Prostatitmiyim?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ciguli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostatitmiyim?

Mesaj gönderen ciguli »

Merhabalar derttaş abilerim konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama yazıya başlıyorum.
19yaşındayım ve 1senedir sürekli idrara çıkıyorum, tam boşaltamamış hissi geliyor hatta son birkaç gündür yeni idrarımı yapmış olsam bile ellerimi yıkayacakken yine yapasım geliyor tekrar zorlarsam birkaç damla zar zor çıkıyor. Ve idrarım tazyikli değil. Soğuk havalarda bu semptomlar daha da artıyor yatarken bile bu havalarda battaniye ve yorganla anca rahat ediyorum. Ağrım yok olsada sağ ve sol alt karın boşluğumda zaman zaman ağrı oluyor. Ve emin olmasamda sanki penisimin ucu eskisine göre daha hassas bunun bir etkisi varmıdır bilmiyorum.

Doktor muayenelerine gelirsekte ilk başta idrar yolu enfeksiyonu oldum sonra tekrarladı ama tahliller temiz çıktı ve doktor aşırı aktif mesane var dedi 5ay ilaç kullandım sonra tekrar enfeksiyon oldum ve antibiyotik verip asıl ilacımı kesti. Bugün ise başka doktora gittim ve tahliller temiz çıktı dediklerim doğrultusunda bana prostat iltihabı tanısı koydu ama emin olmıyorum sizlerdede bu semptomlar varmı? Doğru tanımı konuldu bilemiyorum.
ciguli

Re: Prostatitmiyim?

Mesaj gönderen ciguli »

Ek olarak forumda biraz baktım sanırım lökosit önemli benden prostat sıvısı alınmadı ama son idrar tahlilimde lökosit 11çıkmıştı ayriyetten aklıma gelen semptonlardan biride otururken, arabadayken vs. idrara gitme isteğim dahada artıyor.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Kardeşim ilk işin İstanbul da isen prostat sıvısından lökosit baktıracan o zaman prostatit misin değil misin öğrenirsin işlem de söyle doktor parmağını deliğine sokacak haberin ola başka türlü anlaşılmaz forumda da prostat sıvısına bakan doktorlar yazıyor
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

ciguli yazdı:Ek olarak forumda biraz baktım sanırım lökosit önemli benden prostat sıvısı alınmadı ama son idrar tahlilimde lökosit 11çıkmıştı ayriyetten aklıma gelen semptonlardan biride otururken, arabadayken vs. idrara gitme isteğim dahada artıyor.
herhangi bir iliskiye girdin mi? Hikayen nasil başladı
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

Tamamadır doktorum 1aylık zimaks verdi kontrolde doktorla konuşurum bilgilendirme için de müteşekkirim.
efervesan

ciguli yazdı:Tamamadır doktorum 1aylık zimaks verdi kontrolde doktorla konuşurum bilgilendirme için de müteşekkirim.
Sen bence varya hiç vakit kaybetme den burada yazılan doktorlardan birine git çünkü burda bir çok insan yanlış teşhis ile gereksiz yere çok ilaç kullandı
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

Gsmahmut yazdı:
ciguli yazdı:Ek olarak forumda biraz baktım sanırım lökosit önemli benden prostat sıvısı alınmadı ama son idrar tahlilimde lökosit 11çıkmıştı ayriyetten aklıma gelen semptonlardan biride otururken, arabadayken vs. idrara gitme isteğim dahada artıyor.
herhangi bir iliskiye girdin mi? Hikayen nasil başladı
Cinsel ilişkiye girmedim hikayemde aslında doktorlara vs gitmeden 1sene önce idrara çıkma sayımın artmasıyla başladı ama ozamanlar umursanacak kadar fazla değildi ve sanırım tazyik vs vardı bukadar kötü durumda değildim sonrası işte kışın sistit oldum, antibiyotikle düzeldim. sonra aynı semptomplar 1ay sonra nüksetti ve tahliller busefer temiz çıkınca aşırı aktif mesane tanısı kondu son olarak yine enfeksiyon oldum idrar tahlilinde lökosit 11çıktı aşırı aktif mesane ilacımı kesip antibiyotik verdi ve lökosit 2ye düştü şuan daha iyiyim ama semptomlar hala devam ediyor bu sefer başka doktora gittim ve prostatit tanısı kondu.
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

