Quercetin

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
prostatiniseveyim

Re: Quercetin

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Huzursuzluga iyi gelir
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

bugun quercetin kullanmaya baslicam. tahmino 10 gun sonra doktora gitmeyi dusunuyorum ( is seyahatlerinden oturu daha erken gidemedigim icin) . sorum muaynede yapilan herhengi bir tahlili kan idrar semen ve en onemlisi prostat sivisini bu kullanicagim quercetin etkilermi. Doktordan sonrami baslamami onerirsiniz? Bilgisi olan arkadaslardan yardim rica ediyorum.
prostatiniseveyim

Yok valla hic bi seyi etkilemez hatta kendini iyi hissedersin doktorda suratina bakip ya sen iyisin der tek dezavantaji bu olur
secret

Mesaj gönderen secret »

Ben şuan balık yağı+propolis+quarcetinle oldukça iyiyim nazar değmesin.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Secret iyi olmana sevindim, Propolis sıvı mı yoksa bal katkısı mı? Önerebileceğin marka olursa sevinirim.

Hatta sen tamamının da markasını söylesen daha iyi olur.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
secret

Mesaj gönderen secret »

Hepsi kapsül. Propolis dr.quicks marka.
korsan66

Mesaj gönderen korsan66 »

Solgar ın ürününde yoğun "kalsiyum askorbat" var. Böbrek taşı veya kum hikayesi olan arkadaşlar dikkatli kullansınlar. C vitamini (kalsiyum askorbat) taş oluşumunu ciddi anlamda tetikler..
merter1510

Yabanci sitelerden takip ederseniz fazla dozda quercetin kullanilirsa kollarda ve bacaklarda karincanmalar meydana geldigi belirtiliyor.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://umm.edu/health/medical/altmed/co ... rostatitis bu sayfada quercetin kullanımı ile ilgili önemli bilgiler var.sadece quercetin değil,prostatit için kullanılan diğer vitamin vs.şeyler hakkında da bilgiler yer almakta.
NeverGiveUp

Arkadaslar quercetin kullanimina dair eklemek istedigim bir kac sey var. Kendi tecrubelerime gore Quercetin iceren tum takviyeler ve kurler (brokoli dahil) ozellikle rahatsizligi idrarla paralel olan arkadaslarda daha cok ise yariyor. Quercetin idrara cikmayi rahatlatiyor. Bu tip sorunlari olan arkadaslar yeterince depo ederler ve yasamlarina dikkat ederlerse quercetin onlari bir sure goturur. Yani 3 ay kullanip kesersiniz ve 5 ay rahat edebilirsiniz hic bisey kullanmadan (bunun sureleri ve etkileri elbette kisiye gore degisir ama dedigim gibi ozellikle idrar problemleri olanlarda ise daha cok yariyor)

Quercetin; idrari, ozellikle spermi ve hatta disleri sariya boyayabilir yazilmis yabanci kaynakli sitelerde. Benim spermimi sariya boyan seyin quercetin oldugunu farkettim. Ayrica, yine bu takviyenin iceriginde bulunan bromelain spermin kokusunu, tadini ve hatta kivamini degistirebiliyor. Bunu denemek isteyen arkadaslar gidip ananas alip gunde iki dilim yiyerek soyledigimi gozlemleyebilirler. Yine ananas yediginizde idrarinizda hos bir ananas kokusu farkedebilirsiniz..

Spermim sari ve koyu kivamda geliyo diyenler ozellikle bunlara dikkat etsinler. Elbette enfeksiyon da olabilir fakat bir kismimizin sorunu gunluk quercetin ve bromelain alimi.. takviye olmasa da, yedigimiz ictigimiz.. cay bile buna dahil. Cayda yogun quercetin var.

Son olarak quercetin kullanan arkadaslarin yanina polen ekstratlari eklemelerini oneririm. Solgar'in poleni fiyat olarak gayet uygun bakabilirsiniz.

Gozlemlerimi aktarmak istedim, selamlar.

prostatiniseveyim

Ozan siyah caydada varmi ben yesil cay diye girmustum bize uzum cekirdeginde varmis bu yaz bol uzum cekirdekli ve karpuz yiycem karpuz cinsellige iyi geliyomus hadi yaz gel artikta iyileselim tabi sekerden uro glikoliz olmakda var bakteriler mikroplar mantarlar nayramm eder cok seker idrarada geciyo dikkat etmek lazim ama quercetinde seker yok neyski
NeverGiveUp

