5 yıl oldu...

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
noc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

5 yıl oldu...

Mesaj gönderen noc »

öncelikle herkese selam ederim. aranızda yeni, hastalıkta eskiyim.

5 yıl oldu. İşeme hızımdaki yavaşlama 2013 yılında başlamıştı. Üstüne bir de geceleri 1 kere işemeye kalkıyordum. Yaklaşık 2 ay cardura kullanmıştım ve baya düzelmiştim. Ama işemedeki yavaşladık sonradan tekrar nüks etti. 5 yıldır işeme hızım 13m/sn. Doktor orayı açarız ama retrogade ejekülasyon olabilir dedi. Ben de şimdilik kalsın dedim. Pek önemsemiyorum artık.

Aslında her şey 2014 yılında bir sabah makat ve pelvis bölgesinde çok şiddetli bir ağrıyla uyanmamla başladı. Uyku halinde olduğum için acının şiddetini önce tam hissedemedim ama kendime gelince anladım ki öyle böyle bir ağrı değil bu. yaklaşık 15 dakika sürdü ve geçti. geçtiği için pek önemsemedim.

aynı ağrı ertesi sabah da oldu. yine 15 dakika sürdü ve geçti. yine pek sallamadım.

bu olaydan birkaç hafta sonra boşalma sırasında sağ testisim yukarı doğru çekildi ve çok az meni geldi. O günden sonra menimim rengi ve kıvamı asla eskisi gibi olmadı. Eskiden bembeyaz ve aşırı yoğun bir kıvamı vardı. Şimdi çok daha kıvamsız ve saydam.

Film ne zaman koptu peki? Ne zaman ereksiyonumun eskisi gibi olmadığı fark ettim işte o zaman tırsmaya başladım. Boşalmada ve hazda sorun yok. Yanma yok. Ağrı yok. Ama sperm sayım düşük ve meni resmen su gibi. Üstüne bir de ereksiyon problemleri eklenince gittim doktora.

Anlattım böyle böyle. Ultrasonla prostata, böbreklere baktı bir şey göremedi. Rektal tuşe yapalım dedi. Parmağıyla prostata baskı yaptığı an prostattan üretraya, oradan da penisin ucuna kadar bir yanma oldu ki Allah düşmanımın başına vermesin. Acıdan midem bulandı resmen. İki damla hafif beyaz hafif de saydam bir sıvı geldi. Prostatit bu dedi doktor. 3 tane antibiyotik yazdı gönderdi. 1 ay kullandım. Bu süre içinde işeme hızım biraz arttı. Zaten bende ağrı çok nadir oluyor ama bir başladı mı 15 dk kıvrandırıyor. Sonra bir anda geçiyor. Ama kabız olursam ya da sert dışkılarsam prostata baskı olduğu için ağrı başlaması oldukça muhtemel ve işerken hafif yanma yapıyor. Neyse içtik ilaçları bitti. 3 yıl bir şekilde geçti.

Geçen hafta boşalma sonrası ilk işemede ciddi bir yanma oldu. Alev işiyordum resmen. Sürekli işeme ihtiyacı hissetmem de cabası.2 gün sürdü bu. Doktora gittim test istedi yaptırdım.
Şu an durum bu:
-işeme hızım düşük(13m/sn). İşerken yanma, ağrı vs. olmuyor. Ama sık işemeye çıkıyorum. Özellikle saat 4-5'ten sonra.
-sperm sayım düşük
-meninin kıvamı eskisi gibi yoğun değil.
-ereksiyon ayaktayken kötü, otururken fena değil. Daha doğrusu ayağa kalkınca penisin baş kısmındaki kan seri şekilde geri çekiliyor.
-PSA testim normal.
-İdrar normal.
-Spermde az bir miktar lökosit görüldü.
-Sperm kültüründe üreme olmadu.

Ürolog Cipro ve Monodox yazdı. Cipro sabah akşam, monodox sadece akşam dedi. Yapabilirsen günde yarım saat sıcak suya otur dedi.

