teşhişim için yardım lütfen

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
umut06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

teşhişim için yardım lütfen

Mesaj gönderen umut06 »

Merhaba arkadaşlar forumu okuyordum. Bugün üye oldum ve konuyu açtım. Ben yaklaşık 1 yıl önce başlayan ve hala net bir tanı koyduramadığım hastalığımla ilgili sizlerden destek almak için bu konuyu açtım. Özellikle tecrübeli arkadaşların yönlendirmelerine ihtiyacım var. Okuyup yardımcı olursanız çok minnettar olurum.
43 yaşındayım bekarım.
Temmuz ayının sonunda normalde XL beden boxer giyerken o gün evde temiz kalmamıştı L beden boxer giydim. yaklaşık 2 saat avm de dolaştım. sol kasığımda çok şiddetli bir ağrı ortaya çıktı eve zor geldim. Bu arada 26 yıl önce 16 yaşındayken sol kasık fıtığı ve varikosel ameliyatı olmuştum. Ama hiç ağrım olmazdı. Dinlendim geçti. 3 gün sonra yine avm de gezerken aynı ağrı oluştu. 10-15 gün geçer diye bekledim. Bu arada idrar yaparken zorlanma da başladı.
Ankara Bayındır Hastanesi Ürolojiye gittim.
Muayenede bir şey çıkmadı. Ultrason çekildi. Yine bir şey yok dendi. Prostat büyüklüğü 30 cm çıktı. Yaşınıza göre normal dendi. İdrar akış testi yapıldı 15 civarı çıktı. Yapısal olarak prostatınızın baş kısmı mesaneye baskı yapıyor olabilir bi xatral deneyelim dediler. xatral sadece 3 gün iyi geldi. sonra ağrı yine başladı. 1 ay sonra gittim xatral e rağmen idrar akış hızı aynı çıktı. Ağrı da devam ettiği için xatral e gerek yok dendi.
Bu sefer Başkent hastanesine gittim. Burada da idrar akış testi yapıldı yine xatral verildi yine idrar akış testi yine benzer sonuçlar. Burada daki doktor tanı olarak " biraz prostat biraz prostatit" dedi. ve ek olarak cipro verdi. Ben cipro nun yan etkilerini okudum henüz başlamamıştım ki bir arkadaşım Hacettepe'den bir ürologa gitmemi önerdi. Ekim ayında onun muayenehanesine gittim. İdrar akış testleriyle sizi yormuşlar siz de prostat da prostatit de yok dedi. Bir tanı koymadı her ihtimale karşı, toplam 1 hafta süren 3'lü bir antibiyotik kombinasyonu verdi. ( Tavanic, zitromax, flagyl ve bir mide koruyucu)İlaç kullanımı bittikten 3 hafta sonra rahatlarsın dedi. dediği gibi 4 hafta sonra baya rahatladım. %90 oranında iyi geldi. Ama tamamen geçmedi.
Şubat ayında yatağımı düzenlerken yatağımın bazasını kaldırırken kasık bölgemde bir ağrı hissettim. Ağrı yeniden başladı. Aynı doktora gittim. Tomografi istedi. Tomografi randevusunu aldım. Bu arada karın bölgesi tomografilerinin radyasyon nedeniyle ortaya çıkabilecek yan etkilerini okudum. ve tomografi çektirmek için gitmeme rağmen korkudan tomografiye giremedim. Gelip doktora durumu anlattım. Bana çok kızdı baya aşağılayıcı bir tavır sergiledi. Ben de bu doktora bir daha gidemedim.
Derken aklıma beni 16 yaşında ameliyat eden (sol kasık fıtığı ve varikosel) ünlü doktor Prof. Dr. Orhan Göğüş'e gitmek geldi. Ben adam doktorluğu bırakmıştır diye düşünüyordum. 80 küsür yaşında. Pelvis kemik grafisi ve spermogram istedi. Sperm normal çıktı. O da diğer doktorlar gibi fıtık yok, kronik pelvik ağrı ya da prostat ya da prostatit de değil dedi.
