa zaten kendimi veremem bir akıl verin?
Bakın kardesim,size eger kronik prostatit tanisi konulduysa, gerekli tahlillerin yapilip uygun antibiyotik tedavisine gecmeniz gerekirdi.Tedavi olmadiysaniz yada yarim birakip başa donduyseniz, prostat şişer mesaneye baski yapar, siz o baskiyi idrar var seklinde hissedersiniz, surekli idrara gidersiniz. Mesane tam dolmadan idrara cikmis olursunuz. Hal böyle olunca mesaneniz tam dolmadigi icin git gide büzülür, ufalır. Mesane kapasiteniz hacimsel olarak azalmis olur.Mesane duvarinda kalinlaşma olur. İçine çeyrek cay bardagi alicak idrar alicak kadar ufalan mesane surekli idrar sinyali verir. Önce tedavinizi olun. Ödem biraz olsun azalsinki mesane baskıdan kurtulsun. Idrar sıkliginizda azalir. Tras yaparsaniz bir muddet rahatlarsiniz ama yine mesane zamanla kalinlasip daralir. Once siz eger yine soylüyorum prostatit tanisı konmussa bulgularda prostatite isaret eden bulgu varsa. Bunun caresi tedavidir. İleri derecede idrari yapamiyacak derecedeysenizde ozaman ameliyat kacinilmazdir.
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

ozanvozan yazdı:
Mrshadow yazdı:zaten teşhis almışsın, sistoskopinin zararları da var, tahriş edip enfekte de edebilir.
Bende de sık idrar var ama ben prostata bağliyorum mesane ile alakali oldugunu dusunmuyorum şöyle soyliyim oncelikle prostat tedavisi al bir rahatlama saglayacaksin kardes. ama oyle hemen duzelmiyor malesef sık idrar. zafer hocaya gorunmeni tavsiye ederim sana kesin teşhis koyacaktır
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Size tavsiyem, idrar hissi oldugunda hemen tuvalete gitmeyin.Bekleyebildiginiz kadar bekleyin mesaneniz iyice dolsun ve genislemeye baslasin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gsmahmut yazdı:
ozanvozan yazdı:
Bende de sık idrar var ama ben prostata bağliyorum mesane ile alakali oldugunu dusunmuyorum şöyle soyliyim oncelikle prostat tedavisi al bir rahatlama saglayacaksin kardes. ama oyle hemen duzelmiyor malesef sık idrar. zafer hocaya gorunmeni tavsiye ederim sana kesin teşhis koyacaktır
Sizinkide ayni sey, prostat yukari dogru yani mesaneye dogru, mesane ustte yukarda. Yukari dogru itiyor mesaneyi hem mesane boynunu yukselterek idrar hissi uyandiriyor hemde akışı zayiflatiyor kardesim.Birbiriyle baglantili.