Şimdi buradaki tecrübeli abilerime kardeşlerime soruyorum. Benim gibi belirtleri olan var mıdır aranızda? İngilizcem iyidir arada yabancı forumlara da bakıyordum da herkes sorunun bakteriyel olduğunu ama bakterinin cinsinin öğrenilemediği için bu hastalığın iyileştirilemediğinden yakınmış. Aranızda 2 aylık cipro, 15 günlük monodox tedavisiyle iyileşen var mı? Çünkü cipro ciddi advers yan etkileri olan bir ilaç. İçip içmemekte çok kararsızım.
cenksoydan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: 5 yıl oldu...

Mesaj gönderen cenksoydan »

Merhaba geçmiş olsun. Semptomlarin hakkinda burda bilgili arkadaslar yardimci olacaktir ben de yeniyim ama bana da doktor 4 kutu cipro yazmisti buradaki arkadaslarla paylasmistim. Yan etkisinin cok etkisinin de az oldugu konusunda uyardılar onun yerine prostat sivisindan kültür yapilip ona göre antibiyotik almamiz gerek. Hic olmazsa bosu bosuna kullanmamis oluruz. Kültürde bisey cikmazsa da sitede onerilen doktorlardan birine gidip daha genis spektrumlu antibiyotik kullanman daha dogru olacak gibi.
noc

Mesaj gönderen noc »

Cevap için teşekkür ederim.

Cipro konusunda çok huzursuzum. Hem Türkçe hem yabancı forumlarda ilacın çok ciddi yan etkileri olduğu ve bazı yan etkilerin geri çevrilemediği yazıyor. Özellikle tendon yırtılması. 26 yaşında hayatı kararan bir atletin yazısını filan okudum iyice moralim bozuldu. Cipro kullanırken spor yapmamak gerekiyormuş bir de. 1 yıldır vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum. 45 gün spora ara vermeyi hiç ama hiç istemiyorum. :|

Farklı alternatifleri soracağım yarın doktora.
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

noc yazdı:öncelikle herkese selam ederim. aranızda yeni, hastalıkta eskiyim.

5 yıl oldu. İşeme hızımdaki yavaşlama 2013 yılında başlamıştı. Üstüne bir de geceleri 1 kere işemeye kalkıyordum. Yaklaşık 2 ay cardura kullanmıştım ve baya düzelmiştim. Ama işemedeki yavaşladık sonradan tekrar nüks etti. 5 yıldır işeme hızım 13m/sn. Doktor orayı açarız ama retrogade ejekülasyon olabilir dedi. Ben de şimdilik kalsın dedim. Pek önemsemiyorum artık.

Aslında her şey 2014 yılında bir sabah makat ve pelvis bölgesinde çok şiddetli bir ağrıyla uyanmamla başladı. Uyku halinde olduğum için acının şiddetini önce tam hissedemedim ama kendime gelince anladım ki öyle böyle bir ağrı değil bu. yaklaşık 15 dakika sürdü ve geçti. geçtiği için pek önemsemedim.

aynı ağrı ertesi sabah da oldu. yine 15 dakika sürdü ve geçti. yine pek sallamadım.

bu olaydan birkaç hafta sonra boşalma sırasında sağ testisim yukarı doğru çekildi ve çok az meni geldi. O günden sonra menimim rengi ve kıvamı asla eskisi gibi olmadı. Eskiden bembeyaz ve aşırı yoğun bir kıvamı vardı. Şimdi çok daha kıvamsız ve saydam.

Film ne zaman koptu peki? Ne zaman ereksiyonumun eskisi gibi olmadığı fark ettim işte o zaman tırsmaya başladım. Boşalmada ve hazda sorun yok. Yanma yok. Ağrı yok. Ama sperm sayım düşük ve meni resmen su gibi. Üstüne bir de ereksiyon problemleri eklenince gittim doktora.

Anlattım böyle böyle. Ultrasonla prostata, böbreklere baktı bir şey göremedi. Rektal tuşe yapalım dedi. Parmağıyla prostata baskı yaptığı an prostattan üretraya, oradan da penisin ucuna kadar bir yanma oldu ki Allah düşmanımın başına vermesin. Acıdan midem bulandı resmen. İki damla hafif beyaz hafif de saydam bir sıvı geldi. Prostatit bu dedi doktor. 3 tane antibiyotik yazdı gönderdi. 1 ay kullandım. Bu süre içinde işeme hızım biraz arttı. Zaten bende ağrı çok nadir oluyor ama bir başladı mı 15 dk kıvrandırıyor. Sonra bir anda geçiyor. Ama kabız olursam ya da sert dışkılarsam prostata baskı olduğu için ağrı başlaması oldukça muhtemel ve işerken hafif yanma yapıyor. Neyse içtik ilaçları bitti. 3 yıl bir şekilde geçti.