Leğen kemiğinde zorlanmaya bağlı kemiği saran zarda iltihap oluşmuş futbolcularda olur bu dedi. Bu arada ben çok uzun süredir evde bir hastamız var onu her gün kaldırıyorum günde iki kere ve baya zorlanıyorum. (son 15 gündür artık kaldırmıyorum bir görevli tuttuk) bunu genç doktorlar bilmez, başka birine gitsen kortizon tedavisi verirler sakın kullanma dedi. Endol kullan geçer dedi. 18 gün kullandım bırak dedi.bir miktar rahatlattı ama tam geçirmedi. Leğen kemiği filan deyince ben bir de ortopedist e gittim. Ortopedik anlamda bir şey yok dendi. Gittiğim ortopedist tanıdığım bir karın duvarı uzmanı var bir de ona git dedi. O da baya ünlü biri Genel Cerrah Prof. dr. Hakan KULAÇOĞLU. O iki tarafta da kasık fıtığı var dedi. Bunu duyunca üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. Mesleğim gereği tanığım bir çok doktor var. Tanıdığım iki genel cerraha daha gittim. Fıtık yok sağ da çok küçük bir fıtık var buna ameliyat yapmak çok saçma olur dediler. Zaten toplam 6 doktor fıtık yok dedi. En son bugün Orhan Göğüş'ü aradım ağrın geçmezse ara demişti. Bugün aradığımda valla bilemiyorum ben başka bir şey öneremem bir fizik tedavi uzmanına ya da nörologa görün dedi.
Bu hepinizin başına gelmiştir. Doktorlar tanıyı net koyabilsin diye semptomları detaylı anlatıyorsunuz. Onlar da sizi takıntı yapma bu psikolojik deyip gönderiyorlar. Bu adam da bana evlen geçer gibi şeyler söyledi.
Gelinen noktada Şikayetlerim şu şekilde:
-Göbek deliğinden 10 cm altta sanki yatay bir şekilde bir külçe altın gibi külçe şeklinde , kuşak şeklinde bir ağrı.
-Özellikle hafif bir şekilde eğilsem bile ( el yıkarken , salata yaparken vs. ) bu külçe şeklinde ağrı.
-Yerden bir şey alırken vs eğilince ağrı. Çok zor eğiliyorum.
-İç çamaşırı çok çok bol giymediğimde , pantolon giydiğimde hele bir de kemer takmışsam şiddetli ağrı. Bu nedenle aşırı bol kıyafetler giyiyorum.
-Bu ağrı özellikle sol kasıktan , ameliyat dikişlerimin olduğu yerden başlıyor. Sağ kasığa testislere , sol bacak içine vuran bir ağrı.
-Yürürken özellikle yokuş çıkarken sol kalçada ağrı sağ da yok.
-Bilgisayar başında 40 dk kadar oturunca külçe şeklinde ağrı.
-Ceket giyerken arabaya binerken kasıkta batma şeklinde ağrı.
-Bu ağrıların hemen hemen hepsi uzandığımda geçiyor. Bir de Voltaren tablet de genel olarak rahatlatıyor.
Bu nedenle genelde evde dinleniyorum. Tüm iş ve sosyal yaşamım alt üst oldu.
Eskiden antibiyotikten önce penis de ağrıyordu. Şimdi peniste hemen hemen hiç ağrı yok. Erekte olmakta sorun yok. Ama ağrı başladığından beri hiç cinsel birliktelik yaşamadım. Eskiden çok hareketli ve sorunsuz bir cinsel yaşamım vardı. Şimdi Konsantrasyonum tamamen bu ağrıda. Cinsellik iyi gelir mi bilemiyorum. Bu arada şimdi düşünüyorum ben ağrı başlamadan 7 ay önce ve 2 yıl önce şimdi şüphelendiğim 2 kadınla cinsellik yaşamıştım. Yani eğer bir bakteri kaptıysam bu ikisinden şüpheleniyorum. Onlardan olabilir mi bilemiyorum.
Son günlerde mecburen internette araştırma yaparken pudendal sinir sıkışması olabilir mi? düşüncesi oluştu. Bu tanıyı koyabilen bir tek Prof. Dr. Tibet ERDOĞDU var o da İstanbul'da. Bir de forumda hep dile getirilen Zafer Oyman ve Hüseyin Seçgin var. Çünkü prostatit değil dendiği için hala prostat sıvısından lökosit bakılmadı. Ben Ankara'dayım muhtemelen İstanbul' a gideceğim.
Çok uzun anlattım vaktinizi aldım. kusura bakmayın. Başımdan geçenleri detaylıca anlatmak ve sizlerin görüşlerini almak istedim. Prostatit mi yoksa pedundal sinir sıkışması olabilir mi? veya başka bir şey diye size danışmak istedim. Veya doktor vs önerileriniz olabilir mi?
Saygılar.
dvfth
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: teşhişim için yardım lütfen

