Makata dolgunluk, bağırsak sorunları

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Makata dolgunluk, bağırsak sorunları

Mesaj gönderen mustafaa »

Arkadaşlar selamın aleyküm
Ben yıllarca bağırsak sorunlarıyla ve 2 3 yıldır Makata dolgunlukla yaşamışım ama hiç önlem almamışım.. bu rahatsızlık sonrası aldığım takviyelerle bağırsaklarımın düzenli çalıştığını gördüm ve makkattaki dolgunşuğun kalktığını farkettim.

Ve 2 yıldır göbek altı ağrılarıyla yaşamışım onada önlem almamışım anlaşılan vucut bizi yıllar önceden uyarmış ve bağışıklığımızın düşük anında iltihap prostata yerleşmiş galiba..
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Makata dolgunluk, bağırsak sorunları

Mesaj gönderen Ali1453 »

Takviye aldınız
mustafaa

Değişik değişik takviyeler üstad
Bitkisel çay
Kabak çekirdeği yağı
Maydonoz suyu
Elma sirkesi
Yakı otu çayı
Mısır püskülü
Kiraz sapı
Çiğ Sarımsak
Közlenmiş soğan
Girebolu suyu
Hangisinin etkili olduğunu bilmiyorum ama çoğunu 1 2 hafta kullandım yani

-Müdessir/7.ayet
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Uzun zamandir uyguladigim sabahlari ackarna sicak su icmeyi 1,5 aydir ihmal edince gecen gun wc den 45 dakikada anca cikabildim agrim sizim yok gibiydi ancak pelvik kaslarda problem ciddiki prostatit oldugumdan beri cektigim kabizlik problemi devam ediyor. Hatta bir kac gundur buyuge cikmadim kesin iskence yolda.
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

mustafaa yazdı:Arkadaşlar selamın aleyküm
Ben yıllarca bağırsak sorunlarıyla ve 2 3 yıldır Makata dolgunlukla yaşamışım ama hiç önlem almamışım.. bu rahatsızlık sonrası aldığım takviyelerle bağırsaklarımın düzenli çalıştığını gördüm ve makkattaki dolgunşuğun kalktığını farkettim.

Ve 2 yıldır göbek altı ağrılarıyla yaşamışım onada önlem almamışım anlaşılan vucut bizi yıllar önceden uyarmış ve bağışıklığımızın düşük anında iltihap prostata yerleşmiş galiba..
Mevcut sorununuz prostatit mi?
teshis konuldu mu ?

barsak sorunları ve kabızlık prostatite uzanan sorunlar üretebilir.
Önemli olan teshisi koydurabilmektir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

osmankul yazdı:Uzun zamandir uyguladigim sabahlari ackarna sicak su icmeyi 1,5 aydir ihmal edince gecen gun wc den 45 dakikada anca cikabildim agrim sizim yok gibiydi ancak pelvik kaslarda problem ciddiki prostatit oldugumdan beri cektigim kabizlik problemi devam ediyor. Hatta bir kac gundur buyuge cikmadim kesin iskence yolda.
Aşırı ıkınmayın, makat kaslarini patlatip, hemoroid olursunuz.
mustafaa

Şuanda hemoroidde var bende ameliyat olmuştum. Gene tekrarladı tabi acı eşki baharat yememeliydim duramadı tekrarladı gene şuan iç hemoroid var.

-Müdessir/7.ayet
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Donanimhaber forumunda hasanpasali adlı bir kullanicinin yazisindan alinti
  • İngilizce öğretmeni olduğum için bu metni sizin için şöyle çevirelebilirim. Yaşıtım olan Allen "Ne zaman herhangi bir sebeple prostatım şişse sıcak su lavmanı ile rahatlarım"., diyor. Tarifini kendi uygulamamla beraber şöyle özetleyebilirim. Yarım litreden biraz fazla sıcak suya (40-45 derece) 2 tatlı kaşığı karbonat veya kabartma tozu ekleyip karıştırın. Kulak yıkama şırıngası veya beslenme şırıngası gibi büyükçe bir şırıngayla bütün suyu, şırınganın büyüklüğüne göre 5-6 defa da makattan yan yatar vaziyette içeri verin. Şırınganın rahatsızlık vermemesi için bir parça krem kullanabilirsiniz. İster yattığınız yerde isterseniz sıcak su dolu bir küvette 20 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonra büyük abdestiniz gelmiş hissi duyarsınız. 2-3 defa bu şekilde kendinizi tutun. Sonra tuvalete gidin. İshal gibi çıkarsınız. 2 saat içinde 1-2 defa yine aynı şekilde yumuşak olarak çıkarsınız. Hem bu ihtiyaçlarınızı giderirken hem de sonrasında idrar çıkışınızın iyice düzeldiğini göreceksiniz. Çünkü sıcak su özellikle ayaklarınızı üşüttüğünüz için şişen prostatınızı yumuşatır. Ben 15 gündür eskisine göre çok rahatım. Ameliyattan şimdilik vaz geçtim. Doktorlar da prostat şikayeti olanlara sıcak su dolu küvete girin diyorlar.
İsimize yarar mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

osmankul yazdı:Donanimhaber forumunda hasanpasali adlı bir kullanicinin yazisindan alinti
  • İngilizce öğretmeni olduğum için bu metni sizin için şöyle çevirelebilirim. Yaşıtım olan Allen "Ne zaman herhangi bir sebeple prostatım şişse sıcak su lavmanı ile rahatlarım"., diyor. Tarifini kendi uygulamamla beraber şöyle özetleyebilirim. Yarım litreden biraz fazla sıcak suya (40-45 derece) 2 tatlı kaşığı karbonat veya kabartma tozu ekleyip karıştırın. Kulak yıkama şırıngası veya beslenme şırıngası gibi büyükçe bir şırıngayla bütün suyu, şırınganın büyüklüğüne göre 5-6 defa da makattan yan yatar vaziyette içeri verin. Şırınganın rahatsızlık vermemesi için bir parça krem kullanabilirsiniz. İster yattığınız yerde isterseniz sıcak su dolu bir küvette 20 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonra büyük abdestiniz gelmiş hissi duyarsınız. 2-3 defa bu şekilde kendinizi tutun. Sonra tuvalete gidin. İshal gibi çıkarsınız. 2 saat içinde 1-2 defa yine aynı şekilde yumuşak olarak çıkarsınız. Hem bu ihtiyaçlarınızı giderirken hem de sonrasında idrar çıkışınızın iyice düzeldiğini göreceksiniz. Çünkü sıcak su özellikle ayaklarınızı üşüttüğünüz için şişen prostatınızı yumuşatır. Ben 15 gündür eskisine göre çok rahatım. Ameliyattan şimdilik vaz geçtim. Doktorlar da prostat şikayeti olanlara sıcak su dolu küvete girin diyorlar.
İsimize yarar mi ?
Denenebilir, zarari olmaz.Fayda verir saniyorum.