Geçen hafta boşalma sonrası ilk işemede ciddi bir yanma oldu. Alev işiyordum resmen. Sürekli işeme ihtiyacı hissetmem de cabası.2 gün sürdü bu. Doktora gittim test istedi yaptırdım.
Şu an durum bu:
-işeme hızım düşük(13m/sn). İşerken yanma, ağrı vs. olmuyor. Ama sık işemeye çıkıyorum. Özellikle saat 4-5'ten sonra.
-sperm sayım düşük
-meninin kıvamı eskisi gibi yoğun değil.
-ereksiyon ayaktayken kötü, otururken fena değil. Daha doğrusu ayağa kalkınca penisin baş kısmındaki kan seri şekilde geri çekiliyor.
-PSA testim normal.
-İdrar normal.
-Spermde az bir miktar lökosit görüldü.
-Sperm kültüründe üreme olmadu.

Ürolog Cipro ve Monodox yazdı. Cipro sabah akşam, monodox sadece akşam dedi. Yapabilirsen günde yarım saat sıcak suya otur dedi.

Şimdi buradaki tecrübeli abilerime kardeşlerime soruyorum. Benim gibi belirtleri olan var mıdır aranızda? İngilizcem iyidir arada yabancı forumlara da bakıyordum da herkes sorunun bakteriyel olduğunu ama bakterinin cinsinin öğrenilemediği için bu hastalığın iyileştirilemediğinden yakınmış. Aranızda 2 aylık cipro, 15 günlük monodox tedavisiyle iyileşen var mı? Çünkü cipro ciddi advers yan etkileri olan bir ilaç. İçip içmemekte çok kararsızım.
Nerde ikamet ediyorsunuz
noc

Mesaj gönderen noc »

Ankara'dayım.
noc

Mesaj gönderen noc »

Bu arada 28 yaşındayım.
orhan

Mesaj gönderen orhan »

noc yazdı:Bu arada 28 yaşındayım.
Geçmiş olsun kardeşim
Bu konuda form ailesi size ankaradaki dr hakkinda yardımcı olacaklardir
Hastalık gecmisinizde şüpheli ilişki varmi
noc

Mesaj gönderen noc »

normal şartlarda benim şu an hiv'e bağışıklık geliştirmiş olmam lazım ama Allah'ın sevdiği kuluymuşum hiç ciddi bir cinsel yolla bulaşan hastalıkla karşılaşmadım. Uzun zamandur baya atraksiyonlu bir cinsel hayatım var. Son 2 yılda aklım başıma geldi de adam gibi korunmaya başladım. Öncesinde mutlaka bir şeyler kapmışımdır. Zaten çoğu kronik prostatit vakasında etken ya Klamidya ya da Gonore oluyormuş. Klamidya erkekte pek semptom vermediği için farkına varılmıyor. Farkına varmayınca da tedavi olmuyorsun. Yıllar içinde idrar yolundan ilerleyerek prostata ilerliyor ve enfeksiyon gerçekleşiyor.

Yıllarca yedik yedik şimdi ödeme zamanı geldi yapacak bir şey yok:)
orhan

Mesaj gönderen orhan »

noc yazdı:normal şartlarda benim şu an hiv'e bağışıklık geliştirmiş olmam lazım ama Allah'ın sevdiği kuluymuşum hiç ciddi bir cinsel yolla bulaşan hastalıkla karşılaşmadım. Uzun zamandur baya atraksiyonlu bir cinsel hayatım var. Son 2 yılda aklım başıma geldi de adam gibi korunmaya başladım. Öncesinde mutlaka bir şeyler kapmışımdır. Zaten çoğu kronik prostatit vakasında etken ya Klamidya ya da Gonore oluyormuş. Klamidya erkekte pek semptom vermediği için farkına varılmıyor. Farkına varmayınca da tedavi olmuyorsun. Yıllar içinde idrar yolundan ilerleyerek prostata ilerliyor ve enfeksiyon gerçekleşiyor.