Mesaj gönderen dvfth »

Prostat sıvısından lökosit aranıp bir de kültür yaptırırsan ikisi de temiz Çıkarsa bakteriyel prostatiti elersin, anlattığına göre antibiyotik kullanınca rahatlama olmuş prostatit olma ihtimalin var.
Mehmetsar

Mesaj gönderen Mehmetsar »

Pudendal sinir sıkısmasi dar boxer giymekten olmaz gibi geliyor. Tibet hocaya bende bu supheyle 6 yil once gitmistim. Emin olmak icin yine gidebilirsin. Ama benim tavsiyem once norolojiye gitmen. O bolgedeki sinirlerde bir sorun var gibi. Kisa sureli kortizon kullanimiyla gecebilir. Tabi ki benim ki tahmin sadece. Gecmis olsun
hrwo

Mesaj gönderen hrwo »

Mehmetsar yazdı:Pudendal sinir sıkısmasi dar boxer giymekten olmaz gibi geliyor. Tibet hocaya bende bu supheyle 6 yil once gitmistim. Emin olmak icin yine gidebilirsin. Ama benim tavsiyem once norolojiye gitmen. O bolgedeki sinirlerde bir sorun var gibi. Kisa sureli kortizon kullanimiyla gecebilir. Tabi ki benim ki tahmin sadece. Gecmis olsun
dostum benim de, penis kokumun kasigimin soluna bağlandığı yerdeki sinirlere bastırınca ağrılar oluyor. bu agri ayrica peniste de var. penisim sonukken elimi atinca elime sert bir damar geliyor ve bu damara bastırınca cok agriyor. sence bendeki sorun da noroloji kaynakli olabilir mi?
Mehmetsar

Dostum bilemiyecegim o bolge tam bir sinir yumagi. Iyi bir noroloji doktoruna gorun emin olmak icin. Belden inen sinirler o bolgeye yayiliyor
umut06

Mesaj gönderen umut06 »

Mehmetsar yazdı:Pudendal sinir sıkısmasi dar boxer giymekten olmaz gibi geliyor. Tibet hocaya bende bu supheyle 6 yil once gitmistim. Emin olmak icin yine gidebilirsin. Ama benim tavsiyem once norolojiye gitmen. O bolgedeki sinirlerde bir sorun var gibi. Kisa sureli kortizon kullanimiyla gecebilir. Tabi ki benim ki tahmin sadece. Gecmis olsun
Bugün zaten bir beyin sinir cerrahisi arkadaşıma gideceğim onun önereceği bir de nörologa gitmeyi düşünüyorum. Tibet Hoca 6 yıl önce sizin için ne demişti. ?

Bu arada size ve cevap veren herkese teşekkür ederim
Mehmetsar

Pudendal sinir sıkısmasi olmadigimi ama sinirle ilgili bir sorun oldugunu soylemisti. Norolojiye yonlendirmisti
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Bayındır hastanesine gittim dediniz izak dalya hoca ya mı gittiniz? Bu dediginiz ağrılar prostatit ağrılarına çok benziyor ama rektal tuşe yapılması gerekiyor teşhis icin
umut06

Mesaj gönderen umut06 »

asosyal yazdı:Bayındır hastanesine gittim dediniz izak dalya hoca ya mı gittiniz? Bu dediginiz ağrılar prostatit ağrılarına çok benziyor ama rektal tuşe yapılması gerekiyor teşhis icin
Yok o sırada İzak Bey izindeydi. Hakan Hoca ya gittim. Hakan Hoca ve diğer gittiğim 3 ürolog daha prostatit düşünmediler. Bir tanesi rektal muayene yaptı ancak lökosit bakılmadı . lökosit sadece spermogram da bakıldı temiz çıktı.