efervesan yazdı:
ciguli yazdı:Tamamadır doktorum 1aylık zimaks verdi kontrolde doktorla konuşurum bilgilendirme için de müteşekkirim.
Sen bence varya hiç vakit kaybetme den burada yazılan doktorlardan birine git çünkü burda bir çok insan yanlış teşhis ile gereksiz yere çok ilaç kullandı
bu sene üniversiteye hazırlanıyorum dersler başlayacak biraz araştırma yapayım ve en azından ilk dersleri kaçırmayayım iyileşme de olmazsa başka doktora gidebilirim büyük ihtimalle de gidecem gibi görünüyor.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

ciguli yazdı:
efervesan yazdı:
bu sene üniversiteye hazırlanıyorum dersler başlayacak biraz araştırma yapayım ve en azından ilk dersleri kaçırmayayım iyileşme de olmazsa başka doktora gidebilirim büyük ihtimalle de gidecem gibi görünüyor.
Bahcelievler medicana hastanesinde zafer oyman var oraya gidebilirsin
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

Gsmahmut yazdı:
ciguli yazdı:
efervesan yazdı: Sen bence varya hiç vakit kaybetme den burada yazılan doktorlardan birine git çünkü burda bir çok insan yanlış teşhis ile gereksiz yere çok ilaç kullandı
forumda çok duydum zafer hocanın adını orayada gidebilirim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

Gsmahmut yazdı:
ciguli yazdı:
efervesan yazdı: Sen bence varya hiç vakit kaybetme den burada yazılan doktorlardan birine git çünkü burda bir çok insan yanlış teşhis ile gereksiz yere çok ilaç kullandı
bu arada pek hastaneye giden bir insan değilim hele ki özel hastaneye hiç gitmedim maddiyat olarak tahmini bir fiyat biliyormusunuz siz gittinizmi kendisine?
efervesan

ciguli yazdı:
Gsmahmut yazdı:
ciguli yazdı:
bu arada pek hastaneye giden bir insan değilim hele ki özel hastaneye hiç gitmedim maddiyat olarak tahmini bir fiyat biliyormusunuz siz gittinizmi kendisine?
En iyi 360 Türk lirası
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

efervesan yazdı:
ciguli yazdı:
Gsmahmut yazdı: Bahcelievler medicana hastanesinde zafer oyman var oraya gidebilirsin
En iyi 360 Türk lirası
maşallah en iyisi bile biraz tuzlu ama en kötü ihtimalle gidecez yapacak bir şey yok
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Muayene 165
Masaj 180
Extra idrar tahlil ve kültürüne ki hoca isteyecektir bunlarıda 115 ödemiştim.
ciguli

Mesaj gönderen ciguli »

fireblade yazdı:Muayene 165
Masaj 180
Extra idrar tahlil ve kültürüne ki hoca isteyecektir bunlarıda 115 ödemiştim.
aslında şuan makul geldi pek bilmiyorum ama sanırım masaj her zaman olan bir şey değil sadece ilk sefer yapılıyor anladığım kadarıyla eğer düzgün tedavi olursa sanırım 2muaynede olabilir ama daha fazla sürer geçmezse beni sıkıntıya sokabilir beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Zafer hoca,prostat masajından çıkan lökosite göre ampirik tedavi uygular.Yüksek çıkan ilk lökosit 1-2 ye düşene kadar tedavi devam eder.Sonrasında en az 1 sene 2 ayda 1 çağırarak takibinde kalınır.Bu süreçte de doku hasarına yönelik takviyelerle dokuyu iyileştirme dönemi başlar.