Yıllarca yedik yedik şimdi ödeme zamanı geldi yapacak bir şey yok:)
Bu biraz fazla ağır bir ödeme olacak morel ve takip sart
noc

Mesaj gönderen noc »

Bedeli neyse ödemeye hazırım Orhan hocam. Önce şu cipro ve monodoks kombosuna bir şans vereceğim mecburen.

Cipro'nun yan etkilerinde asıl tehlikede olan grup: 60 yaş üstü olanlar, kortikosteroid kullananlar, böbrek/akciğer nakli yaptırmış olanlarmış. Fakat yine de sürekli tetikte olmak lazım. Spor olayını da biraz törpüleyecem artık. Sıcak suya oturmak ve her gün ya da 2 günde 1 boşalmak da gerekiyormuş. Yarın tedaviye başlayacağım. Gün gün olmasa bile başlığı sürekli editleyeceğim.

Allah yardımcımız olsun.
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Ciproyu 15 gündür kullanıyorum.Öncesinde 15 günlük bactrim geçmişim var.Ciproda hiçbir yan etki görmedim.Aksine son 2-3 gündür bende olan semptomlar azalma eğiliminde.Sürekli olan penis yanması ve huzursuzluk rahatsızlık vermeyecek seviyeye indi.İnsallah böyle gider de kurtuluruz.Takviye arı poleni+propolis mucizedir.Deneyebilirsin.
noc

Mesaj gönderen noc »

fireblade yazdı:Ciproyu 15 gündür kullanıyorum.Öncesinde 15 günlük bactrim geçmişim var.Ciproda hiçbir yan etki görmedim.Aksine son 2-3 gündür bende olan semptomlar azalma eğiliminde.Sürekli olan penis yanması ve huzursuzluk rahatsızlık vermeyecek seviyeye indi.İnsallah böyle gider de kurtuluruz.Takviye arı poleni+propolis mucizedir.Deneyebilirsin.
Sıcak suya oturma olayını yapıyor musunuz hocam? Yarın sırf bunun için leğen alacam. 2 güne 1 de boşalmak lazımmış. çok enteresan olaylar olacak.
cenksoydan

Ben de senin gibi vücut geliştirme yapiyorum oyuzden seni anlayabiliyorum. Aslinda ilk muayene eden doktor prostat sivisi aldigin da agrin olmasında oturu teshisini koymus ama keske o siviya gerekli tahlilleri de yaptirip ona gore ilac verseymis olay buraya gelmezdi sanirim. Ben 1 kutusunu kullandim benim sikayetlerim catalli iseme ve hafif yanma. Bazen bosalirken de yanma oluyor. Cipro ile beraber uc tane daha antibiyotiki bir hafta aldim. Sabahlari da ac karnina probiyotik hap yuttum ac karnina. Herhangi bir yan etki olmadi ama yarari da olmadi. Suan semptomlar cok fazla olmadigi icin cekmeye razisin ama biraz ugrasman gerekecek ilerde katlanilmaz seyler yasamaman icin. Oyuzden sana tavsiyem en yakin zaman da prostat sivini aldir kulturlerini yaptir. Ve ciddi bir sey cikmasi durumunda yada bakteri tespit edilememesi durumunda gerekirse gunu birlik istanbul a gelip ilaclarini yazdirip sporuna devam et.
noc

Mesaj gönderen noc »

cenksoydan yazdı:Ben de senin gibi vücut geliştirme yapiyorum oyuzden seni anlayabiliyorum. Aslinda ilk muayene eden doktor prostat sivisi aldigin da agrin olmasında oturu teshisini koymus ama keske o siviya gerekli tahlilleri de yaptirip ona gore ilac verseymis olay buraya gelmezdi sanirim. Ben 1 kutusunu kullandim benim sikayetlerim catalli iseme ve hafif yanma. Bazen bosalirken de yanma oluyor. Cipro ile beraber uc tane daha antibiyotiki bir hafta aldim. Sabahlari da ac karnina probiyotik hap yuttum ac karnina. Herhangi bir yan etki olmadi ama yarari da olmadi. Suan semptomlar cok fazla olmadigi icin cekmeye razisin ama biraz ugrasman gerekecek ilerde katlanilmaz seyler yasamaman icin. Oyuzden sana tavsiyem en yakin zaman da prostat sivini aldir kulturlerini yaptir. Ve ciddi bir sey cikmasi durumunda yada bakteri tespit edilememesi durumunda gerekirse gunu birlik istanbul a gelip ilaclarini yazdirip sporuna devam et.
Teşekkür ederim. 6 haftalık cipro ve 2 haftalık monodoks tedavisini denemek istiyorum. Baktım sonuç alamıyorum dediğiniz gibi ilk işim prostat sıvısının kültür testini yaptırmak olacak.
cenksoydan