Siyah cayda da var evet. Hatta siyah cay bana diger tum soguk-sicak iceceklerden daha iyi geliyor. Tum meyve gruplari arasinda karpuza dair ozel bi durum var zaten. %98i su ve hic asidik bir yapisi yok. Icme suyuna en yakin meyvelerden. Tadi ve serinletici ozelligi de harika. Prostatite iyi gelecegini ben de dusunuyorum. Uzumun ve cekirdeginin de zaten kan yapilandirici etkisi var. Kesinlikle ise yarar diye dusunuyorum. Dogaya yaslanalim bakalim biraz neler olacak : )

prostatiniseveyim

Karpuzda bi dey varmis cuku direk kaldiriyormus
NeverGiveUp

Son olarak quercetin icin soylemek istedigim iki sey daha var. Noropatik agri yasayan insanlara iyi geldigi rapor edilmis fakat bu net degil. Yani tam olarak gecerliligi kanitlanmis bir yontem degil. Sindirim sistemi hassas olan ve ozellikle narenciyeye duyarli olan insanlarda kabiz birakici etkisi de var. Bu durum benim icin gecerli ornegin.

secret

Mesaj gönderen secret »

Ben 1 ay ı geçirdim şuan. Ne kadar sürede ara verilmeli , böbrekte taş yapmaması için ?
NeverGiveUp

Secret C vitamini iceren cogu takviye böbrek tasi olusumuna neden olabilir. Ne kadar süre ara vermen gerekiyor bilmiyorum, bisey diyemem fakat bol su icmenin tas olsumunu engelledigini söyleyebilirim.. Tüm dr'ların tavsiyesi bu yönde. Örnegin süt ve süt ürünlerini cok tüketen birinin de sebze meyve tüketimiyle tas olusumunu engelleyebilecegini söylüyor dr'lar.

Bir süre bırak bakalım, seni ne kadar süre götürecek. Senin idrar problemin var mıydı dostum?

Akınx

Mesaj gönderen Akınx »

Quercetin kullandıktan sonra bende hiç olmayan ağrılar başladı tesadüf mü yoksa bana mı ters geldi bu takviye anlamadım.Quercetinden önce rahatsiz etmeyecek boyutta bacak halsizlikleri vardı şimdi ağrıya dönüştü onlar.Bunu yaşayan oldu mu aranizda dostlar?
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

tamda başlayacakken böyle bişeye akın nerden çıktı .. quercetin yapmaz biliyorum ama
NeverGiveUp

Beyler Quercetin'in agri yapacagini hic zannetmiyorum. Aksine idrarla ilerleyen agrili semptomlara iyi gelebilir. Bacaklardaki halsizlik ve kasık/bacak ağrısı çok baska belirtiler. Ben her ikisini de yasadim. Quercetin kullanırken de yasadim, kullanmadigimda da yasadim. Cok baglantili oldugunu düsünmüyorum.

secret

Mesaj gönderen secret »

NeverGiveUp yazdı:Secret C vitamini iceren cogu takviye böbrek tasi olusumuna neden olabilir. Ne kadar süre ara vermen gerekiyor bilmiyorum, bisey diyemem fakat bol su icmenin tas olsumunu engelledigini söyleyebilirim.. Tüm dr'ların tavsiyesi bu yönde. Örnegin süt ve süt ürünlerini cok tüketen birinin de sebze meyve tüketimiyle tas olusumunu engelleyebilecegini söylüyor dr'lar.

Bir süre bırak bakalım, seni ne kadar süre götürecek. Senin idrar problemin var mıydı dostum?
Benim idrarla ilgili bir problemim yok. Yaptıktan sonra artabiliyor bazen sadece.
baran

Mesaj gönderen baran »

arkadaşlar bir aydır qarentin kullanıyorum bana bi faydası olmadı devam etmelimiyim sizce
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

bende dün aldım şimdi böyle dedin ya uyuz oldum valla..
baran

Mesaj gönderen baran »

bu hastalık garip bi şey bana faydası olmayabilir ama size faydası olabilir denemelisin
NeverGiveUp

Quercetinden etkili verim alabilmek icin en az 2 ay süreyle devam edilmesi öngörülüyor.. Qcp gibi takviyelerin içeriğinde bu sık sık belirtilmis. Kaldı ki biz solgar kullanıyoruz, ne derece emilimi sağlanıyor muamma.. Emilimi çok zor quercetin'in. Özellikle idrar ve ağrı sorunu birlikte ilerleyen arkadaslarda ise yarayabilir.. Kisiye göre degisebilir de..

merter1510

quercetın kaç ay kullanılıp ara verilmeli,ne kadar kullanımdan sonra vücuda zararı veya yan etkisi olmaya başlıyor? Bilgi sahibi olan arkadaş varsa bilgilendirebilirmi.