Dene tabi ki belki iyi gelicek belki bana da iyi gelicekti ama ben de senin gibi net bisey olmadan elimde kullanmaya korktum. Sonuclari bizimle paylasirsan seviniriz en azindan bizde bu ilacin cozum olup olmayacagi konusunda bilgilenmis oluruz
orhan

Mesaj gönderen orhan »

noc yazdı:Bedeli neyse ödemeye hazırım Orhan hocam. Önce şu cipro ve monodoks kombosuna bir şans vereceğim mecburen.

Cipro'nun yan etkilerinde asıl tehlikede olan grup: 60 yaş üstü olanlar, kortikosteroid kullananlar, böbrek/akciğer nakli yaptırmış olanlarmış. Fakat yine de sürekli tetikte olmak lazım. Spor olayını da biraz törpüleyecem artık. Sıcak suya oturmak ve her gün ya da 2 günde 1 boşalmak da gerekiyormuş. Yarın tedaviye başlayacağım. Gün gün olmasa bile başlığı sürekli editleyeceğim.

Allah yardımcımız olsun.
Ben parasalligi kastetmedim hastalığın cinsiyetini anlaman için bir örnek verdim selamlar
noc

Mesaj gönderen noc »

orhan yazdı:
noc yazdı:Bedeli neyse ödemeye hazırım Orhan hocam. Önce şu cipro ve monodoks kombosuna bir şans vereceğim mecburen.

Allah yardımcımız olsun.
Ben parasalligi kastetmedim hastalığın cinsiyetini anlaman için bir örnek verdim selamlar
Ben oradaki "bedelini ödemek" sözünü "diyetini ödemek" manasında kullandım Orhan hocam. Pek tabi ki maddiyattan bahsetmedim. Yanlış anlaşılma olmuş. Ve aleykum selam.
noc

Mesaj gönderen noc »

cenksoydan yazdı:Dene tabi ki belki iyi gelicek belki bana da iyi gelicekti ama ben de senin gibi net bisey olmadan elimde kullanmaya korktum. Sonuclari bizimle paylasirsan seviniriz en azindan bizde bu ilacin cozum olup olmayacagi konusunda bilgilenmis oluruz
Sonuçları gün gün olmasa bile buraya yazacağım. Umarım etkili olur.
cenksoydan

Amin insallah bekliyoruz güzel haberlerini
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

izah dalva ya git imkanin varsa
bosu bosyna antb kullanma
noc

Mesaj gönderen noc »

Bugün özel bir laboratuara prostat sıvısı kültür testinin fiyatını sormak için gittim. Gerçi orada "Prostat akıntısı kültürü" diye geçiyor bu test. 300 500 gibi bir rakam beklerken 62 tl dediler. Üroloğa gidip numune aldırıp 2 saat içinde laboratuara yetiştirmem gerekiyormuş. Bakterinin türünü öğrenip ona uygun antibiyotik kullanmamın daha doğru olacağını düşünüyorum. Bakalım sonuç ne çıkacak.
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Ben kültür yaptırdığım halde ciproya duyarlı olmasına rağmen forumda kullanma demelerine rağmen 6 hafta kullandım, hiç etki etmedi. Bence hiç kullanılma kültür yaptır duyarlı olan ilaçlardan ben iğne kombinasyonu istiyorum de.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ankarada teşhis koyduracak doktor bulduysan süper ben teşhis koydurtamadim üniversite okurken ne çektim halende çekiyorum 12 sene oldu aq hastalığı
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun.cipro ve muadili olan antibiyotikler dünyadaki en tehlikeli ilaçlardandır.şanslıysan yan etki fazla olmaz.eğer şanslı değilsen ömür boyu çekeceğin başka dertlerinde olur.kararını ona göre ver.
Untitleduserr

Mesaj gönderen Untitleduserr »

Semptomlarımız hemen hemen aynıydı şu an sıfır şikayetim var geçmeyecek bir şey değil kardeşim tedaviye devam